Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.245.237
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...
Pero Dinamit kaže...

ZooZ 

Baš čudno, čitao samo dobra iskustva s njima. Koji model?

Ja baš naručio Ventus Prime 3, trebao bi mi doći idući tjedan.

Kinergy eco. Teško naći 15" gumu a da nije eco sranje, osim rainexperta, ali ta guma se prebrzo troši.

Kumho HS51? Odlicna na kisi po ADAC-u, suho je cisto okej kao i cijena. (Ja imam 2 godine vec na njima, sve super)

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@ivanoile, opet na nalazim stavku o cjelogodišnjim gumana sto citatelj tvrdi tj baljezga
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
@ivanoile, opet na nalazim stavku o cjelogodišnjim gumana sto citatelj tvrdi tj baljezga

 jbt on ti to u dogovoru sa austrijskom vladom prenese zakon u hrvatsku lol... kao i uvijek kod njega: mi u austriji, samo japanci toyota pogotovo i svaki post isti

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jasno, nešto kao rambox u amd temi; kome nije na ignore listi taj ga ni ne čita ?! :)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Jasno, nešto kao rambox u amd temi; kome nije na ignore listi taj ga ni ne čita ?! :)

 Svaka tema svog čitatelja ima...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
jocommb kaže...
A ima li itko ista u ponudi poput Vitare, a da sad nije 50000 eura? Iako ako i na Vitari taj sustav pomaze da dosta manje trosi necini mi se lose....

 

A koliko bi platio plug-in hibrid? 30.000€?

 

Renault Captur E-Tech (33.600€)
Kia Niro Plug-in-Hybrid (33.990€)
Kia Ceed Sportswagon (34.990€)
Audi A3 Sportback 40 E-Tron (35.900€)
Toyota Prius PlugIn-Hybrid(29.150€)
Hyundai IONIQ PlugIn-Hybrid (26.990€)

To su okvirne cijene, sve ovisi od drzave do drzave. U Svabiji je najjeftinije, jer nema Eco poreza.

U AT je skuplje nego u HR. Dok u HR isto tako moes dobiti i poticaje za PHEV-ove (bar se moglo).

 

 

 Nekako mi se cini da nista od te sheme... stari nema sanse da da te pare, a meni treba veci auto sto je u toj kombinaciji jos puno skuplje... al hvala ipak...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.5.2021 23:01 (jocommb).
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, iskustva sa GoodYear EfficientGrip Performance ? i sta mu znaci TL link , ne mogu naci nista o TL oznaci, samo vidim da ima verzija 1 i 2. U mojoj dimenziji ima samo 1

Konkrentno meni treba u dimenziji 205/60 15, link je samo primjer te oznake TL sto nalazim na nekim sajtovima


I da li je bolje ici na Hankook Ventus Prime 3 umjesto goodyeara? Samo ove 2 gume uspijevam naci za neku normalnu cijenu u ovoj dimenziji, a da nije kelly, sava i sl

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 15:17 (next'24).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To znači da nema unutarnju gume (zračnicu). Nemam pojma zašto to uopće stavljaju u naslov, to na autima nema valjda već 40 godina.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jocommb kaže...
Nekako mi se cini da nista od te sheme... stari nema sanse da da te pare, a meni treba veci auto sto je u toj kombinaciji jos puno skuplje... al hvala ipak...

 

Definitivno skup sport, kad usporedis sa obicnom Vitarom koju dobijes za 24.000€.

 

No po meni to nije dobar deal, jer za 23.000€ dobijes S-Cross (SX4).

A S-Cross je defitinivno klasa iznad Vitare (kad u EU nema Grand Vitare).

 

 

A za iste novce od 24.000€ dobijes i Hondu HR-V, koja je nesto veca od S-Crossa, visoka kao Vitara,

tako da dobijes najbolje od oba svijeta.

 

To su cijene iz kataloga bez popusta, a vjerujem da mozes dobiti 1-2.000€ popusta kod svakog dilera.

 

Toyota u toj klasi ima C-HRa, al on bi ti bio prenizak - duzi od S-Crossa ali dosta nizi.

Mazda ima CX-3 za 20.000€, dakle i povoljnije, ali po velicini je cak veca od Vitare i nesto manja od S-Crossa i HR-Va.

Ili CX-30 koji je 26.000€ i taman po velicini veci od svih navedenih, no ipak nesto manji od RAV4 i CR-Va.

 

Da se mene pita, isao bi ili na HR-V ili CX-30. CX-3 mi se ne svidja, nekako mi je prevelik izvana a iznutra malo preuzak,

vise je dano dizajnu nego prakticnosti - dok je HR-V jako praktican, osobito sa magic-seats na straznjoj klupi.

 

S-Cross je takodjer veoma prostran i udoban cak i u osnovnom paketu opreme.

 

Naravno, vecinom su to sve cisti benzinci ili mild-hibridi/hibridi, nema plug-ina za te novce.

A i nema veze - jer manje trosis benzina kad je baterija prazna, jer ne teglis nepotrebnu masu.

Plug-in je super kad je pun - kad je prazan - samo je dodatan trosak benzina.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
next'24 kaže...

Ekipa, iskustva sa GoodYear EfficientGrip Performance ? i sta mu znaci TL link , ne mogu naci nista o TL oznaci, samo vidim da ima verzija 1 i 2. U mojoj dimenziji ima samo 1

Konkrentno meni treba u dimenziji 205/60 15, link je samo primjer te oznake TL sto nalazim na nekim sajtovima


I da li je bolje ici na Hankook Ventus Prime 3 umjesto goodyeara? Samo ove 2 gume uspijevam naci za neku normalnu cijenu u ovoj dimenziji, a da nije kelly, sava i sl

 To je stari model goodyear gume, potrazi efficientgrip perfomance 2, tu se negdje cijenom.. Bolja je od hankooka

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nazalost ne proizvodi se u mojoj dimenziji
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko kompliciranja oko 15 cola gume. Vjerujem da se radi o autu kojem snaga ne prelazi 100ks. GoodYear je jedna od vodećih svjetskih firmi za proizvodnju pneumatika. Upišeš model u google i pročitaš par recenzija. Ako su pozitivne, kupuješ. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

GoodYear je GoodYear...

1000 potrosenih kondoma u jednoj godini je VeryGoodYear.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Ma tisuću šamara, a ne kondoma. Takvim tempom bi i rasputinu srce otkazalo
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
jocommb kaže...

 Hvala i na ovom... vidit cemo sve pa sta bude bude... :D

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naše ceste su stvarno dno dna, mislim da su zadnji put očišćene od kamenčića dok je Franjo Ferdinand još bio živ.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Desilo se i meni u Petrinji proslo ljeto, shit happens, kamencica i rupa svuda.

Nisu svinute, ne pustaju, ne tresu, sta te briga vozi dalje.

 

Nista nije vjecno... osim HDZ-a i SDP-a, to je korov koji se ne moze unistiti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Desilo se i meni u Petrinji proslo ljeto, shit happens, kamencica i rupa svuda.

Nisu svinute, ne pustaju, ne tresu, sta te briga vozi dalje.

 

Nista nije vjecno... osim HDZ-a i SDP-a, to je korov koji se ne moze unistiti.

 Tamo moraš doslovno slalom voziti ako ne želiš smotati felge.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Previše se to događa u zadnje vrijeme. Gospoda je razrovala pola grada sada pred izbore, prijatelju kamen otkinuo 3x3cm boje s branika, prije toga kamen mu polupao šajbu, održavanje cesti kod nas je ne postojeće.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja u srijedu dovezao auto sa skoro pa komplet farbanja + krov stavljen u crnu karbon. I prekjučer namontiram sistem tablice na magnet sto je fora, ali jucer mi magnet unistio boju, koliko je magnet promjera toliko mi i boja otpala + jucer navečer udarim mladu lisicu i ode i cca centimetar dva boje dolje na tragove. Ovo od lisice bi se dalo srediti lagano, ali ovo gdje je boja pukla nema pomoci. Pretpostavljam da moram opet na komplet farbanje cijelog branika? Ili cu jednostavno usarafiti tablicu za branik pa se ne moze ni vidjeti

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stavi neki sealer tu gdje je otpala boja da voda ne uđe pa krene podizati lak.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Sto je po Vama bolje, Megane 2017 DCI 110/130 oko 70 tkm, 90.000 kn srednje bolji paket opreme (Intens, iako lovim Bose) ili Clio V 2019 DCI 115 10-15 tkm, skoro pa najbolji paket opreme (Edition One) za 110.000 kn? Mjesto pozadi mi nije tako jako bitno, ali razlika u cijeni od 20 tkn igra ulogu. Neki kazu da Megane bolje leži na cesti, tesko je naci direktne usporedbe. Clio iz nekog razloga trosi više C02 i ima AdBlue, ali u HR ko zna kad ce poceti primjenjivati stroge zakone vezane za to. Izradom su tu negdje, potrosnja vrlo slicna, ne znam sto je isplativija kupnja i eventualno bolja prodaja za recimo 5 godina..

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

kako ide s tim folijama? ako je iste (generalno iste) boje kako je u knjižici vozila, sve je u redu? ili s emora navesti izmjena u knjižicu...

 

usput, jako lijepo ti izgleda bembara s tim...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The_Fichek kaže...

Sto je po Vama bolje, Megane 2017 DCI 110/130 oko 70 tkm, 90.000 kn srednje bolji paket opreme (Intens, iako lovim Bose) ili Clio V 2019 DCI 115 10-15 tkm, skoro pa najbolji paket opreme (Edition One) za 110.000 kn? Mjesto pozadi mi nije tako jako bitno, ali razlika u cijeni od 20 tkn igra ulogu. Neki kazu da Megane bolje leži na cesti, tesko je naci direktne usporedbe. Clio iz nekog razloga trosi više C02 i ima AdBlue, ali u HR ko zna kad ce poceti primjenjivati stroge zakone vezane za to. Izradom su tu negdje, potrosnja vrlo slicna, ne znam sto je isplativija kupnja i eventualno bolja prodaja za recimo 5 godina..

Ja sam (a i kolege) u pravilu jako zadovoljan s Meganeom.

Imamo u floti brdo Meganea i nisam zadnih godina čuo baš niđta negativno od kolega, moji so vozili i još vozi s godišnjim servisom i to je to.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako ti ne treba velik auto ja bi uzeo Clio jer ima novih stvari.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Prelazim s Twinga, tako da su mi oba auta ogroman napredak. Nemam jos zene ni djece tako da mi pozadi nije strasno bitan prostor, ali opet, mislim vozit auto barem 5g.. Megane mi se najvise svidja u Bose varijanti koje jedva da ima u HR na oglasnicima. Bio nedavno jedan primjerak, sejvo sam link: https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.5-dci-110-bosse-edition-full-oprema-model-2017-oglas-34421323, no takvo sto se rijetko pojavi. Clio koji me zanima se lako nadje na njuski.. Ima hrpu toga s cim se vjerojatno ni necu sluziti, ali je fora jer mogu biti iznenadjen svako malo s opcijama. Glavne stvari su im zajednicke, osim mozda sto Megane ima tempomat kod rucne i nema tolko senzora. Sto se tice ubrzanja, ekvivalent tom Cliu bi bio Megane sa 1.6 DCI 130, koji je vjerojatno i nesto skuplji sto se tice odrzavanja i taj obicno dolazi u Grandtour izvedbi na oglasnicima sto ne dolazi u obzir. Potrosnjom mislim da su svi tu negdje, Megane mozda rastrosniji za pola litre na 100km, ali mu je + sto nema AdBlue. Za sada Clio ima prednost, ali cu jos bacit oko preko tjedna, vidit kolko uvoznici naplacuju.. Ako netko zna nekog postenog provjerenog iz ili blizu ZG neka mi posalje poruku..

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pazi kod bose verzija na sjedala. Slaba karika im je ona eko koža na unutarnjem rubu kao što sam na slici označio, zna pucati nerijetko i onda izgleda katastrofa a onda moraš naći nekog da to pokrpa kak spada. Baš prije mjesec dana išao pogledati jedan bose 2017', prek neostara oglašen. Ono hvalospjevi samo, pregledan u milijun točaka, unutrašnjost nema oštećenja bla bla... Dođem i na vozačkom sjedalu poderana ta eko koža brat bratu 20 cm prorez, sjedalo izgledalo ko na autu s 700000 km Možda ga i neki 130 kilaš vozio, ne znam.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 20:31 (vrinho).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hm, a ta sjedala jako slicna kao kod Edition One Clia V. Sad kad usporedjujem zapravo vidim koliko Megane ima vecu bocnu potporu, pogotovo kod nogu, makar nebi da cu ulazit u zavoj ne znam kolko brzo da mi je to bitno, ali zanimljivo..

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Stavi neki sealer tu gdje je otpala boja da voda ne uđe pa krene podizati lak.

 Nabacio sam tu malo sprickita, obrusio i stavio mat crni sprej za prvu ruku. Dok ne vidim hocu opet nanovo farbati ili cu samo nasarafiti tablicu umjesto magneta i onda se svakako nece vidjeti ili ću staviti neki sticker na mjesto toga jer je ono promjera 2cm pa nece biti loše 

Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

kako ide s tim folijama? ako je iste (generalno iste) boje kako je u knjižici vozila, sve je u redu? ili s emora navesti izmjena u knjižicu...

 

usput, jako lijepo ti izgleda bembara s tim...

 Kod mene je u prometnoj vec uvedena mat crna boja od prije, i ja samo nanova ofarbao auto u istu mat crnu. Dokle god auto zadrzi 51% upisane boje ne moras nista mjenjati. Tako i sa folijom, ako je manje od 51% ne mjenjas nista, ako je više ili cijeli odes samo upisati i to mislim da upišu kod. Posto je kod mene samo krov isto ne moram nista mjenjati

Hvala, za prvi put sto smo frend i ja lijepili foliju ispalo je vrlo dobro, a foliju sam uzeo sa siluxa.

 

Da idem nešto ozbiljnije raditi sa folijom, onda bi uzeo iz car folija shopa u Osijeku jer tamo su vrhunske premium folije. Recimo za manji auto ili coupe treba oko 20-22 kvadrata, za limuzinu kao E60 oko 25-30. To je tamo u Osijeku ovisno o boji i marki od 2500kn pocetna cijena. Mat i gloss su najjeftinije, pa ide satin i onda krom kao najskuplji, a krom je fakat skup

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najbolja su sjedala koja su bez tog eko sranja ali svaki bose ima to. Ima ih dosta gdje je samo tkanina (po meni najbolje) pa i GT Line koliko znam ali u njemu su skoro pa ful školjke pa je pretpostavljam nešto neudobnije i tvrđe. Sad vidim da ima verzija gdje je ta koža samo na vrhu ruba, ne unutra, to ne bi trebalo tako pucati.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 21:06 (vrinho).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice