Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Moj kosooki dobio nove 20colne šlape
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Moj kosooki dobio nove 20colne šlape

 meni to nekako previše fino i nježno na outlanderu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I to napokon riješio. Još samo vrata. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
bik kaže...
Moj kosooki dobio nove 20colne šlape

 meni to nekako previše fino i nježno na outlanderu.

 A cuj, nema mi smisla stavljat offroad kotace posto se trenutno 95% vozi po gradu i autoputu. Za zimu i snijeg imam malo grublje kotace. Da offroad look mu paše, ovako nesto, mozda jednog dana: 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Moj kosooki dobio nove 20colne šlape

 Kak te sluzi uopce taj auto? Koji motor i mjenjac imas u njemu?

PSN:Tomislav025
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zadovoljava sve moje potrebe, vrlo udoban, ne kvari se i nije skup za odrzavanje. Motor je 2.2did mjenjač 6 stupnjeva automatik 4wd
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel ima neko referral kod za ready2wash aplikaciju i ima li uopce kakvih benefita od toga?
WHITE STONES VARAŽDIN
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Moj kosooki dobio nove 20colne šlape

 Lijep auto, i dobro mu stoje fakat, premda da na SUV (koji naginje kao vozilu s nekim terenskim sposobnostima) ima i nekog smisla stavljat niskoprofilne gume - nekako nema bas.

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 9:16 (Batista).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A daj mi reci koji novi SUV je za terenske puteve. Vecina je 2WD i voze se po asfaltu 99.9% vremena.  

 

Ti svi auti su samo sminka. Jedina je prednost je da se mozes lakse sjest u njega ako imas problema sa kicmom. 

Ostale prednosti ja ne vidim. Sve ostalo je minus.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Visoki su pa ne moram nakon 12 piva i 3 rakije pazit dal ću pogodit rubnik...
-
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lol naslova! Pruce hahaha!

A stupicima nista dok je porš ostao bez branika i tko zna cega jos. Ako je to sta ja mislim, ne planiram otvoriti taj šit od portala.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

A daj mi reci koji novi SUV je za terenske puteve. Vecina je 2WD i voze se po asfaltu 99.9% vremena.  

 

Ti svi auti su samo sminka. Jedina je prednost je da se mozes lakse sjest u njega ako imas problema sa kicmom. 

Ostale prednosti ja ne vidim. Sve ostalo je minus.

 Vozio novog Dustera 4x4 po Gorskom, odlican. Od kamere, senzora, 4x4, voznja po cesti, mjenjac.

 

 

 

Kod SUVova je prednost u slucaju sudara, sanse da samo noge najebu su vece nego u nekakvom sportskom coupeu. 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2022 15:32 (ivanoile).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prosli vikend zatamnio stakla i sad nema sta nije crno na autu 

Jos samo trazim distance da malo izbacim felge i to je to.

Nije mps verzija iako mi je to velika zelja ali je neka limited gt serija gdje su i branici i pragovi drugaciji pa se dosta istice naspram obicne mazde tog godista.

Od modifikacija je jedino spustena na H&R oprugama i lastovcic izduv.

Inace jako zahvalan auto za odrzavanje,jedina mana im je limarija.

 

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Acex kaže...

Prosli vikend zatamnio stakla i sad nema sta nije crno na autu 

Jos samo trazim distance da malo izbacim felge i to je to.

Nije mps verzija iako mi je to velika zelja ali je neka limited gt serija gdje su i branici i pragovi drugaciji pa se dosta istice naspram obicne mazde tog godista.

Od modifikacija je jedino spustena na H&R oprugama i lastovcic izduv.

Inace jako zahvalan auto za odrzavanje,jedina mana im je limarija.

 

 

 I getriba, i na benzincima bregasta.

13 godina
offline
TPMS senzori

Izgleda da u njemackoj nitko ne zna "rijesit" TPMS odnosno njihov RDKS

 

nevjerovatno je koliko znanja radnje nemaju, iako im je to glavno zanimanje....

 

cak i oni koji se bave iskljucivo "gumama" tvrde da ce se auto sam prilagodit iako to sam nije napravio niti nakon 300km

 

A objasnit njemcu da pojedina Japanska vozila imaju 2 seta guma.... odnosno mogu imat 2 seta senzora unesena u ECU je jako kompliciran proces...

 

ukratko cim se nesto radi kompliciranije od promjene ulja i filtera odmah se dolazi do problema.

 

jos da nadem radnju koja zna "rijesit spur" odnosno koristi uredaj za isti jer imam odredene izmjene sve super.

 

 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 1:07 (Robert_84).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A zasto ne odes u ovlasteni servis?
Kod mog japanca samo mitsubishi servis moze uprogramirati nove senzore u ecu , naravno 2seta koje kasnije sAm prebacujes. A davat takav auto u nestrucne servise je maestralna greska vlasnika, moj bi i na pranje isao u ovlasteni da moze
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 9:09 (bik).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Za ove sto su se uzbudili na moje gume, bez brige ima tu jos mesa, tj gume

Gume su Falken Azenis Fk510 99y
245 40 20

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto ti znaci meso kad je guma dno dna. Pa zar stvarno nisi mogao kupiti barem neku gumu iz sredine ponude. 

 

Sorry bez ljutnje ali samo pisem ono sto nemogu shvatiti kod ljudi. Stave na aute kotace velike colaze i onda je naravno guma skupa.  Pa kad treba kupiti gume onda su dobre falken,nankang i aplus jer ja se ne vozim brzo bit ce dobre.... 

Jos jednom ovo je pisano bez ikakve namjere za provokacijom nego mi jednostavno nije jasan taj sklop u glavi.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

nije bitno gdje ides, po servisima i radnjama niti imaju iskustva niti znanja niti volje.

najlakse im je mijenjanje ulja i zamjena zimskih i ljetnih tockova.

u ovlastenom servisu sam radio jedan servis vec pa nisu promijenili filter zraka, koji je bio prljav kao kanta za otpad.

promaklo im. 

uglavnom imas jednoga majstora koji nesto zna i onda djecurliju iz poljske il turke koji rade za 10€ po satu.

barem je to tako po vecim gradovima

 

 

 rijesavao sam svjecice u HR pa su promijenili i filter odmah. kosta standardan 50 kn?!

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 11:08 (Robert_84).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Sto ti znaci meso kad je guma dno dna. Pa zar stvarno nisi mogao kupiti barem neku gumu iz sredine ponude. 

 

Sorry bez ljutnje ali samo pisem ono sto nemogu shvatiti kod ljudi. Stave na aute kotace velike colaze i onda je naravno guma skupa.  Pa kad treba kupiti gume onda su dobre falken,nankang i aplus jer ja se ne vozim brzo bit ce dobre.... 

Jos jednom ovo je pisano bez ikakve namjere za provokacijom nego mi jednostavno nije jasan taj sklop u glavi.

 Odkad je falken dno dna? Koliko vidim falken je neka sredina, bolje nego hifly ili aplus.. Procitaj si iskustva ljudi i cak mislim da sam jedne godine vidio na njihovom testu falken medu prve 3 gume https://www.tyrereviews.com/Tyre/Falken/Azenis-FK510.htm

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

I to napokon riješio. Još samo vrata. 

 ovo planiram radit na autu ovo ljeto....

 

radi tandrkanja zadnje klupe... u biti auto ne "proizvodi" toliko zvukove vec imaju 2 "poklopca" za isofix i 3 stop svjetlo.

 

no auto je kad se vozi preko 200 jako bucan. pa sam mislio ovo radit.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Sto ti znaci meso kad je guma dno dna. Pa zar stvarno nisi mogao kupiti barem neku gumu iz sredine ponude. 

 

Sorry bez ljutnje ali samo pisem ono sto nemogu shvatiti kod ljudi. Stave na aute kotace velike colaze i onda je naravno guma skupa.  Pa kad treba kupiti gume onda su dobre falken,nankang i aplus jer ja se ne vozim brzo bit ce dobre.... 

Jos jednom ovo je pisano bez ikakve namjere za provokacijom nego mi jednostavno nije jasan taj sklop u glavi.

 Tebe redovito šamaraju na ulici ili imas takav stav samo iza tipkovnice?  Vidim da se javljas na postove samo sa ciljem provokacije i pljuvanja. Znanje ti je nula. Ove gume su vecinom među boljima po testovima i najbitnije same musterije su s njima prezadovoljnje, raspitao sam se jer dolaze kao orginalna oprema za te ove orginalne mitsubishi 20colne felge. Znaci sve orginal , provjereno  testirano, hvaljeno iz prve ruke. Jedna kosta 175eur sto je svrstava u skuplje gume te dimenzije.  Aj sad oleprsaj, nemas poima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 13:11 (bik).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...

nije bitno gdje ides, po servisima i radnjama niti imaju iskustva niti znanja niti volje.

najlakse im je mijenjanje ulja i zamjena zimskih i ljetnih tockova.

u ovlastenom servisu sam radio jedan servis vec pa nisu promijenili filter zraka, koji je bio prljav kao kanta za otpad.

promaklo im. 

uglavnom imas jednoga majstora koji nesto zna i onda djecurliju iz poljske il turke koji rade za 10€ po satu.

barem je to tako po vecim gradovima

 

 

 rijesavao sam svjecice u HR pa su promijenili i filter odmah. kosta standardan 50 kn?!

 Pa u tome je bit, neces svoj relativno skup i specificni auto davat u ruke tim kvazi majstorima da po njemu šarafaju, ideš u ovlašteni gdje se radi po protokolu, ljudi su školovani za tocno taj auto, imaju tocan alat i svakodnevno iskustvo. Druga dobra opcija je imat dobrog majstora od povjerenja sto je rjetkost.

Ovo sa filterom je stvarno svinjarija, s tim bih se odmah javio generalnom uvozniku subaru de.. ustvari ne kuzim kako se to moze desiti ako ti je uredno naplaceno i vidljivo na racunu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesu kita, sve što možeš odradiš sam, to je jedini način da ti se auto ne vrati sjeban s običnog servisa, sve što ne možeš sam odvezeš specijalistu kod takvih autiju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 14:38 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koje bi bile dobre best buy ljetne gume za Aurisa 1.3VVT-i - 195/65/R15 91H

 

Vidim da Continental ima PremiumContact, novi Ultra Contact i Eco 6 model...

 

Ili nesto jeftinije a dobro?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
ramzocro-HCR kaže...

I to napokon riješio. Još samo vrata. 

 ovo planiram radit na autu ovo ljeto....

 

radi tandrkanja zadnje klupe... u biti auto ne "proizvodi" toliko zvukove vec imaju 2 "poklopca" za isofix i 3 stop svjetlo.

 

no auto je kad se vozi preko 200 jako bucan. pa sam mislio ovo radit.

 Dva sloja golda sam stavio i jedal sloj silvera. Nemq više vibracija ko prije i lomljenje lima agresivno na muziku.

 

Ugl dobio sam šta sam prvobitno htio, a to što je buka manja izvana to je samo bonus... Iskreno protiv ovakvih stvari sam inače jer na prvu se tak ne čini, ali dosad sam oko 80kg dampiga stavio na auto.....

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Robert_84 kaže...

nije bitno gdje ides, po servisima i radnjama niti imaju iskustva niti znanja niti volje.

najlakse im je mijenjanje ulja i zamjena zimskih i ljetnih tockova.

u ovlastenom servisu sam radio jedan servis vec pa nisu promijenili filter zraka, koji je bio prljav kao kanta za otpad.

promaklo im. 

uglavnom imas jednoga majstora koji nesto zna i onda djecurliju iz poljske il turke koji rade za 10€ po satu.

barem je to tako po vecim gradovima

 

 

 rijesavao sam svjecice u HR pa su promijenili i filter odmah. kosta standardan 50 kn?!

 Pa u tome je bit, neces svoj relativno skup i specificni auto davat u ruke tim kvazi majstorima da po njemu šarafaju, ideš u ovlašteni gdje se radi po protokolu, ljudi su školovani za tocno taj auto, imaju tocan alat i svakodnevno iskustvo. Druga dobra opcija je imat dobrog majstora od povjerenja sto je rjetkost.

Ovo sa filterom je stvarno svinjarija, s tim bih se odmah javio generalnom uvozniku subaru de.. ustvari ne kuzim kako se to moze desiti ako ti je uredno naplaceno i vidljivo na racunu.

 ja tebe razumijem u potpunosti, no ja nemam vremena za zvanje dogovaranje termina da bi dogovorio termin. i onda da bi neko dijete nesto radilo. to sto ti mislis da su skolovani da jedan je skolovan i on potpisuje i pokriva 10 servisera koji su dosli iz poljske i rade za 10€ po satu. ovdje promijenim ulje i filter odnosno ono sto mozes i sam napravit.

 

ostalo radim dole. 

 

i zet je bio u BMWu direktno prije 2 ili 3 godine mijenjao kompresor klime, pa mu na pol puta za hr iscurio freon jer nisu zategnuli sarafe... nema to veze dal je ovlasten servis il nekakva radnja. ako se zna "zna" ako se ne zna ne zna se. radim sa 1200 njemaca koji koriste kompijutere kod kad inforamtika postoji. pa opet ne znaju upalit monitor il ne kuze kakva je razlika izmedu mreznoga printera il printera spojenog direktno usb kabelom.... 

 

nema ovdje strucnosti. zato i dovode nas strance vec 70 godina da radimo za njim a oni se skoluju za sefove.

 

ja pitam "voditelja" servisa koji je promijer rupa na subaru da kupim felge on kaze ne zna mora provjerit. a covjek radi u subaru vec 30 godina... smijurija.

 

sad da nazovem nekoga u sl brod i pustim mu zvuk motora nekoga vozila ako mu je poznato preko mobitela ce ti rec manje vise gdje da gledas problem i gdje moze bit jer se dole ljudi susretnu sa svime. ovdje se sve voza dok se ima garancija i mijenja. zato nista niti ne znaju o vozilu a bome niti ista popravit.

 

ja jos ne mogu objasniti niti jedno trgovini dijelova da STI 2018 model ima vece kocnice, sa time i vece plocice. oni meni i dalje lupaju sasiju u komp i daju manje kazu da su to te. 

 

ne svacaju da japanac moze imat 2 ili 3 "facelifta" i da nemora branik biti drugaciji vec moze biti izmjena na motoru ili drugih dodataka.

 

da ne pisem dalje. 

 

drugim rijecima ovdje se svi poslovi rade kao sto se sastavlja lego... po sablonu i uputama. ako moras razmisljat ili nesto razumijet odnosno "skuzit" dolazi do problema.

 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
roby27 kaže...

Koje bi bile dobre best buy ljetne gume za Aurisa 1.3VVT-i - 195/65/R15 91H

 

Vidim da Continental ima PremiumContact, novi Ultra Contact i Eco 6 model...

 

Ili nesto jeftinije a dobro?

 Eco ne bi, vozio sam ih i to je onako, ima bolje za te novce. Imas Dunlop FastResponse, Kumho PS71 (51) da su jeftinije, iako Continental je odlican. S obzirom da Auris niti je tezak, niti ima previse snage, neka mid marka ce biti dovoljna.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gledam malo Adac test u Hak časopisu za ovu godinu i mislim da je GY best buy, ima najmanje habanje gume znaci velika kilometraza se moze prijeci...

 

https://www.nabava.net/ljetne-auto-gume/goodyear-ljetna-guma-efficientgrip-performance-tl-195-65r15-91h-cijena-46990571

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice