Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.235.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
ramzocro-HCR kaže...
ivanzu kaže...

Je li izbacuje lampicu? Moze biti aktuator turba, MAF

 Može bit i da je EGR ostao otvoren(jako čest slučaj).

 Moguce, ja sam vecinom dozivio da ako EGR zeza da auto ne ide nigdje do 2000-2500 okr. 

 Nekidan sam prvi put imao priliku vozit novije vozilo(g7) s otvorenim egr-om. To se nije micalo s mjesta. Najjednostavnije je čovjeku nek na ytbu nađe video kak se skida i čisti(ez job) i nek to obavi sam ak mu je hitno, malo benzina, nitra, poso od max pol sata na tim starim tdi-ima.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Provjeri filter da ti nije zastopan i prljav, te ako mozes pumpu goriva.

Na Astri sam imao isti problem, da nije htjela u vise okretaje,

problem je bio u kombinaciji pumpe i filtra. Na kraju cak filter

i nije bio problematican, nego senzor protoka zraka.

 

Al to ti je za pocetak sto mozes probati provjeriti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa gledam malo BMW seriju 1 E87 u M paketu.Ima netko mozda?Koji motor odabrati,ima li auto odredenih problema,cijene održavanja i dijelova?Ima li problema sa DPF?Opcenito kako se auto ponaša na cesti i kakav je za voziti i kakva je situacija sa zamjenom tog famoznog lanca,koliko često,koliko košta?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prije nego što kupiš novi MAF probaj elektromagnetni ventil turbine i egr-a zamijenit jedan sa drugim, izgledaju isto, ali su različiti kataloški brojevi, ako bude popravilo vratiš nazad ovaj sa egr-a na egr a za turbinu kupiš drugi. I dobro pogledaj sva vakum crijeva, da nije koje popucalo.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Ekipa gledam malo BMW seriju 1 E87 u M paketu.Ima netko mozda?Koji motor odabrati,ima li auto odredenih problema,cijene održavanja i dijelova?Ima li problema sa DPF?Opcenito kako se auto ponaša na cesti i kakav je za voziti i kakva je situacija sa zamjenom tog famoznog lanca,koliko često,koliko košta?

 Lutrija, ako je auto dobro odrzavan moze sa istim lancem prec 300tkm, ako nije onda moze puknut kad i da se cuje i da se ne cuje.. Zamjena sve ovisi, ako je ovlasteni onda preko 1000€, a imas i tipa one u sloveniji koji to naprave u pola cijene i sve im je normalno, kolko gledam, izbjegavat set od FAI kita a preporucuje se FEBI. Lanac isto tako nije jedini problem, nego i zupcanici, a FAI kit upravo dolazi sa jos losijim zupcanicima tak da taj motor nebi predurao nit 50tkm.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel tko pokusao nanosit keramicku zastitu na auto ?

Mislim bas svojim rukama, ne kupit uslugu...

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Jel tko pokusao nanosit keramicku zastitu na auto ?

Mislim bas svojim rukama, ne kupit uslugu...

 Strpljenja, vremena. Malo po malo. Pogledaj ammonyc par videa o tome. I udri. Dobro se opskrbi, nemoj polu spreman i polu informiran krenuti to delat

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mora ići kemijska i mehanička dekontaminacija, pa poliranje, pa tek onda nanošenje keramike, inače uzalud potrošen novac i vrijeme. I da zaboravi na one tvrdnje da keramika traje 3-5 godine, nakon maksimalno 2 godine su gotovi i to ako je auto garažiran, pran sa šamponom za keramiku i nakon pranja korišten carpro reload.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
Batista kaže...

Jel tko pokusao nanosit keramicku zastitu na auto ?

Mislim bas svojim rukama, ne kupit uslugu...

 Strpljenja, vremena. Malo po malo. Pogledaj ammonyc par videa o tome. I udri. Dobro se opskrbi, nemoj polu spreman i polu informiran krenuti to delat

 Sve jasno. Mislio sam samo da se podijele slike uradenih auta. Nisam radio sa klasicnim premazom vec sa onim od Turtlea u spreju i to je fascinantno koliko se lako odraduje...

 

Zapostavit cu bilo kakav vosak dog god cu moc doc do Turtlea...

 

 

Truth in engineering.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To od Turtle je vosak/sealer ali traje po 10mj.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako netko zna nekog da prodaje neki E36 po mogućnosti šestak,a može eventualno 1.8Is  nek mi javi. Gledam sebi uzeti za vikend auto, tj polako po svome guštu srediti nekog coupea

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Bok!
Nisam neki automoto fan, ali ima jedan auto koji mi je zanimljiv od malena, a sad kad si ga napokon mogu priuštiti imam pitanje:
https://www.spritmonitor.de/en/detail/710819.html

 

Zašto wartburg 353w troši čak 10l/100km, ako je riječ o dvotaktnom motoru od 37kw? Zar nisu dvotaktni motori u kosilicima?

Ima li neka varijanta da se ta potrošnja smanji s postojećim motorom ili nekim na plin?

Oprostite ak su glupa pitanja

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MaxWeber23 kaže...

Bok!
Nisam neki automoto fan, ali ima jedan auto koji mi je zanimljiv od malena, a sad kad si ga napokon mogu priuštiti imam pitanje:
https://www.spritmonitor.de/en/detail/710819.html

 

Zašto wartburg 353w troši čak 10l/100km, ako je riječ o dvotaktnom motoru od 37kw? Zar nisu dvotaktni motori u kosilicima?

Ima li neka varijanta da se ta potrošnja smanji s postojećim motorom ili nekim na plin?

Oprostite ak su glupa pitanja

 

37kw na jednu tonu +  star motor ti je dobitak za veliku potrosnju... Taj auto moras gazit da se pokrene, pa normalno da mora i trosit onda.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzme Wartburg 1.3.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Ako netko zna nekog da prodaje neki E36 po mogućnosti šestak,a može eventualno 1.8Is  nek mi javi. Gledam sebi uzeti za vikend auto, tj polako po svome guštu srediti nekog coupea

 Di si bio prije god dana kad sam prodavao 2.5 coupea. Doslovno mi je otišao za onolilo koliko sam utukao u njega, malena je zarada bila(500€). S plinom i svime ga dao za 6600€. Negdje se u zadru sad vozi. 130t imao original, dugo je stajao rastavljen.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
MaxWeber23 kaže...

Bok!
Nisam neki automoto fan, ali ima jedan auto koji mi je zanimljiv od malena, a sad kad si ga napokon mogu priuštiti imam pitanje:
https://www.spritmonitor.de/en/detail/710819.html

 

Zašto wartburg 353w troši čak 10l/100km, ako je riječ o dvotaktnom motoru od 37kw? Zar nisu dvotaktni motori u kosilicima?

Ima li neka varijanta da se ta potrošnja smanji s postojećim motorom ili nekim na plin?

Oprostite ak su glupa pitanja

 

37kw na jednu tonu +  star motor ti je dobitak za veliku potrosnju... Taj auto moras gazit da se pokrene, pa normalno da mora i trosit onda.

 Ali tu vam veliku ulogu igra sami motor, ne nužno snaga...
Dvotakni motor će uvijek više trošit od četverotaktnog, sad bi trebao uć u tematiku rada 2T i 4T motora, a to mi se nekako neda sad u ponoć, ali recimo to ovako da 2T motor konstantno radi, dok 4T motor ima pauzu u svakom ciklusu i u toj pauzi 4T motor ne ubrizga gorivo, pa kad usporedimo broj paljenja svjećice u određenom vremenu na cca istim okretajima, ispast će da 2T motor ima skoro duplo više paljenja od 4T motora, pa samim time i skoro duplo više ciklusa ubrizgavanja goriva, tj veću potrošnju... (i recimo da je kubikaža ista i za 2T i za 4T motor...)

Dvotakni motor je po periodu paljenja smjese sličan wankel-ovom motoru, jer ni jedan ni drugi nemaju tu "pauzu" tj period kad se ispušni plinovi izbacuju, pa u tom periodu ne pali svjećica, već kod dvotaktnog i wankela svjećica u svakom periodu pali smjesu...
I naravno karakteristika i dvotaktnog i wankela je visoka potrošnja...

Dosta ljudi koji voze cross motore će reći da su im dvotaktni motori bolji od četverotaktnih, upravo zbog manjka te "pauze" pa je samim time motor življi i mogu kvalitetnije iskoristiti moment prije doskoka ili u zavoju, jer će im dvotaktni motor u narednih 5 metara zapalit smjesu (lupam na pamet) 10 puta, dok će četverotaktni 5/6 puta, što znaći da će im dvotaktni bolje reagirati na odziv gasa tik prije doskoka...

 

Anyway, dvotaktni motori su izbačeni iz proizvodnje kod prijevoznih sredstava (osim vrtne opreme, kosilica i motornih pila, karting bolida, cross motora i rc autića na daljinski...) zbog velike zagađenosti ispušnih plinova, sami koncept rada dvotaktnog motora zahtjeva mješanje ulja i benzina kako bi ispravno radio, pa tako svako izgaranje ulja negativno utjeće na okoliš...

 

Inaće ima po jubitou hrpa filmića o dvotaktnim motorima

 

 

 

EDIT:
Evo npr RC autić na daljinski sa dvotaktnim motorom, obratite pažnju na zvuk, nema te "pauze", smjesa se u svakom ciklusu pali i motor je vrlo živahan kao što se vidi

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 0:49 (1BIT).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
hahhaajaads kaže...
MaxWeber23 kaže...

Bok!
Nisam neki automoto fan, ali ima jedan auto koji mi je zanimljiv od malena, a sad kad si ga napokon mogu priuštiti imam pitanje:
https://www.spritmonitor.de/en/detail/710819.html

 

Zašto wartburg 353w troši čak 10l/100km, ako je riječ o dvotaktnom motoru od 37kw? Zar nisu dvotaktni motori u kosilicima?

Ima li neka varijanta da se ta potrošnja smanji s postojećim motorom ili nekim na plin?

Oprostite ak su glupa pitanja

 

37kw na jednu tonu +  star motor ti je dobitak za veliku potrosnju... Taj auto moras gazit da se pokrene, pa normalno da mora i trosit onda.

 Ali tu vam veliku ulogu igra sami motor, ne nužno snaga...
Dvotakni motor će uvijek više trošit od četverotaktnog, sad bi trebao uć u tematiku rada 2T i 4T motora, a to mi se nekako neda sad u ponoć, ali recimo to ovako da 2T motor konstantno radi, dok 4T motor ima pauzu u svakom ciklusu i u toj pauzi 4T motor ne ubrizga gorivo, pa kad usporedimo broj paljenja svjećice u određenom vremenu na cca istim okretajima, ispast će da 2T motor ima skoro duplo više paljenja od 4T motora, pa samim time i skoro duplo više ciklusa ubrizgavanja goriva, tj veću potrošnju... (i recimo da je kubikaža ista i za 2T i za 4T motor...)

Dvotakni motor je po periodu paljenja smjese sličan wankel-ovom motoru, jer ni jedan ni drugi nemaju tu "pauzu" tj period kad se ispušni plinovi izbacuju, pa u tom periodu ne pali svjećica, već kod dvotaktnog i wankela svjećica u svakom periodu pali smjesu...
I naravno karakteristika i dvotaktnog i wankela je visoka potrošnja...

Dosta ljudi koji voze cross motore će reći da su im dvotaktni motori bolji od četverotaktnih, upravo zbog manjka te "pauze" pa je samim time motor življi i mogu kvalitetnije iskoristiti moment prije doskoka ili u zavoju, jer će im dvotaktni motor u narednih 5 metara zapalit smjesu (lupam na pamet) 10 puta, dok će četverotaktni 5/6 puta, što znaći da će im dvotaktni bolje reagirati na odziv gasa tik prije doskoka...

 

Anyway, dvotaktni motori su izbačeni iz proizvodnje kod prijevoznih sredstava (osim vrtne opreme, kosilica i motornih pila, karting bolida, cross motora i rc autića na daljinski...) zbog velike zagađenosti ispušnih plinova, sami koncept rada dvotaktnog motora zahtjeva mješanje ulja i benzina kako bi ispravno radio, pa tako svako izgaranje ulja negativno utjeće na okoliš...

 

Inaće ima po jubitou hrpa filmića o dvotaktnim motorima

 

 

 

EDIT:
Evo npr RC autić na daljinski sa dvotaktnim motorom, obratite pažnju na zvuk, nema te "pauze", smjesa se u svakom ciklusu pali i motor je vrlo živahan kao što se vidi

 Dakle ako mi je do ovog auta, moram tražit neki u koji je stavljen četverotaktni motor? :D

I hvala na pojašnjenju!

EDIT: okej sad kužim da ovaj wartburg 1.3 zapravo ima četverotaktni motor

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 1:32 (MaxWeber23).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Praktički je nemoguće pronaci E36 coupe.  Evo stavio novi oglas u sve bmw grupe u zadnjih 5 dana i tri ponude dosad da su okej, i to 1.8is. Dva coupea i limuzina. Naravno bilo je ponuda limuzina 316i par komada i jedna 318i i to sve 15-20k sto nema šanse da dam za 316i limuzinu jer mi ne ne treba to. Ima jedna 328i limuzina na njuškalu za 18k, ali treba rega i vjerojatno motor obnoviti jer ima 350tkm na satu 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

To od Turtle je vosak/sealer ali traje po 10mj.

 Kak se zove tocno? 

Ja cu sad kupiti onaj meguiar's ceramic hybrid wax. Jednostavan je za aplicirati i po recenzijama je jako dobar. 

Sad trenutno imam angelwax QED i daje autou lijepi sjaj i hidrofobnost ali ne traje dulje od 15 dana.  

Mislim da je sad dosao i neki novi ceramic spray od sonaxa. 

 

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
ivanzu kaže...

To od Turtle je vosak/sealer ali traje po 10mj.

 Kak se zove tocno? 

Ja cu sad kupiti onaj meguiar's ceramic hybrid wax. Jednostavan je za aplicirati i po recenzijama je jako dobar. 

Sad trenutno imam angelwax QED i daje autou lijepi sjaj i hidrofobnost ali ne traje dulje od 15 dana.  

Mislim da je sad dosao i neki novi ceramic spray od sonaxa. 

 

 Ovaj

 

Po recenzijama koje sam pronasao na internetu, taj Turtle je najbolji u tom obliku.

Truth in engineering.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je taj. To je kao Fusso Coat u sprici tako da bi ja to uzeo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 9:24 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nedavno sam pjeskario i plastificirao felge i sad bi prije stavljanja ljetnjih guma htio nabaciti neki vosak ili zastitu na felge pa jel imate kakvu preporuku?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Nedavno sam pjeskario i plastificirao felge i sad bi prije stavljanja ljetnjih guma htio nabaciti neki vosak ili zastitu na felge pa jel imate kakvu preporuku?

 Ako možeš od nekud naručit Gyeon Rim (trenutno nedostupan u DLS-u) ili ako to ne možeš onda najbolje neki sintetički vosak/sealant tipa Sonax PNS koji je dosta otporan na visoke temperature.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imam ove felge za octaviu 2 kao ljetni set i sad u kutiji sa njihovim sarafima vidim 2 ovakva prstena. Za kaj je to i ako te felge ne mogu na taj auto bez tih plasticnih prstena da si na vrijeme stignem nabavit 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 11:24 (domac5).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li itko stavljao Fusso Coat na farove? 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li itko stavljao Fusso Coat na farove? 

 Jesam, najvise zbog UV zastite.

 Pocelo mi se nazirat ostecenje pred poliranje no sa Fussom i sad kasnije Turtle-om mogu rec da se cakle ko pasja muda.

 

 Mislim da nemas kaj fulat s tim.

 

Truth in engineering.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Imam ove felge za octaviu 2 kao ljetni set i sad u kutiji sa njihovim sarafima vidim 2 ovakva prstena. Za kaj je to i ako te felge ne mogu na taj auto bez tih plasticnih prstena da si na vrijeme stignem nabavit 

 Nemaju svi auti istu centralnu rupu na felgama. Na Octaviji MK2 je centralna 57.1mm. 

To su prstenovi za centrirati felgu. Aftermarket felga ima često širu rupu pa po potrebi staviš te prstenove.

 

Edit: Nisam niti čitao što piše na adapteru. Vidiš i sam. Promjer centralke je 66.6 i sa adapterom smanjuješ na 57.1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 12:12 (MatijaZG).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Daj mi reci taj turtle si stavljao i na sva stakla?  

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
domac5 kaže...

Imam ove felge za octaviu 2 kao ljetni set i sad u kutiji sa njihovim sarafima vidim 2 ovakva prstena. Za kaj je to i ako te felge ne mogu na taj auto bez tih plasticnih prstena da si na vrijeme stignem nabavit 

 Nemaju svi auti istu centralnu rupu na felgama. Na Octaviji MK2 je centralna 57.1mm. 

To su prstenovi za centrirati felgu. Aftermarket felga ima često širu rupu pa po potrebi staviš te prstenove.

 

Edit: Nisam niti čitao što piše na adapteru. Vidiš i sam. Promjer centralke je 66.6 i sa adapterom smanjuješ na 57.1.

 Onda cu si ovakve plasticne kupit, imaju i aluminijske ali su preko 130 kn 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Daj mi reci taj turtle si stavljao i na sva stakla?  

 Probao sam na prednju sajbu i fakat, nema nuspojava da bi bilo nesto mutno il sl...

 Meni je taj Turtle otkrice... Gledao sam po youtubeu i slazu se da je bolji i od Meguiarsa...

 

 Kolko sam prije trosio vremena i muke na nanosenje Fusso-a...

 S ovim premazes cist auto sa 2 mikrofibre za 1h i auto se zrcali doslovce (pogotovo ako je tamnija boja)...

Truth in engineering.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice