Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.238.665
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Jel moze netko prokomentirati:

https://de.aliexpress.com/item/4001161059930.html

 

 

Trebam model sa CB004 canbusom.

Malo su blesave oznake, negdje pise MAX10, negdje PX6,

al mislim da je to sve isti drekec - i da bi trebalo biti Plug&Play,

da rade sve komande volana, kamera itd itd.

 

I oba se mogu naruciti direkto iz drzave nam Svabije.

 

Ima jos netko prijedlog? Ili gdje se moze dobiti brze i povoljnije,

ili neki drugi model za C-HRa, a da sve radi.

 Probaj se raspitat u Toyota grupi na fejsu, vjerovatno kao i kod svih auta, ima marki koje su lose i koje su dobre, a na ovakvim stvarima treba izabrat pravu stvar.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ok, budem postavio tamo pitanje, pa se mozda netko sjeti odgovoriti.

 

Inace, jeste vidjeli drugog Suzuki blizanca - Swace?

https://www.suzuki.at/auto/modelle/SWACE/swace

 

 

Nakon RAV4 Plug-In Hybrida, stize i Corolla TS 1.8h kao Suzuki Swace.

Al bar cjena nije prenapuhana, kao kod drugog blizanca - razlika je nekih 1000€,

sto je i prihvatljivo, s obzirom da se to lako izhendla kod trgovca.

 

Samo je pitanje - gdje servisirati, u Suzukiju ili Toyoti?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

odi na eononovu stranicu vidjet dal imas tamo sta. ja sam bio prezadovoljan sa njihovom multimedijom u cupri

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gledao sam to vec - displaye nabavljaju od istih kineza,

samo tijelo rade svoje - Double DIN mi ne pase + nema okvir za C-HR,

nego bi strsilo vani, sto ne zelim:

https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/2-Din-GPS-Navigation/Eonon-101-Inch-Android-10-Universal-Double-Din-Car-Stereo-with-Bluetooth-50-Car-GPS-Navigation.html

 

Plus nema u sebi ni AA ni ACP, za to se jos mora kupiti dodatni USB modul.

 

A i nigdje ne pise dali odgovara Canbus.

 

Cekam da mi se jave dvojica kolege, dali i njih zanima, pa mozda

sa kinezima dogovorim nekakav rabat, da spuste 50€ po jedinici,

opet dobro.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
3 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, kupujem prvi auto kao totalni laik što se tiče automobila. 

 

Naime, budžet kojim raspolažem je 10 000$ (maks. 60 000 kn), pa me zanima što se najviše isplati uzeti u tom cjenovnom rangu. Našao sam par zanimljivih Golf 6/7 modela, ali me brine velika kilometraža na Golfovima. Da li imate iskustva s Golfovima? Koje su mane kod 1.6 TDI mašina?

 

Isto tako, koji je proces kod auto osiguranja? Trenutno uspoređujem različite police osiguranja (https://www.moj-bankar.hr/Osiguranja/Auto-osiguranje), te mi se više manje sve čini slično. Imate neki savjet na što pripaziti kod odabira auto osiguranja, te ako možete podjeliti vlastito iskustvo?

 

Hvala! 

Waiting for world to open again.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jel više voziš po gradu ili otvorenoj cesti. Koliko otprilike km godišnje misliš prelazit? Koji segment ti treba C- Golf?

Ako misliš uzimat samo osnovno obavezno osiguranje uzmi najjeftinije jer ga plaćaš za druge a ne za sebe. A ćeš kasko onda treba bit oprezniji, ja sam u Croatia osiguranju lako naplatio, ali znam da su drugi imali problema kod njih. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Planiram imati dosta kombinirane vožnje, tako da mislim da ću više voziti po otvorenoj cesti i dužim relacijama. Što se tiče ghodišnje kilometraže, teško mi je procjeniti, ali svakako ću voziti dosta izvan HR. Golfa sam vozio u autoškoli te par puta poslije, te mi je auto stvarno super lego. 

 

Imaš neki savjet na što pripaziti kod kaska? Svakako mislim kasko uzimat. 

Waiting for world to open again.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako su ti to jedini novci, onda ne kupuj, nego ostavi bar 20% tog iznosa za neocekivane popravke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
3 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Ako su ti to jedini novci, onda ne kupuj, nego ostavi bar 20% tog iznosa za neocekivane popravke.

Odličan savjet! btw. imaš kakvu preporuku za 40 - 50k kn? Gledam svakako dizelaša.

Waiting for world to open again.
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Razlika u cijeni benzina i dizela je danas minimalna, eventualno je na dizelasu potrosnja manja,

no s druge strane su i dijelovi skuplji, i s obzirom da ugradjuju toliko ECO gluparija, sve manje pouzdani.

 

Ja bi isao na benzinca, dobar i za otvorenu cestu, odlican po gradu.

 

Imas 1.4 Civica za oko 50.000kn za naci:

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-1.4-sport-reg-godinu-dana-oglas-33113944

 

Nije nista posebno "premium" vozilo, al je udobno i pouzdano.

 

Imas i uvezena vozila, no ako tako nesto kupujes, obavezno odvesti mehanicaru koji

se kuzi u japance, da sve provjeri. Vrijedi i za domaca vozila, ali svakako pripaziti

na soderase, da ti ne uvale 350.000km pod 130.000km.

 

Ovaj je iz uvoza, izgleda jako dobro izvana, ali ispod haube svakako platit mehi 300-400kn

da sve detaljno provjeri i procjeni, jel to cemu, jel stimaju kilometri na tahou ili ne:

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-civic-2.2-d-led-park-kam-alu-serv-knjiz-jamstvo-12-mj-oglas-32790132

 

Ako zelis dobar i pouzdan dizel, imas Auris 1.4 d4d, nije narocito brz, ali je bas nepoderiv.

Nadjes redizajn ili karavan, toci i vozi dok se ne raspadne od hrdje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za kasko najbolje nek neko drugi da savjet, ja sam imao samo jednom to iskustvo dok kod istog osiguranja neki nisu prošli dobro.

Ovako za novce. Kao što je čitatelj napisao moraš uvijek imat barem 5000kn sa strane kad imaš auto. To najbolje sam procjeni koliko zarađuješ i koliko uspiješ uštedit.

Ako ti se Golf sviđa uzmi ga. 1.6 tdi su već malo starije mašine i većina problema su riješili. Stvarnih 200 000km neka te ne brine previše. Neka te više brinu sa 125 000km na kojima je već 2 puta vraća kilometraža. 

I računaj si troškove plaćanja pdv-a, i ako želiš mirno spavati onda promjeniš ulja u motoru i mjenjaču sa svim filterima i odradiš veliki servis, pa makar prodavatelj tvrdi da je servis bio prije 500km. I još 2000kn za gume, jer skoro nitko više ne daje 2 seta uz auto, a ako misliš vozit po inozemstvu (pretpostavljam Austrija i te gore države) trebat će ti zimske gume.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thonchek27 kaže...

Planiram imati dosta kombinirane vožnje, tako da mislim da ću više voziti po otvorenoj cesti i dužim relacijama. Što se tiče ghodišnje kilometraže, teško mi je procjeniti, ali svakako ću voziti dosta izvan HR. Golfa sam vozio u autoškoli te par puta poslije, te mi je auto stvarno super lego. 

 

Imaš neki savjet na što pripaziti kod kaska? Svakako mislim kasko uzimat. 

 Kako su ti kolege već savjetovale, računaj odmah u startu oko 1000 eura na servis i dodatnu opremu (gume i slično).

Nedavno sam uzeo Peugeota, 5 godina star, izgledao je kao iz dućana, servisna knjižica i sva dodatna s*anja. Svejedno ga odvedem na servis da oni to sve provjere i bum 1000 eura troškova, zupčasti (to bi i ovako mijenjao, što je sigurno je sigurno), kočnice komplet pločice + diskovi, otišlo jedno rame (mijenjaju se u kompletu), amortizer (isto ide u kompletu) i još par sitnica. Sad još nove gume, pa optika i eto još 500 eura troška.

 

Kasko sam uzeo kod laqo.hr, odradiš sve preko weba i aplikacije, od ponude pa na dalje. To je inače Croatia osiguranje brend.

Sad ti imaju akciju ako uzmeš obavezno i kasko dobiješ 20% popusta na kasko.

Mene je došlo sve skupa 1050kn obavezno (uzeo sam još neke dodatne opcija) + 2000kn kasko sa franšizom 1200kn. Po meni je to dobra cijena. Svi drugi sa sličnim uvjetima su bili barem 1000kn skuplji, a neki i više.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ipak ovo moje cudo moze imati i malu potrosnju.  Nakon 100km od starta 5.2 prosjek.  Ovak drugi prosjek je od kad je natoceno do vrha.  

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thonchek27 kaže...
Čitatelj kaže...

Ako su ti to jedini novci, onda ne kupuj, nego ostavi bar 20% tog iznosa za neocekivane popravke.

Odličan savjet! btw. imaš kakvu preporuku za 40 - 50k kn? Gledam svakako dizelaša.

 Astra j 2012+ 1.7 cdti, nes najkomfornije od tih kompakata, dpf lose rijesen i pod obavezno je ugasit i van s njim + stage 1 mapa.. Osjecaj kao da se vozis u nekoj visoj klasi auta, odlican je,masivan i prostran unutra, motor ce okrenut dosta km to je dobar stari 1.7, problem s getribama rijesen nakon 2012 a ako kupis neku stariju od toga garantiram da ce te docekat reparacija getribe 4200 kn kod franca u zg ukoliko neko vec nije reparirao. Prepoznat ces po zujanju u 5. i 6.brzini i srotanju u 2. i 3..

Pozeljnije je uzet model bez start stopa jer je za takvog sve jeftinije od akumulatora do grijaca i vodene pumpe.. Zadovoljniji sam bio u voznji ovog auta nego u tvrdom golfu 6. Jednom u 200 000 km rikne i regulator pritiska goriva na tim masinama pa nepravilno radi u leru i malo vise trosi, cca 100 eura je popravak toga.. Ostalo sve oke s njim, jos ako potrefis neki s malo boljom opremom, kromirano sve oko prozora + xenon, cesto ce te pitat jel to 2016 godina a ono auto se proizvodi od 2009

 

Imas i šestice golfa, 1.6 tdi vecina solidnih ce ti imat 200 000 km i tu je vec kraj njegovom dpf-u i egr isto radi probleme, hladnjak egr-a pusta antifriz.. Sve to 300 eura cca za gasenje i vadenje + premosnica na egr hladnjak koji je nepotreban ionako kad pogasis sva ova ekoloska sranja i naravno stage 1 mapa cca 140 ks daje, onda to vec ide kak se spada..

Sad ne znam kakva je situacija sa zamasnjacima kod golfa sa 1.6 tdi ali kod skode takvi motori imaju jednomasene zamasnjake pa si se tu rijesio troske od 1 hrvatske place, znaci kvacilo kad bude trebalo novo cca 1300 kn je lukovo novo..

 

I naravno tu je octavia, isti k ko golf samo vise prostora.

 

Focus mk3 1.6 tdci i to samo onaj od 68 kw, onaj jaci od 85 kw ima problema sa diznama.. Ne znam nije mi nikad sjeo taj izgled, unutra isto cudan no kazu da je oke auto.. Njega bi zadnjem od ovih svih..

 

Japance bih izbjegavao, za te novce vec su stari, ne lice na nista, navikani i skuplji od konkurencije istog godista a opet nije istina da je to samo toci i vozi, nema ih bas na cesti sto znaci da ces teze do dijelova i majstora koji znaju s njima.. Uzmes ono sto vecina naroda vozi i neces imat puno glavobolje, majstori su vec uhodani i brzo prepoznaju problem, dijelovi brzo dostupni i ne preskupi.. 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Thonchek27 kaže...
Čitatelj kaže...

Ako su ti to jedini novci, onda ne kupuj, nego ostavi bar 20% tog iznosa za neocekivane popravke.

Odličan savjet! btw. imaš kakvu preporuku za 40 - 50k kn? Gledam svakako dizelaša.

 

 

Focus mk3 1.6 tdci i to samo onaj od 68 kw, onaj jaci od 85 kw ima problema sa diznama.. Ne znam nije mi nikad sjeo taj izgled, unutra isto cudan no kazu da je oke auto.. Njega bi zadnjem od ovih svih..

 

Japance bih izbjegavao, za te novce vec su stari, ne lice na nista, navikani i skuplji od konkurencije istog godista a opet nije istina da je to samo toci i vozi, nema ih bas na cesti sto znaci da ces teze do dijelova i majstora koji znaju s njima.. Uzmes ono sto vecina naroda vozi i neces imat puno glavobolje, majstori su vec uhodani i brzo prepoznaju problem, dijelovi brzo dostupni i ne preskupi.. 

 MK3 je sa 70 i 85kw, niti jedan nema problem sa diznama, tj. ja bar kolko pratim njih rijetko vidjam da netko ima problem sa diznama (i ako imaju, vjerovatno je do kilometraze koje se redovito vraca na focusima/cmax), oni imaju druge probleme koje nisu strasne i koje mozes ignorirat.

 Meni se izgled iznutra osobno svidja, jedino mi je malko ruznjikav izvana ali odozada kad nema titanium opremu (izgleda nekak siromasno, ovo za karavana pricam kojih najvise ima) i ima drukciji "izgled" stop svjetla, ali auto ko auto je kad je prava kilometraza odlican i bez problema.

 

 Japance.. Dakako ih se da nac za tih 40-50tkn od prvih/drugih vlasnika, tipa Accord, 2007/2008 godina (prije redizajna), da ih se nac hrpa u dobrom/odlicnom stanju po toj cijeni sa poznatim 2.2 cdti motorom.. Jebiga, mozda je stariji par godina od onih koji on misli kupovat, ali zato ih se bar da nac sa manjom kilometrazom i sa prvim vlasnikom.

 

Za sesticu... a sta da ti kazem osim da ih ima na tone iz uvoza sa skinuom kilometrazom, lupanih itd... i jos pogotovo ako gleda godinu do ~2012/2013 jer su tad imali jako velikih problema sa diznama a pitanje je dal su mjenjanje ili cekaju da crku

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ipak ovo moje cudo moze imati i malu potrosnju.  Nakon 100km od starta 5.2 prosjek.  Ovak drugi prosjek je od kad je natoceno do vrha.  

 
 Opet provokacije . Koliko cesto radi regneracije? 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 15:53 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thonchek27 kaže...
Čitatelj kaže...

Ako su ti to jedini novci, onda ne kupuj, nego ostavi bar 20% tog iznosa za neocekivane popravke.

Odličan savjet! btw. imaš kakvu preporuku za 40 - 50k kn? Gledam svakako dizelaša.

 Nije Civic loš što je kolega savjetovao, ali imaj na umu i neku fiestu za prvi auto. Nemoj odmah pucati na golfa. Nije golfa jeftino za održavati. Rađe kupit tdci fiestu nakrcanu opremom, nego golfa s 230tisuća km. Nije golf loš, nego, nemoj pucat na premiju kod prvog vozila. Rađe neki manji buđet dok ne stekneš iskustvo neko dugogodišnje, manje će ti bit žao kad ti neko čvokne fiestu nego golfa.

Astra 2.0cdti isto pogledaj.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 Nije Civic loš što je kolega savjetovao, ali imaj na umu i neku fiestu za prvi auto. Nemoj odmah pucati na golfa. Nije golfa jeftino za održavati. Rađe kupit tdci fiestu nakrcanu opremom, nego golfa s 230tisuća km. Nije golf loš, nego, nemoj pucat na premiju kod prvog vozila. Rađe neki manji buđet dok ne stekneš iskustvo neko dugogodišnje, manje će ti bit žao kad ti neko čvokne fiestu nego golfa.

Astra 2.0cdti isto pogledaj.

 Kakve veze ima cijena održavanja sa činjenicom da mu je to prvi auto. Po profilu dečko ima 27 godina. Ja sam sa 22 kupio Alfu 156 JTS za 4 soma € i u 7 mjeseci natočio 20 soma kuna goriva promjenio par seta felgi, par bobina, dva mala servisa i još hrpa gluposti...sve iz svog džepa.

Ako si može priuštiti bolji auto, zašto bi išao na Fiestu?

Od kada je uopće Golf premium auto? Premium je BMW 5. Trojka je konfekcija...

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
Thonchek27 kaže...
Čitatelj kaže...

Ako su ti to jedini novci, onda ne kupuj, nego ostavi bar 20% tog iznosa za neocekivane popravke.

Odličan savjet! btw. imaš kakvu preporuku za 40 - 50k kn? Gledam svakako dizelaša.

 Nije Civic loš što je kolega savjetovao, ali imaj na umu i neku fiestu za prvi auto. Nemoj odmah pucati na golfa. Nije golfa jeftino za održavati. Rađe kupit tdci fiestu nakrcanu opremom, nego golfa s 230tisuća km. Nije golf loš, nego, nemoj pucat na premiju kod prvog vozila. Rađe neki manji buđet dok ne stekneš iskustvo neko dugogodišnje, manje će ti bit žao kad ti neko čvokne fiestu nego golfa.

Astra 2.0cdti isto pogledaj.

 Jel ti motori nisu imali problema s tlakom ulja ili nekom gumicom u karteru ili je to samo u Insigniji ? 

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jos uvijek mi nije stigo autic..

No imam pitanjce, lane assist on ili off? 

Sto sve da stavim na off kod tih gluposti?

 

Jel taj lane assist zna shebat preticanje ? da mi slucajno ne trzne volan natrag u traku ako ja ocu prestice pa se dogodi kurslus

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imali su do 2012, trebalo bi je preventivno zamjeniti kada se radi veliki servis na tim starijim modelima. Isti problem je na 2.0JTDm motorima. Ja pogasim skoro sve te sigurnosne opcije, samo ide na zivce. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 17:46 (ivanzu).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Jos uvijek mi nije stigo autic..

No imam pitanjce, lane assist on ili off? 

Sto sve da stavim na off kod tih gluposti?

 

Jel taj lane assist zna shebat preticanje ? da mi slucajno ne trzne volan natrag u traku ako ja ocu prestice pa se dogodi kurslus

 Jedino sta bi ja gasio je start/stop, raspitaj se kod VWa dal oni mogu ugasit ili dal ti mozes ugasit kod nekog drugog bez da ostanes bez garancije. 

 Jedna zanimljiva stvar kod VAGa (pogotovo auti sa dobrom opremom) je sta imas TONU stvari za kodirat, znaci ako nemas citanje znakova, automatske brisace (mozda i automatska svjetla) to sve sve da ukljucit, isto vrijedi za hill holder ako imas manualni mjenjac (iako mozda vec dolaze svi sa tim). Za lane assist nisam nikad cuo i vidio da mu je prilikom pretjecanja trznuo, jer on se vjerovatno ugasi kad ti sam ides u pretjecanje a i nema toliku silu da si moze bas jako trznut volan nazad.

 

Taman pisem i zatrese, usro sam se ko grlica

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 18:05 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

Jos uvijek mi nije stigo autic..

No imam pitanjce, lane assist on ili off? 

Sto sve da stavim na off kod tih gluposti?

 

Jel taj lane assist zna shebat preticanje ? da mi slucajno ne trzne volan natrag u traku ako ja ocu prestice pa se dogodi kurslus

 Jedino sta bi ja gasio je start/stop, raspitaj se kod VWa dal oni mogu ugasit ili dal ti mozes ugasit kod nekog drugog bez da ostanes bez garancije. 

 Jedna zanimljiva stvar kod VAGa (pogotovo auti sa dobrom opremom) je sta imas TONU stvari za kodirat, znaci ako nemas citanje znakova, automatske brisace (mozda i automatska svjetla) to sve sve da ukljucit, isto vrijedi za hill holder ako imas manualni mjenjac (iako mozda vec dolaze svi sa tim). Za lane assist nisam nikad cuo i vidio da mu je prilikom pretjecanja trznuo, jer on se vjerovatno ugasi kad ti sam ides u pretjecanje a i nema toliku silu da si moze bas jako trznut volan nazad.

 

Taman pisem i zatrese, usro sam se ko grlica

 pricaj mi ja sam cca 25 km zracne linije do ovog epicentra

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
toxic kaže...

Jos uvijek mi nije stigo autic..

No imam pitanjce, lane assist on ili off? 

Sto sve da stavim na off kod tih gluposti?

 

Jel taj lane assist zna shebat preticanje ? da mi slucajno ne trzne volan natrag u traku ako ja ocu prestice pa se dogodi kurslus

 Lane assist se gasi cim das zmigavac.

-
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
omomomomoomm kaže...

Ipak ovo moje cudo moze imati i malu potrosnju.  Nakon 100km od starta 5.2 prosjek.  Ovak drugi prosjek je od kad je natoceno do vrha.  

 
 Opet provokacije . Koliko cesto radi regneracije?  

 Malo ti trosi taj oplo. A bome imas i malo kilometara 😀

Sto se tice regeneracije jako sam zadovoljan naprem 1.6 tdi iz golfa 7. Ovaj 2.0 ju radi valjda svakih 600+km a imam puno gradske voznje ali ne vozim iskljucivo grad. Redovito imam i duze relacije. Golf je 5 godina radio po tome sistemu bez ijednog problema sa ERG,DPF sranjima tako da se nadam da ce i ovaj. Iako golf je sad pod zadnje radio regen. svakih 200km i bio je iritantan.  

Ovaj moj ima i ADblue tako da imam jos jedno dodatno ekolosko sranje koje moze krepati i izbiti 1000 eura.

 

 

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf 6, po mogućnosti 2.0 TDI 81kw, najbolji motori u njima, iako su i 1.6 TDI novijeg godišta ok, ili Focus 2012-2014, što noviji i sa što više opreme, ostalo nula bodova. Kakav Civic i slični, tko to normalan kupuje, tko će naplaćati popravke kada krenu. Golfa i Focusa najviše ima, najviše dijelova i svi znaju radit na njima. A to da kupi Fiestu jer je jeftinije održavanje je glupost da ne može veća biti, jednak motor kao Focus ona ima, uz neke minimalne preinake, u totalu ćeš možda 10% jeftinije plaćati održavanje, a imati značajno lošiji auto.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na 2.0 TDI crkavaju pumpe visokog pritiska ali je i dalje bolji od 1.6 TDI.  Kod mene je regeneracija svakih 250-300km.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 21:28 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Najjeftinije odrzavanje je kad vozis sluzbeni automobil.

Dijelova ima za sve automobile i sve ne-egzoticne brandove.

Dakle neces kupit SsanYong i lupat se u dupe da nema dijelova i cekas mjesecima.

 

Kupit ces Toyotu, Hondu, Forda, jer toga ima svuda.

A VAG kupis zato da usrecis mehanicara.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...e. 

 Jedna zanimljiva stvar kod VAGa (pogotovo auti sa dobrom opremom) je sta imas TONU stvari za kodirat, znaci ako nemas citanje znakova, automatske brisace (mozda i automatska svjetla) to sve sve da ukljucit, isto vrijedi za hill holder ako imas manualni mjenjac (iako mozda vec dolaze svi sa tim). Za lane assist nisam nikad cuo i vidio da mu je prilikom pretjecanja trznuo, jer on se vjerovatno ugasi kad ti sam ides u pretjecanje a i nema toliku silu da si moze bas jako trznut volan nazad.

 Moze samo pitanjce, za automatska svjetla, brisace itd. Zar nisu potrebni senzori za sve to? 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ipak ovo moje cudo moze imati i malu potrosnju.  Nakon 100km od starta 5.2 prosjek.  Ovak drugi prosjek je od kad je natoceno do vrha.  

 sto da ne druze, ja neki dan isto vozio kulturno izmedju 80 i 120km/h , presao 130km tako,vidio potrosnja 4,8 prosjek i vise mi dosadilo, kad je dosao ponovo znak no limit(njemacka)

stisnuo ga 220 jer ona voznja sa 110-120 je ubitacno dosadna na gotovo praznom autoputu.

 

pretpostavljam da imas isti motor kao i kod mene 2.0d 140kw??

 

 

inace na slici mi je normalan prosjek od 6.1 a u tome ima svega, inace mi je standardna brzina na autoputu oko 170 a ima i mnogo grada jer zivim u centru.

za ovako jak motor ja sam prezadovoljan.

aBd i kad budem uzimao G21 uzet cu 320D da imam isti ovakav motor

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 22:01 (mersimh).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice