Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Pa onda kad budes vozio te duze dionice, budes ga propuhao, sta se previse brines.

Samo si promjeni navike servisa na 15k/12mj i miran si.

Seoska voznja je bolja od bilo kakve gradske voznje.

Malo ga i kroz sumu protumbaj, ipak je SUV, a ne Limo.

 

 

Ja bi ovo jednostavno prekrizio, isto kao sto sam takvo nesto prekrizio kod Forda.

Ulje i filter su povoljni - mehnicar i popravak turbine te masine su skupi.

 Ma znam sta cu napraviti... Znam da ovlašteni servis bere masnu lovu na ulju ali moram ici tamo radi garancije...

Neka uzmu vecu satnicu nije to problem... No međutim na tih neki 10 -12 tisuca km cu ih pitati koje filtere i ulje da kupim i to cu kupit mimo njih i dofurat im..

Tako mi je ovlašteni Renault ze elf 5w30 htio 550kn a ja sam ga nabavio za 350 kn npr..

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:34 (toxic).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kupis ulje po specifikacijama proizvodjaca, pise ti u prirucniku.

A filter kupi uvjek OEM, razlika je 3-4€ naspram kineza,

za VW je to najcesce Bosh.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

A zašt ti vjeruješ i kuneš se u firmu koja ima pisanu povijest ugradnje neispravnih zračnih jastuka?

Mene manje boli k*rac ak je firma rekla da auto proizvodi 100 CO2 a proizvodi 120, dapače, ako išta pomogli su kupcu da plati manje trošarina koje se neki rođo u EU sjetio. 

Al ak mi ugradiš neispravni airbag, to me može koštati života.

Ak ćeš se voditi tom logikom, onda nećeš kupiti nijedan auto, jer ne postoji nijedna firma koja ne laže oko nečeg.

 

A kaj se tiče auta toxic. Ne zamaraj se. Očito si na varijabilnom servisnom intervalu i auto će ti sam javiti kad treba servis.

Isto se ne moraš brinuti oko prekidanja regeneracije, auto će odraditi sam to sljedećom prilikom. Pa na sličnim i kraćim relacijama vozim dizela i to onog u što se svi kunu da je najgori motor u povijesti već 9 godina i nema problema s DPFom(123k km) i jedan problem s EGRom(zamijenjen od VWa van garancije) neposredno nakon prisilnog soft updatea nakon dieselgatea. I prije updatea, i s novim sad opet nema nikakvih problema. 

Hrpa ljudi koje znam voze VW/Audi i nitko nema problema bilo da su na varijabilnom, bilo da su na 15k/god ili 25k/2g ili 45k-60k za službene, što se tiče motora i vezanih dijelova. Al sad će se opet javiti tu neki meho i još 15 likova koji su čuli vidjeli, rekao im od kumovog kuma stričev frend da se tamo neki FauVe razišo i štaš sad ti to smeće kupovat.

Uživaj u autu i ne zamaraj se ovakim banalnostima, pogotovo ne na random forumu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije nego je Filtron ili Mann.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zato sto onda nebi trebao vjerovati Fordu, Hondi, Mazdi, Suzukiju, Subaru, Mitsubishiju, Nissanu, Renaultu, i vjerovatno jos hrpi drugih firmi,

kojima je dobavljac zracnih jastuka bila Takata - al ta ista Takata je zbog toga i bankrotirala.

 

https://www.consumerreports.org/car-recalls-defects/takata-airbag-recall-everything-you-need-to-know/

 

Naravno, tebi je to super, jer mislis da si ustedio na vozilu, a zapravo si izgubio vrijednost vozila.

Kupis nov VW za 50.000€, za 3 mjeseca se sazna o varanju, tvoje vozilo ne spada vise u nove euro norme,

ne mozes ga voziti po mnogim EU gradovima, i vrijednost vozila u tri mjeseca ti padne sa 50.000€ na 20.000€.

 

Sta mislis zastu su gomile ljudi tuzile VW? Sigurno ne zato sto su "ustedjeli", nego zato sto su izgubili novac,

i trazili od VW-a ili da otkupi vozila po punoj kataloskoj vrijednosti, ili da im naknadno nadoknade gubitke vrijednosti.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 12:50 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
https://www.datacol.hr/index.php/hr/proizvodi/gorivo/item/66-datafap-additive

Kupi ovo vrhunska stvar ako ko ja radis dosta km po gradu i to kratke relacije
Pozdrav
SAMSUNG NOTE 10+
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...
Čitatelj kaže...

Pa onda kad budes vozio te duze dionice, budes ga propuhao, sta se previse brines.

Samo si promjeni navike servisa na 15k/12mj i miran si.

Seoska voznja je bolja od bilo kakve gradske voznje.

Malo ga i kroz sumu protumbaj, ipak je SUV, a ne Limo.

 

 

Ja bi ovo jednostavno prekrizio, isto kao sto sam takvo nesto prekrizio kod Forda.

Ulje i filter su povoljni - mehnicar i popravak turbine te masine su skupi.

 Ma znam sta cu napraviti... Znam da ovlašteni servis bere masnu lovu na ulju ali moram ici tamo radi garancije...

Neka uzmu vecu satnicu nije to problem... No međutim na tih neki 10 -12 tisuca km cu ih pitati koje filtere i ulje da kupim i to cu kupit mimo njih i dofurat im..

Tako mi je ovlašteni Renault ze elf 5w30 htio 550kn a ja sam ga nabavio za 350 kn npr..

 To ti nijedan ovlasteni servis koji drzi do sebe nece uraditi. Pogotovo pod garancijom.

pasko kaže...
https://www.datacol.hr/index.php/hr/proizvodi/gorivo/item/66-datafap-additive

Kupi ovo vrhunska stvar ako ko ja radis dosta km po gradu i to kratke relacije
Pozdrav

 TO mu ti preporucujes za novi motor? Po cemu znas da je vrhunski? Nemas problema sa dpf kao sto ne bi imao ni bez toga.... 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

.....

 

A kaj se tiče auta toxic. Ne zamaraj se. Očito si na varijabilnom servisnom intervalu i auto će ti sam javiti kad treba servis.

Isto se ne moraš brinuti oko prekidanja regeneracije, auto će odraditi sam to sljedećom prilikom. Pa na sličnim i kraćim relacijama vozim dizela i to onog u što se svi kunu da je najgori motor u povijesti već 9 godina i nema problema s DPFom(123k km) i jedan problem s EGRom(zamijenjen od VWa van garancije) neposredno nakon prisilnog soft updatea nakon dieselgatea. I prije updatea, i s novim sad opet nema nikakvih problema. 

Hrpa ljudi koje znam voze VW/Audi i nitko nema problema bilo da su na varijabilnom, bilo da su na 15k/god ili 25k/2g ili 45k-60k za službene, što se tiče motora i vezanih dijelova. Al sad će se opet javiti tu neki meho i još 15 likova koji su čuli vidjeli, rekao im od kumovog kuma stričev frend da se tamo neki FauVe razišo i štaš sad ti to smeće kupovat.

Uživaj u autu i ne zamaraj se ovakim banalnostima, pogotovo ne na random forumu.

 Upravo tako. Ovdje ljudi pricaju kao da ce auto stati kilometar od servisa ako ne sipaju najskuplje ulje....

 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A to s uljem nemas puno izbora. Realno ne znas sto je optimalno jer su nove masine i jedino tko nesto moze znat je proizvodjac koji ih je testirao u vecem broju da moze zakljuciti koji je interval. E opet tom proizvodjacu ne mozes bas vjerovati da ce izbaciti precizne informacije jer je planirano zastarjevanje rasirena praksa. Mozda bi neko pravilo palca bilo mijenjaj na nekih 75% intervala koje je predlozio proizvodjac.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 14:10 (Dojitza).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
Posmatrač kaže...
toxic kaže...
ivanzu kaže...

Reno ima pošteno riješen DPF, švabe nemaju.

 Ma tak je Renault iz 2007 koji ima hrpu problema ima tj imao je bolje rijesen DPF od VW iz 2021 godine... ako je ovo zaista tako  ona lijepo nek sve ide u k qrc...

Nego zvao sam ovlašteni i rekli su po ovome sto ja imam nemam problem... odradi se regenracija i s obzirom da se poveca temperatura ako se auto izgasi ventilator radi kako bi ga ohladio u voznji to ne mogu promijetiti..

U prijevodu ako se ne upali lampica nemam nikakvih problema...

 Dobro su ti rekli. Nemoj se zamarati sa time.....

 Ovo je sada ironicno ili ?

PA dajete ljudi budite ozbiljni nismo klinci od 18 godina, auto sam platio pun k i osamsto.. novi je, ne zelim se dovesti u nepotrebnu situaciju... ako me lazu ovdje, ako me lazu tamo  kome da vjerujem ?

Ja ne mogu kuzit kada se ova pasivna regeneracije pokrene.... pa ljudi ja ovih 10km ne gasim auto dakle nemam nigdje semafora itd... ako je preporuka da ga tih 10km vozim u 2k okretaja drzat cu se toga...

 

Jel tko kupio novi auto u zadnju godinu dvije a ima ovo sranje pa di mi veli iz prve ruke?

 Nije uvjet da ti vozis na 2k obrtaja u 4 brzini, to je eto najucinkovitija i najbrza procedura. Ja sam svog redovno regeneriro po gradu samo ono ne vozim se na 1500-2000 okretaja nego ga drzim na 2500-2800k ak se radi o prvoj/drugoj brzini. Ako nisi, nabavi si ELM327 sa ebaya (budem ti poslao link od kojeg prodavaca sam ja uzeo) za par dolara i isto ti posaljem dpf vag pro aplikaciju za mob i doslovno mozes vidjet kad ce ti se upalit regereacija i kad bude zavrsila. Sad nisam siguran da je 250-300km normalno za NOVI auto, ili pak ima taj softwer jos od dieselgatea... Ako da, kad istekne garancija onda odes da ti skinu taj software i stave onaj gdje ce ti radit regeneraciju svakih 1000km.

 

Ali pusti, ovo je dobro kad znas kad radi regeneraciju, meni sad na 1.6idtecu pitaj boga... Guglao i nisam nigdje nasao kak on radi regeneraciju osim kad se pojavi svjetlo na kontrolnoj tabli, no opet mi je cudno jer pricaju da se svjetlo pali jedino kad je sam dpf pri kraju no to mozda sve ovisi o marki auta.

 

 

 

 Ima  jedan trik kako cu znati u voznji da mi auto radi tu pasivnu regeneraciju...ako imas ukljucen start stop i auto se ne gasi kada stanes to znaci da je pasivka aktivna :)

 

 Ne mora znacit, evo 12 faktora zasto start stop ne radi.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Stop-Start treba ionako iskljuciti - vise steti nego sto koristi.

Znam da svi kazu da vise to nema utjecaja na habanje,

al ja sam i dalje siguran da ta tehnologija na duze staze stvara probleme.

 

Pogledaj samo na Toyota forumu, svi koji imaju C-HRa 1.2T sa CVT-om FWD-om,

koji ima Stop-Start, imaju problema sa injektorima, i morali su ih u jamstvu mjenjati.

 

S druge strane, ista masina ali CVT AWD, ili manual FWD, koji nemaju Stop-Start funkciju,

kod njih nikakvih problema. Slucajnost? I think not!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A pazi koja fora ovo mi je jako glupo ali pretpostavljam da ima pozadina iza toga...

 

Ne volim lane assist imat upaljen i ne volim start stop imat upaljen... svaki puta kada palim auto rucno to moram opet gasit... svaki hebeni put... nema sanse da se to zaobide vec je jednostavno tako...

Jel tako i kod drugih proizvodaca ili je VW ovdje rigorozan zbog nekih razloga.

 

Teoretski ovaj lane assist te moze spasit jer prepozna crte i vraca te u sredinu trake npr.. umoran si pa ne pazis itd... ali start stop...

 

Ovo je stvar koje me nervira al sam se vec pomirio s time...

 

 

Bnet: mNik987#2148
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na Toyoti Lane-Assist je opcionalan - zapamti zadnje postavke,

dok recimo Hill-Assist je uvjek iskljucen, mozes ga tek rucno ukljuciti kad stavis pojas.

Stop-Start i na Toyoti i na Fordu je uvjek ukljucen, i moras rucno iskljuciti.

 

Za Toyote imas na AliExpressu i gotove module, kojima prebrickas tipke

ispod sredisnje konzole, i cim "okrenes kljuc" (stisnes start), ta elektronika odradi "stiskanje tipke za iskljucivanje" za tebe.

 

Kod VAG-a se moze i softwareski rijesiti, i kod Toyote - ali ovi u Toyoti "ne daju" - no ono sto je pomoglo

mom susjedu kod kupnje - rekao je "ako to ne mozete trajno iskljuciti, ne zelim kupit automobil", pa su mu

softwareski ipak mogli iskljuciti - ima 2018 Aurisa sa 1.2T - ista masina kao i na mom C-HRu, CVT.

 

Na Fordu se dogovoris, nitko ti nece reci "ne moze se", tu su posteni. Po meni - porazgovaraj

sa VW odjelom servisa, da bi zelio da ti to trajno iskljuce, i da samo kad ti zelis, da mozes ukljucit Stop-Start,

takodjer i automatski gasenje 2 od 4 cilindra (isto spada u Stop-Start tehnologiju), da i to iskljuce.

 

Na danasnjim vozilima najvece probleme stvaraju bas uredjaji i tehnologija za "ECO" namete,

od DPF-a, Stop-Starta itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod svih se mora gasiti S/S samo kod nekih je to pritisak jedne tipke dok kod nekih kopanje po opcijama na displeju. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

cijeli VAG ima tipku tam dolje na središnjoj konzoli kod upaljača/USBa

 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

cijeli VAG ima tipku tam dolje na središnjoj konzoli kod upaljača/USBa

 

 da, ma i lane assist se lako gasi preko upravljaca, svega tri klika

samo nervira

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Može ti se to kodirati

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

cijeli VAG ima tipku tam dolje na središnjoj konzoli kod upaljača/USBa

 

 Nije istina, Seat Leon 5F nema tipku na središnjoj konzoli :)

 

Nalazi se iznad komandi za klimu.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Može ti se to kodirati

 ma ne mislim petljat s tim kerefekima po autu...

Bnet: mNik987#2148
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Da si blize, dao bi ti svoj Carrista i BlueDriver OBD2 dongle,

pa vidi sta se moze - sa Carristom mozes koristiti puno raznih aplikacija,

a ja sam koristio vecinom za mjenjanje opcija, koje servisi kaze da ne moze,

tipa otvaranje i zatvaranje prozora na kljuc, a BlueDriver je super za diagnostiku.

 

Neke stvarcice bi mogao s njim podesiti, pa se mozda na Tiguanu moze i rucno podesiti

da Lane-Assist pocetno stanje = 0

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gnoj 8 ni nema tipku za s/s.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nikakvo petljanje niti znanost. Jednostavno ti iskljuci SS da ga ne moraš više ručno isključivati svaki put,nego upravo suprotno da ga moraš ukljuciti rucno ako to pozelis

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Sva ta kodiranja su super dečki, al vi vidim volite jako zaboraviti jednu stvar. 
Dogodi li se neki k*rac autu nedao bog, dobit će k*rčinu u dupe od VWa a ne pravo na bilo kakvo ostvarenje garancije. 

Jasno je meni da ekipi koja nikad na autu garanciju imala nije to nije pojmljivo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jer netko ce znati da je iskljucen SS. Pa nije to mapa motora,iako i za to svakako maper moze vratiti originalnu mapu bilo kada

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svako pisanje na ECU se broji, ako taj broj ne odgovara onome koji proizvođač ima u svojoj bazi podataka odmah se zna da je nešto dirano. Uz to sada svi auti imaju ažuriranje putem neta koje isto šalje podatke nazad u centralu.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko koristio CarPro PERL u interijeru, je li bilo kakvih problema?

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 21:58 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

imate preporuke za OBD ECU softver za Windows PC? Kolega nije za smartphone, laptop mu treba radi bolje preglednosti...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Sva ta kodiranja su super dečki, al vi vidim volite jako zaboraviti jednu stvar. 
Dogodi li se neki k*rac autu nedao bog, dobit će k*rčinu u dupe od VWa a ne pravo na bilo kakvo ostvarenje garancije. 

Jasno je meni da ekipi koja nikad na autu garanciju imala nije to nije pojmljivo.

 

Hebu i za stvari poput kodiranja?? To mi je suludo... Koliko znam to se vise manje svodi na iskljucivanje ili ukljucivanje opcija koje vec same po sebi postoje, za razliku od npr. stavljanja nove mape motora ili mijenjaca.

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

A gle, to ovisi ponešto od servisa do servisa koliko su voljni progledati kroz prste, ali trajno iskjučivanje takvih opcija kodiranjem van servisa ti je neovlašteno prčkanje po softveru vozila.

Samim time se mogu pozvati da je bilo kakav potencijalni kvar(sve što možeš povezati uz promjenu, led svjetla baš recimo ne možeš) nastao zbog neovlaštenog uređivanja softvera i VW ima pravo(kao i svaki drugi proizvođač) odbiti pokriti nastale troškove. Realno mislim da ih uglavnom ne brine previše osim ako si baš naletio na ekipu koja voli prcat.

Također, isključivanjem start/stop sustava kompletno teoretski više nije legalno homologiran auto, jer su svi papiri prilagođeni s/s sustavu pa su samim time i sve emisije nešto niže nego da auto nije dolazio sa s/s sustavom što često znači nešto manje davanja uhljebima na svim razinama ali također auto koji više nije onakav kakav je službeno homologiran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 11:37 (mystik).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je trenutno najjeftiniji phev na tržištu?

Znam da se može dobiti octavia za 240k a prius je oko 300k

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice