Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.062
|
čitano: 13.200.912
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je problem sa ovim Čitateljem? Neki opasni kompleksi njega peru. Podsjeca me na jednog drugog lika sa forum.hr ali onaj ne vozi japance. Ali mentalni sklop totalno isti.

PSN:Tomislav025
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok, može preporuka nekih 195/45 R16 ljetnih guma? Gumiimpex Vž. Hvala

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Ovo prvo su potrosni dijelovi koji na svakom autu odlaze a ovo drugo si malo i sam kriv, klima se mora palit bar jednom tjedno 

 Ja nisam kriv ni u kom slučaju, probušen hladnjak klime je bio.

Promijenio hladnjak, novi plin R1234, provjera sustava...sad sam miran 6 godina dok opet nešto ne probuši 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači stavio APC u običnu bocu od koka-kole, nakon godinu dana boca se istopila pa je pola iscurilo po polici i sjebalo MDF ploču ispod

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 17:51 (ivanzu).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

kupio sam za G7 2.0TDI ulje 5W30.

Prodavač mi je dao 4+1 L Castrol Edge jer nisu imali kanistar od 5L,e sada...

Na pakiranju od 4L je Castrol Edge Professional, a na 1L samo Castrol Edge.

Oba ulja su Fluid Titanium Long life.

Na stranici od Castrola nigdje ne mogu naći Edge "Professional".

Malo me zbunjuje to što su različiti natpisi na uljima pa ako netko ima da me prosvijetli ? Tj. smiju li se ta dva ulja pomiješati.

 

Hvala :)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je kod na 1L?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Master Z kaže...



Malo me zbunjuje to što su različiti natpisi na uljima pa ako netko ima da me prosvijetli ? Tj. smiju li se ta dva ulja pomiješati.

 

 

1. bitna je norma koja piše na etiketi pojedinog ulja npr VW 504.00/507.00

2, Mogućnost miješanja sa svim motornim uljima koja ispunjavaju specifikacije API SH, SJ, SL, SM

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Koji je kod na 1L?

 P018EF8-00, a na 4L je P018FB6-00

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...
Master Z kaže...



Malo me zbunjuje to što su različiti natpisi na uljima pa ako netko ima da me prosvijetli ? Tj. smiju li se ta dva ulja pomiješati.

 

 

1. bitna je norma koja piše na etiketi pojedinog ulja npr VW 504.00/507.00

2, Mogućnost miješanja sa svim motornim uljima koja ispunjavaju specifikacije API SH, SJ, SL, SM

 oba ulja zadovoljavaju normu VW 504/507

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebalo bi biti isto i ako ne mogu ništa pronaći jer Castrol skriva sve podatke kao zmija noge.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Master Z kaže...

Pozdrav,

kupio sam za G7 2.0TDI ulje 5W30.

Prodavač mi je dao 4+1 L Castrol Edge jer nisu imali kanistar od 5L,e sada...

Na pakiranju od 4L je Castrol Edge Professional, a na 1L samo Castrol Edge.

Oba ulja su Fluid Titanium Long life.

Na stranici od Castrola nigdje ne mogu naći Edge "Professional".

Malo me zbunjuje to što su različiti natpisi na uljima pa ako netko ima da me prosvijetli ? Tj. smiju li se ta dva ulja pomiješati.

 

Hvala :)

 Tak sam i ja kupio jer nema druge, osim da uzmem 2x 4l pa da budu 100% isti.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sa čime namazati panoramu, RainX?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sa čime namazati panoramu, RainX?

 https://ph-detailing.hr/proizvod/soft99-glaco-rollon-large/

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Treba 4 komada, ne jednu.. Ta guma je generalno oke? Nisam ih baš vidio po testovima među prvima

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sa čime namazati panoramu, RainX?

 Mislis gumu/brtve ili bas staklo? Ja gumu oko stakla mazem sa angelwax elixir.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim na staklo, Turanza ti nisu baš neke gume.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Treba 4 komada, ne jednu.. Ta guma je generalno oke? Nisam ih baš vidio po testovima među prvima

 Vrhunska guma po testovima uvik medu prvih 4

Preporuka

SAMSUNG NOTE 10+
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...
Karlek_19 kaže...

 Treba 4 komada, ne jednu.. Ta guma je generalno oke? Nisam ih baš vidio po testovima među prvima

 Vrhunska guma po testovima uvik medu prvih 4

Preporuka

Ja Turanzu više neću ni štapom taknuti, kamoli staviti na auto (istina, bila je Pojlska ili Turska, ne znam vie napamet).

Apsolutno najlošija guma koju sam vozio zadnjih 20 - 30 godina.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Ja Turanzu više neću ni štapom taknuti, kamoli staviti na auto (istina, bila je Pojlska ili Turska, ne znam vie napamet).

Apsolutno najlošija guma koju sam vozio zadnjih 20 - 30 godina.

 Isto ovdje, stvrdnule se nakon 2 godine, za bacit.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...

 Vrhunska guma po testovima uvik medu prvih 4

Preporuka

 Kod bridgestone-a ti je turanza niža klasa, a potenza viša klasa...

Ak je po testovima turanza među prvih 4, di ti je onda potenza???


To ti je kao da si rekao continental premium contact je vrhunska guma, uvijek među prvih 4 na testovima, a di je onda sport contact koja je klasu iznad?

Ili dunlop blue response, a di je onda sportmaxx?

Turanze su mid range gume i bridgestone nudi višu klasu od njih (potenzu), to je ono šta sam htio reć.

(Također kod bridgestone-a ima hrpa modela turanze i potenze, neke su teški šit, a neke zlata vrijede, nisam istraživao, ali moguće da igra uloga di su proizvedene...)

 

 


Off topic:
Naletio na bolju polovicu

 

Jedan dokaz da su suzuki motori truly made in japan

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Treba 4 komada, ne jednu.. Ta guma je generalno oke? Nisam ih baš vidio po testovima među prvima

 

Pitaj da ti naruce jos 3, ili odmah 4, nisam gledao koliko komada imaju,

obicno se skladiste po 4 komada ako je XL (za 4x4, sve se mjenjaju odjednom),

ili po 2 komada za obicne gume.

 

https://www.oeamtc.at/tests/reifentest/sommerreifentest-2019/bridgestone-turanza-t005-30170602

 

Dobre su, ÖAMTC test iz 2019. ih je proglasio pobjednikom na velicini 185/65 R15:

https://www.oeamtc.at/tests/reifentest/sommerreifentest-2019/

 

Dakle gdje god nadjes, kupuj, dobra guma. Bitno je da je model T005, on je super, dok model T001 je osrednji.

 

Poglerdaj razliku cijene na KupiGume.Hr

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/bridgestone-195-45-r-16-84v-turanza-t005-xl/b8d2639d9a398bb777d06a3032860556

 

A imas i kod njih sa novim DOT-om:

https://gumiimpex.com/guma-195-45r16-84v-turanza-t005-xl-tl-bridgestone-proizvod-7076/

 

Vrijede tih 27kn vise po komadu naspram GoodYeara EGP - vidis da su testirane 2019. i da su losije prosle od T005.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 Treba 4 komada, ne jednu.. Ta guma je generalno oke? Nisam ih baš vidio po testovima među prvima

 ja ju imam u maloj dimenziji 175/65 r14, sad im je godinu i pol. malo je bucna za ljetnju gumu ali zato je po kisi i losim kolnicima odlicna. osobno preporuka 

505 s crtom
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Iz klime mi ponekad smrdi, onaj poznati smrad, većina će vas znati o čemu govorim. Kako to riješiti, šta promijeniti, koje filtere? Treba li nekako dezinficirati cijeli sustav ili? Dali je plin pri kraj možda?
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vjerovatno je do isparivaca, ostane vlazan pa imas miris "vlage", osobito ljeti kod nas,

jer je puno vlage u zraku.

 

Moj savjet - iskljuci klimu 5min nego sto stignes na destinaciju, i samo otvori prozore i pusti obicno

puhanje da radi, a ako je hladno, onda ostavis zatvorene prozore i obicnu puhalicu bez klime.

 

Isparivac ce biti suh i nece biti vlage, pa kad slijedeci put pokrenes automobil, nece imati nikakve mirise.

 

Prvo to probaj pa ces vidjeti jel to to. Ne vrijedi za kratke relacije, dakle bar voznja od 10-15km.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

gdje unajmiti mx5 na 2 dana?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 14:48 (Dojitza).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dojitza kaže...

gdje unajmiti mx5 na 2 dana?

 https://rental24h.com/croatia/zagreb/mazda

 

Which Mazda cars I can rent in Zagreb, Croatia?
The list of Mazda cars in this destination will satisfy the desires of any traveler. Vehicle of this brand are offered in almost every class of cars, which eliminates the need to abandon your preferences.
The most popular Mazda models presented at Zagreb, Croatia are:
All Mazda rental cars available on this website can be divided into the following groups. So, choose the most suitable vehicle for your needs from the following list:
Compact car is the best solution for those who want to get a quick transport at the most attractive rate.
Vehicle fleet: Mazda 2
Standard car from Mazda combines a high level of safety, comfort, and at the same time it has very reasonable price.
Vehicle fleet: Mazda 3, Mazda 3 MPS
Fullsize vehicle provides enough space for 4-5 passengers and their suitcases, which is the best choice for long-distance traveling.
Vehicle fleet: Mazda 6, Mazda 6 MPS
SUVs from Mazda will help you to feel confident regardless of the type of road surface.
Vehicle fleet: Mazda CX-3, Mazda CX-5, Mazda CX-7, Mazda CX-9
Minivan is the most suitable option for 7 persons and an excellent choice for a comfortable family tour.
Vehicle fleet: Mazda 5
Mazda sportscars are a perfect way to enjoy your trip at the maximum speed.
Vehicle fleet: Mazda RX-8, Mazda MX-5 Roadster
Depending on your preferences, on Rental24H you can reserve Mazda rental car both with manual or automatic transmission.
Each Mazda vehicle features high-quality stereo system and air-conditioning onboard

 

 

https://www.njuskalo.hr/iznajmljivanje-vozila/iznajmljivanje-vozila-rent-a-car-myway-oglas-13104584

 

Tvrtka MyWay bavi se iznajmljivanjem vozila i uslugama u turizmu. Bogato iskustvo čini nas Vašim idealnim partnerom, obratite nam se s povjerenjem!
Vozila dostupna za kratkoročno ili dugoročno iznajmljivanje uključuju:
Mini Cooper -- 2006, 4 osobe, crveni sa bijelim krovom, 1.6L motor, 115 KS -- 460 kn/dan
BMW X5 -- 2010, 5 osoba, metallic sivi, crni krov i zatamnjena stakla, 3.5L motor, biturbo, 350 KS -- 1290 kn/dan
Renault Megane GrandTour Expression -- 2014, 5 osoba, metallic plavi, 1.6L motor, 130 KS -- 590 kn/dan
Mazda MX5 Cabrio -- 2012, 2 osobe, metallic plavi, 2.0L motor, 170 KS -- 590 kn/dan
Porsche 911 Carrera -- 2012, 4 osobe, crni, 3.6L motor, 350 KS -- 1590 kn/dan
Sva vozila su osigurana. Cijene za tjedni i mjesečni najam po dogovoru. Minimalna dob vozača je 21 godinu i 2 godine voznog iskustva.
Sva vozila se nalaze u Zagrebu, dostava moguća po dogovoru.
Vaš MyWay.

 

https://www.autobenussi.hr/najam-vozila/rent-a-car

https://www.enterprise.hr/hr/pocetna.html

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Što mislite ovoj Škodi, jeli vrijedi tih para? Nisam do sada kupovao auto pa me zanima koliko se plaća prijepis i koliko uopće košta osiguranje ovakvog auta?

Gledao sam uvoz, jest nešto jeftiniji al je rizik po meni dosta velik.

Frka85
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po meni je Ok.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice