Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.198.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

Ja uzimam osiguranje preko komparea, evo sad 3. godinu zaredom i zadovoljan sam. Cijena osjetno niza nego npr. u Allianzu, a sve se rijesi glatko i preko interneta/telefona. Prvi put sam uzeo Ergo, a sad zadnja dva puta Croatia.

 Ako uloviše vremena, možeš opisati kako to ide online?

Dal se šalju i primaju papiri? Moraš negdje osobno? Što im sve moraš isporučiti?

Na teh. pregleda ideš prije ili poslije..? Ili nema veze?

 

Itd...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...

Kompare i Osiguraj.me, vaša iskustva? Čini mi se da su osjetno jeftiniji nego direktno kod osiguravajućih kuća?

 Meni dok su poslali ponude nisu jeftiniji od direktne ponude preko osiguravajuće kuće. Tipa Croatia preko Kompare 1680 kn, preko njih direktno 1600 kn. AS preko Kompare 1600 kn, preko njih direktno 1560 kn, a sve je isto, tj. ista ponuda, tako da po meni nema neke uštede 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stolnik kaže...
jel imaš još koju sliku?

 evo friških s praone samo za tebe 🤣

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Kad smo već kod auto osiguranja, dal ja to dobro razumjem?

Svejedno je koje osiguranje ja imam kad se u slučaju štete moram naplatiti od osiguranja koje je sklopio krivac nesreće. Koja je onda prednost imati osiguranje kod tzv. renomiranih kuća poput Croatie umjesto kod najjeftinijeg?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...

Kad smo već kod auto osiguranja, dal ja to dobro razumjem?

Svejedno je koje osiguranje ja imam kad se u slučaju štete moram naplatiti od osiguranja koje je sklopio krivac nesreće. Koja je onda prednost imati osiguranje kod tzv. renomiranih kuća poput Croatie umjesto kod najjeftinijeg?

 Tehnički da, bitnije je koje osiguranje ima osoba koja Vas je udarila, jer ćete se od tog osiguranja podmiriti, ali nama u zadnja 3 navrata registracije auta Croatia je uvijek bila najjeftinija, i da uzmemo u obzir njihovu karticu gdje se na Croduxu dobije 30 lipa popusta na litru goriva, moja logika je da su oni među najjačima u Hrvatskoj pa mogu više popusta davati nego ostala osiguranja

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...

Kad smo već kod auto osiguranja, dal ja to dobro razumjem?

Svejedno je koje osiguranje ja imam kad se u slučaju štete moram naplatiti od osiguranja koje je sklopio krivac nesreće. Koja je onda prednost imati osiguranje kod tzv. renomiranih kuća poput Croatie umjesto kod najjeftinijeg?

 Valjda kad se dogodi nešto za što nije kriv netko drugi ili ne možeš dokazati.

Npr, ja sam u Eurohercu prijavio puknuto staklo, rekli su mi odam gdje god hoću na promjenu (otišao sam u Zubak) i njima predam račun.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja tocim u Berlinu po 1eu litru, ima i skupljih crpki gdje je 1.10eu isl. 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Valjda kad se dogodi nešto za što nije kriv netko drugi ili ne možeš dokazati.

Npr, ja sam u Eurohercu prijavio puknuto staklo, rekli su mi odam gdje god hoću na promjenu (otišao sam u Zubak) i njima predam račun.

 

I podmirili su ti štetu? Dal imaš kasko?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 12:13 (mika2210).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Valjda kad se dogodi nešto za što nije kriv netko drugi ili ne možeš dokazati.

Npr, ja sam u Eurohercu prijavio puknuto staklo, rekli su mi odam gdje god hoću na promjenu (otišao sam u Zubak) i njima predam račun.

 

I podmirili su ti štetu? Dal imaš kasko?

 Nemam kasko.

Ali mislim da sam imao osigurano staklo :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Ako uloviše vremena, možeš opisati kako to ide online?

Dal se šalju i primaju papiri? Moraš negdje osobno? Što im sve moraš isporučiti?

Na teh. pregleda ideš prije ili poslije..? Ili nema veze?

 

Itd...

 

Uf, davno sam prvi put uzimao pa se vise ne sjecam tocno procedure, danas samo preko telefona sve rijesavam, tj. zatrazim ponude koje mi posalju na mail i za koju se odlucim, platim.

Ali uglavnom, sve potrebno za regu dobijes online, tj. elektronsku policu, a ostatak ti posalju doma (zelenu kartu, eu izvjesce itd.) tako da ne moras nikamo osobno. Koliko se sjecam, nista posebno im ne moras isporucit, popunis podatke o vlasniku, tj. osiguraniku, registraciju vozila (preko koje oni pretpostavljam izvlace druge podatke) i bok. Na tehnicki pregled se naravno ide nakon kupnje, ne moze bez osiguranja, barem ako zelis napravit i registraciju, a ne samo tehnicki pregled.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Nemam kasko.

Ali mislim da sam imao osigurano staklo :)

 Da, jedino tako. 

Inače nema šanse da ti tvoje osiguranje nešto podmiri na tvom autu.

 

Tvoje osiguranje služi samo tome da ako ti skriviš nesreću ne moraš plaćati štetu drugoj osobi iz svog đepa.

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
user2206 kaže...

Kad smo već kod auto osiguranja, dal ja to dobro razumjem?

Svejedno je koje osiguranje ja imam kad se u slučaju štete moram naplatiti od osiguranja koje je sklopio krivac nesreće. Koja je onda prednost imati osiguranje kod tzv. renomiranih kuća poput Croatie umjesto kod najjeftinijeg?

 Valjda kad se dogodi nešto za što nije kriv netko drugi ili ne možeš dokazati.

Npr, ja sam u Eurohercu prijavio puknuto staklo, rekli su mi odam gdje god hoću na promjenu (otišao sam u Zubak) i njima predam račun.

 Da, može biti, doduše nemam iskustva u takvim situacijama pa neznam jel se zbog tog isplati imati osiguranje neke bolje osiguravajuće kuće.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...

 Da, može biti, doduše nemam iskustva u takvim situacijama pa neznam jel se zbog tog isplati imati osiguranje neke bolje osiguravajuće kuće.

 Ne isplati se jer se ne naplaćuješ s svoje police nego s police krivca, i isto vrijedi obratno..

 

To ima smisla jedino ako je kasko osiguranje u pitanju

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
user2206 kaže...

Kad smo već kod auto osiguranja, dal ja to dobro razumjem?

Svejedno je koje osiguranje ja imam kad se u slučaju štete moram naplatiti od osiguranja koje je sklopio krivac nesreće. Koja je onda prednost imati osiguranje kod tzv. renomiranih kuća poput Croatie umjesto kod najjeftinijeg?

 Valjda kad se dogodi nešto za što nije kriv netko drugi ili ne možeš dokazati.

Npr, ja sam u Eurohercu prijavio puknuto staklo, rekli su mi odam gdje god hoću na promjenu (otišao sam u Zubak) i njima predam račun.

 Da, može biti, doduše nemam iskustva u takvim situacijama pa neznam jel se zbog tog isplati imati osiguranje neke bolje osiguravajuće kuće.

 koja bolja osiguravajuća kuća? svi su isti iz pogane vlake.

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja osobno izbjegavam Adriatic i Euroherc jer su to takvi lihvari za nepovjerovat, ostale gledam samo koje mi je najjeftinije, i uvijek mi Croatia ispadne najjeftinija

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
U Croatia osiguranju mom bratu su zavlačili mjesecima da isplate par tisuća kuna štete.Na kraju uzeo odvjetnika koji je još svoju tarifu ugradio u ukupan iznos i to im poslao.Odmah su sjeli novci.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Takva prica postoji za svako osiguranje, svi su jednako smece. 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje. 

 

Danas sam isel kupit bicikl u ZG, svoj stari stavio na kuku i nosac i kak sam se morao zurit nisam ga bas lijepo smontirao, uglavnom krenem ja i pred ovim semaforom me doceka iznenadjenje, cuo sam kvrckanje one kocnice od bicikla od  zadnje staklo a na semaforu se pali crveno (ne za lijevo nego za ZG), i presao sam kroz crveno (ali doslovno se crveno upalilo kad sam bio ispod semafor, da nisam nastavio mislim da bi zavrsio bez zadnje sajbe), i sad kak sam se vracao vidim da su tu opet stavili kamere  koje ne znam jel slikaju, snimaju ili uopce nisu u funkciji. Jel zna netko jel sljakaju te kamere ili ?

 

Usput evo potrosnja danas kroz ZG i spicu (isel sam prek nekakvih brda i dolina kod vrapca, sa 4 ljudi u autu i biciklom iza, i bome se 1.6tdi posteno namucio i u nekim brdima sam moral vozit u prvoj jer su strma da boli glava ), druga potrosnja je kad sam se vracao nazad, kombinirano Zagreb/Autoput (Ljubljanska Avenija/Lucko). Iskreno iznenadio sam se jer sam sto se tice voznje i kolko sam puta bio prva-druga stop, mislio sam da ce to odletit na bar 10l, ali nije 

 

Edit: saznao sam, samo kontroliraju promet i nista drugo, uf 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 21:05 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.6TDI ko stvoren za međugradsku vožnju kuća/posao 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Arci5 kaže...

Posto je prvi auto pretpostavljam da imas nula vozackog iskustva?

U tom slucaju zasto ides na V6? 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Arci5 kaže...

 Ako nema plin,radije nemoj. Budeš se iznenadio sa potrošnjom

 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jedan ulov od danas:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Jedan ulov od danas:

 Vinko dizel za volanom?

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

 koja bolja osiguravajuća kuća? svi su isti iz pogane vlake.

 Pod bolja sam mislio skuplja 

3 godine
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vezano za auto osiguranja, evo provjerio, Croatia kod Komparea je više od 200kn jeftinija nego direktno kod Croatije.

PS Osiguraj.me već 2 dana ne radi web stranica, možda su propali 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 11:41 (user2206).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
user2206 kaže...

Vezano za auto osiguranja, evo provjerio, Croatia kod Komparea je više od 200kn jeftinija nego direktno kod Croatije.

PS Osiguraj.me već 2 dana ne radi web stranica, možda su propali 

 Jesi uspoređivao sve iste osobine police u oba slučaja? Kompare ima osnovnu cijenu i na osnovi te cijene kad mijenjaš "opcije" police onda cijena raste gore.(zaštita bonusa, veći iznos u slučaju invalidnosti/smrti)

 

 

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da iste su police.
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

I ja danas uzeo ponudu na kampare, nekih 250kn jeftinija polica nego od Triglava direktno. Uvjeti isti.....

 

Ne rastu mi novci na drvetu pa je svaka kuna bitna

Do neki mi čak gotovo 35% više od od stare cijene nude, katastrofa.

 

Da mi Triglav dirketno  da istu cijenu kao lani , odmah bi uzeo, nebih cijepidlačio za 30kn, ali ovako 250kn nije za odbacit...

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
online
Auti - ultimativna tema

Mjesec dana maybe bile na autu. Izgledaju ok, ali sve su samo ne ok.

 

Prije njih je bio ik20tt(3god trajale!!! Nekih 70tisuća km). Počeli zafrkavati, pa je zamjena bila neizbježna.

 

I jako dobro sam istražio za te Brisk silver svječice, i čitao, i mislio sam da ljudi pričaju gluposti, i eto. MORAO sam probati.

 

Jer ik20tt je koštao prije 3god oko 40kn s rabatom, sad ga nemogu dobiti ispod 80kn. Brisk su bile nekih 20kn, kao promocija nekakva tobože. Bezveze sam samo živce izgubio.

 

Stavio obične k20tt.

 

Riječ je o vozilu na lpg. S preko 350tisuća km.

 

Čisto eto, ak vas itko ikad pita, bježite od Brisk svječica.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice