Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.231.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zupčasti + sve ostalo remenje (klinasti..) + pumpa vode. Imaš ovakve setove https://www.autokreso.hr/autodijelovi/ostali-proizvodi/redovni-i-veliki-servis/skf-garnitura-zupcastog-remena-i-pumpe-vode-10774440/ (SKF je dobar) koji imaju sve osim tih manjih remena ali oni su 150-200kn komad, nije strašno. Ja sam na svojoj staroj 6ici (2006) mijenjao baš sve na toj strani kad mi je semering radilice odlučio zaliti sve sa uljem.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Terminator je rotacijska, a ne eksentrična. Rotacijsku imam einhellovu, odlična za cutting, ali za završno poliranje je zajebana, ostavlja holograme, pa se moram igrat sa padovima, pastama i brzinama da bio dobio donekle dobar lak.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Subaru justy aka suzuki swift mk1

Fora za vidit na cesti

 
EDIT:
Veća slika: LINK

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 18:05 (1BIT).
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

 ne kazem da nije, ali kako znas da im je to prvi motor :)

 

 

pa da je i drugi, opet je prešao 250 tkm 

 

nego stvarno, imam nećaka koji je završio faks, posla nema, vozi kod njih dvije godine, samo redoviti servis dva puta godišnje, motori vuku sa 250 tkm kao i prvi dan.

to ti je info iz prve ruke (momak poznaje sva vozila u parku)

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
2 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa imam problem, kupio sam auto, prilikom kupnje pogledao motor, nije bilo nikakvog ulja da bi curilo, pa tako ni ispod auta. Motor radi super, nakon nekih 10 dana vidim kapljicu dvije ulja ispod auta, reko idem do majsora pa neka vidi, kad ono totalan HOROR, majstor izvadi zaštitne poklopce ispod auta i nutra je bilo 5-6 majica stavljeno da upijaju ulje tj da se ne vidi da curi iz njega, sve majice su bile natopljene uljem. Druga stvar pogledao je odmah i DPF i naravno to su izvadili i zavarili s gornje strane da se ne vidi, ali ako se po njemu s ključem zvekne, čuje se da je prazan. Moja teorija je da su oprali motor prije nego sam došao i stavili te majice da se ne vidi da curi iz njega, a za DPF nisam mogao znati, pitanje jel uopće ERG aktivan. Zvao sam bivšeg vlasnika i on se brani - viđeno kupljeno. Sad da vas pitam, s tom situacijom što mogu napraviti? Po pitanju tog ulja da curi na sve strane vjerojatno ništa, ali vađenje DPFa ( moguće i EGRa ) je kazneno djelo, jel bi se tu šta dalo? Btw iz auta baš smrdi po garišu tj to je vjerojatno jer nema DPFa jel? Inače motor dobro radi, ulje curi ili iz getribe, moguće i iz motora ili kombinacije jednog i drugog, katastrofa.....Šta sad raditi? Uzeti odvjetnika i pokrenuti sudski spor ili je sve to još bacanje love, jer na ugovoru piše viđeno kupljeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 17:24 (MarkoPoolo).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Koji auto, motor?

To što je netko izvadio DPF i blokirao EGR ti je ništa, još bolje za tebe ako radiš većinom gradske kilometre.

Što se tiče ulja može biti popravak od 500kn a može i od 1000€ ovisi gdje pušta,trebalo bi ponovno detaljno oprat motor i provozat 10-tak kilometara i vidjet odakle curi.

Sa bivšim vlasnikom nemožeš ništa napravit jer ti skoro svaki kupoprodajni ugovor ima stavku da je kupac pregledao vozilo i nema prigovora na kvalitetu i cijenu.

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Koji auto, motor?

To što je netko izvadio DPF i blokirao EGR ti je ništa, još bolje za tebe ako radiš većinom gradske kilometre.

Što se tiče ulja može biti popravak od 500kn a može i od 1000€ ovisi gdje pušta,trebalo bi ponovno detaljno oprat motor i provozat 10-tak kilometara i vidjet odakle curi.

Sa bivšim vlasnikom nemožeš ništa napravit jer ti skoro svaki kupoprodajni ugovor ima stavku da je kupac pregledao vozilo i nema prigovora na kvalitetu i cijenu.

 Mercedes OM642, 95% autocesta, zato sam i uzeo taj motor. Za vozit se iz hr u Njemacku i natrag. Dok dodem gore onda auto stoji tak dugo dok ne idem natrag u hr, gore imam sluzbeno vozilo. Da je popravak 500kn onda bi to riješio ovaj prije mene i bok, sigurno je velika lova u pitanju zato i jesu napravili to što su napravili.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 17:28 (MarkoPoolo).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jesi provjerao na car verticalu, nebi me čudilo da ima preko pola milje. Ovisno o prodavaču, njemu je tih 500kn ostalo u džepu,a riješio se auta, a sigurno te čeka još popravaka, to skrpaj kako znaš i riješi se tog auta.

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako je auto kupljen od privatne osobe mislim da tu ništa ne možeš. Ako je kupljen od neke auto kuće mislim da možeš nešta srediti jer on ima odgovornost da ti proda ispravan automobil ako ne piše drugačije u ugovoru.

#fsb
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa dobro ovo za dpf i egr je standard praksa i pola auta u hrv tako vozi i normalno prolazi na tehnickom plus automatski si izbjegao sve probleme na autu vezane uz ta 2 govna..

A ovo za ulje mislim da si u pravu, rijetko ko je takav cigan da si dozvoli da ga neko ganja zbog 500 kuna, vjerojatno ce to kostat dosta da se sredi 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nemam ništa posebno pojma o Mercedesima pošto me ne zanimaju pa sam pogledao malo na netu. Izgleda da često gube ulje na hladnjaku ulja što zahtjeva skidanje svega oko gornjeg dijela motora da bi se zamijenila brtva jer se hladnjak nalazi u međuprostoru, znači unutar "V-ea". Dobro su to osmislili nema šta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 21:01 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nemam ništa posebno pojma o Mercedesima pošto me ne zanimaju pa sam pogledao malo na netu. Izgleda da često gube ulje na hladnjaku ulja što zahtjeva skidanje svega oko gornjeg dijela motora da bi se zamijenila brtva jer se hladnjak nalazi u međuprostoru, znači unutar "V-ea". Dobro su to osmislili nema šta.

 Preduhitrio si me. Na svima to krene puštat...

 

Čepovi iza na glavama, tj poklopcima ventila puštaju često, PCV cijev pušta na svima(isto dio koji bude na glavi kad gledaš od naprijed - Lijeva). Voli semering radilice popušit i naprijed i iza. Čepovi na poklopcima od lanca, naprijed zna isto svašta biti.

 

Ugl. Moje saučešće. Idući put neka ne žuri nego neka odveze na pregled vozilo kod "majstora". 98% ljudi uvijek istu grešku rade. Ovak je majstor mogao zaraditi stotinjak kuna za pregled vozila - a na ovaj način će platit djetetu robu za jednu školsku godinu 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nemam ništa posebno pojma o Mercedesima pošto me ne zanimaju pa sam pogledao malo na netu. Izgleda da često gube ulje na hladnjaku ulja što zahtjeva skidanje svega oko gornjeg dijela motora da bi se zamijenila brtva jer se hladnjak nalazi u međuprostoru, znači unutar "V-ea". Dobro su to osmislili nema šta.

 to je tako namjerno osmisljeno.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Pa dobro ovo za dpf i egr je standard praksa i pola auta u hrv tako vozi i normalno prolazi na tehnickom plus automatski si izbjegao sve probleme na autu vezane uz ta 2 govna..

A ovo za ulje mislim da si u pravu, rijetko ko je takav cigan da si dozvoli da ga neko ganja zbog 500 kuna, vjerojatno ce to kostat dosta da se sredi 

 Od privatne osobe je kupljen.

 

To je istina, ali bojim se neka me zaustave recimo u sloveniji, austriji ili njemački, taj smrad dizela se odmah osjeti, nek skuže da auto nema DPH i EGR pa bez gaća ostanem, ako se ne varam gore je to jako kažnjivo?

 

Tako i ja mislim, bilo bi super da je popravak 500kn i amen, nek si ih zabije u šupak, ali sve mi se čini da nisam te "sreće"....

 

Auto je kod majstora, vidjet ćemo što će reći danas sutra

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 8:06 (MarkoPoolo).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U teoriji se slažem sa principom viđeno kupljeno, ali s ovim se ne mogu složiti, ovo je namjerno odigrano i nije u pitanju neki manji kvar ili nešto bezveze već nešto jako veliko što je zataškano na jako primitivan i bezobrazan način. Ja ne bi tako lako odustao, ne bi ostavio prodavača dok mi ne vrati lovu ili plati popravak, ali s obzirom da je motor uništen inzistirao bi na povratu lovu na bilo koji način.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

U teoriji se slažem sa principom viđeno kupljeno, ali s ovim se ne mogu složiti, ovo je namjerno odigrano i nije u pitanju neki manji kvar ili nešto bezveze već nešto jako veliko što je zataškano na jako primitivan i bezobrazan način. Ja ne bi tako lako odustao, ne bi ostavio prodavača dok mi ne vrati lovu ili plati popravak, ali s obzirom da je motor uništen inzistirao bi na povratu lovu na bilo koji način.

 

 Nebi ja rekao uništen. Nego loše održavan - na putu da spada u kategoriju "uništen". 

.

.

.

.

Sinoć dokasno "završavali" spulju za sivog groma. Imam video kak radi 20v čudo bez auspuha i sa ovom našom kemijom. TUV je na majkemi

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma da ja nađem nekoliko krpa ispod motora punih ulja vratio bi mi novce u roku pola sata i bio sretan što je tako prošao..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ma da ja nađem nekoliko krpa ispod motora punih ulja vratio bi mi novce u roku pola sata i bio sretan što je tako prošao..

 Slažem se s time, ali s druge strane mogu imati još više problema, nek pozove policiju da mu prijetim ima sve podatke, a to je kazneno dijelo, samo ću još imati neki "dosje" koji mi ne treba. U životu nisam nikad nikakvu glupost ili prekršaj napravio, tako da ne znam jel to opcija ili nije. On je "u pravu" kako god se pogleda. Makar me zajebo pošteno, ali ajmo reći na legalan način. Samo se brani, viđeno kupljeno i što nisi odveo auto majstoru. A to što je on govorio da je auto u odličnom stanju bez kune ulaganja i nije spomenuo realno stanje auta je problem za koji ga nitko neće pitati.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...
Hacker002 kaže...

Ma da ja nađem nekoliko krpa ispod motora punih ulja vratio bi mi novce u roku pola sata i bio sretan što je tako prošao..

 Slažem se s time, ali s druge strane mogu imati još više problema, nek pozove policiju da mu prijetim ima sve podatke, a to je kazneno dijelo, samo ću još imati neki "dosje" koji mi ne treba. U životu nisam nikad nikakvu glupost ili prekršaj napravio, tako da ne znam jel to opcija ili nije. On je "u pravu" kako god se pogleda. Makar me zajebo pošteno, ali ajmo reći na legalan način. Samo se brani, viđeno kupljeno i što nisi odveo auto majstoru. A to što je on govorio da je auto u odličnom stanju bez kune ulaganja i nije spomenuo realno stanje auta je problem za koji ga nitko neće pitati.

 Glupo pitanje, a da li imaš dokaz za tu njegovu izjavu?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MarkoPoolo kaže...

On je "u pravu" kako god se pogleda.

Nije nimalo u pravu.

Radi se o prevari, sad je samo pitanje kako je zakonski definirano.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Upravo tako, čista prevara i ne može biti legalno nikako.

Pokušati riješiti na miran način, ako ne ide na sud. A, taj ako nije totalni idiot, će ti vratiti novac i tražiti nekog drugog naivca.
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

otisao si i vidio taj auto. nije ti ga on preko interneta nahvalio i poslao dhlom.

 

ti si mogao otici kod mehanicara i dici auto na dizalicu, spojiti na dijagnosti i provjeriti auto.

 

ako se ne razumijes povedes nekoga sa sobom. 

 

tuzno ali to je tako.

 

naravno nije nikako u redu da je on to napravio. ali mislim da osim fizickih prijetnji ne mozes mu nista. a to si i sam spomenuo da ti nije u cilju imati ikakav dosije.

 

pregrizi, popravi i pametniji si za sljedeci put. nadam se i da je netko drugi tko cita naucio na tome.

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

u normalnim zemljama je to kazneno djelo i lako se riješi, kod nas teško. Čak i da imaš pravno čist slučaj suđenje traje desetljeće bez problema - ne isplati se.
Vjerojatno je hladnjak ulja. Te brtve hladnjaka su znale propuštati čak i u garanciji pa je to uobičajeni kvar na tom motoru. Sreća je da ne treba vadit cijeli motor (to je W212?), već treba samo skinut usisne grane. Nije to tako strašan posao, set brtvi je ispod 100€+neke sitnice. Pitanje je ima li kakvih drugih problema, a pošto je EGR očito začepljen dobro bi bilo sve to temeljito pregledati i očistiti. Pozitivno u svemu tome je da ćeš bar znati na čemu si i što je na autu napravljeno. Polovni je uvijek lutrija, ma što prodavatelj govorio, a kad središ neke stvari poput ove znaš da je ispravno i možeš se pouzdati u auto. Neki kažu da se auta riješiš, ja to iz opisanih razloga nakon popravka ne bih učinio ako ti auto odgovara i nema drugih velikih nedostataka. Smrad ti vjerojatno dolazi od spaljenog ulja u motornom prostoru a ne iz auspuha.

2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
MarkoPoolo kaže...
Hacker002 kaže...

Ma da ja nađem nekoliko krpa ispod motora punih ulja vratio bi mi novce u roku pola sata i bio sretan što je tako prošao..

 Slažem se s time, ali s druge strane mogu imati još više problema, nek pozove policiju da mu prijetim ima sve podatke, a to je kazneno dijelo, samo ću još imati neki "dosje" koji mi ne treba. U životu nisam nikad nikakvu glupost ili prekršaj napravio, tako da ne znam jel to opcija ili nije. On je "u pravu" kako god se pogleda. Makar me zajebo pošteno, ali ajmo reći na legalan način. Samo se brani, viđeno kupljeno i što nisi odveo auto majstoru. A to što je on govorio da je auto u odličnom stanju bez kune ulaganja i nije spomenuo realno stanje auta je problem za koji ga nitko neće pitati.

 Glupo pitanje, a da li imaš dokaz za tu njegovu izjavu?

 U oglasu je pisao da je auto bez kune ulaganja. Ali oglas je izbrisan, i kad sam bio tamo isto je govorio. Kako sam rekao sve sam pogledao dok sam išao gledat auto, motor je bio bez kapi ulja što mi govori da su detaljno oprali motor dan prije ili nekoliko dana prije te se nisu vozili s autom dok nisam došao gledat auto jer je sve bilo suho, nije bilo nigdje vode ili nekakvih naznaka da je motor bio opran. Krpe su isto stavili na zaštitne plastike ispod auta kad su i prali motor i kako sam se vozio tih gotovo 2 tjedna onda je procurilo kroz krpe, kapljica dvije su bile na dvorištu i reko idem odma da se pogleda i riješi, ne može biti ništa strašno, kad ono dalje sve znate...

 

Zvao sam ga, već sam rekao on je brani kupljeno viđeno, zaprijetio mu sudom i odgovor je bio vidimo se na sudu, znači boli ga k

 

Radi se o 211, istina što kažeš, vidjet ću što će majstor danas reći, oko 16-17h idem gledat što je našao. Rekao sam mu neka sve provjeri, neka skine EGR i vidi kakvo je stanje. Uglavnom motor radi jako lijepo, nikakve vibracije, nikakvi čudni zvukovi itd, kao da nema nikakvi problem. Čudno mi je dok sam došao gledat auto provjerio sam ulje u motoru i bilo je na max tj kako i mora biti i sad dok sam odvezao auto majstoru i dok je skinuo sve plastike i dok smo vidjeli te krpe u ulju opet sam provjerio ulje u motoru i bila je ista razina ulja, tako da ne znam od kud curi

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 13:54 (MarkoPoolo).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Baš situacija za platit lokalnom štemeru da prebije lika ko vola
-
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...
Baš situacija za platit lokalnom štemeru da prebije lika ko vola

 Točno tako! Samo tip je u drugoj županiji...nije opravdanje ali to i je jedan razlog zašto nisam nikud vozio auto, niti znam majstore niti šta u toj županiji, a auto je izgledao super, tako da nisam imao nikakvu sumnju, cijena je isto bila kak se i takvim autima kreće cijena, nije bila spuštena ili tome slično.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 16:39 (MarkoPoolo).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav si kupoprodajni ugovor potpisao? Onaj iz knjižare/ narodnih novina?

I tamo imaš stavku pa nemaš nikakvih primjedbi, tako da ako ideš na sud, on ga dobiva 100%. 

Sjebo si se i to je to. Išao si kupovat luksuznu limuzinu staru 15 godina i nisi odvezao na pregled. Jesi provjeravao preko car verticala? To dvoje bi te koštalo manje od 400kn.

Takvi auti se kupuju da se voze, a ne da stoje u garaži i garantiram ti da auto ima duplo više kilometara nego što piše na satu. Naravno ima ih sa 100k km ali ti su rijetki.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 16:38 (ZooZ).
2 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Kakav si kupoprodajni ugovor potpisao? Onaj iz knjižare/ narodnih novina?

I tamo imaš stavku pa nemaš nikakvih primjedbi, tako da ako ideš na sud, on ga dobiva 100%. 

Sjebo si se i to je to. Išao si kupovat luksuznu limuzinu staru 15 godina i nisi odvezao na pregled. Jesi provjeravao preko car verticala? To dvoje bi te koštalo manje od 400kn.

Takvi auti se kupuju da se voze, a ne da stoje u garaži i garantiram ti da auto ima duplo više kilometara nego što piše na satu. Naravno ima ih sa 100k km ali ti su rijetki.

 Iz narodnih novina. Na satu je 298tkm, reko je majstor da nije loša ideja provjeriti kilometražu, ako je skidana onda je najebo, na skidanu kilometražu ima reklamacija i da može imati tip problema oko toga, tako da budem to provjerio.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva reklamacija? To će ti isto reć da nije on skidao nego je tako kupio, onaj iz virovitice je dobio sud jer je proda tuđi auto sa punomoći, a onda je taj vlasnik potvrdio pravu kilometražu.

Ovo što ja pišem izgledao kao da ga podržavam,ali ne. Samo govorim istinu i da ti je bolje to popravt i proda auto dalje. Jer tužbama, prijetnjama neće dobit ništa.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A da odeš na tehnički pa da ti ispišu kilometražu po godinama, naravno ako auto nije uvezen prije par mjeseci.

Možda ima taj podatak i na carinskoj deklaraciji, homologacijskom testu ....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice