Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.247.007
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Nurburgring, Laguna Seca, Spa, Monza?????

Jebala te akceleracija u ravnini više.

Btw. 15% baterije u 30km, duplo manje od najavljenih 600km dometa, nice.

 Vjerujem i da ce tamo bit ubojica, vjerovatno bude radio rekorde s obzirom kakve sve djidje midje ima... 

 

 Isto ne kuzim "15% baterije u 30km". Cekaj, jel ovo prvi put gledas kak se zesce vozi elektricni auto ili ? Daj si pogledaj malo lapove na nurburgringu sa nekom teslom i pogledaj nakon 1 lapa stanje baterije... 600km je domet svakodnevne NORMALNE voznje, a ne trkanje po stazi.

 

 

 

Startali su sa 90% baterije i zavrsili na 51% baterije, tesla 3 na cca 20km staze

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 21:22 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kaže da su ih vozili iz tvornice do mjesta snimke, što je nekih 30km. I ako to nije bila normalna vožnja, gdje je MUP ?

Pa najavljuje posjet stazi već zadnjih 5 godina. I još napravi concept S za stazu pa jesmo li ikad vidjeli šta može napravit na stazi?

I c2 ako ikad vidimo na stazi će potrošit pola baterije u jednom krugu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 21:28 (ZooZ).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Kaže da su ih vozili iz tvornice do mjesta snimke, što je nekih 30km. I ako to nije bila normalna vožnja, gdje je MUP ?

Pa najavljuje posjet stazi već zadnjih 5 godina. I još napravi concept S za stazu pa jesmo li ikad vidjeli šta može napravit na stazi?

I c2 ako ikad vidimo na stazi će potrošit pola baterije u jednom krugu.

Vjerovatno su isli djelom gdje vecina malo oplete po gasu, ima par semafora ali tamo policije NIKAD nema (od domovinskog mosta pa do piste), mogu se kladit da su ga ispaljivali par puta jer tamo em nema puno prometa i uopce nema nikakvih pjesaka a i cesta je ravna (ima zavoja ali vecinom je ravnica), i ja bi sine da mogu 

 

C2 neka potrosi pola baterije u jednom krugu, jer toliko potrosi skoro ova Tesla 3 sa gornjeg videa.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svaka im čast na svom tom napretku oko električnih auta i to je budućnost, bez sumnje, ali nikad mi neće legnuti da kad raspališ po gasu i imaš pod sobom 1700 konja a ne čuješ praktički ništa osim guma. Bio sam prekjučer na rallyu i nikakvo ubrzanje ne može zamjeniti taj zvuk od kojeg se naježiš, taman da ovi električni idu od 0-100 ispod sekunde. A čitam da od sljedeće sezone kreću sa hibridima, ne sviđa mi se to nimalo.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 21:46 (vrinho).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže... 

samo osvrt na to kak lik vozi.. cudi me da su ga nakon ovog videa i dalje pustili na Nurb, lik krsi valjda svako pravilo u vezi pretjecanja na toj stazi

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
hahhaajaads kaže... 

samo osvrt na to kak lik vozi.. cudi me da su ga nakon ovog videa i dalje pustili na Nurb, lik krsi valjda svako pravilo u vezi pretjecanja na toj stazi

 Taj lik bukavlno zivi na stazi tj pored staze i godisnje napravi puno stotina krugova....

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za 1800 konja i nije nešto impresivno. Činjenica da je 0-60 toliko loš znači da nisu u stanju složiti dobar limit na početku pa se auto gubi po cesti, ostatak opet za snagu koju ima je lošije nego što tuneri izvlače iz ICEa. A daleko je teže dobro složiti nafriziran ICE nego nabiti snagu električnim motorima. 

Tak da ono, biram Huracan UGR TT Stage 3, ES1200 991.2 + 992 GT3 + S8 + LC500 + R34 GTR + R8 + GT-R + LFA umjesto jednog "najbolji auto by Matan". Vjerojatno mi je ostalo još dovoljno da sagradim decentnu kućicu i garažu za sve ove autiće. 

Ak smije samo jedan, onda daj 992 GT3. E to je impresivno. 

A Matan je samo nabio hrpu električnih konja u auto. To nije impresivno.

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
nixass kaže...
hahhaajaads kaže... 

samo osvrt na to kak lik vozi.. cudi me da su ga nakon ovog videa i dalje pustili na Nurb, lik krsi valjda svako pravilo u vezi pretjecanja na toj stazi

 Taj lik bukavlno zivi na stazi tj pored staze i godisnje napravi puno stotina krugova....

Znam ko je on.

To ne umanjuje činjenicu da pretiče ko idiot, bez da ovi ispred njega daj znak da su ga vidjeli i da ga propuštaju. Pogle kak im se gura bočno kroz zavoje.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

lol kakva si ti sranja u stanju napisati, tog nema ni u crtićima.. 0-60, najbrže vrijeme na svijetu i dalje loš? jesi li svjestan da je to doslovno na limitu limita akceleracije koju možeš realno autom postići, a još nisu ni launch control složili?

a to kaj si ga gotovo nitko ne može priuštiti je drugi par opanaka..

inače i ja bi radije imao pišljivog 15 godina starog type-ra nego sve te poršee, r-ove i gtr-ove koje si nabrojao (btw koliko gomilijardi bi ih mogao kupiti, ha?), ali to c2 ne čini ništa manje impresivnim, ako ništa, bar što se sirove akceleracije tiče..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne zna taj skrenut to ce bit samo za ravno
SAMSUNG NOTE 10+
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Projekt pila je stigla, ugrabio sam ga po cijeni za koju mozes samo sanjati E36 coupe 320i M52b20 u papirima. I sa dosta dobrom opremom, iako fali siber i grijanje sjedala, ali ima tvornicki LSD i dvozonsku automatsku klimu. Prvi plan je bio utuci 2000-3000€ i brutala srediti da to bude auto od 50k, ali imam priliku prodati ga za 25k takvog kakvog je sto mi je jako velika zarada,  pa si razmisljam prodati i uzeti nekog drugog kojeg nebi morao toliko sredivati ( u biti ovog treba komplet farbati i to je najveće ulaganje, limarija je zdrava bez hrde i trulezi,a to je razlog sto sam ga i uzeo)

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vrijeme dok je BMW znao raditi vozila, sto sa strane masina, sto po dizajnu izvana i iznutra.

Danasnji svi izgledaju kao da imaju svinjsku njusku, osobito onaj sto je dizajnirao rvatna,

zna se, sto veci nos, pravi ercegovac, pardon, rvatna.

 

E34 i dalje po mom vrhunac dizajna, a nakon toga krece lagano sve nizbrdo. E36 je jos i lijep,

al sve poslije, uf.

 

Jedini brand koji je uspio zasrati vise od BMW-a je FIAT sa Lanciom. Htjeli su napraviti "luksuzni"

brand od sportskog vozila, a na kraju napravili sprdnju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni je E36 coupe u m3 izgledu ili sami m3 najljepši bmw. Zato sam si i uzeo, a san mi je E36 M3 ali to je jako teško ako ne odem raditi van.

 

Uh, i kamatarka je top isto. Nebi imao nista protiv jedne, ali očuvanu i dobru u M paketu,a pogotovo sa V8 unutra treba masno i platiti. Vecina ih je sada 2.0/2.5 sto je slabo i tromo za taj auto,ali najveći problem je limarija.

 

Od novijih bmwa mi je lijep E60 M5, a moj skoro pa ima takav look, i novi G20 u M paketu. A baš najljepši noviji bmw i opcenito odmah drugi iza E36 mi je F06/F12 u M looku,iako vjerojatno gran coupe F06 mi cak ljepsi nego F12 coupe. Bas mi je mocna ta serija 6,imao sam E63 seriju koja je prethodila toj F06/F12 i imat cu jednom i taj F06 sigurno. A E63 M6 look mi je vjerojatno treći najljepši bmw. Ali E36 mi je daleko n1

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, moze preporuka nekog auta do 20k kn?

Za oko su mi zapeli Hyundai Getz dizelaši zbog njihove jeftine cijene i pouzdanosti..

Što mislite o njima i da totalno se ne kuzim u aute, početnik sam pa bi mi svaka informacija dobro došla.

Auto mora biti dizel, benzinci ne dolaze u obzir. Hvala i lp

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako radis malo KM, dizel ce ti isplasti skuplji od benzinca - em neces ga nikad zagrijati kako spada,

a potrosnja je u prvih par km veca nego na benzincu.

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-hb-3-vrata-oglas-34280780

 

Imas ovu Corollu 1.4 nepoderiva.

Zadnji tehnicki pregled je bila potreba za zamjenu kocione tekucine i zaruljice na tablici:

https://www.cvh.hr/naslovnica/

 

REDOVNI TEHNIČKI PREGLED

Datum: 27.7.2020.

VOZILO:

Vrsta vozila: M1
VIN oznaka: SB1JM22E60E074088
Marka vozila: TOYOTA
Tip vozila: COROLLA
Godina proizvodnje: 2003
Motor: OTTO - REG-KAT - EURO III
Kočnice: DVOKRUŽNA HIDRAULIČNA+ABS

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

IZMJERENE VRIJEDNOSTI:

Točka isparavanja kočne tekućine = 148 C

Sile na obodu kotača:
                                       Lijevo          Desno        Razlika
    1. osovina - radna kočnica         3397 N         3276 N            4 %
    2. osovina - radna kočnica         2331 N         2099 N           10 %
    1. osovina - pomoćna kočnica          0 N            0 N            0 %
    2. osovina - pomoćna kočnica       1645 N         1799 N            9 %

    Koeficijent kočenja radne kočnice:      90 %
    Koeficijent kočenja pomoćne kočnice:    28 %

                                       Lijevo          Desno        Razlika
Prigušenje amortizera 1. osovina (%):      80             82              2
                      2. osovina (%):      76             77              1

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ISPITIVANJE ISPUŠNIH PLINOVA MOTORNIH VOZILA (EKO TEST):

Temp. ulja/vode (C):           min:  80         maks:  -                 88

PRAZNI HOD:
Prazni hod (min-1):            min:  600        maks:  700               700
CO (%):                        min:  -          maks:  0,50              0,005*
CO2 (%):                       min:  13,00      maks:  18,00             14,910
HC (ppm):                      min:  -          maks:  100               23
O2 (%):                        min:  -          maks:  0,50              1,220

POVIŠENI HOD:
Povišeni hod (min-1):          min:  2300       maks:  2800              2800
CO (%):                        min:  -          maks:  0,30              0,005*
CO2 (%):                       min:  13,00      maks:  18,00             15,270
HC (ppm):                      min:  -          maks:  100               34
O2 (%):                        min:  -          maks:  0,50              0,100
Lambda (-):                    min:  0,98       maks:  1,02              1,003*

* Rezultat utječe na prolaznost na eko testu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UTVRĐENE GREŠKE:

0205A8B  SPREMNICI KOČNE TEKUĆINE, VRELIŠTE KOČNE TEKUĆINE, PRENISKO

0314A4B  SVJETLA REGISTARSKE PLOČICE, NE RADE

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ZAVRŠNA OCJENA:

                         Vozilo nije tehnički ispravno






                      PONOVLJENI REDOVNI TEHNIČKI PREGLED

Datum: 27.7.2020.

VOZILO:

Vrsta vozila: M1
VIN oznaka: SB1JM22E60E074088
Marka vozila: TOYOTA
Tip vozila: COROLLA
Godina proizvodnje: 2003
Motor: OTTO - REG-KAT - EURO III
Kočnice: DVOKRUŽNA HIDRAULIČNA+ABS

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

RAZLOZI PADA NA PRETHODNOM TEHNIČKOM PREGLEDU - GREŠKE:

0205A8B  SPREMNICI KOČNE TEKUĆINE, VRELIŠTE KOČNE TEKUĆINE, PRENISKO

0314A4B  SVJETLA REGISTARSKE PLOČICE, NE RADE

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

IZMJERENE VRIJEDNOSTI:

Točka isparavanja kočne tekućine = 244 C

Sile na obodu kotača:
                                       Lijevo          Desno        Razlika
    1. osovina - radna kočnica         2871 N         2936 N            2 %
    2. osovina - radna kočnica         2361 N         2004 N           15 %
    1. osovina - pomoćna kočnica          0 N            0 N            0 %
    2. osovina - pomoćna kočnica       1939 N         1792 N            8 %

    Koeficijent kočenja radne kočnice:     204 %
    Koeficijent kočenja pomoćne kočnice:    75 %

                                       Lijevo          Desno        Razlika
Prigušenje amortizera 1. osovina (%):      80             82              2
                      2. osovina (%):      76             77              1

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ZAVRŠNA OCJENA:

                          Vozilo je tehnički ispravno

 

 

Za mladog vozaca savrsen prvi automobil.

 

Naravno, bar 3000kn ostavi sa strane, za neocekivane popravke, koje mozes imati kod svakog rabljenog automobila koji je punoljetan.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

dva mjesta od mene u garazi je ovaj M3, vec 2 godine nije mrdnuo s mjesta, tablice skinute.. to je jedini BMW uz E39 V8 i E60 V8 kojeg bi uzeo bez razmisljanja (u slucaju da trazim tak nekaj), cak mi dodje da ostavim poruku vlasniku/ci.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

lol kakva si ti sranja u stanju napisati, tog nema ni u crtićima.. 0-60, najbrže vrijeme na svijetu i dalje loš? jesi li svjestan da je to doslovno na limitu limita akceleracije koju možeš realno autom postići, a još nisu ni launch control složili?

a to kaj si ga gotovo nitko ne može priuštiti je drugi par opanaka..

inače i ja bi radije imao pišljivog 15 godina starog type-ra nego sve te poršee, r-ove i gtr-ove koje si nabrojao (btw koliko gomilijardi bi ih mogao kupiti, ha?), ali to c2 ne čini ništa manje impresivnim, ako ništa, bar što se sirove akceleracije tiče..

Ja sam sranja u stanju napisati? 

Gdje je najbrži? 0-60? Pa Teslići imaju bolje vrijeme. 1/4 mile? Pa kažem, tunirane stvari imaju bolje vrijeme s jednako ili manje konja. Međuubrzanja? Ista stvar. A to njegovo vrijeme je daleko od onih najavljivanih 1.85s 0-60. 

Ako ih se sklepa više od 25 komada onda možemo pričati o nekakvom limitiranom maloserijskom autu. Bar svih 150 za nekakvu ozbiljniju raspravu. Jer i ovih 25 je otprilike na razini koliko AMS i UGR rasprodaju svojih tuniranih GT-Rova i Huracana. Dapače, od UGRa dobiš i 2 godine garancije. Jel ih to čini serijskim autom? Ne.

Na limitu, još nisu složili launch control. Pa ovo je tek sramota. Prošle godine kad je otkazan autosalon u Genevi plakao po fejsu i indexu kako sad oni moraju s puta vraćati svoj finalni primjerak spreman za serijsku proizvodnju koja treba početi 2020 zajedno s prvim isporukama kupcima.

Znači nešto više od godinu dana kasnije on prezentira super performanse svojeg auta koji je već bio finaliziran prije godinu dana s izgovorom da još nije 100% dovršen i da još nisu složili launch control? Znači već godinu dana valjaš kupce i javnost da imaš nešto što nemaš i na temelju toga dobivaš kojekakve nemale pomoći od države. 

Tak da sve skupa ga ne čini ništa impresivnim. As i said, impresivan je novi GT3, koji sa bijednih 510 atmosferskih konja ima 2.87s 0-60. Ako pričamo o samo ravnom. Šugavi Turbo S s 650 konja ima 2.55 0-60. 

 

 

Stvari u rangu 1500 konja s boljim 60-130. 

I na ove gore dobim 2 godine garancije. 


No dobro, ak je ljudima to impresivno, šta ću ja. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala na preporuci al ne bih htio benzinca, više sam za dizel (zaboravih da zelim i 5 vrata).

Općenito me zanima koje modele gledati; neš kao Honda jazz, Mazda 3, Toyota corolla, Hyundai Getz i takvi modeli su mi zanimljivi i čine mi se pouzdanima.

No mislim da su honde i mazde malo skuplje, no vjerojatno bi se i njih isplatilo uzeti.

Međutim limit mi je 20k kn +(1000-3000kn) + troškovi oko auta kasnije.

Što misliš o ovome autu - https://www.njuskalo.hr/auti/povoljno-toyota-corolla-2.0-d4d-oglas-34198960

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Provjeriti kod mehanicara, 2.0 i 2.2 d4d su BMW-ove masine i imale su problema sa lancom,

te se najcesce morao proimjeniti - treba provjeriti dali je mjenjan, jer ako nije, a vrijeme mu je,

ispast ce te skuplji servis nego automobil.

 

Uostalom, ako radis manje od 25.000km godisnje, dizel se ne isplati.

 

Honda sa DCTi-om je zapravo GM-ov (Opel-ov) motor, opet problemi s pouzdanoscu.

 

Nissan ima Renault dizele koji su mnogo pouzdaniji, al sam Nissan je svake godine sve gori i gori.

Radije onda kupis Nissan do 98., ti su bili nepoderivi, naravno - benzinac.

 

Sta ce ti dizel ako radis malo km i samo ti treba za gradsku voznju?

Ili uzivas u smradu nafte?

 

Jedva cekam da vidis kakvi su novi dizelasi, sa puno eco tehnologije koje se kvare, te gdje rucno moras

punit ad-blue, doslovno te ispadne skuplji od bilo kojeg benzinca - tek nakon 35.000km godisnje,

odnosno 350.000km u deset godina otplatis razliku u cijeni, te razliku u cijeni ad-blue.

 

Ako ces godisnje raditi 35.000+km, onda ti treba dizel, ali i pouzdano vozilo, kojim ces voziti a ne biti vozen u mehanicarsku radionicu.

 

Iskreno nemam ti stotocno preporuciti od dizela - za kratke dionice ce stradat DPF, kasnije cest problem je i EGR,

naravno i turbina koja je skupa.

 

Ako mislis dati zadnju lovu za dizela, imat ces problema jer ako nemas bar 3000kn u dzepu da ga popravis, stajat ce ti u garazi,

ili ce zavrsit na njuskalu za dijelove.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

CDTI je isuzu.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a čemu dizel u klasi gradskih autića uopće ????

 

usput, oko Honde, nije li onaj 1.6 s 120 KS jedini dizel koji je ispunjavao Euro 6d normu bez AdBluea ?

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zahvaljujem se na odgovorima, pa evo ako želite znati zašto dizel:

Vozio sam dizel u autošk i na njega sam se priviknuo uz to probao sam doma vozit benzinac renault megane iz 98. il 97. godine i ne mogu se priviknut na njega nikako,

jedini benzinac koji bi uzeo morao bi biti cca poslije 2010. godine jer od te godine na dalje skoro pa da nema razlike pokretanja auta bio on dizel il benzinac..

Naravno da necu raditi veliku kilometrazu, neznam onda cu vjerojatno uzet benzinac i morati se priviknuti na njega.

Ako jos tko ima kakav savjet ili prijedlog dobro ce mi doci.

Hvala i lp

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hardrock kaže...

Zahvaljujem se na odgovorima, pa evo ako želite znati zašto dizel:

Vozio sam dizel u autošk i na njega sam se priviknuo uz to probao sam doma vozit benzinac renault megane iz 98. il 97. godine i ne mogu se priviknut na njega nikako,

jedini benzinac koji bi uzeo morao bi biti cca poslije 2010. godine jer od te godine na dalje skoro pa da nema razlike pokretanja auta bio on dizel il benzinac..

Naravno da necu raditi veliku kilometrazu, neznam onda cu vjerojatno uzet benzinac i morati se priviknuti na njega.

Ako jos tko ima kakav savjet ili prijedlog dobro ce mi doci.

Hvala i lp

 Na sto tocno ti treba privikavanje ? Mislis da trebas dodat gasa prije nego sto kreces dok na dizelasu to ne moras ? Ili pak mislis opcenito na saltanje brzina i kak vuce iz nizih obrtaja ? Ili nesto potpuno deseto ?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
hardrock kaže...

Zahvaljujem se na odgovorima, pa evo ako želite znati zašto dizel:

Vozio sam dizel u autošk i na njega sam se priviknuo uz to probao sam doma vozit benzinac renault megane iz 98. il 97. godine i ne mogu se priviknut na njega nikako,

jedini benzinac koji bi uzeo morao bi biti cca poslije 2010. godine jer od te godine na dalje skoro pa da nema razlike pokretanja auta bio on dizel il benzinac..

Naravno da necu raditi veliku kilometrazu, neznam onda cu vjerojatno uzet benzinac i morati se priviknuti na njega.

Ako jos tko ima kakav savjet ili prijedlog dobro ce mi doci.

Hvala i lp

 Na sto tocno ti treba privikavanje ? Mislis da trebas dodat gasa prije nego sto kreces dok na dizelasu to ne moras ? Ili pak mislis opcenito na saltanje brzina i kak vuce iz nizih obrtaja ? Ili nesto potpuno deseto ?

 Iskreno, znam jako puno ljudi koji su dosli za modernih dizelasa na stare benzince. Problem je, sto ih se uci kretat na kvacilu i ne treba dodavat gasa kada se krece (ETC dodaje sam okretaje? svojevrsni anti stall) + hill holderi i ostalo i onda budu na 100 cuda kada dodu u malo stariji auto. Jos jedan problem su kvacila, pocetnicima je tesko iz jednog kvacila u drugo, puno vise nego iskusnom vozacu, tim vise sto se jadni nauce na "dugi" hod i onda dodu u benzinca s kratkim, pa krenu gasenja, trzanja. Nagledao sam se toga jako puno u zadnje vrijeme.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa kada nijedna autoškola skoro da ni nema benzinaca.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 19:26 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
hahhaajaads kaže...
hardrock kaže...

Zahvaljujem se na odgovorima, pa evo ako želite znati zašto dizel:

Vozio sam dizel u autošk i na njega sam se priviknuo uz to probao sam doma vozit benzinac renault megane iz 98. il 97. godine i ne mogu se priviknut na njega nikako,

jedini benzinac koji bi uzeo morao bi biti cca poslije 2010. godine jer od te godine na dalje skoro pa da nema razlike pokretanja auta bio on dizel il benzinac..

Naravno da necu raditi veliku kilometrazu, neznam onda cu vjerojatno uzet benzinac i morati se priviknuti na njega.

Ako jos tko ima kakav savjet ili prijedlog dobro ce mi doci.

Hvala i lp

 Na sto tocno ti treba privikavanje ? Mislis da trebas dodat gasa prije nego sto kreces dok na dizelasu to ne moras ? Ili pak mislis opcenito na saltanje brzina i kak vuce iz nizih obrtaja ? Ili nesto potpuno deseto ?

 Iskreno, znam jako puno ljudi koji su dosli za modernih dizelasa na stare benzince. Problem je, sto ih se uci kretat na kvacilu i ne treba dodavat gasa kada se krece (ETC dodaje sam okretaje? svojevrsni anti stall) + hill holderi i ostalo i onda budu na 100 cuda kada dodu u malo stariji auto. Jos jedan problem su kvacila, pocetnicima je tesko iz jednog kvacila u drugo, puno vise nego iskusnom vozacu, tim vise sto se jadni nauce na "dugi" hod i onda dodu u benzinca s kratkim, pa krenu gasenja, trzanja. Nagledao sam se toga jako puno u zadnje vrijeme.

 + stvar sto dosta ljudi misli da je optimalno saltanje benzinaca na 2000 obrtaja... i onda se dosta njih znaju cudit kak njima auto u tipa 5 brzini na 100kmh i vec na 2500 obrtaja... Pogotovo ti starci, pa to nema nikakve snage na nizim okretajima tak da moze bit i opasan ako se nadje neiskusan vozac.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hardrock kaže...

Zahvaljujem se na odgovorima, pa evo ako želite znati zašto dizel:

Vozio sam dizel u autošk i na njega sam se priviknuo uz to probao sam doma vozit benzinac renault megane iz 98. il 97. godine i ne mogu se priviknut na njega nikako,

jedini benzinac koji bi uzeo morao bi biti cca poslije 2010. godine jer od te godine na dalje skoro pa da nema razlike pokretanja auta bio on dizel il benzinac..

Naravno da necu raditi veliku kilometrazu, neznam onda cu vjerojatno uzet benzinac i morati se priviknuti na njega.

Ako jos tko ima kakav savjet ili prijedlog dobro ce mi doci.

Hvala i lp

 Koliko sam ja vidio, danas se sve preokrenulo, nisam baš kompetentan o tome pričati ali čisto neki primjer. Ja imam Audi A3 1.6 benzinac 2006 godina, znači najobičniji atmosferski motor i u usporedbi sa onim novijim 1.6 TDI dizel motorom (brat ima isto A3 sa 1.6 TDI) situacija je baš suprotna. Učim mlađeg brata i sestru voziti na svom jer, nekako lakše odvaja (na sredini i veći je raspon), teže se gasi i lakše ga je vozit umjereno jer nema to naglo defaultno ubrzanje od kojeg se svima u autu stvara mučnina. Na neki način je sličniji je taj moj benzinac starim dizelima nego taj bratov, a uz to ne trese i ne čuje se ko traktor :D S druge strane, probao sam i BMW E90-tku sa 318d motorom, i ono je pak negdje između, nema tog ubrzanja sam od sebe kao taj noviji A3 sve dok ne pipneš gas i isto nekako lakše odvaja.

 

Ja sad pak razmišljam nabaviti nešto staro 5 do 10 godina i ne znam ni sam, od dvojbe marki, modela (npr. manji SUV kao BMW X1, manji sedan kao Audi A3 Sedan ili neki coupe tipa Audi A5 ili pak mercedes CLA) ali i motora, dizel mi je privlačan zbog potrošnje i kod nas je veći izbor. Ali kako već godinama vozam benzinca, nažalost, u većini dizelaša nakon nekog vremena dobijem taj motion sicknes jer proizvodi to trenje i jednostavno mi se neugodno voziti kod dužih putovanja.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ivanoile je objasnio u čemu je stvar..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hardrock kaže...

Evo ivanoile je objasnio u čemu je stvar..

 

Zar nije onda bolje nauciti nesto novo, tj. priviknuti se i razvijati sposobnosti voznje, nego ici linijom manjeg otpora na dizelasa pa makar potencijalno nije potrebno?

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam prešao s dizelaške Astre u autoškoli na Fiata una 1.0 iz 1997/8. godine kada sam dobio vozačku (prije 4 godine). Kvačilo si morao otpustiti više od 90% da bi hvatalo, mjenjač nije bio toliko zaheban (ali u odnosu na Astru neusporedivo lošiji), a što se tiče (nepostojeće) brzine i pretjecanja tu još imam flashbackove kad sam jednom uletio u škare jer sam (neiskusno) procijenio da stignem prestići automobil ispred mene. 

Vozio sam se u njemu pola godine dok ga nismo prodali za 200 eura (limarija bila u žešćem qurcu, ali motor za 18-19 godina imao manje od 150 000 km) i uzeli novi auto.

 

 

Jbga, učio sam se prvih mjesec dana i bilo je puno grešaka (crkne mi na uzbrdici, na ravnome,  stisneš gas, a on jednostavno ne želi ići jer si još u petoj brzini, a ne u trećoj ili četvrtoj itd. itd.), ali sam nakon toga shvatio kako, kada i gdje dodati gas, kočnicu, kvačilo ili promijeniti brzinu. Mislim da ti strah nije opravdan jer se za mjesec dana može steći vrlo dobra navika.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice