Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.199.017
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Barracuda727 kaže...

A koliko te u pravilu dode veliki servis promjena zupcastog remena, karika, natezaca i sl...

Od opreme gledam osnovno nista posebno, ima ih par komada sa mehanickim mjenjacem a neznam tu se jos malo dvoumim ali u pravilu svejedno mi je....

 Mijenjaju se karike na velikom servisu?

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mozda je mislio na klizace
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
warhed kaže...

Pozdrav,

 

molim savjet. Trebao bi zamjeniti zadnji par amortizera, radi se o autu Opel Corsa D, 1.2 benzin 63kW (2012.god) . Koju cijenu mogu očekivati za ovaj zahvat, materijal + ruke ?  Ne bi išao u ovlašteni servis.

 

Pozdrav,

 

 Silux ili autokreso obavezno za kupnju amortizera, a ruke 200-300kn max

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hypster kaže...
Mozda je mislio na klizace

Na karike nije mislio sigurno ;) 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zanimljivi rezultati novog adac testa za 205 55 16, semperit cak i nije skup a medu prve 3 je.. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 10:37 (domac5).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Zanimljivi rezultati novog adac testa za 205 55 16, semperit cak i nije skup a medu prve 3 je.. 

 Kumho HS51 je po kisi zapanjujuce dobra, evo godinu dana na njoj i stvarno ne znam jesam po kisi bio toliko zadovoljan. S obzirom da je na Hibridu, a auto ne proklizava pri kretanju na uzbrdicama po kisi.

 

 

Bridgestone je po kisi 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako tek uživo mora izgledati. Najgore od svega, jutros frendu kažem nemoj se žuriti, luđak u podne gotov.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Na klizace sam mislio, rekao sam da sam krivo napisao ali pustite to, zanimaju me one autokuce dal itko zna ista o njima, koliko su pouzdane ili zaobilaziti u sirokom krugu..

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Veliki servis ti ide na 210tkm ili 10 godina. U otezanim uvjetima ranije. Ja bi zaobisao sve prekupce i otisao po njega u njemacku. Ja sam isto prvo trazio kod nas, cak sam i pogledao par komada i odustao. Nakon toga sam se bacio par tjedana na mobile.de i tamo pronasao svojega. Provjerio ga preko broja sasije. Samo meni ga je jedan covjek sa drugog foruma isao pogledati i provozati. Poslao mi brdo slika i videa i nakon toga sam sjeo u bus i po auto....

PSN:Tomislav025
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Veliki servis ti ide na 210tkm ili 10 godina. U otezanim uvjetima ranije. Ja bi zaobisao sve prekupce i otisao po njega u njemacku. Ja sam isto prvo trazio kod nas, cak sam i pogledao par komada i odustao. Nakon toga sam se bacio par tjedana na mobile.de i tamo pronasao svojega. Provjerio ga preko broja sasije. Samo meni ga je jedan covjek sa drugog foruma isao pogledati i provozati. Poslao mi brdo slika i videa i nakon toga sam sjeo u bus i po auto....

 Tako je, 210tkm/10god ili kad propisa vodena pumpa, iako ne treba uvijek cekat zadnji tren nego obavis 10-20tkm prije.

9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

a pod veliki servis vi mislite isto na zamjenu zupcastog,pumpe i svega sto ide uz to ili je to jos nesto dodatno,i koliko kosta kod audia a4 takav servis priblizno

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pumpa koja ima promjenjivi protok se ne mijenja dok ne crkne osim ako ti se ne daje 3000kn za nju.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ti tocno pa si pogledaj. Jebiga screen shot je pa je malo nepregledno. Ako ga kupis skines my audi aplikaciju i upises broj sasije. Imas svasta u aplikaciji i medu tim je i servisni plan odrzavanja bas za tvoj auto.  Iskreno malo mi previse ispitujes za taj veliki servis. Racunaj si cca 5000kn. Taj velimi servis bi ti trebao biti najmanja briga. Kvarovi su ti opasno skupi ukoliko dode do njih. 

PSN:Tomislav025
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ok sve si mi jasno, nemam prigovor,hvala.....ispitujem za veliki servis jer me cisto zanima, vodim si neku evidenciju,cijena servisa i sl, a i dosta auti vec sada ima preko 120000 km i vise i to redom 2016,2017 itd, pa ako je jos skidano,jbg,zato sam malo tu skeptik, ali ok sve si mi rekao, znam da su kvarovi skupi ,kao i na svima, zanima me kako ce tek biti tamo od 2030.g. kad svi opasno krenu na elektriku, sto ce to tek biti od cijena i kvarova,i zamjena, ne zelim niti razmisljat, ali do tada tko ziv tko mrtav,pozdrav ekipa.....

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa ti svi auti ti imaju i digitalnu servisnu uglavnom. Ako je slucajno nema onda ga zaobides i to je to. Sretno u kupovini i javi se ovdjr kad kupis 😀

PSN:Tomislav025
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ma sve se danas moze zaobici, skidaju se kilometri bez obzira da ima i 10 digitalnih  servisnih knjizica, ali da ako je nema uopce, zaobici jednostavno taj auto....

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema tu nikakve digitalne knjizice kad dodje sverco sa vezom i nagovori da izbrise pol povijesti auta do xxx xxx km, to tak rade u VWu.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako se toliko bojiš kilometara, onda pravac zubak i pljuni 300-350k kn i onda znaš koliko točno km ima. A ako hoćeš rabljeni, odeš na mobile.de, nađeš par komada unutar 50-tak km, sjedneš na avion i tamo iznajmiš auto, pogledaš i kupiš. Danas bi svi htjeli kupit ono što hoće unutar 10 km od  kuće, e pa neide to tako.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kupujem novi automobil ali nisam siguran što želim😁.

Prelazim oko 10ak tisuća godišnje pa bih benzinca.

E sad za oko su mi upali: Skoda octavia 2015g 1.4 TSI 150ks presao 66k. Ima li netko iskustva sa potrošnjom u gradu i cijenom odrzavanja

                       Skoda Rapid 2019 1.0 TSI 90ks presao 40k

 

Oba auta se prodaju za oko 12 000 eura. Savjeti i preporuke 🤣

 

 

Frka85
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Oktavia je duža i šira, ima više mjesta u kabini i za putnike pozadi, veći kapacitet prtljažnika i udobnija je malo. Ukoliko putujete na neke malo dulje relacije definitivno Octavia zbog 150ks i 6 brzina, dok Rapid ima 5. Rapid jest noviji i manji pa je za po gradu mozda bolji izbor. Takodjer kasnijom prodajom Rapidu će cijena brže padati. (cca za 3 god octavia 10k, rapid 7-8k). Potrošnja možda 1.0tsi je oko 6,5 po gradu, a octavije oko 7,5-8
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 5:15 (Hypster).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

S tim Francuzima nikad sreće ni kraja...

 

jučer promijenio: oba krajnika, obje spone i lijevu manžetu... napravio optiku sad više ništa ne lupa, sretan ko malo dijete

idem doma i vruće je, nisam klimu palio od prošle godine..i ku*ac... ne radi klima... 

 

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imao sam do nedavno Octaviu privatno a sada povremeno koristim službeno Škodu Rapid (doduše oba su dizeli octavia 2.0 a rapid 1.9). Što se tiče udobnosti vožnje, prostora, kvalitete i opreme po meni je razlika dosta velika. Što se tiče potrošnje mislim da tu nećeš osjetiti neku veliku razliku, mislim oko litar do 1,5 na 100 km, što na tvoju prijeđenu godišnju kilometražu i nije neka razlika a za uzvrat dobiješ, opet po mom iskustvu, puno udobniji i kvalitetniji auto. Uzmi u obzir da je rapid sa tim motorom sa tri cilindra  i ako ga imalo opteretiš ili držiš neki prosjek na auoputu od 130 km/h potrošnja će se izjednačiti sa onom kod Octavije.  

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

S tim Francuzima nikad sreće ni kraja...

 

jučer promijenio: oba krajnika, obje spone i lijevu manžetu... napravio optiku sad više ništa ne lupa, sretan ko malo dijete

idem doma i vruće je, nisam klimu palio od prošle godine..i ku*ac... ne radi klima... 

 

 

 Ovo prvo su potrosni dijelovi koji na svakom autu odlaze a ovo drugo si malo i sam kriv, klima se mora palit bar jednom tjedno 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hypster kaže...
Oktavia je duža i šira, ima više mjesta u kabini i za putnike pozadi, veći kapacitet prtljažnika i udobnija je malo. Ukoliko putujete na neke malo dulje relacije definitivno Octavia zbog 150ks i 6 brzina, dok Rapid ima 5. Rapid jest noviji i manji pa je za po gradu mozda bolji izbor. Takodjer kasnijom prodajom Rapidu će cijena brže padati. (cca za 3 god octavia 10k, rapid 7-8k). Potrošnja možda 1.0tsi je oko 6,5 po gradu, a octavije oko 7,5-8

 Nisam nekakav agresivan vozač i da mi treba brzina, gotovo nikad preko 100...osim na autoputu, ali bi da auto ide a ne kao sadašnja Fabia, dodas gas auto ne ide a goriva u gradu trosi ajme majko. Bitno da ne troši 10, 12l. Rapid je manje auto al kazu isto prostrano i zena navija za Rapid. Posto imam dvoje djece, mozda je Octavia bolja opcija ako dođe 3. 🤣🤣

Frka85
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Rapid je sranje precijenjeno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 12:21 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Rapid je sranje precijenjenjo.

 Rapid je praktički prepakirana Fabia/Polo na staroj platofmi, ne vidim zašto bi ju itko kupio umjesto Octavie...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

definitivno lošiji materijali u Rapidu, jednostavniji ovjes...

 

svi ti vele, za istu lovu - Octavia

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

SK Rapid Wien je sranje precijenjeno.

 Slazem se

 

ivanzu kaže...

VW je sranje precijenjeno.

Slazem se

 

ivanzu kaže...

VAG je sranje precijenjeno.

 

Slazem se

 

ivanzu kaže...

Sranje je sranje precijenjeno.

 

Slazem se

 

ivanzu kaže...

Prostitucija je sranje precijenjeno.

 

E tu se ne slazemo

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
stručnjak kaže...
Hypster kaže...
Oktavia je duža i šira, ima više mjesta u kabini i za putnike pozadi, veći kapacitet prtljažnika i udobnija je malo. Ukoliko putujete na neke malo dulje relacije definitivno Octavia zbog 150ks i 6 brzina, dok Rapid ima 5. Rapid jest noviji i manji pa je za po gradu mozda bolji izbor. Takodjer kasnijom prodajom Rapidu će cijena brže padati. (cca za 3 god octavia 10k, rapid 7-8k). Potrošnja možda 1.0tsi je oko 6,5 po gradu, a octavije oko 7,5-8

 Nisam nekakav agresivan vozač i da mi treba brzina, gotovo nikad preko 100...osim na autoputu, ali bi da auto ide a ne kao sadašnja Fabia, dodas gas auto ne ide a goriva u gradu trosi ajme majko. Bitno da ne troši 10, 12l. Rapid je manje auto al kazu isto prostrano i zena navija za Rapid. Posto imam dvoje djece, mozda je Octavia bolja opcija ako dođe 3. 🤣🤣

 Gepek je kod Oktavije čisti bezdan. Žena prije odlaska na godišnji (kao i svaka druga ) spremi pun hodnik stvari. Kontam nema šanse da ovo stane u auto, pa čak ni na zadnja sjedišta a ono na kraju fino zatvorim gepek i još nemam ništa pod zadnjom šajbom. Ako vas je četvero ili eto možda i petero onda se nemaš šta misliti između ta dva. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MRSKI kaže...
stručnjak kaže...
Hypster kaže...
Oktavia je duža i šira, ima više mjesta u kabini i za putnike pozadi, veći kapacitet prtljažnika i udobnija je malo. Ukoliko putujete na neke malo dulje relacije definitivno Octavia zbog 150ks i 6 brzina, dok Rapid ima 5. Rapid jest noviji i manji pa je za po gradu mozda bolji izbor. Takodjer kasnijom prodajom Rapidu će cijena brže padati. (cca za 3 god octavia 10k, rapid 7-8k). Potrošnja možda 1.0tsi je oko 6,5 po gradu, a octavije oko 7,5-8

 Nisam nekakav agresivan vozač i da mi treba brzina, gotovo nikad preko 100...osim na autoputu, ali bi da auto ide a ne kao sadašnja Fabia, dodas gas auto ne ide a goriva u gradu trosi ajme majko. Bitno da ne troši 10, 12l. Rapid je manje auto al kazu isto prostrano i zena navija za Rapid. Posto imam dvoje djece, mozda je Octavia bolja opcija ako dođe 3. 🤣🤣

 Gepek je kod Oktavije čisti bezdan. Žena prije odlaska na godišnji (kao i svaka druga ) spremi pun hodnik stvari. Kontam nema šanse da ovo stane u auto, pa čak ni na zadnja sjedišta a ono na kraju fino zatvorim gepek i još nemam ništa pod zadnjom šajbom. Ako vas je četvero ili eto možda i petero onda se nemaš šta misliti između ta dva. 

 Haha, da! Ja kad sam još vozio Feliciu, dođem u salon i gledam Octaviu.

Lik otvori gepek, a ja WTF, pa tu se ja uparkiram sa svojom Feliciom :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 16:38 (CyberDemonVZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice