Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.123
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav je taj laqo? Imam regu za tri tjedna. Prosle godine mi je kasko u CO bio 5100kn. Obavezno minje 2000kn. Razmisljam da otidem nekom drugom ako je jeftinije. Placam taj kasko vec 10 godina i koristio sam ga jedan jedini puta.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega je prije par stranica napisao da je uzeo i kasko pa ce ti vjv dat vise informaija. To je online osiguranje od Croatia osiguranja, znaci ne dobijes fizicku policu nego online sve i mozes sam isprintat. E sad vjv je malo veci problem onom ko se naplacuje od osiguranja jer naplata stete ide online.


Za kasko ti daju 20% popusta tako da ti se vjerojatno isplati.

 

A sad, na tom Audiju oba prednja fara koštaju kao proječan auto u Hrvatskoj tako da mislim da ti se isplati...

Wolt 30kn kupon: GKD47
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma znam koliko kostaju jer su full led tako da je cijena ubitacna. Sad imam bas u croatiji. Kostalo me 5100 prosle godine. Sad sam racunao online u tom  laqo i tamo bi bilo 4200kn.

PSN:Tomislav025
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Kakav je taj laqo? Imam regu za tri tjedna. Prosle godine mi je kasko u CO bio 5100kn. Obavezno minje 2000kn. Razmisljam da otidem nekom drugom ako je jeftinije. Placam taj kasko vec 10 godina i koristio sam ga jedan jedini puta.

Po pitanju kupovine osiguranja odlično iskustvo, sve ide u par klikova, ispuniš upit preko web-a, dobiješ ponudu, ako ti odgovara platiš online i to je to. Skineš njihovu aplikaciju za mob, registriraš se, prijaviš i tamo vidiš policu i svu popratnu dokumentaciju. Prijava štete isto može preko mob aplikacije.

 

Kasko ista stvar, dobiješ link preko kojeg poslikaš auto i nakon toga ti aktiviraju kasko. Polica se vidi u mob app i prijava štete ide preko nje, naravno može i na druge načine.

Pokriva dosta toga, manje više sve osim potresa. Nema opcija bez franšize, meni je 1200kn što mi je ok, a polica 2000kn, cijena prava sitnica. 

 

Ništa te ne košta poslati upit preko weba, pa vidiš cijene i uvjete.

 

Druga opcija ti je kompare, pa ti oni izvade najbolje ponude i pošalju, sve ide jako brzo, kroz dan-dva imaš sve ponude.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ma znam koliko kostaju jer su full led tako da je cijena ubitacna. Sad imam bas u croatiji. Kostalo me 5100 prosle godine. Sad sam racunao online u tom  laqo i tamo bi bilo 4200kn.

Imaš 20% popusta na Kasko, ako ugovoriš obaveznu + kasko, ne znam je li ti to uračunato u tih 4200kn.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dobio sam plin na autu,imao je isparivač. Možda je jednostavno bio slab plin za 306ks V8. Ali znam poznanika koji isto nemaju dobra iskustva pa ono

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mzopg kaže...
omomomomoomm kaže...

Kakav je taj laqo? Imam regu za tri tjedna. Prosle godine mi je kasko u CO bio 5100kn. Obavezno minje 2000kn. Razmisljam da otidem nekom drugom ako je jeftinije. Placam taj kasko vec 10 godina i koristio sam ga jedan jedini puta.

Po pitanju kupovine osiguranja odlično iskustvo, sve ide u par klikova, ispuniš upit preko web-a, dobiješ ponudu, ako ti odgovara platiš online i to je to. Skineš njihovu aplikaciju za mob, registriraš se, prijaviš i tamo vidiš policu i svu popratnu dokumentaciju. Prijava štete isto može preko mob aplikacije.

 

Kasko ista stvar, dobiješ link preko kojeg poslikaš auto i nakon toga ti aktiviraju kasko. Polica se vidi u mob app i prijava štete ide preko nje, naravno može i na druge načine.

Pokriva dosta toga, manje više sve osim potresa. Nema opcija bez franšize, meni je 1200kn što mi je ok, a polica 2000kn, cijena prava sitnica. 

 

Ništa te ne košta poslati upit preko weba, pa vidiš cijene i uvjete.

 

Druga opcija ti je kompare, pa ti oni izvade najbolje ponude i pošalju, sve ide jako brzo, kroz dan-dva imaš sve ponude.

 Kad si vec kod kompare, jucer me zvala zena od tamo, i reko imam bolju ponudu od osiguraj.me, pita koliko je, nadem mail i kazem koliko je, ona mi da ponudu 10kn manje nego osiguraj.me. Tako da bi se vjerojatno dalo i tu jos ispregovarati. 

Wolt 30kn kupon: GKD47
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ajmo sad, posto sam prodao svoje vw motorsport felge, pikiram jedne na stranici alufelge.hr - ima li tko iskustva sa tom stranicom? kako, cime salju? vidim felge su bile na 10%, pa par dana na 5% i sad su vratili opet na 10% popusta...ima li neke sprance po kojoj stavljaju popuste, tipa autodoc ili random? bude li kad vise od 10%, ako tko prati?

 

dalje, sta sve treba napraviti i pripremiti za atestirati felge + gume (19ke) i eventualno opruge? neke elaborate ili je dovoljan papir od opruga? pretpostavljam da i sa felgama dobijes neki papir?

 

i usput jedna nabrzaka nakon posla na omiljenoj lokaciji, nakon toga brdska cesta za uzivanje u 4 controlu

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 9:14 (RuskeGTT).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ajmo sad, posto sam prodao svoje vw motorsport felge, pikiram jedne na stranici alufelge.hr - ima li tko iskustva sa tom stranicom? kako, cime salju? vidim felge su bile na 10%, pa par dana na 5% i sad su vratili opet na 10% popusta...ima li neke sprance po kojoj stavljaju popuste, tima autodoc ili random? bude li kad vise od 10%, ako tko prati?

 

dalje, sta sve treba napraviti i pripremiti za atestirati felge + gume (19ke) i eventualno opruge? neke elaborate ili je dovoljan papir od opruga? pretpostavljam da i sa felgama dobijes neki papir?

 

i usput jedna nabrzaka nakon posla na omiljenoj lokaciji, nakon toga brdska cesta za uzivanje u 4 controlu

  Montiraš sve gore,odeš na tehnički, pripremiš 300kn i oni tamo pogledaju ako negdje žulja i dignu 1 kut auta na ovako nešto i onda sa viskom i šublerom gleda koliki ti je guma uvučena, tak da bolje uzet manji offset pa kasnije stavit 10mm distancu.I netreba nikakvi papir za gume/felge, a za opruge treba. Najbolje ti je otići ranije na tehnički i kažeš im šta misliš radit i onda će ti oni reći kad je najmanja gužva pa da dođeš.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za opruge koliko znam moraš tuv od njih i papir za geometrije kotača ne stariji e sad ili 1.5 ili 3 mjeseca.

 

I opruge više nisu mali atest nego je sada 800kn čini mi se.

Wolt 30kn kupon: GKD47
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 19:50 (Tony1999).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dobro, okvirno sam znao sta oni rade, ali mene je zanimalo sta ja moram raditi tj pripremiti osim montaze :D

racune montaza felgi+guma, opruga? papire samo opruge? spur?

 

ako sam dobro upucen, sta nije da dignu auto na klin i produ izmedu kotaca i blatobrana sa sipkom od 8mm i ne smije dotaknuti nigdje?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko ovdje peugeot 308 2016/7. Gledam malo aute za zenu i jako su povoljni. Jesu se popravili sta sa kvalitetom? Kakvi su ti 1.6 dizeli u njima? 

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima ovoga i kod nas...na žalost.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Oduzet vozacku odma, pa na polaganje ponovo za 2 godine

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Ima ovoga i kod nas...na žalost.

 

baš kao što ispod na youtube-u komentiraju, najfascinantnije je kaj vozač nije ni jednu psovku izgovorio.. skinuo bi mu svu antičku mitologiju sa nebesa 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A koji kurac on ima voziti 2x brže od ljudi u srednjoj traci...

 

kopčam, hoćeš vidjeti kako pila ide, stavi wWaze/GMaps, da ti vele gustoću prometa i opleti kad se ukaže prilika...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

Oduzet vozacku odma, pa na polaganje ponovo za 2 godine

Slažem se, al ovom majstoru u bmw-u koji po gustom prometu natjerava auto do te brzine

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 22:38 (Dojitza).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ima tko ovdje peugeot 308 2016/7. Gledam malo aute za zenu i jako su povoljni. Jesu se popravili sta sa kvalitetom? Kakvi su ti 1.6 dizeli u njima? 

 Uzmeš joj novi sandero za te pare

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

A koji kurac on ima voziti 2x brže od ljudi u srednjoj traci...

 

ja malo krivo vrijeme za razvlačiti, to se traži neko vrijeme kada je manje ljudi na cesti, no i dalje stoji da mu je na toj dionici dozvoljeno tako voziti, a toga bi i onaj degenerik u mazdi isto trebao biti svjestan..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Stric_Jura kaže...

A koji kurac on ima voziti 2x brže od ljudi u srednjoj traci...

 

ja malo krivo vrijeme za razvlačiti, to se traži neko vrijeme kada je manje ljudi na cesti, no i dalje stoji da mu je na toj dionici dozvoljeno tako voziti, a toga bi i onaj degenerik u mazdi isto trebao biti svjestan..

 Svjestan čega točno?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da se brzo vozi na tom dijelu autoceste i da se ne bi smjelo samo tako izlaziti u lijevu traku ako nisi siguran da nitko ne ide brzo iza tebe.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 23:03 (Pero Dinamit).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Stric_Jura kaže...

A koji kurac on ima voziti 2x brže od ljudi u srednjoj traci...

 

ja malo krivo vrijeme za razvlačiti, to se traži neko vrijeme kada je manje ljudi na cesti, no i dalje stoji da mu je na toj dionici dozvoljeno tako voziti, a toga bi i onaj degenerik u mazdi isto trebao biti svjestan..

 Gle, ja se slažem da je taj u mazdi trebao više paziti i da je učinio grešku, ali javna cesta nije i ne smije biti privatna prčija za zabavu pojedincima. Svrha joj je pružiti siguran i brz put do odredišta. Ovdje je bmw 100% u krivu i na njemu bi bio cijeli teret da je došlo do nezgode.

3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...
nine kaže...
Stric_Jura kaže...

A koji kurac on ima voziti 2x brže od ljudi u srednjoj traci...

 

ja malo krivo vrijeme za razvlačiti, to se traži neko vrijeme kada je manje ljudi na cesti, no i dalje stoji da mu je na toj dionici dozvoljeno tako voziti, a toga bi i onaj degenerik u mazdi isto trebao biti svjestan..

 Gle, ja se slažem da je taj u mazdi trebao više paziti i da je učinio grešku, ali javna cesta nije i ne smije biti privatna prčija za zabavu pojedincima. Svrha joj je pružiti siguran i brz put do odredišta. Ovdje je bmw 100% u krivu i na njemu bi bio cijeli teret da je došlo do nezgode.

 idiot u bmwu, sve trake su popunjene svako malo šta je ocekivao med i mlijeko lik s mazdom mu je "uletio" s 140km/h u traku a ne s 40

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ima tko ovdje peugeot 308 2016/7. Gledam malo aute za zenu i jako su povoljni. Jesu se popravili sta sa kvalitetom? Kakvi su ti 1.6 dizeli u njima? 

 Imaju problema sa Adblueom, oko 1k E kosta popravak.  Pogledaj 1.5DCI Megane. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...

lik s mazdom mu je "uletio" s 140km/h u traku a ne s 40

 

dakle ako se vozi 140, ne treba pogledati u retrovizor dali netko dolazi po lijevoj traci?

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...

 Gle, ja se slažem da je taj u mazdi trebao više paziti i da je učinio grešku, ali javna cesta nije i ne smije biti privatna prčija za zabavu pojedincima. Svrha joj je pružiti siguran i brz put do odredišta. Ovdje je bmw 100% u krivu i na njemu bi bio cijeli teret da je došlo do nezgode.

 Pa BMW je i bio u toj svrhi. Da je do nezgode došlo, kriva bi bila Mazda.

Na autobahnu nema ograničenja, mnogo auta tamo jure 250+ km/h i skroz lijeva traka upravo jest za to. BMW vozač je radio sve u skladu s propisima

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zuper kaže...
Dojitza kaže...

 Gle, ja se slažem da je taj u mazdi trebao više paziti i da je učinio grešku, ali javna cesta nije i ne smije biti privatna prčija za zabavu pojedincima. Svrha joj je pružiti siguran i brz put do odredišta. Ovdje je bmw 100% u krivu i na njemu bi bio cijeli teret da je došlo do nezgode.

 Pa BMW je i bio u toj svrhi. Da je do nezgode došlo, kriva bi bila Mazda.

Na autobahnu nema ograničenja, mnogo auta tamo jure 250+ km/h i skroz lijeva traka upravo jest za to. BMW vozač je radio sve u skladu s propisima

 250+ je brzo, ali ne znam kakve mentalne gimnastike moram izvesti da se uvjerim da je to sigurno... Pogotovo uz takav promet. Bez limita ne znaci i bez pameti.

3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Boris grozni kaže...

lik s mazdom mu je "uletio" s 140km/h u traku a ne s 40

 

dakle ako se vozi 140, ne treba pogledati u retrovizor dali netko dolazi po lijevoj traci?

 Obojica tebaju još puno togau 10sek se vec nazire mogucnos da ce mu netko izletiti pa pogledaj samo koliko prometa, idiot! Ovaj s mazdom se vozi najnormalnije u skladu s ostalima tj guzvom u prometu!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...

Gle, ja se slažem da je taj u mazdi trebao više paziti i da je učinio grešku, ali javna cesta nije i ne smije biti privatna prčija za zabavu pojedincima. Svrha joj je pružiti siguran i brz put do odredišta. Ovdje je bmw 100% u krivu i na njemu bi bio cijeli teret da je došlo do nezgode.

 Ta privatna prcija je sigurnija od Austrije gdje je ogranicenje cesto 100 km na sat

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...
Dojitza kaže...

Gle, ja se slažem da je taj u mazdi trebao više paziti i da je učinio grešku, ali javna cesta nije i ne smije biti privatna prčija za zabavu pojedincima. Svrha joj je pružiti siguran i brz put do odredišta. Ovdje je bmw 100% u krivu i na njemu bi bio cijeli teret da je došlo do nezgode.

 Ta privatna prcija je sigurnija od Austrije gdje je ogranicenje cesto 100 km na sat

 A sigurnija je zato što dopušta takve brzine ili možda zbog nekog drugog razloga? (pustit ću tebi da zaključiš)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice