Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovakvo nešto još bolje :)

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gume sam naručio sa Allereifen365. Tu sam popušio cijelu uštedu jer 18" gume nisu mogli konsolidirati po dvije u kutiju pa sam morao titpla dostavu 28€ po gumi. Na kraju su koštale koliko i ovdje.

Felge sam naručio sa RSU, njih su u mailboxu mogli konsolidirati po dvije u kutiju i to na knap pa me ispala dostava 88€ za ta dva paketa. Ajd takve da su dizajn OEM Mazdinih felgi nisam kod nas našao a baš su pogodili krakove tak da su mi sve druge koje sam probao na vizualizatoru bile meh.

 

Na kraju, dostava skoro 200€.

 

Jedne su mi bile jebene na vizualizatoru, Autec Monstr Bronze 19" al nisam htio riskirat da mi uživo ispadnu zlatne jer bih se upucao 

 

Ak nekome treba, ovo je najbolja stranica za provjerit izgled felgi na autu. 

 

https://www.felgenshop.de/

I tu su zlatne na slici a na autu bomba I tu su zlatne na slici a na autu bomba
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...

Ovakvo nešto još bolje :)

 Ne pada mi na pamet rezanje i preinake raditi na autu kojeg mislim držati 4ever. Kad sam radio panele za zvučnike, namjerno sam nabavio druge panele da original ne uništavam. Brijem da shvaćaš šta želim reć, pogotovo za astru f koja nema nikako mjesta za 2din a cijeli sound system je blizu 150db. Ak stavim onaj na izvlačenje, neće dugo trajati, isprobano.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
Remzi kaže...

Ovakvo nešto još bolje :)

 Ne pada mi na pamet rezanje i preinake raditi na autu kojeg mislim držati 4ever. Kad sam radio panele za zvučnike, namjerno sam nabavio druge panele da original ne uništavam. Brijem da shvaćaš šta želim reć, pogotovo za astru f koja nema nikako mjesta za 2din a cijeli sound system je blizu 150db. Ak stavim onaj na izvlačenje, neće dugo trajati, isprobano.

 Ali to ti je 1 din radio, samo je na njemu gore ekran.

 

Jedina preinaka je staviti okvri u mom slučaju na a3 da ne ostane rupa sastrane

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Remzi kaže...
ramzocro-HCR kaže...
Remzi kaže...

Ovakvo nešto još bolje :)

 Ne pada mi na pamet rezanje i preinake raditi na autu kojeg mislim držati 4ever. Kad sam radio panele za zvučnike, namjerno sam nabavio druge panele da original ne uništavam. Brijem da shvaćaš šta želim reć, pogotovo za astru f koja nema nikako mjesta za 2din a cijeli sound system je blizu 150db. Ak stavim onaj na izvlačenje, neće dugo trajati, isprobano.

 Ali to ti je 1 din radio, samo je na njemu gore ekran.

 

Jedina preinaka je staviti okvri u mom slučaju na a3 da ne ostane rupa sastrane

 Ja ti kažem, da se 2din stavi, neki normalni, sa lpf i hpf kakvi meni trebaju, treba iskeširat minimalno 3t kn-a, i treba rezati auto.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jucer sam prvi put kupio Sonax BSD.

Uz Meguiars Ultimate Quik Detailer i Turtle Ceramic Wax morao sam isprobat i taj Sonax.

 

Mogu rec da za 60kn nema nista bolje. Efekt mu je fakat dobar.

Nakon sva 3 isprobana mogu rec da je Turtle def najbolji premda i najskuplji.

 

Nisam se jos okusao u strojnom poliranju.

Imate kakve preporuke za polirku ? Ima uopce nesto isplativo do 1000kn ?

 

Mislim da mi je ostalo negdje u sjecanju kako je 2000 RPM sasvim dovoljno za poliranje. Sad ne znam jel to tocno ?

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 14:31 (Batista).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Netko je tu naručio polirku iz njemačke za nekih 200€ prije nekih godinu dana. Zaboravio sam nick, al ako vidi nek napiše iskustva do sad.

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sad ste i mene nabrijali s tim čudima za poliranje, keramik nešto... aj stručnjaci dajte malo više podataka, da sad ne guglam tri sata. TOP 3 proizvoda, gdje ih kupiti, kako se to čudo nanosi na auto... pojma nemam o tome, pa je svaki savjet dobro došao.

 

Može li se brusilica koristiti za poliranje? Samo stavim onaj vrh kao na polirki? Ili baš moram kupiti poseban stroj?

Imam nekakvu kutnu brusilicu Bosh pro nešto mislim da je 900W.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 17:53 (mzopg).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možeš na brusilicu stavit, ali ćeš nakon poliranja tražit autolakirera. Te polirke izgledaju kao brusilica i neke imaju istu vrtnju kao brusilice ali na manjim okretajima onda može bit random orbit ili dual action što je najbolje za početnika.

Postoje nastavci za bušilicu, ali isto treba bit jako oprezan i sa malim okretajima radit.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas se vozim kući, auto (Peugeot 406 2.0 HDi) baci grešku "battery charge fault", tako nešto i upali se lampica baterije. E sad, ili mi se učinilo, ali se 30ak sekundi nakon toga čuo nekakav blagi smrad paljenja. Pošto sam imao još 7-8km do kuće, odlučim to odvoziti do kraja.

Osigurač alternatora ok, napon kad je auto ugašen oko 12.5 V, upaljen auto 12.1/2 V. Ne može se baš dobro vidjeti, ali remen mi se čini ok. Dodavanjem gasa, napon i dalje isti. Alternator otišao ili može biti i nešto drugo?

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Upaljen auto treba imat od 14 do skoro 15V. Pogledaj dobro žice od njega, ako su sve dobre onda drugi alternator traži.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 19:11 (ZooZ).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ko' budali šamar.

 

Morao sam staviti daske ispod prednjih kotača da mogu gurnuti dizalicu ispod.

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad smo kod lampica, vozio sam se na autocesti 125kmh na tempomatu u petoj brzini i počela mi bljeskati žuta lampica kao za grijače, u prilogu je slika sa interneta. Zaustavio sam se prije tunela ugasio motor, ponovo upalio i ništa se nije dalje palilo ili javljalo grešku. Radi se o 1.6tdi 77kw Golf VI, čitao sam da može bit svašta pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke ili bar iz druge o tome nešto ili možda savjet kakav, ako ne bacit ću ga na dijagnostiku pa će vjerojatno tamo najtočnije izreć o čemu je riječ.

Hvala, pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 19:22 (Filip720).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mjeri li se kod nas prosječna brzina na autocesti? Kaže frend da Zagreb-Osijek odnedavno mjere prosječnu brzinu i šalju kazne.

Wolt 30kn kupon: GKD47
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

Mjeri li se kod nas prosječna brzina na autocesti? Kaže frend da Zagreb-Osijek odnedavno mjere prosječnu brzinu i šalju kazne.

 I ja sam čuo da se po vremenu od OS do ZG mjeri prosječna brzina, sad jel istina ili ne nemam pojma.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Kad smo kod lampica, vozio sam se na autocesti 125kmh na tempomatu u petoj brzini i počela mi bljeskati žuta lampica kao za grijače, u prilogu je slika sa interneta. Zaustavio sam se prije tunela ugasio motor, ponovo upalio i ništa se nije dalje palilo ili javljalo grešku. Radi se o 1.6tdi 77kw Golf VI, čitao sam da može bit svašta pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke ili bar iz druge o tome nešto ili možda savjet kakav, ako ne bacit ću ga na dijagnostiku pa će vjerojatno tamo najtočnije izreć o čemu je riječ.

Hvala, pozdrav.

 Pripremi 2000 kn za dpf/egr off.. 34 000 km u golfu 6? Kolko onda km radite godisnje, nije cudo sto mu se ekologija pocela kvarit

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva sa meganom 3 coupe gt line?Opcenito kakav je auto,interijer,kvaliteta izrade,dozivljaj voznje?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Filip720 kaže...

Kad smo kod lampica, vozio sam se na autocesti 125kmh na tempomatu u petoj brzini i počela mi bljeskati žuta lampica kao za grijače, u prilogu je slika sa interneta. Zaustavio sam se prije tunela ugasio motor, ponovo upalio i ništa se nije dalje palilo ili javljalo grešku. Radi se o 1.6tdi 77kw Golf VI, čitao sam da može bit svašta pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke ili bar iz druge o tome nešto ili možda savjet kakav, ako ne bacit ću ga na dijagnostiku pa će vjerojatno tamo najtočnije izreć o čemu je riječ.

Hvala, pozdrav.

 Pripremi 2000 kn za dpf/egr off.. 34 000 km u golfu 6? Kolko onda km radite godisnje, nije cudo sto mu se ekologija pocela kvarit

 Trenutna kilometraža je 162tkm, nemam još podatak o godišnjoj kilometraži, ali unutar 7 mjeseci radi se o 9tkm većinom autocesta i nešto malo gradske vožnje.

 

Egr off je legalan i prolazi tehnički?

 

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Kad smo kod lampica, vozio sam se na autocesti 125kmh na tempomatu u petoj brzini i počela mi bljeskati žuta lampica kao za grijače, u prilogu je slika sa interneta. Zaustavio sam se prije tunela ugasio motor, ponovo upalio i ništa se nije dalje palilo ili javljalo grešku. Radi se o 1.6tdi 77kw Golf VI, čitao sam da može bit svašta pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke ili bar iz druge o tome nešto ili možda savjet kakav, ako ne bacit ću ga na dijagnostiku pa će vjerojatno tamo najtočnije izreć o čemu je riječ.

Hvala, pozdrav.

 Odi kod nekoga tko ima VCDS dijagnostiku, kad ti tako nesto kod VAGa pocne blinkat onda ti to moze znacit 100 stvari, od neceg banalnog do neke malo skuplje stvari.

domac5 kaže...
Filip720 kaže...

Kad smo kod lampica, vozio sam se na autocesti 125kmh na tempomatu u petoj brzini i počela mi bljeskati žuta lampica kao za grijače, u prilogu je slika sa interneta. Zaustavio sam se prije tunela ugasio motor, ponovo upalio i ništa se nije dalje palilo ili javljalo grešku. Radi se o 1.6tdi 77kw Golf VI, čitao sam da može bit svašta pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke ili bar iz druge o tome nešto ili možda savjet kakav, ako ne bacit ću ga na dijagnostiku pa će vjerojatno tamo najtočnije izreć o čemu je riječ.

Hvala, pozdrav.

 Pripremi 2000 kn za dpf/egr off.. 34 000 km u golfu 6? Kolko onda km radite godisnje, nije cudo sto mu se ekologija pocela kvarit

 Rekao je da je slika sa neta, ali ne mora znacit da je odma dpf/egr u pitanju.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Malo novosti na g7 hehe..Kina majka😀
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Kad smo kod lampica, vozio sam se na autocesti 125kmh na tempomatu u petoj brzini i počela mi bljeskati žuta lampica kao za grijače, u prilogu je slika sa interneta. Zaustavio sam se prije tunela ugasio motor, ponovo upalio i ništa se nije dalje palilo ili javljalo grešku. Radi se o 1.6tdi 77kw Golf VI, čitao sam da može bit svašta pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke ili bar iz druge o tome nešto ili možda savjet kakav, ako ne bacit ću ga na dijagnostiku pa će vjerojatno tamo najtočnije izreć o čemu je riječ.

Hvala, pozdrav.

 Lampica grijača, standard, jedan ili više njih je otišlo, odeš kod nekoga tko ima dijagnostiku da ti spoji i pogleda koliko ih sustav pokazuje da ne rade, te s obzirom da ide ljeto, realno nemaš potrebe za zamjenom jer auti pale na 1-2 grijača i preko zime, kako neće preko ljeta. Tamo na jesen promjeniš sva 4 i miran si.

Tony1999 kaže...

Mjeri li se kod nas prosječna brzina na autocesti? Kaže frend da Zagreb-Osijek odnedavno mjere prosječnu brzinu i šalju kazne.

 Ne mjeri, to je bilo prije priče da će se to uvesti ali nije zaživilo. Ove nove kamere o kojima se pričalo prije mjesec dana će vjerojatno raditi na tom principu, stavit će ih na udaljenost od npr 50km 3 kamere i onda će one mjeriti prosječnu. No i to je još uvijek u idejnoj fazi, ne zna se što će točno biti dok se to ne uvede kroz godinu dvije.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Onda se za ZG ide Clarkson metodom, prođeš prvu kameru, staneš na odmorištu, pročitaš novine, popiješ kavu i onda 200 na sat do odredišta :)
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
Onda se za ZG ide Clarkson metodom, prođeš prvu kameru, staneš na odmorištu, pročitaš novine, popiješ kavu i onda 200 na sat do odredišta :)

 

Cuj, Austrijanci su i tome doskocili... section control kroz tunele... i to one relativno kratke od 2-3km - pa stani i odmori se u tunelu.

 

Ali da, ima mnogo padobranaca koji popuse kazne. Nema slikanja ni blicanja, kamere uzimaju broj tablice na ulazu i izlazu - pa ako si imao tesku nogu, kazna postom.

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Abschnittskontrolle

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 23:41 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
robogo kaže...
Onda se za ZG ide Clarkson metodom, prođeš prvu kameru, staneš na odmorištu, pročitaš novine, popiješ kavu i onda 200 na sat do odredišta :)

 U teoriji da, ali kamere bi trebali biti na potezima gdje nema odmarališta tako da nemaš gdje stati. No s obzirom da smo mi ipak u HR tko zna šta će i kako biti, vidjet ćemo kada ih postave.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam enc koristio nekih godinu dana, inace sam koristio samo na krckom mostu i citalo mi je cinim se okej? Nisam se morao pribliziti metar do kamere?

Jucer isprobavam na autocesti ri-zg, nekako kao da se moram pribliziti na pola metra od te kamere i tek onda ga jedva procita.. da li mi je baterija krepala ili ?

nije puno koristen, samo na krckom mostu, a star je nekih 3 godine. koliko uopce traje baterija na njemu ? vidim da idu u njega ove AA baterije?

 

tj. moze li biti baterija uzrok tome da ga ne hvata brzo ili? ili je to sasvim normalno?

 

btw imam onaj "mali" enc 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 11:17 (aloevera13).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
aloevera13 kaže...

Nisam enc koristio nekih godinu dana, inace sam koristio samo na krckom mostu i citalo mi je cinim se okej? Nisam se morao pribliziti metar do kamere?

Jucer isprobavam na autocesti ri-zg, nekako kao da se moram pribliziti na pola metra od te kamere i tek onda ga jedva procita.. da li mi je baterija krepala ili ?

nije puno koristen, samo na krckom mostu, a star je nekih 3 godine. koliko uopce traje baterija na njemu ? vidim da idu u njega ove AA baterije?

 

tj. moze li biti baterija uzrok tome da ga ne hvata brzo ili? ili je to sasvim normalno?

 

btw imam onaj "mali" enc 

 Pa promijeni baterije. Barem tih ima kud god maknes....

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
domac5 kaže...
Filip720 kaže...

Kad smo kod lampica, vozio sam se na autocesti 125kmh na tempomatu u petoj brzini i počela mi bljeskati žuta lampica kao za grijače, u prilogu je slika sa interneta. Zaustavio sam se prije tunela ugasio motor, ponovo upalio i ništa se nije dalje palilo ili javljalo grešku. Radi se o 1.6tdi 77kw Golf VI, čitao sam da može bit svašta pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke ili bar iz druge o tome nešto ili možda savjet kakav, ako ne bacit ću ga na dijagnostiku pa će vjerojatno tamo najtočnije izreć o čemu je riječ.

Hvala, pozdrav.

 Pripremi 2000 kn za dpf/egr off.. 34 000 km u golfu 6? Kolko onda km radite godisnje, nije cudo sto mu se ekologija pocela kvarit

 Trenutna kilometraža je 162tkm, nemam još podatak o godišnjoj kilometraži, ali unutar 7 mjeseci radi se o 9tkm većinom autocesta i nešto malo gradske vožnje.

 

Egr off je legalan i prolazi tehnički?

 

 

 Ilegalno je kao i dpf off ali prolazi tehnicki oboje bez problema. Samo nek to radi neko provjeren kao muha ili ivanus i sve bu dobro 

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ma vjerojatno ocu da

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
robogo kaže...
Onda se za ZG ide Clarkson metodom, prođeš prvu kameru, staneš na odmorištu, pročitaš novine, popiješ kavu i onda 200 na sat do odredišta :)

 

Cuj, Austrijanci su i tome doskocili... section control kroz tunele... i to one relativno kratke od 2-3km - pa stani i odmori se u tunelu.

 

Ali da, ima mnogo padobranaca koji popuse kazne. Nema slikanja ni blicanja, kamere uzimaju broj tablice na ulazu i izlazu - pa ako si imao tesku nogu, kazna postom.

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Abschnittskontrolle

 najgori je onaj Platbusch kod Graza...

 

10-ak km, 80 km/h prosjek dozvoljeno...

 

ako nemaš tempomat za poluditi, jedino ako imaš i adaptivni, da se bez stresa provesti...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma gle, nece ti doci kazna, ako si u 3kmh/h toleranciji, dakle ako rutu odvezes i imao si

par puta prekoracenje od par sekundi - to se sve uzima kao normalno.

 

Al imao ti adaptivni tempomat ili ne, ako imas guzvu na cesti, te idijote ispred i iza,

ne gine ti ili imati supcinu koji se voze na pola metra od guzice, ili debila koji svako malo jasi kocnicu ispred sebe.

 

Osobno mi je najbitnije da imaju senzore udaljenosti vozila, za koje isto stizu kazne,

i kad mi se tako netko nabije na dupe, tocno znam gdje su senzori, i 5s prije senzora samo pustim gas, da mi se priblizi jos metar,

pa da mu dodje kazna - a zna biti veca nego za prekoracenje brzine.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice