Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.233.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ovaj kaže diskovi, ti kažeš nesto drugo... sto je na kraju?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 17:53 (Pero Dinamit).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neki put se pitam, jesu neki ljudi ikad vidjeli odredene komponente na svom autu, mislim da pola pitanja ne bi bilo postavljeno.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Netko je dok sam bio u trgovini udario nečim u krilo i napravio duboku ogrebotinu od circa 1cm, pošto sam picajlza išlo mi je na živce pa sam pokušao popraviti sam. Prvo sam probao poliranje compoundom ali pošto je nokat zapinjao nisam imao neka očekivanja što je na kraju ispalo točno jer ništa nije pomoglo. Na kraju sam uzeo lak i lagano ispunio ogrebotinu da novi lak bude malo iznad tvorničkog te ostavio četiri dana da se osuši. Kada se lak osušio uzeo sam 3000 vodobrusni i izravnao novi lak što više moguće da bude u ravnini s originalnim. Nakon toga uzeo Megauirs Compound te ispolirao rukom, ogrebotina je jedno 90% uklonjena.

Lak Lak
Ogrebotina Ogrebotina
Gotovo Gotovo
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 18:03 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

pitanjce: nedavno montirani diskovi poceli su hrdati...dakle one povrsine koje nisu u kontaktu s plocicom ni sredinom felge...

da li se moze i cime to premazati, kao sta neki diskovi imaju premaz iz tvornice? je li to itko radio? ono...bas izgleda uzasno

Ja mislim da ovaj dio objašnjava na što kolega misli... Dakle ne kočiona površina nego onaj dio što pokrije glavčinu, onaj dio koji se vidi kroz felgu i zahrđa kroz neko vrijeme

 

Ovo što je tamnosivo na slici, takvi su diskovi što sam uzeo za Passata pa me baš zanima koliko će trajati boja na njima, ate su standardno sivi... Ja sam čeljusti ofarbao sa sprejem za njih i nakon godinu dana i dalje drži boja što je impresivno s obzirom da auto 95% km napravi na autoputu (emulzija čuda napravi)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 18:36 (Genoxxx).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jel netko atestirano 205/55/16 gume na Peugeot 208 2015 1.6 HDI?

Naime, tata trenutno ima 195/55/16, a dimenzija nije tipična te su gume dosta skuplje.
Od Peugeot Hrvatska odgovor je da se za tu dimenziju ne može dobiti potvrda, jedino atest dolazi u obzir.
7 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

nazalost diskovi su vec kupljeni, 2 montirana, 2 ce ovih dana

a nisam obracao pozornost na to dok nisam se zagledao u ova 2 montirana, ma za sad je sve to povrsinski i ide sa rukom, ali znam kako bude, jer su mi na cupri isto tako zahrdali i to TESKO nakon nekog vremena...

ma pofarbat tim luxalom i mir...da li se on nanosi kistom ili sprejem? najvj kistom ide...

 Mozes bez beda s kistom

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo raspitao sam se danas i frend mi rekao da su vec farbali sa obicnim sprejom koji je otporan na vise temperature i da drzi...cak mi ubacio bubu u uho da uzmem mat crni sprej...

uglavnom, smontiran napokon ljetni set, na CSC6, pofarbana kljesta, zamjenjeni zadnji diskovi i plocice (iz nuzde jer je otisao lezaj) i sutra radim mali servis i prednje kocnice + tekucina

drugi prednji branik je kod limara, posto se ovaj puno treba varit...narudzba custom tablica i atest opruga i 19ki uskoro...

i kroz par dana okrecemo 240tkm :)

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

pitanjce: nedavno montirani diskovi poceli su hrdati...dakle one povrsine koje nisu u kontaktu s plocicom ni sredinom felge...

da li se moze i cime to premazati, kao sta neki diskovi imaju premaz iz tvornice? je li to itko radio? ono...bas izgleda uzasno

Cink sprej, kod tebe u Ciaku nekih 50tak kuna. Svaki švercer koji drži do sebe, prije prodaje rabljenog vozila preleti diskove s time, pločice skinu dio s diskova u prvih 10 metara a ostatak diska izgleda kao nov. Ja svake godine prilikom montaže ljetnog seta preletim diskove i uvijek mi uredno izgleda. Samo pazi, između diska i anker ploče uguraj komad debljeg papira ili kartona i špricaj dalje od čeljusti da nebi izgledalo neuredno i mrljavo. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2022 21:58 (Rucipe).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koji motori dizelski/benzinski su kod Talismana bez prevelikih problema?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.5DCI

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Koji motori dizelski/benzinski su kod Talismana bez prevelikih problema?

 Pretpostavljam da gledaš par godišnjake. dci 130, rekao mi i voditelj servisa da imaju ekipu s preko 300K na satu, bitno je kao i kod svakog redovan servis, ali to već znaš; dci 110 je ok ako se voziš sam i taman za Megane, no malko trom za Talisman i daje 260nm nasuprot 320nm kod modela sa 130ks. dci 160, 2x turbina, 2x šansa za veselje plus što nemaš feeling da je puno jači od 130 (provjereno iz prve ruke). dci200 prva generacija dosta mušičavi s raznom kontrolnom elektronikom (rekao voditelj servisa da ne preporučuje). Ovi kasnije tipa dci 150 isto ne znam jer nisam ni gledao modele s adblue i pumpom za isti koja je veselje kod većine. Za benzince nezz.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najviše od svega na svijetu volio bi bit ovakva "seljačina".... dao bi i lijevo oko i desno jaje za sat vremena ovoga

مرګ ژوبله
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2022 20:40 (Super64).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel nekome poznata ova Honda Accord? I na što treba paziti kod nje?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

povodom malog servisa, danas montirani prednji diskovi, plocice, elektroventil tlaka turba i izmjenjeno ulje, filter i kociona tekucina. zadnje diskove i plocice sam pred 10tak dana, usljed otkazivanja jednog lezaja, pa je bilo hitno, nisam stigao cekat mali servis :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2022 21:31 (RuskeGTT).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bilo je blizu 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2022 19:34 (hahhaajaads).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jel to hyundai coupe? steta sto je nastrada...
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...
jel to hyundai coupe? steta sto je nastrada...

 Nije, Golf 6 kojem nije izletio niti jedan zracni jastuk

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba li se i koliko često mijenjati ulje u ručnom mjenjaču?

 

Idem sljedeći tjedan na veliki servis (Mazda 3, 2012., 1.6d, ~195k).
Vidim u papirima da je prvi vlasnik mijenjao na 100k ulje u mjenjaču, ali nisam pronašao nigdje u uputama vozila da je potrebno mijenjati. Ni u ponudi koju sam dobio iz Mazde za veliki servis nisu to stavili.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za Mazdu 3 (2017 - BN) u uputama piše da je zamjena svakih 180000 km te je isto tako navedeno i u preporuci na stranicama proizvođača kroon-oil.com. Za Mazdu 3 BL 1.6 CiTD je na toj istoj stranici navedeno 100000 km ili svakih 5 godina (link) pa pretp. da oni stavljaju po preporuci proizvođača. Isto piše i na Rowe alatu za preporuku ulja.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

koliko je to relevantno, za moj auto piše check once every 15.000km / 12 months, a za drugi koji je automatik stoji zamjena jednom u 125.000km / 60 months

 

gdje ima logike da automatika promjenim jednom u 10 godina a ručni gledam ulje (šta im uopće znači check) svakih 15t km?

 

uvijek je bilo da se automatik mijenja 60t km / 4 g, a ručni nikada osim ako dođe do nekog neplaniranog kvara u tom predjelu pa se onda zamjeni i ulje

 

nisam u životu čuo da ljudi mijenjaju ulje u ručni mjenjačima

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zato 90% auta koji voze imaju uzasne mjenjace, krce, ne ubacuju se lako u 1. i slicno

sta te kosta promjeniti ulje? litra je 50tak kn...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja sam sam promjenio ulje u ručnom mjenjaču(dizel 110 ks) , preventivno, auto ima 200t km i ne znam jeli ikada mjenjano to ulje
Sve da i imam,otkud mi
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Treba li se i koliko često mijenjati ulje u ručnom mjenjaču?

 

Idem sljedeći tjedan na veliki servis (Mazda 3, 2012., 1.6d, ~195k).
Vidim u papirima da je prvi vlasnik mijenjao na 100k ulje u mjenjaču, ali nisam pronašao nigdje u uputama vozila da je potrebno mijenjati. Ni u ponudi koju sam dobio iz Mazde za veliki servis nisu to stavili.

 Ulje u ručnom mjenjaču gledam da promjenim na svakih 50k km, po knjižici mi piše na 70k km. Dok na 100k mjenjam, tj. velim majstoru da promjeni i ulje u servu. Cifre za izmjenu toga su male, pogotovo kada se uzme u obzir kilometraža na kojoj se vrši izmjena. Ne planiram mjenjati auto još dugo godina pa se onda i brinem o tome da je održavan što je više moguće. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

zato 90% auta koji voze imaju uzasne mjenjace, krce, ne ubacuju se lako u 1. i slicno

sta te kosta promjeniti ulje? litra je 50tak kn...

 Kod zamjene ulja u getribi jel je treba prvo isprat sa litrom ili vise ulja? 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

neznam za rucne, al u primjeru volva kad sam tamo radio, ispirali smo sa 4l automatike...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Baš sam si neki dan kontrolirao ventile i oduševilo me kak mi je čisti motor, nema žuto-smeđih naslaga/taloga ulja

 
 
 
 
 
 
 
VVT-atmo

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod stavljanja ovog koncentrata ljetnog jel se to smije mjesat s obicnom vodom iz pipe ili mora bit destilirana? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SONAX Clear View koncentrat može biti čak i pomiješa se s vodom iz pipe (s bilo kojom razinom tvrdoće) zbog anti-vapno formule i pogodan je za tip ventilatora mlaznica.

(google prijevod)
Sve da i imam,otkud mi
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

nema žuto-smeđih naslaga/taloga ulja

 

japanac je to 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Kod stavljanja ovog koncentrata ljetnog jel se to smije mjesat s obicnom vodom iz pipe ili mora bit destilirana? 

 Stavi si destilirane jer će ti inače ostat kamenac na vjetrobranskom staklu kad ispari alkohol.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2022 20:32 (luka94).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice