Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Recimo svi Suzukiji osim ovih "Toyotaša" su blagi hibridi...

 

znam da je recimo Ignisu kao mojemu ali hibridu (nije ga bilo kad sam ga uzimao) nespecificirana snaga i okretni moment tog elektromotora koji je spojen na radilicu (duplira i kao elektro-pokretač), ali  uz nekih 15 kg više (teži od elektrostartera klasičnog + baterija), hibridni ima 0.5 s bolje ubrzanje i 0.4 l manju potrošnju...

 

 

meni je zapravo plug-in hibrid jedini neprihvatljiv - dva punjenja?!?!?

 

ili potpuno električni ili blagi hibrid....

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

PHEV isto mozes koristiti kao obican hibrid, kad je baterija pri kraju, onda ju punis benzincem i regenerativnim kocenjem,

ali samo do te mjere da mozes voziti u hibridnom modu, a ne potpuno elektricnom modu - bolje ista nego ista, al svejedno

slepas tesku bateriju za nista.

 

Po meni smisla ima cistak, hibrid i vodikove celije - radi uvjek kad okrenes kljuc,

punis u roku 5min i vozis koliko zelis. Elektricari su medju-evolucijski korak - izumrijet ce kao i parni kotlovi na ugljen.

 

Plug-In hibridi su zanimljivi onima koji do posla imaju 20-30km, i na poslu mogu punit dzabe. Takvi ljudi

ne moraju tankati pol godine nista. A svima ostalima je neisplativo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

Recimo svi Suzukiji osim ovih "Toyotaša" su blagi hibridi...

 

znam da je recimo Ignisu kao mojemu ali hibridu (nije ga bilo kad sam ga uzimao) nespecificirana snaga i okretni moment tog elektromotora koji je spojen na radilicu (duplira i kao elektro-pokretač), ali  uz nekih 15 kg više (teži od elektrostartera klasičnog + baterija), hibridni ima 0.5 s bolje ubrzanje i 0.4 l manju potrošnju...

 

 

meni je zapravo plug-in hibrid jedini neprihvatljiv - dva punjenja?!?!?

 

ili potpuno električni ili blagi hibrid....

 Taj sustav od Suzukija je kao i ostatak auta, ako ne i gori . Nema apsolutno nikakve uloge osim da pravi posla ovlastenima za sada . 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da kod Suzikijevog sistema nema puno problema - vise me zanima kako ce se pokazati

Fordov sistem, jer koriste remen koji pliva u ulju, dakle po meni ce trajnost tog remena biti upitna,

osobito ako se ne koristi kvalitetno ulje koje Ford preporucava.

 

I vjerovatno skupi servisi, svaka zamjena ulja za remen ce biti i zamjena remena, a nigdje nisam nasao

specifikacije za koliko je kilometara predvidjen remen i ulje u Fordu.

 

No eto, tko kaze da to nece biti pouzdano, jer 1.0 EcoBoost su najpouzdaniji agregati do 1l,

no koliko ce biti skuplje odrzavati 1.0 EcoBoost Hybrid, to je ono sto me zanima - cini se kao

"win-win" za Ford, fino ce zaradjivati ekstra lovu, umjesto da su stavili lanac i gotovo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
...

 Taj sustav od Suzukija je kao i ostatak auta, ako ne i gori . Nema apsolutno nikakve uloge osim da pravi posla ovlastenima za sada . 

Ček, ček, hoćeš reći da su i stariji modeli prije ovih hibrida loše napravljeni i kvare se?

Pa ja sam doslovno godinama pratio one tablice s popisima automobila s najmanje kvarova i ako se ne varam, u zadnjih nekoliko godina je Suzuki ili na prvom mjestu ili među prva 5.

To je bio i najveći razlog zašto sam ga odabrao.

Sva sreća, u dvije godine, nikakvih problema, samo redoviti servsi u ovlašetnom (koji su također ispod 1000kn).

 

Istina, ako se dobro sjećam, tablice su s pronađenim kvarovima na tehničkom, ne gledaju se odlasci na servise prije tehničkog....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

PHEV isto mozes koristiti kao obican hibrid, kad je baterija pri kraju, onda ju punis benzincem i regenerativnim kocenjem,

ali samo do te mjere da mozes voziti u hibridnom modu, a ne potpuno elektricnom modu - bolje ista nego ista, al svejedno

slepas tesku bateriju za nista.

 

Po meni smisla ima cistak, hibrid i vodikove celije - radi uvjek kad okrenes kljuc,

punis u roku 5min i vozis koliko zelis. Elektricari su medju-evolucijski korak - izumrijet ce kao i parni kotlovi na ugljen.

 

Plug-In hibridi su zanimljivi onima koji do posla imaju 20-30km, i na poslu mogu punit dzabe. Takvi ljudi

ne moraju tankati pol godine nista. A svima ostalima je neisplativo.

 Automobili na vodik su jako daleko od realne uporabe. Postoji par razloga:

- Da bi bio ekoloski prihvatljiv, vodik moramo proizvoditi iz vode.[1] Trenutno vodik dobijamo iz kemijskog procesa reformiranja plina (koji ispusta mnogo ugljikovog dioksida).[2]

- Elementarni vodik je jako opasna molekula. Polako curi kroz metal i oslabljuje ga.[3]

- Spremanje i transport vodika su vrlo izazovni. Mora se spremati ili u plinovitom stanju na vrlo visokim pritiscima, ili u tekucem stanju na -250°C. Trenutno se koriste spremnici na visoki tlak, koji trebaju visokotlacne pumpe. Mnogo punionica koristi 5000psi pumpe koje mogu napuniti samo pola spremnika.[4]

- Vodik je zapaljiviji od benzina (zapaliti ce se u mnogo vecem rasponu mjesavina s kisikom).[5] Za razliku of benzina, plamen je danju nevidljiv. Takodjer, vodik je nevidljiv i nema miris i nemoguce ga je opaziti bez posebne opreme. Dodavanje mirisa bi vrlo vjerojatno ostetilo gorive celije.

- Vodik je trenutno skuplji od benzina i puno skuplji od struje. Kada se uracunaju poticaji (gdje se uopce moze tociti vodik) punjenje Toyota Miraia kosta preko 80$ (prosjecan tank benzina je 45$). Isti domet na struju se postize s 6$ normalnog ili 25$ brzog punjenja

Baterije postaju jeftinije brze nego sto je itko predvidjao. 2015 je napravljeno istrazivanje gdje se gledalo prethodne procjene cijene baterija u usporedbi s stvarnim cijenama. Analize su bile konzistentno pesimisticne. Receno je da bi cijena po kWh do 2020 mogla doseci 200$, a cijena je u 2020 zapravo dosegla 123$. [6]

1. https://en.wikipedia.org/wiki/Water_splitting

2. https://en.wikipedia.org/wiki/Steam_reforming

3. https://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_embrittlement

4. https://www.cars.com/articles/fill-er-up-refueling-the-2016-...

5. https://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_safety

6. https://www.weforum.org/agenda/2015/04/will-falling-battery-...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:21 (Dojitza).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Remen u ulju se koristi već godinama...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Al ne kod Fordovih hibrida.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za 100kn nek prodiše malo trula višnja.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Al ne kod Fordovih hibrida.

Kakve veze što je hybrid, od početka ecoboost-a im je remen u ulju. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 17:35 (ivanzu).
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se isplati kupiti skupe H7 sijalice?

Trenutno imam normalne Osram.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gil kaže...

Jel se isplati kupiti skupe H7 sijalice?

Trenutno imam normalne Osram.

 Ja kupio Osram night breaker laser i nisu spektakularno bolje ali su bolje poprilicno. Sad cekam philips gt200 koje su jos jace pa da vidim.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 18:30 (Posmatrač).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

na forumu ocito 80% schumachera kojima treba guma sa savrsenim gripom...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Posmatrač kaže...
gil kaže...

Jel se isplati kupiti skupe H7 sijalice?

Trenutno imam normalne Osram.

 Ja kupio Osram night breaker laser i nisu spektakularno bolje ali su bolje poprilicno. Sad cekam philips gt200 koje su jos jace pa da vidim.....

 Gledam malo test žarulja i za oko mi zapele Bosch Gigalight Plus 120% i GE Megalight Ultra +150%, reko da ne bacam pare.

 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gil kaže...
Posmatrač kaže...
gil kaže...

Jel se isplati kupiti skupe H7 sijalice?

Trenutno imam normalne Osram.

 Ja kupio Osram night breaker laser i nisu spektakularno bolje ali su bolje poprilicno. Sad cekam philips gt200 koje su jos jace pa da vidim.....

 Gledam malo test žarulja i za oko mi zapele Bosch Gigalight Plus 120% i GE Megalight Ultra +150%, reko da ne bacam pare.

 

 Ono sto sam ja gledao gt200 su najbolje a druge su osram night breaker laser.....

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Za 100kn nek prodiše malo trula višnja.

 Di si nabavio tak jeftino, polovno?

Takvi panel filteri su po 100€ na više...

Pipercros, Simota, k&n, Ramair...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
Čitatelj kaže...

Al ne kod Fordovih hibrida.

Kakve veze što je hybrid, od početka ecoboost-a im je remen u ulju. 

 ali vele da je učestali problem s tim "wetbelt" mašinicama ukoliko se koristi auto za kratke relacije ili dulje vrijeme stoji između vožnji, unutarnja kondenzacija zgušnjava ulje i oštećuje remen...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Za 100kn nek prodiše malo trula višnja.

 Di si nabavio tak jeftino, polovno?

Takvi panel filteri su po 100€ na više...

Pipercros, Simota, k&n, Ramair...

 Promocija bila, sasvim slučajno vidio u katalogu. Ak je neka normalna dimenzija, cijene budu ok. Ak je neš divlje, cijena bude višlja, za neke aute ni nemaš.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Radio servis na autu od oca i uzeo Filtron filter goriva, brtva ne može sjesti kako spada jer kao da je malo manja te lagano ispada iz onog žlijeba pa sam na kraju namjestio koliko je moglo i zategnuo poklopac. Napunio kanister do kraja i upalio. Normalno radi ali imam neki loš osjećaj da ne brtvi kako treba jer se stvori lagani film dizela tamo gdje je neki zub za orijentaciju ali možda je do toga što sam bio prepunio pa je malo iscurilo. Mehaničar je prije valjda 4 godine stavio neki najjeftiniji iz intercarsa ali od toga brtva sjeda savršeno bez zajebancije.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
Rucipe kaže...
...

 Taj sustav od Suzukija je kao i ostatak auta, ako ne i gori . Nema apsolutno nikakve uloge osim da pravi posla ovlastenima za sada . 

Ček, ček, hoćeš reći da su i stariji modeli prije ovih hibrida loše napravljeni i kvare se?

Pa ja sam doslovno godinama pratio one tablice s popisima automobila s najmanje kvarova i ako se ne varam, u zadnjih nekoliko godina je Suzuki ili na prvom mjestu ili među prva 5.

To je bio i najveći razlog zašto sam ga odabrao.

Sva sreća, u dvije godine, nikakvih problema, samo redoviti servsi u ovlašetnom (koji su također ispod 1000kn).

 

Istina, ako se dobro sjećam, tablice su s pronađenim kvarovima na tehničkom, ne gledaju se odlasci na servise prije tehničkog....

 Da , od pucanja glava(na tjednoj bazi ) pa do mjenjača na kojima odlazi zupčanik rikverca ,a o automatima da ne pričam . Redovna reklamacija je da se mjenja spužva u vozačevom sjedalu pa do to toga da tipke za podizanje prozora otpadaju . Stvari o kojima pričam su iz ovlaštenog servisa i auti su još u garanciji .

16 godina
online
Auti - ultimativna tema

Vrijedi li kupiti ovaj kompresor pa da stoji u autu u slučaju nužde? Ukoliko se ne varam to su oni slabi, tipa treba mu 3,4minute da napumpa gumu s pola bara do 2,5 bara npr. Ništa posebno, čisto za priručno imati ako nekad zatreba.

 

Ista stvar za usisavač ovaj na upaljač, usisa li to šta stvarno ili je to više kao da pušeš zrak po autu bezeveze

 

kaufland, od danas

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 17:59 (Hacker002).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Računaj da im treba oko 5min ako je guma skroz ispuhana i da su jako glasni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 18:34 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Točno takav usisavač sam imao prije nego sam kupio Einhellov mokro-suhi, i svaki put kad bih ga koristio dobio bih neopisivu želju da ga razbijem macom za kamen... 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-1-114d-sport-klima-servo-alu-kredit-kartice-oglas-33927970?fbclid=IwAR1dismD_Pll13Xtjmu2iIZLLSZ_CcPHIHNlNu7SQxMLFaDUT96s7ReEbqA

 

je bi ovo vrijedilo tih para, pod uvjetom da je sve kak piše?

 

frend planira uzet auto, a ja se u bmw-e razumijem ko mara u krivi k... osim što znam da lanac na tim km treba mijenjati, što piše da je napravljeno

-
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

114d, bolje zapalit te novce. Imas ok 118d 2012 za 8k na njuski, ispod 150k km

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

114d, bolje zapalit te novce. Imas ok 118d 2012 za 8k na njuski, ispod 150k km

 zas? fakat se ne kuzim u benbare i te modele njihove

-
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-1-114d-sport-klima-servo-alu-kredit-kartice-oglas-33927970?fbclid=IwAR1dismD_Pll13Xtjmu2iIZLLSZ_CcPHIHNlNu7SQxMLFaDUT96s7ReEbqA

 

je bi ovo vrijedilo tih para, pod uvjetom da je sve kak piše?

 

frend planira uzet auto, a ja se u bmw-e razumijem ko mara u krivi k... osim što znam da lanac na tim km treba mijenjati, što piše da je napravljeno

Znam da ovo nije odgovor kojeg zeli cuti, ali za tu lovu mozes nac Octaviu 2.0 2015. Tako da ne, ne bih rekao da vrijedi tih para 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 19:42 (Mitch).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mitch kaže...
The Unforgiven kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-1-114d-sport-klima-servo-alu-kredit-kartice-oglas-33927970?fbclid=IwAR1dismD_Pll13Xtjmu2iIZLLSZ_CcPHIHNlNu7SQxMLFaDUT96s7ReEbqA

 

je bi ovo vrijedilo tih para, pod uvjetom da je sve kak piše?

 

frend planira uzet auto, a ja se u bmw-e razumijem ko mara u krivi k... osim što znam da lanac na tim km treba mijenjati, što piše da je napravljeno

Znam da ovo nije odgovor kojeg zeli cuti, ali za tu lovu mozes nac Octaviu 2.0 2015. Tako da ne, ne bih rekao da vrijedi tih para 

 

 

 Ah, tu priču sam probao progurati, zapeo za sveto trojstvo, štaš, sad jedino što mogu je probati da se ne zaj... toliko, pa me samo zanima da li ovaj gore ima neke posebne mane na koje obratiti pozornost

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 19:47 (The Unforgiven).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo pogledao sam i ja malo. Najobičniji 114d bez ikakve posebne opreme,vidim halogenke,mali ekran, klima obična, nema ni grijanje sjedala. nema ni navi. I još povrh svega 8k? Pa radije uzeti F30 316-318D 2011 za 10k ili ako hoce baš jedinicu onda neku 2 godine stariju,ali bar sa nekakvom opremom. Ovo je baš žalost od bmw-a

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

 zas? fakat se ne kuzim u benbare i te modele njihove

 Prvo zato što je 114d, 70kw na stražnji pogon, to ni za žensko nije. A drugo oprema gol kao pustinja, pa većina Golfova petica ima digitalnu klimu a ovaj ništa. Da je 6500-7000 razumio bi, tko da 8 za ovaj je idiot. Bolje ovaj, isto nije baš neka sreća ali aj bar nešto ima i neki normalan motor.

Mitch kaže...

Znam da ovo nije odgovor kojeg zeli cuti, ali za tu lovu mozes nac Octaviu 2.0 2015. Tako da ne, ne bih rekao da vrijedi tih para 

 

 

 U kojem svemiru ima Octavia 2.0 2015 za 8000€, daj link, ja odmah kupim četiri.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice