Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.179.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Dojitza kaže...

gdje unajmiti mx5 na 2 dana?

 https://rental24h.com/croatia/zagreb/mazda

 

Which Mazda cars I can rent in Zagreb, Croatia?
The list of Mazda cars in this destination will satisfy the desires of any traveler. Vehicle of this brand are offered in almost every class of cars, which eliminates the need to abandon your preferences.
The most popular Mazda models presented at Zagreb, Croatia are:
All Mazda rental cars available on this website can be divided into the following groups. So, choose the most suitable vehicle for your needs from the following list:
Compact car is the best solution for those who want to get a quick transport at the most attractive rate.
Vehicle fleet: Mazda 2
Standard car from Mazda combines a high level of safety, comfort, and at the same time it has very reasonable price.
Vehicle fleet: Mazda 3, Mazda 3 MPS
Fullsize vehicle provides enough space for 4-5 passengers and their suitcases, which is the best choice for long-distance traveling.
Vehicle fleet: Mazda 6, Mazda 6 MPS
SUVs from Mazda will help you to feel confident regardless of the type of road surface.
Vehicle fleet: Mazda CX-3, Mazda CX-5, Mazda CX-7, Mazda CX-9
Minivan is the most suitable option for 7 persons and an excellent choice for a comfortable family tour.
Vehicle fleet: Mazda 5
Mazda sportscars are a perfect way to enjoy your trip at the maximum speed.
Vehicle fleet: Mazda RX-8, Mazda MX-5 Roadster
Depending on your preferences, on Rental24H you can reserve Mazda rental car both with manual or automatic transmission.
Each Mazda vehicle features high-quality stereo system and air-conditioning onboard

 

 

https://www.njuskalo.hr/iznajmljivanje-vozila/iznajmljivanje-vozila-rent-a-car-myway-oglas-13104584

 

Tvrtka MyWay bavi se iznajmljivanjem vozila i uslugama u turizmu. Bogato iskustvo čini nas Vašim idealnim partnerom, obratite nam se s povjerenjem!
Vozila dostupna za kratkoročno ili dugoročno iznajmljivanje uključuju:
Mini Cooper -- 2006, 4 osobe, crveni sa bijelim krovom, 1.6L motor, 115 KS -- 460 kn/dan
BMW X5 -- 2010, 5 osoba, metallic sivi, crni krov i zatamnjena stakla, 3.5L motor, biturbo, 350 KS -- 1290 kn/dan
Renault Megane GrandTour Expression -- 2014, 5 osoba, metallic plavi, 1.6L motor, 130 KS -- 590 kn/dan
Mazda MX5 Cabrio -- 2012, 2 osobe, metallic plavi, 2.0L motor, 170 KS -- 590 kn/dan
Porsche 911 Carrera -- 2012, 4 osobe, crni, 3.6L motor, 350 KS -- 1590 kn/dan
Sva vozila su osigurana. Cijene za tjedni i mjesečni najam po dogovoru. Minimalna dob vozača je 21 godinu i 2 godine voznog iskustva.
Sva vozila se nalaze u Zagrebu, dostava moguća po dogovoru.
Vaš MyWay.

 

https://www.autobenussi.hr/najam-vozila/rent-a-car

https://www.enterprise.hr/hr/pocetna.html

Nazalost ta 2 sto pise jedno je outdated (na web sucelju trenutnom se ne nudi) a drugi je agregator koji opet kroz sucelje ne nudi.

Najbolje netko tko je unajmljivao nedavno ili zna nekog.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Odi u Mazda HR i trazi probno vozilo na 2 dana i gotovo.

Platis osiguranje za ta dva dana i ugovoris kilometre i gotovo.

 

Ne znam kako je to u HR, u AT postoje za to plave tablice, za probno/testno vozilo,

koje traju najvise 72 sata - a tebi bi to bilo sasvim dovoljno, pa eto, pitaj u Mazdi HR dali

mozes dobiti automobil sa probnim tablicama na 2 dana i koliko bi te kostalo.

 

Obavezno trazi da uz to platis puni kasko za 2 dana.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
stručnjak kaže...

Što mislite ovoj Škodi, jeli vrijedi tih para? Nisam do sada kupovao auto pa me zanima koliko se plaća prijepis i koliko uopće košta osiguranje ovakvog auta?

Gledao sam uvoz, jest nešto jeftiniji al je rizik po meni dosta velik.

 To je pošten auto, dobro opremljen i motoriziran. Ako je stvarno tako malo prešao, onda čak i vrijedi tih 12k eura, iako više i nije baš mlad. To pod uvijetom da baš želiš potentnog benzinca, inače možeš kupiti dobar auto i za manje novca. Prijepis i nove tablice te prometna su ti 3000kn ili 3500kn. Osnovno osiguranje nije posebno skupo (karikiram oko 1500kn, možda se varam) a kasko je sigurno par tisuća kuna. Da se to sve provjeriti na netu. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Skidana kilometraža, nisam ni vidio da mjenjač izgleda kao pseća igračka.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Ja Turanzu više neću ni štapom taknuti, kamoli staviti na auto (istina, bila je Pojlska ili Turska, ne znam vie napamet).

Apsolutno najlošija guma koju sam vozio zadnjih 20 - 30 godina.

 Ja imam Bridgestone Turanzu stare 2 godine i nikakvih problema.

Meni osobno najgora guma koju sam imao je GoodYear Efficientgrip

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema lose gume, samo ima losih vozaca  Tak svi govore da je Sava smece, a ja nikad nisam imao problema, em po suhom, mokrom, snijegu i ledu, nikad nisam kontrolu izgubio iako nikad ne vozim po ogranicenju.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dovoljno je jednom nayebati s losim gumama.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Old Iggy kaže...

Ja Turanzu više neću ni štapom taknuti, kamoli staviti na auto (istina, bila je Pojlska ili Turska, ne znam vie napamet).

Apsolutno najlošija guma koju sam vozio zadnjih 20 - 30 godina.

 Ja imam Bridgestone Turanzu stare 2 godine i nikakvih problema.

Meni osobno najgora guma koju sam imao je GoodYear Efficientgrip

Ne znam, slavio sam kad sam ih se riješio, isto i kad sam stavljao zimske i tugovao kad sam ih vraćao na proljeće.

hahhaajaads kaže...

Nema lose gume, samo ima losih vozaca  Tak svi govore da je Sava smece, a ja nikad nisam imao problema, em po suhom, mokrom, snijegu i ledu, nikad nisam kontrolu izgubio iako nikad ne vozim po ogranicenju.

Itekako ima loših guma, kvaliteta im se ne gleda u kontroliranim situacijama već u nepredviđenim - izleti pješak, automobil...

Tad obično svaka kuna vrijedi zlata. Radije neći imati auto nego kupovati jeftilenke, guma je jedini kontakt s podlogom.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

žalosno je da itko uopće pomisli kupiti savu .. ako se računa vijek trajanja gume prosječno 4-5 godina, razlika u cijeni između vrhunske gume i jeftilena je zanemariva u odnosu na sva druga godišnja ulaganja.

zato je razlika u sigurnosti i kvaliteti gume nebo-zemlja..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 23:54 (nine).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Stigao jedan autić koji sam si već duže vrijeme želio.

A4 B7 2.0 TFSI Quattro Tiptronic S Line. Od opreme fali šiber, tempomat, Bose. Od bitnijih stavki posjeduje original S Line vanjski paket, unutarnji paket i ovjes. Električno podesiva sjedala sa memorijom i napuhavanjem, grijanje prednjih i zadnjih sjedala, električna zadnja roleta, coming/leaving home modul, zakretni biksenon, RNS-E, FIS u boji, Multilock, 2xPDC...

Ja sam drugi vlasnik. Prvi je bio neki direktor Vindije. Auto je na hrpi, sa lijepo ispunjenom servisnom. Ima mana naravno, ali većina je uglavnom estetske prirode, ili sitnice poput zadnje rolete koja zapinje kada se zatvara. 

Sve će se ubrzo riješiti. Evo jedna slika za početak.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Nema lose gume, samo ima losih vozaca  Tak svi govore da je Sava smece, a ja nikad nisam imao problema, em po suhom, mokrom, snijegu i ledu, nikad nisam kontrolu izgubio iako nikad ne vozim po ogranicenju.

Po kiši pola metra ili metar zaustavnog puta razlike između Save i RainSport isplati razliku u cijeni sve 4 gume a ne jedne. Za snijeg su odlične ali u bilo kojim drugim uvjetima, jednostavno ne.

 

Ne kupuješ gume svaki dan nego svake 3-4 godine.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Savine gume ni po čemu nisu loše. Odvrtio sam desetke tisuća kilometara na Savama, i ljetnim i zimskim, i uvijek sam bio zadovoljan.

 

Da ima boljih guma, naravno da ima, ali govoriti da je žalosno da ljudi kupuju Sava gume jer su smeće, to je stvarno glupo, stvarno moraš biti snob za tak neke izjaviti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 10:29 (mika2210).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jeftino je najskuplje

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svaka roba ima kupca pa tako i sava. Sva sreća pa je tržište regulirano pa nema toliko šrota kao u nekim drugim. Logično da će ekipi entuzijasticnoj oko automobila koji vole imati maksimalnu kontrolu tih par sto kn biti vrijedno, ali što zaboli prosječnog a do b vozača za to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 11:55 (Dojitza).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po tome svake god treba nove gume stavljati onda.. Kaj nek zgubi 5% na svojstvima po godini sveti continental to nek bude 10 cm duzi zaustavni put i eto ti sudara i stete.. Glupost, gume srednje klase za prosjecan auto srednje klase su dovoljne za normalnu voznju.. Nije isto stara sava intensa i nova intensa hp 2.. Al dobro neki se izgleda ljepse osjecaju kad kupe 2 god star polovni set premium marke nego nove gume srednje klase

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sava ide samo na kariolu, i na skutere, ovo ostalo, Aplus. Čak da ima aplus za te potrebe, išao bi na kariolu i na skuter.

 

 

Ak već govorimo o teoriji jeftino novo - a dobro...

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Alliance AL 30 guma na sniženju na eKupi, valja li to išta?

snižena sa 519 na 399

16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Po tome svake god treba nove gume stavljati onda.. Kaj nek zgubi 5% na svojstvima po godini sveti continental to nek bude 10 cm duzi zaustavni put i eto ti sudara i stete.. Glupost, gume srednje klase za prosjecan auto srednje klase su dovoljne za normalnu voznju.. Nije isto stara sava intensa i nova intensa hp 2.. Al dobro neki se izgleda ljepse osjecaju kad kupe 2 god star polovni set premium marke nego nove gume srednje klase

Ne postoji definicija normalne vožnje.

Kao što sam več rekao - kvaliteta guma se ne vidi u normalnoj vožnji već u ekstremnim situacijama koje nisu pod kontrolom vozača koji kupuje te gume.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sam da share-am info:
Shell pumpe u hrv se pokušavaju promovirati (navuć kupce) sa popustom na gorivo:

 

Mislim da popust vrijedi i na trenutnim apios pumpama, dok ih ne preurede u shell...

LOKACIJE u hrv

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 20:32 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taman ću uskoro morati točiti, samo sumnjam da gorivo ima ikakve veze sa Shell-om.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Taman ću uskoro morati točiti, samo sumnjam da gorivo ima ikakve veze sa Shell-om.

 Ja sam u Bugarskoj točio na Shell benzinskim...gorivo je vrh

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Sava ide samo na kariolu, i na skutere, ovo ostalo, Aplus. Čak da ima aplus za te potrebe, išao bi na kariolu i na skuter.

 

 

Ak već govorimo o teoriji jeftino novo - a dobro...

 Hmm ne znam bas, aplus sam vidio da vecina autokuca stavlja da mogu rec kako im auti imaju nove gume, a sad kakve nije ih briga, samo nek je sto jeftinije.. Meni je ovaj rezultat dovoljan da bi preskocio takvo nesto

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kada planirate preci na ljetne gume? Ja možda i kroz 3. mjesec lagano, ako vrijeme nastavi bit kao ovaj tjedan.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja stavio u ponedjeljak, dosta mi bilo ubijanja zimskih na 5,10,15 stupnjeva.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Kada planirate preci na ljetne gume? Ja možda i kroz 3. mjesec lagano, ako vrijeme nastavi bit kao ovaj tjedan.

 I ja sam isto mislio sada odmah negdje za koji dan. Nema smisla uništavati zimske po ovom proljetnom vremenu.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A kod mene je sada 2-3 dana bilo 20c, danas se spustilo na 15c.. Tko ce znat mozda jos i snijeg padne :D
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nista cudno, tak je prije 2 god bilo.. Vec krajem 3.mjeseca svi na ljetne i onda naglo zahladilo.. Tad sam bio na cjelogodisnjim pa me bas bilo briga 

14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Samo zato kaj je kroz podne relativno visoka temperatura, temeperatura tla i asfalta nije baš pretjerano visoka, pogotovo u jutarnjim i večernjim satima a da ne govorimo kroz noć. Pa ono, dobro razmislite prije nego odete na ljetne. Mislim ak se voziš 10 minuta u 2 popodne valjda buš okej.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljetne gume možda stavim sredinom trećeg mjeseca, sada temperatura previše varira.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Kada planirate preci na ljetne gume? Ja možda i kroz 3. mjesec lagano, ako vrijeme nastavi bit kao ovaj tjedan.

 Negdje pred kraj mjeseca, vjerojatno 23, ili 24.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice