Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.232.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
No to je novac koji ne generira stalne prihode. Veca stvar bi bila da napravi cestovni automobil za mase,

za 25.000€ elektricni automobil sa HR znackom, koji moze preci na punjenju 800km, e to je vec pravca stvar.

Nemamo kapaciteta za serijsku proizvodnju čačkalica a kamo auta.

 

Tesla sa svojom "beskonačnom" vrećom novaca (subvencije, trgovanje za zelenim kreditima...) ne može već godinama imati "pravu" serijsku proizvodnju EV za mase za <30k eur, ti bi to radio u Hrvatistanu.

 

800km na jednom punjenju? Ako se voziš u šutu 800km, daj molim te zapali vozačku i prodaj auto prije nego što ubiješ nekog.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 

 

mika2210  lol i tebi, par mjeseci nakon Rimca, Hyundai izbacuje dobre el. aute? Par mj. je dovoljno za integraciju i testiranje el. sistema auta? Probaj prije godinu-dvije...

 

Fun fact: npr. BMW svoje "mule" vozika oko 12 do 16mjeseci, Fiat je takoder vozikao cca toliko svoj el. Fiat 500, prije samog predstavljanja. Testiranje auta i sama izrada je puno vise od par mjeseci, imali oni sistem ili ne.

 

A ovo ozbiljni el. auto bez Rimca? Kina nije ozbiljna sa Nio-om i Xpengom? Pa sam Rimac kupuje iz Kine komponente. Ja ne znam sto je ljudima ovdje, svi na nekom teskom hopiumu.

 

Malo sam karikirao taj dio, OK. Ali činjenica je da Hyundai svoje modele električnih automobila temelji na tehnologiji iz Rimca. I naravno da im onda treba daleko manje vremena za nešto posložiti, kad ne krećeš iz nule, nego imaš sustav baterije i elektromotora oko kojeg onda formiraš auto.

 

Koji se od tih kineskih automobila koje si neveo može kupiti u europi li SAD-u? Ni jedan. Kina je jako specifično tržište i ono što polazi kod njih ne prolazi nigdje drugdje u svijetu, zato te automobile ne smatram ozbiljnima.

 

Danas svi kupuju komponente iz kine jer je cijena proizvodnje kod njih daleko manje nego bilo gdje u svijetu, nije Rimac jedini. I kakve veze ima ako su komponete iz kine? kupi ti te iste komponente pa složi auto s njima.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 12:14 (mika2210).
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

El. Kona je prvi auto s 500+ km realnog dosega, daleko prije Rimca...

 

iz sestrinske tvrke Kie EV6 je zvijer, isto bez Rimca...

 

Nije Rimac svu pamet (EV) svijeta popio...

 

Ali je jeftinije platiti balkanjezera nego Herr Schwabu - to je računica Porschea...

 

Dakle, Rimac jedino i može prodavati rad i pamet (koja nije sva njegova), jer sve drugo mora i on kupiti vani, sav hardver...

 

ali, to je i jedino moguće i najpametnije za tvrtku iz Hrvatske...

 

I to što radi (pre)skupe automobile isto ima smisla, luksuz je nepotreban, ali se na njemu najviše zarađuje...

 

i kad kupiš Porsche, plaćaš ime, a tek Ferrari...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...
 

800km na jednom punjenju? Ako se voziš u šutu 800km, daj molim te zapali vozačku i prodaj auto prije nego što ubiješ nekog.

To i nije neki poseban zahtjev.

Ima n scenarija kad je to moguće, posebno kad se npr. na autocesti tih 800 km "spusti" na 500.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Pero Dinamit kaže...

A šta, da se utrkuje sam sa sobom?

 

Očekivano je, naravno. Ali je i impresivno. 1/4 milje za 8,6s. Brzo brate, brzo.

 Nio EP9 pojede ovaj auto na bilo kojoj stazi, ali jebiga, lakse je ganjat ICE Hibride sa znackicama.

 

Ljudi ovdje sanjare da je Rimac jedina ponuda na trzistu, da ICE motori odumiru na tom trzistu itd itd. Reality check svima ovdje, luksuzni brendovi nisu nikad vise ICE auta prodali nego u 2020. (JATO)

 

 

Netko ovdje pise o Paganiju, bolje da nisam ni procitao to 

 

 

mika2210  lol i tebi, par mjeseci nakon Rimca, Hyundai izbacuje dobre el. aute? Par mj. je dovoljno za integraciju i testiranje el. sistema auta? Probaj prije godinu-dvije...

 

Fun fact: npr. BMW svoje "mule" vozika oko 12 do 16mjeseci, Fiat je takoder vozikao cca toliko svoj el. Fiat 500, prije samog predstavljanja. Testiranje auta i sama izrada je puno vise od par mjeseci, imali oni sistem ili ne. VW je takoder izbacivao puno prije Rimca.

 

 

A ovo ozbiljni el. auto bez Rimca? Kina nije ozbiljna sa Nio-om i Xpengom? Pa sam Rimac kupuje iz Kine komponente vec je bilo govora da je vecina auta kupljena i sastavljena u jednu cjelinu. Ja ne znam sto je ljudima ovdje, svi na nekom teskom hopiumu.

 I zato mrzim doći na ovaj forum. Katastrofa kaj ti pišeš. Bez mozga. Samo hejt i niti jedna argument. Baš čisti hejt i kak uopće živiš s tim čirom na želucu. Bog te dragi... 
NIO EP9 je muljaža samo takva. Koristili slick gume, auto je na razini GT3 bolida i onda ideš to uspoređivati s autom s kojim me ne bi bilo sram doći ni pred ikog. Ak Rimca niste vidjeli kad budete NIO vidjeli? 6 od 10 prodanih. Niti nisu prodali 4 komada. 

Koliko hoćeš usporedbi da konačno maknete to sranje od auta iz razgovora? 0-300 15.9s (NIO) vs >10 Nevere. 90kW baterija 635kg (NIO) vs 120kW baterija ~700kg (Rimac), tehnologija, unutrašnjost... Rimac je u drugoj stratosferi naspram NIO E9. 

 

Kaj je krivo s Paganijem? Al obrazloži s činjenicama, ne to kaj bi ti htio misliti?

Pagani je krasna, vrlo skupa bižurterija. Ako ti je Rimac preskup, kaj je onda 720KS 1mil $ za start (a prodaju se po 2-3mil)? Koji novinar uopće uspoređuje Huayru s bilo kojim modelom? Kad su izašli P1, 918 i LaFerrari oni su pojeli Huayru za doručak. Jedino kaj je Pagani dodao u industriju je da se autima sad daje ektsra detalja i da se isplati raditi posebne verzije. Huayra R će oboriti rekord s Ringa s slikovima i aerom koji se ne može voziti po cesti. Big deal. Ferrari s FXX programom se ne mora ni to truditi. Zonda je došla u zadnji čas dok se vrijeme nije promijenilo.

 

Uspoređuješ BMW-ove "mule" s maloserijskom proizvodnjom?! Ajme majko mila. Kaj je iduće? Bugatti radi lude testove, ali ni oni ne rade kaj i BMW-ove "mule". Pa ni Porscheove. 

Kaj budeš iduće zamjerio Rimcu?! Kvragu i Rimac, ali i kvragu i baš takav hejt. 

In vino veritas
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jedino kaj mi neznamo kad je njihova suradnja počela. Ni na čemu sad on radi, tako da je EV6 baš i mogla biti njihova suradnja koja je rezultirala kupnjom udjela. Eto, pa jedna pretpostavka pobija drugu. Oni znaju istinu.

In vino veritas
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

 

Ovoliku količinu gluposti na jednom mjestu već dugo nisam pročitao 

 

Nevera je "Halo car" - nije mu ni namjera da generira prihode firmi ni da bude praktičan za ići u dučan s njim. (iako ne sumnjam da će prihodi biti respektabilni)

Prihode generiraju stotine patenata i razvijenih tehnologija i proizvodnih procesa koje su implementirane u Neveru, a koje ni jedan drugi proizvođač automobila na svijetu nije razvio do razine na kojoj je Rimac. Kaj misliš zakaj Porsche kupuje udjele u Rimcu? Jer im je Mate simpatičan?

Zašto je Hyundaji kupio udjele? Zašto je VW toliko zagrizao za Rimac da su mu prepustili Bugatti? Ako nisi znao, to je gotova stvar, svi Bugatti automobili u budućnosti biti će električni.

 

Trenutno na svijetu nema ni jednog ozbiljnog električnog automobila (osim Tesle) koji nema barem neki dio Rimčeve tehnologije u sebi. Sve baterije i elektromotore za Koenigsegg proizvodi Rimac. Hyundai je izbacio nekoliko električnih modela sa stvarno respektabilnim performansama nekoliko mjeseci nakon objave partnerstva sa Rimcem. VW isto tako. Sigurno je to slučajno.

 

Rimac je u nekoliko intervjua rekao da cilj nije masovna serijska proizvodnja električnih automobila, nego razvoj tehnologije na vrhunskoj razini koja će se kasnije polako spuštati na razinu masovne proizvodnje i biti dostupna prosječnom čovjeku.

 

Ako želiš usporedbu, ja bi ga usporedio sa F1 - puno stvari koje su razvijene za F1 prije par godina polako se spuštaju na razinu serijske proizvodnje u automobilima. 

 

 

VW = Porsche, Bugatti itd... Zasto kupuju? Jednostavno kao sto je to i FCA napravila sa Teslom - da smanje ukupni prosjek CO2, pa da ne moraju EU placati razliku u milijardama.

 

 

 

A mislis da ce Rimac zivjeti od Patenata, kao sto je Nokia zivjela od svojih patenata? Tesko, jer kao sto ni Nokia ni Motorola nisu prezivjeli od Patenata,

ne moze ni Rimac. Ne mozes se vuci na staru slavu, a patenti su bas to - stara slava, medalje i pehari.

 

Nuclear_Phoenix kaže...

Nemamo kapaciteta za serijsku proizvodnju čačkalica a kamo auta.

 

Tesla sa svojom "beskonačnom" vrećom novaca (subvencije, trgovanje za zelenim kreditima...) ne može već godinama imati "pravu" serijsku proizvodnju EV za mase za <30k eur, ti bi to radio u Hrvatistanu.

 

800km na jednom punjenju? Ako se voziš u šutu 800km, daj molim te zapali vozačku i prodaj auto prije nego što ubiješ nekog.

 

Sta je problem vozit 800km? Od Salzburga do Bremena imam preko 900km, nije da sam jednom isao tu rutu, nego mnogo puta, naravno u komadu sa jednom pauzom za rucak.

Kakav problem?

https://www.google.at/maps/dir/Salzburg/Bremen,+Germany/@50.4239232,8.6838651,7z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x47769adda908d4b1:0xc1e183a1412af73d!2m2!1d13.05501!2d47.80949!1m5!1m1!1s0x47b128100ceee335:0xc2e8885cf937df51!2m2!1d8.8016936!2d53.0792962!3e0

 

A kad vozim za Osijek ni ne stajem - prvo stajanje je na Lupinjaku na granicnom prijelazu.

https://www.google.at/maps/dir/Innsbruck/Osijek,+Croatia/@46.4725495,12.8005116,7z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x479d6ecfe1f8ca73:0x9d201c7d281d9b0d!2m2!1d11.4041024!2d47.2692124!1m5!1m1!1s0x475ce7a869728075:0x5b8c725621a41195!2m2!1d18.6955144!2d45.5549624!3e0

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Poz, kad sam kupio auto znakovi su mu bili ofarbani u crno sa ne znam čime, i sad se to počelo gulit i trgat. Sa čime to ponovo prefarbat u crno? Ogulio sam svu tu boju sa znaka dolje i ispod je nekakva aluminijska folija koja se isto načela trgat.. Ispod te folije koliko se vidi je obična plastika bijele boje. Nadam se da se na slici vidi nesto..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Crni plastdip, to ispod što se guli je kromirana plastika, nije ti to folija.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se moze taj znak Seata izvaditi, narucis si novi mat crni znak sa Ebaya ili od kud vec zelis, u tim dimezijama,

i samo zalijepis gdje je taj bio i rijesen problem.

 

Druga opcija je da ga isto skines, ocistis i prelakiras. Upitno koliko ce drzati lak. Eventualno dati da se folija nalijepi na znak,

pa ga montirati natrag na haubu - to ce najbolje drzati.

 

https://www.amazon.de/-/en/Original-Emblem-Lacquered-Grille-Accessories/dp/B08BJ6KHF6

 

https://www.ebay.co.uk/b/Logo-Genuine-OEM-SEAT-Exterior-Badges-Emblems/64901/bn_79300495

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 15:04 (Čitatelj).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Sta je problem vozit 800km? Od Salzburga do Bremena imam preko 900km, nije da sam jednom isao tu rutu, nego mnogo puta, naravno u komadu sa jednom pauzom za rucak.

A onda nije u komadu nego sa pauzom - auto se tad može uredno puniti.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kad stanem na granicnom u Lupinjaku, samo se ispisam po Slovenskom tlu i vozim dalje - ako nisi tamo bio, osim kontenjera za granicne djelatnike, tu nemas nista.

Dakle to nije pauza za punjenje vozila, nego pisanje. U tih 3min ne mogu napuniti ni rezervar do cepa, a kamoli bateriju.

 

A pauza do Bremena je obavezna jer idem sluzbenim vozilom, i moram napraviti pauzu od pola sata svakih 6 sati rada ili voznje.

Takav je zakon i to moras postivati. Dali mogu odvesti bez pauze - mogu - dovoljno mi je da se samo jednom ispisam,

a jesti mogu i putem - al zasto, kad poduzece placa rucak i obavezuje me na obaveznu pauzu svakih 6 sati.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 13:38 (Čitatelj).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
GranDaddo kaže...

 I zato mrzim doći na ovaj forum. Katastrofa kaj ti pišeš. Bez mozga. Samo hejt i niti jedna argument. Baš čisti hejt i kak uopće živiš s tim čirom na želucu. Bog te dragi... 
NIO EP9 je muljaža samo takva. Koristili slick gume, auto je na razini GT3 bolida i onda ideš to uspoređivati s autom s kojim me ne bi bilo sram doći ni pred ikog. Ak Rimca niste vidjeli kad budete NIO vidjeli? 6 od 10 prodanih. Niti nisu prodali 4 komada. 

Koliko hoćeš usporedbi da konačno maknete to sranje od auta iz razgovora? 0-300 15.9s (NIO) vs >10 Nevere. 90kW baterija 635kg (NIO) vs 120kW baterija ~700kg (Rimac), tehnologija, unutrašnjost... Rimac je u drugoj stratosferi naspram NIO E9. 

 

Kaj je krivo s Paganijem? Al obrazloži s činjenicama, ne to kaj bi ti htio misliti?

Pagani je krasna, vrlo skupa bižurterija. Ako ti je Rimac preskup, kaj je onda 720KS 1mil $ za start (a prodaju se po 2-3mil)? Koji novinar uopće uspoređuje Huayru s bilo kojim modelom? Kad su izašli P1, 918 i LaFerrari oni su pojeli Huayru za doručak. Jedino kaj je Pagani dodao u industriju je da se autima sad daje ektsra detalja i da se isplati raditi posebne verzije. Huayra R će oboriti rekord s Ringa s slikovima i aerom koji se ne može voziti po cesti. Big deal. Ferrari s FXX programom se ne mora ni to truditi. Zonda je došla u zadnji čas dok se vrijeme nije promijenilo.

 

Uspoređuješ BMW-ove "mule" s maloserijskom proizvodnjom?! Ajme majko mila. Kaj je iduće? Bugatti radi lude testove, ali ni oni ne rade kaj i BMW-ove "mule". Pa ni Porscheove. 

Kaj budeš iduće zamjerio Rimcu?! Kvragu i Rimac, ali i kvragu i baš takav hejt. 

 Ti imas problema, izmedu ostalog i sa citanjem i razumijevanjem. btw. ucinit ces svima uslugu da ne dolazis na ovaj forum kad vec ne volis, spoji ugodno s korisnim.

 

Mule sluze za usporedbu koliko se nesto treba razvijati, nista se u auto svijetu ne razvija u par mjeseci. Par mjeseci traje testiranje na hladnocu/vrucinu. Ostalo nemam komentara, jer cu ja opet ovdje bit gluplji ako se upustim u ovo. 

 

Ne shvacas ni poziciju Paganija na trzistu, a bome ni NIO-a. 

EOD.

 

I slobodno odi na JATO, pa ces pronaci moje argumente.

Di2 &amp; EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 16:58 (ivanoile).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pozdrav, prije par dana sam bio na servisu te su mi rekli da bi trebalo mijenjati remenicu radilice jer je kakti zahrđala pa me sad zanima da li je to moguće za auto star oko 4 god i ako stvarno ta remenica se potrga što je najgore što se može dogoditi? Radi se o bmw 116d sa cca 130k km.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To krene hrđati čim prva kiše padne kod nekih vozila. Hoće lovu jer misle da si laka žrtva. Ako hrđe nema tamo gdje remen ide nema potrebe mijenjati. Probaj uslikati pa stavi ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 17:09 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

pozdrav, prije par dana sam bio na servisu te su mi rekli da bi trebalo mijenjati remenicu radilice jer je kakti zahrđala pa me sad zanima da li je to moguće za auto star oko 4 god i ako stvarno ta remenica se potrga što je najgore što se može dogoditi? Radi se o bmw 116d sa cca 130k km.

 Nije ti neka filozofija maknuti ventilator ako ti full smeta, i poslikati remenicu. Ja sam 100% siguran ko i kolega što ti je prije mene komentirao da ti žele lovu izvući. Hrđa uopće nije pokazatelj stanja remenice na radilici niti na jednom autu, osim na onome koji roni u moru(lol). Guma okolna je bitna, da nije popucana, i da remenica ne pleše ko felga na bicikli kad je kriva u tkzvnu 8-icu if u know what i mean.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a postoji li neki drugi simptom po kojem bih mogao otkriti da je ta remenica radilice pri kraju budući ja zaista nemam pojma kako bih ju slikao niti gdje se uopće nalazi. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pa na uho se cuje da skripi, lupka, preskace, zapinje, uglavnom to je primjetno kad je neispravna.

Isto tako je labava i klimava, mozes s nje svuci remen rukom kad je dotrajala.

 

Koliko si KM napravio u te 4 godine? Iskreno remenice mogu izgurati i preko 150.000km/10g,

tako da je meni cudno da te za to opominju.

 

Ne znam dali se u HR moze na CVH/HAK na pregled za drugo misljenje. U AT odes u ÖAMTC ako u nesto

sumnjas da ti zele podvaliti muda pod bubrege, i ako se ustanovi da lazu, doneses im racun od ÖAMTC-a da ti plate za laganje,

inace dajes u novine servis i predas papire odvjetniku za privatnu tuzbu. Uglavnom tada uredno plate racun pregleda ÖAMTC-a.

(ako si clan ÖAMTC-a imas i popuste i cak besplatne preglede)

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
tomislavivic kaže...

a postoji li neki drugi simptom po kojem bih mogao otkriti da je ta remenica radilice pri kraju budući ja zaista nemam pojma kako bih ju slikao niti gdje se uopće nalazi. 

 Molim te odi kod bilo kojeg mehaničara koji je na dobrom glasu, nećeš izgubiti jamstvo na auto ako ga netko samo pogleda! 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vecinom se cuje remenica kada ode, ruzno skripi. A fizicki vidis većinom ako plese. To su mi premali kilometri da ode to cudo 

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot;Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;quot; - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja razlika u čađi kada auto ima GPF.

Bez GPF Bez GPF
GPF GPF
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav trazim auto do maks 25k kn, koji auto biste mi preporučili? Gledao sam toyotu yaris 1.3 vvti, 1.4 d4d, opel corsu 1.2 16V, nema ih u ponudi bas il pa kostaju do 30k kn pa reko za te novce valjda de moze uzet neka bolja klasa... Danas sam isao s mehanicarom pogledat mazdu 2 1.3 ce pro ali auto je bio uvoz i udaren sprijeda i odzadi, dost toga je bilo pokitano i polakirano ugl nebitno nista od tooga... 

Trebao bi imat 5 vrati... Neznam uopće koje modele gledat osim yarisa il corse pa ako ko ima prijedlog moze mi napisati.. hvala i lp

 

 EDIT: do 30k kn maximum

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 18:50 (hardrock).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Takoder sam u potraznji za autom, oko 4000-5000 eura bi dao, ja sam u Njemackoj, auto bi za HR isao.

Auto mi je za mamu, sto novije, benzinac? kad vozi to je 25 km max dnevno.

Kad su u pitanju mali kubikaze, prepostavljam i benzinici su stedljivi?

Toyota aygo mi pari malo premali, no ovaj s 4 vrata je mozdaa taman.

Mazda 2?

Neka Dacija?

Hyundai i20?

Svaka pomoc bi mi dobro dosla :)

PS. Naravno, uvoz bi bio, pa da nije iznad nekih 125grama

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 20:37 (Et_Tu_Brute?).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hardrock kaže...

Pozdrav trazim auto do maks 25k kn, koji auto biste mi preporučili? Gledao sam toyotu yaris 1.3 vvti, 1.4 d4d, opel corsu 1.2 16V, nema ih u ponudi bas il pa kostaju do 30k kn pa reko za te novce valjda de moze uzet neka bolja klasa... Danas sam isao s mehanicarom pogledat mazdu 2 1.3 ce pro ali auto je bio uvoz i udaren sprijeda i odzadi, dost toga je bilo pokitano i polakirano ugl nebitno nista od tooga... 

Trebao bi imat 5 vrati... Neznam uopće koje modele gledat osim yarisa il corse pa ako ko ima prijedlog moze mi napisati.. hvala i lp

 

 EDIT: do 30k kn maximum

 

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-2.0-d4-d-luna-prvi-vl-oglas-20212994

 

Ovaj Auris je pila, samo treba meho provjeriti stanje lanca, jer 2.0 i 2.2 su BMW-ovi dizeli koji su imali problema

sa lancom, i u jamstvu su trebali biti zamjenjeni.

 

1.4 dizel je recimo neunistiv, nije najbrzi na svijetu ali traje i traje.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-d4-d-oglas-34069738

 

Tipa ovaj 1.4 bi trebao biti stvarno peri-deri. Ima vizualnih nedostataka,

treba provjeriti podvozje da nije trul. Vozen na otvorenoj, dakle peri deri.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-d-4d-automatik-oglas-34688516

 

Isto vrijedi i za ovaj, sa automatskim mjenjacem, za lagodniju gradsku voznju.

 

 

1.33 benzinac isto tako jako zahvalan, samo kod ovog mi se cini da je uvoz,

treba ga pogledati:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.3-3-vvt-cool-oglas-34649255

 

A ako hoces recimo Hondu Jazz (Fit), 1.2 je jedan od najpouzdanijih Hondinih masina,

a Jazz im je u zadnjih 15 godina najpouzdaniji automobil, koji je mali a opet veliki:

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-jazz-1.2i-oglas-34306707

 

Gledao sam da ti vozila nisu starija od 2007., i da su oko 200.000km.

 

Treba bacit oko i na Indexove oglase, tipa 1.6 Corolla Sedan:

https://www.index.hr/oglasi/toyota-corolla-sedan/oid/2149883

https://www.index.hr/oglasi/toyota-corolla-sedan-1-6-vvti/oid/2906140

 

A za decke sa velikim penisom, hot hatch sa 3 vrata:

https://www.index.hr/oglasi/toyota-iq-1-0-vvti-n-collection-2009-god/oid/2894855

 

Et_Tu_Brute? kaže...

Takoder sam u potraznji za autom, oko 4000-5000 eura bi dao, ja sam u Njemackoj, auto bi za HR isao.

Auto mi je za mamu, sto novije, benzinac? kad vozi to je 25 km max dnevno.

Kad su u pitanju mali kubikaze, prepostavljam i benzinici su stedljivi?

Toyota aygo mi pari malo premali, no ovaj s 4 vrata je mozdaa taman.

Mazda 2?

Neka Dacija?

Hyundai i20?

Svaka pomoc bi mi dobro dosla :)

PS. Naravno, uvoz bi bio, pa da nije iznad nekih 125grama

 

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=324848531

https://www.autoscout24.at/angebote/toyota-prius-hybrid-sol-elektro-benzin-rot-ad9422f4-9aed-4656-b007-bcbc83ead274

 

Priusa mami uzmi - automatik, malo trosi, ima mjesta, pouzdan.

Sa manje km ih je teze naci, osobito do 5000€. Pouzdan i dosadan (izvana) automobil,

za mamu, tatu, baku, dedu, jer lako se vozi i odrzavanja su minimalna.

 

Nerjetko predju i preko 500.000km, a par ih je i sa originalnom baterijom preslo i preko 1mil km.

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.6.2021 20:57 (Čitatelj).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=324848531

https://www.autoscout24.at/angebote/toyota-prius-hybrid-sol-elektro-benzin-rot-ad9422f4-9aed-4656-b007-bcbc83ead274

 

Priusa mami uzmi - automatik, malo trosi, ima mjesta, pouzdan.

Sa manje km ih je teze naci, osobito do 5000€. Pouzdan i dosadan (izvana) automobil,

za mamu, tatu, baku, dedu, jer lako se vozi i odrzavanja su minimalna.

 

Nerjetko predju i preko 500.000km, a par ih je i sa originalnom baterijom preslo i preko 1mil km.

 

 

 

 Sve to stoji, no nije mi svejedno uzimat ista toliko staro, taman da je i toyota.

Ubi bene, ibi patria.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Clio 1.2

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Clio 1.2

 Amen!

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobio od jednog frenda iz Švedske Tershine Refract V2 Ceramic quick coat, fina stvar, auto je kao ogledalo. 

 

Bolje slike

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...
 Sve to stoji, no nije mi svejedno uzimat ista toliko staro, taman da je i toyota.

 

https://www.autoscout24.at/angebote/toyota-yaris-1-3-basis-klima-radio-cd-benzin-blau-4b098bb4-f760-4779-8d7b-6c552e4443d3

 

Uzmes joj onda Yarisa 2016 sa 125.000km, 116g co2/km sa 3 vrata. Ako ce se vozit sama ili sa muzem,

njima dovoljno, ne trebaju 5 vrata.

 

Alternativno Jazz 1.2 sa 123g, isto neunistiv, a mnogo veci od Yarisa, cak veci i od Yaris Verso.

https://www.autoscout24.at/angebote/honda-jazz-1-2-s-service-frisch-allwetter-klima-benzin-174dfb5e-5f30-47a1-b8d8-ffd26ba76d72

https://www.autoscout24.at/angebote/honda-jazz-1-2-i-vtec-klima-benzin-blau-f2c4bf4a-3f58-402d-b3a0-5e95ce597105

 

Potrazi si te automobile na mobile.de, ja ne volim traziti po toj stranici jer mi je neituitivna i nepregledna, te troma.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

Dobio od jednog frenda iz Švedske Tershine Refract V2 Ceramic quick coat, fina stvar, auto je kao ogledalo. 

 

Bolje slike

 odlično izgleda, rekao bi da je rezultat sličan kao kod bead makera. jel bilo lako nanijeti, jel imaš iskustva sa sličnim proizvodima da usporediš? 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice