Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.182.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kolacic kaže...

Covjek gleda golfa sa 150tisuca kilometara i vise a ti mu tu preporucujes automobil.

 ne poznajem čovjeka ali nisam mu neprijatelj da mu preporučim nešto loše

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...
domac5 kaže...

Imam octaviu 2 1.6 tdi 77 kw 2011g.. Htio bi odraditi stage 1 mapu kod muhe ali moj auto ima jednomaseni zamasnjak tvornicki.. Hoce li podnijeti mapu od nekih 140 ks? Kaze muha da i ostali 1.6 tdi motori imaju jednomaseni pa nema problema

 Sto se tice getribe, bez problema.Medutim treba vidit na valjcima koliko je trenutno motor ziv. Muha je top sto se remapa tice. 

 Kvacilo mi je malo losije, ne trese pri kretanju ali se osjecaju vibracije na pedali.. Ima 220 000 km vrijeme mu je vec da ode.. Znaci dobro, moze ic na stage 1 cak i sa jednomasenim zamasnjakom + kad stavim novo kvacilo bit ce top

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

nadam se da će netko znat u čemu bi mogao bit problem. Radi se o Passatu '09.god. U vožnji(ne uvijek) nizbrdo imam lupkanje negdje oko prednjeg lijevog kotača, zvuk je kao da bager pikamerom udara. Čitam da bi mogao bit problem homokinetički zglob ili veći problemi sa trapom. Ako tko zna više, svaka pomoć dobrodošla.

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav, kako cu uskoro mjenjati auto, ostat ce mi dva seta alu felgi, od toga jedne s zimskim gumama, pa me zanima otprilike neki savjeti koliko bih mogao traziti za njih
Jedne su rc brock rc 26 sjajno crne, kupljene prosle godine u 11mj, taman pred zimu tak da nisu ni vozene prije 4mj ove godine
15", 6.5J, 4x100, ET35 centralna rupa 60.1, sa prstenovima na 56.6 i vijcima
https://www.brock.de/en/felgen/rc-design-rc26-en/

A druge su dezent F stare par god sa zimskim gumama continental wintercontact ts860 kupljenim prosle god u 11mj, prosle sveukupno nekih 3000km
Spec felgi su kao na gore navedenoj, jedino je ET38
https://www.vulkanizerstvo-lasic.hr/izdelek/030403550116/dezent-f-14-108x4-et16-55j-651
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

Nije neprijatelj čovjeku al mu preporuči rangea, pa to je za ranit se. Od kud ti opće ideja da čovjek ima 30keka evra za ta govna ak gleda Golfa za 7?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robi995 kaže...

 

 

 

 Homokinetički 99%.Obicno se cuje na manjim brzinama  pogotovo kad u mjestu smotas puni. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Nije neprijatelj čovjeku al mu preporuči rangea, pa to je za ranit se. Od kud ti opće ideja da čovjek ima 30keka evra za ta govna ak gleda Golfa za 7?

 Ali jednom se živi.... 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
sveupitni kaže...

Forda je dobro voziti i moliti Boga da se nešta ne pokvari. Cijene OEM rezernih dijelova su više nego što su za Mercedes, Bmw, Audi... Danas radio procjenu štete zamjene vjetrobranskog stakla na f30 2019 i ispalo je 6100 kn. Focus vjetrobranko staklo 2019 11800kn. Općenito Ford je najveći cigan što se tiče rezernih dijelova i s njime nadokanđuje što je jeftiniji u startu.

 Daj nemoj jebat. Grijana sajba za moga s senzorom je 8500kn s izmjenom oem Ford. Ako neces original imas zamjensku s pol cijene. a obicna bez icega je oko 900kn. na svim modernim autima su šajbe skupe. nije tu samo ford.

 

btw kakvi rezervni djelovi? filter ulja 35kn s popustom! lemforder seleni komplet 600kn. lageri amortizera kayaba 350kn. amortizeri prednji 800km kayaba. set diskova i plocica cca 1400kn. remenje za veliki servis s pumpom oko 1200kn.

 

trebam jos nabrajati?

 Govorim o cijenama dijelova u ovlaštenim servisima. Imam uvid u cijene dijelova svih proizvođača. Jedno je doći u ovlašteni i raditi nešta, a drugo je doći ovak negdje i raditi sa dijelovima prva ugradnja. 

#fsb
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

 ne poznajem čovjeka ali nisam mu neprijatelj da mu preporučim nešto loše

 

Pa daj kad si vec takva ljudina, udijeli covjeku tih 20k eura sto mu fali pa da si priusti jednu od tvojih preporuka 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
Kolacic kaže...

Covjek gleda golfa sa 150tisuca kilometara i vise a ti mu tu preporucujes automobil.

 ne poznajem čovjeka ali nisam mu neprijatelj da mu preporučim nešto loše

 Pa si mu preporucio Discovery koji ce prec 10000 km iz salona dok mu ne rikne elektronika...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mitch kaže...
Ezio kaže...
Kolacic kaže...

Covjek gleda golfa sa 150tisuca kilometara i vise a ti mu tu preporucujes automobil.

 ne poznajem čovjeka ali nisam mu neprijatelj da mu preporučim nešto loše

 Pa si mu preporucio Discovery koji ce prec 10000 km iz salona dok mu ne rikne elektronika...

 Ne znam nijednog kolegu ili poznanika da se žalio na elektroniku. Doduše, samo jedan ima Disco Sport. Ostali su Discovery. Smatram da su to hejterske predrasude. 

PSN - darklydexter
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

U godinu dana 3 vlasnika s nepunih 30k km, nešto tu ne štima 🙂 A i trebalo bi uvest zakon po kojem bi trebali pisat psiho test svi koji za 30k€ uzmu 4 cilindra, pa to auto opere golf, nije mi jasno zašto nosi Sport u imenu? Ako ćemo gledat SUV klasu, opet pušing,jede ga Ateca, Tiguan, Mercedesi stariji svi redom?? 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

U godinu dana 3 vlasnika s nepunih 30k km, nešto tu ne štima 🙂 A i trebalo bi uvest zakon po kojem bi trebali pisat psiho test svi koji za 30k€ uzmu 4 cilindra, pa to auto opere golf, nije mi jasno zašto nosi Sport u imenu? Ako ćemo gledat SUV klasu, opet pušing,jede ga Ateca, Tiguan, Mercedesi stariji svi redom?? 

 to auto...

 

e bosanski rvacki u svoj svojoj ljepoti...

 

usput kolega je ubrao novi Leon Cupru (zadnju seriju prije nego je otišao pod Cupra brand) za 31.000 € - 300 KS, DSG7, Haldex 4x4...

 

da vidim koji Golf ga opere....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 18:23 (Stric_Jura).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

 Ne znam nijednog kolegu ili poznanika da se žalio na elektroniku. Doduše, samo jedan ima Disco Sport. Ostali su Discovery. Smatram da su to hejterske predrasude. 

 

Na TFL youtube kanalu su uzeli novi Defender, od 3 tjedna sto ga imaju, 2 tjedna i 5 dana je na servisu... Toliko o kvaliteti JLR proizvoda...

 

CyberPlague kaže...

U godinu dana 3 vlasnika s nepunih 30k km, nešto tu ne štima 🙂 A i trebalo bi uvest zakon po kojem bi trebali pisat psiho test svi koji za 30k€ uzmu 4 cilindra, pa to auto opere golf, nije mi jasno zašto nosi Sport u imenu? Ako ćemo gledat SUV klasu, opet pušing,jede ga Ateca, Tiguan, Mercedesi stariji svi redom?? 

 

Da, sigurno je rejsanje glavna stvar ekipi koja kupuje takav tip automobila. Bilo njega k za Golf i dal ga napere.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
CyberPlague kaže...

U godinu dana 3 vlasnika s nepunih 30k km, nešto tu ne štima 🙂 A i trebalo bi uvest zakon po kojem bi trebali pisat psiho test svi koji za 30k€ uzmu 4 cilindra, pa to auto opere golf, nije mi jasno zašto nosi Sport u imenu? Ako ćemo gledat SUV klasu, opet pušing,jede ga Ateca, Tiguan, Mercedesi stariji svi redom?? 

 to auto...

 

e bosanski rvacki u svoj svojoj ljepoti...

 

usput kolega je ubrao novi Leon Cupru (zadnju seriju prije nego je otišao pod Cupra brand) za 31.000 € - 300 KS, DSG7, Haldex 4x4...

 

da vidim koji Golf ga opere....

 Sam si sebi odgovorio. Pa valjda golf R, to je istauto samo što je gnjolf vjerojatno lakši i ima nekih desetak ks više i veći moment na getribi 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 11:40 (CyberPlague).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

 to auto...

 

e bosanski rvacki u svoj svojoj ljepoti...

 

usput kolega je ubrao novi Leon Cupru (zadnju seriju prije nego je otišao pod Cupra brand) za 31.000 € - 300 KS, DSG7, Haldex 4x4...

 

da vidim koji Golf ga opere....

 A ćuj, švabo napiše das auto za golfa...

 

Vlasnik golfa si prevede to auto

6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

A i trebalo bi uvest zakon po kojem bi trebali pisat psiho test svi koji za 30k€ uzmu 4 cilindra

Pa, vjerovao ili ne, aute voze i zreli, normalni ljudi.

 

4 cilindra je za redovnu vožnju sasvim dosta, iako zbog "ekologije" nije loše ideja na ta četiri cilindra dodati turbo. 

 

"Sport" značka odavno nema veze sa sportom i sportskom vožnjom već je više neka moderna oznaka za aute koji imaju "karakteristike" sportskih vozila, iako je ta sportska "karakteristika" najčešće obični plastični spojler. 

 

 

A što se tiče četiri cilindra i 30 tisuća eura... za nešto preko 30 tisuća eura četiri cilindra, 150 KS, more prostora i brdo opreme.

 

Osnovna cijena
Kn 178.617,94
Dodatna­ oprema
Kn 47.257,89
Cijena
Kn 235.204,60

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav je 206 1.4 benzin 55kW?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 22:47 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...

U godinu dana 3 vlasnika s nepunih 30k km, nešto tu ne štima 🙂 A i trebalo bi uvest zakon po kojem bi trebali pisat psiho test svi koji za 30k€ uzmu 4 cilindra, pa to auto opere golf, nije mi jasno zašto nosi Sport u imenu? Ako ćemo gledat SUV klasu, opet pušing,jede ga Ateca, Tiguan, Mercedesi stariji svi redom?? 

 Imamo potpuno drukčije preferencije glede vozila. Mene ne zanimaju mali, ko'fol sportski automobili. A i oni koje u nekom periodu života zanimaju "sportski" automobili, prerastu to i kad tad dođu u SUV.

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Nikada necu prijeci na SUV-a.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
CyberPlague kaže...

A i trebalo bi uvest zakon po kojem bi trebali pisat psiho test svi koji za 30k€ uzmu 4 cilindra

Pa, vjerovao ili ne, aute voze i zreli, normalni ljudi.

 

4 cilindra je za redovnu vožnju sasvim dosta, iako zbog "ekologije" nije loše ideja na ta četiri cilindra dodati turbo. 

 

...

 

A što se tiče četiri cilindra i 30 tisuća eura... za nešto preko 30 tisuća eura četiri cilindra, 150 KS, more prostora i brdo opreme.

...

 4 cilindra nisu dovoljna ni za jedan automobil veci i tezi od najmanjih SUV modela (Tiguan). A platiti 50k kuna na dodatnu opremu kad cijeli auto kosta 230k kuna je apsolutna glupost. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
Što više platiš u startu, to ćeš manje plaćati popravke kasnije

 ma nemoj xD zajebo bi se

...

 

nevezano uz citat: trebaju mi nekakve zimulje za lagunu, ne da mi se kupovati nove, posto snijega nece ni vidjeti (em sta ga nema u ri nikad, em sta imam elektricnu rucnu, pa necu ni ic u g.k. izazivati ko nekad s normalnim autima), planiram uzeti nove ljetne na proljece, jer su ove sad gotove, tako da gledam za sezonu (mozda i iducu) uzeti dayton zimske, rabljene, nasao na oglasu po super cijeni, dot kraj 2015. za normalnu (skoro pa penzionersku) voznju, oce biti korisne? ima li tko iskustva s njima? cisto da budem legalan, a sa lancima mi se ne da zajebavati, niti ih nositi u bunkeru

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kakav je 206 1.4 benzin 55kW?

Imala ga sestra. Troši puno a malo daje. Problema nije imao nekih.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 ma nemoj xD zajebo bi se

...

 

nevezano uz citat: trebaju mi nekakve zimulje za lagunu, ne da mi se kupovati nove, posto snijega nece ni vidjeti (em sta ga nema u ri nikad, em sta imam elektricnu rucnu, pa necu ni ic u g.k. izazivati ko nekad s normalnim autima), planiram uzeti nove ljetne na proljece, jer su ove sad gotove, tako da gledam za sezonu (mozda i iducu) uzeti dayton zimske, rabljene, nasao na oglasu po super cijeni, dot kraj 2015. za normalnu (skoro pa penzionersku) voznju, oce biti korisne? ima li tko iskustva s njima? cisto da budem legalan, a sa lancima mi se ne da zajebavati, niti ih nositi u bunkeru

 

Ja imam nesto malo iskustva s njima na putnickom kombiju, ali ljetne, i u normalnoj voznji nisam imao neke ocigledne probleme s njima. Ali kazem, nemam puno km na njima i radi se o ljetnima.

 

Al mislim, ako su ti ljetne ubijene, ni s lancima nisi legalan tako da ti zimske trebaju, a i te Dayton ce bit bolje nego ubijene ljetne. Mada, Laguna bi trebala imat neku dosta uobicajenu dimenziju sto bi reklo da je moguce naci i neke bolje rabljene gume za normalnu lovu.

5 godina
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

evo u Švabiji počeli prodavati Octaviu u optimalnoj konfi:

 

1.5 TSI, MHEV, DSG-7....

 

dokle god 1350 kg težak, 4.7 m dug lovi 230 km/h, ima 8.2 s do 100, i troši oko 5 litara.... to je najbolji obiteljski auto...

 

još samo da bude s dobrom opremom ispod 200.000 kn...

 

i u Lava plavoj boji....

 

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

evo u Švabiji počeli prodavati Octaviu u optimalnoj konfi:

 

1.5 TSI, MHEV, DSG-7....

 

dokle god 1350 kg težak, 4.7 m dug lovi 230 km/h, ima 8.2 s do 100, i troši oko 5 litara.... to je najbolji obiteljski auto...

 

još samo da bude s dobrom opremom ispod 200.000 kn...

 

i u Lava plavoj boji....

 

 Samo sto taj motor ima more problema...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
Mitch kaže...
Ezio kaže...
Kolacic kaže...

Covjek gleda golfa sa 150tisuca kilometara i vise a ti mu tu preporucujes automobil.

 ne poznajem čovjeka ali nisam mu neprijatelj da mu preporučim nešto loše

 Pa si mu preporucio Discovery koji ce prec 10000 km iz salona dok mu ne rikne elektronika...

 Ne znam nijednog kolegu ili poznanika da se žalio na elektroniku. Doduše, samo jedan ima Disco Sport. Ostali su Discovery. Smatram da su to hejterske predrasude. 

 Nisu hejterske predrasude, pizdio sam kad ga je clanica obitelji uzela, ima par godina i ne vidim da se ista popravilo po tom pitanju....

 

Na 100 km trosi 10L dizela i 25L ulja, a infotainment sistem cuclao akumulator kad je bio ugasen...strasno nesto, toliko potencijala godinama imaju LR i RR a tako losa egzekucija

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Octavia 2 fl farovi s lecama, sto je bolje xenon ili led? 

Molio bih dezurne samo nek me postede prica od auto nivelaciji i pranjima farova, upoznat sam sa cijelom problematikom 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Octavia 2 fl farovi s lecama, sto je bolje xenon ili led? 

Molio bih dezurne samo nek me postede prica od auto nivelaciji i pranjima farova, upoznat sam sa cijelom problematikom 

 LED. za ksenon trebas cudesa od elektronike jer radi na totalno drugom naponu i ne znam ni ja više šta.

Sebi planiram u dvojku ubaciti lece, imaju za kupiti, malo far editirati i ubaciti LED.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice