Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.181.690
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je vjerojatno samo kod Nissana tako jer to nisam dozivio kod drugih.  Dijelovi za Renault nisu skupi, cijene slicne kao i kod ostalih. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 15:27 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Da, cudno je to muljanje. Evo ti primjer - svoj C-HR sam prvi servis radio u AT,

drugi u HR, treci opet u AT - radim servis ovisno gdje budem, u kojoj zemlji,

nakon svakog servisa dobijem A4 papir sa ispisom svih servisa, slijedno,

i sve fino pise kad je radjeno, kojeg datuma, gdje, na koliko km.

 

Sa B-Maxom sam isto tako imao 6 servisa u AT, 1 u HR i 2 u DE,

al tu je pisano u knjizicu (ne znam dali vode online ili ne).

 

No ako Nissan-Renault nema fizicku knjizicu sa servisima, onda mora imati

internu mreznu bazu u kojoj se pisu servisi.

 

Al ocitu je da u Nissan-Renaultu muljaju, jer ionako su pred bankrotom, nakuplja se tu previse lazi,

ljudi ce se kad tad opametiti i ne kupovati vise od njih, i to je to.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 15:31 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...

Vidim da ste pisali o podacima koje vam autokuća može dat a o vlasniku ne pa me zanima šta su mene levatili u nissanu???

 

U njem kupio auto povrat s leasinga ,zapravo prije tog htio provjerit podatke u hr. Kažu ne, tek kad se kupi i doveze kod njih ,ili uz suglasnost vlasnika.

 

Dobro , kupio auto , pregledo kolega automehanicar auto (isao sa mnom tamo) ,sve bilo ok. I ajd reda radi ja odvezo u ovlašteni da vidim šta će reć.

 

Kad kažu ne ne mogu oni pregledat povijest auta. Vide lokaciju autokuće gdje je servisiran ali nemaju uvid šta je rađeno. Ne razumijem korist od tako umreženog sustava. Šta to znači, da jedino mogu otić u DE u autokuću gdje je na autu rađeno i vidit podatke (njihove riječi). Zapravo prije neg što su mi to rekli, prije servisa su rekli da će tek nakon servisa imat uvid , kao kad mene ko vlasnika uvedu u sustav. Osim toga su prvo rekli da nissan nema servisnu knjigu, nego samo online servisnu u koju dobivaju uvid kad mene ko vlasnika i korisnika njihovih usluga uvedu u sustav. Ja kupim auto, oni kazu a gdje vam je fizicka servisna??? Kazem pa rekli ste da nema fizicku nego samo online, no dobro aj mi recite bar onda šta kaže online servisna. Kažu ipak nemaju pristup.

 

Sere mi se od tih autokuća , sve može može al ništa ne može. Pa meho i dragan šoderaši su institucija za autokuće. Isto brljaju i muljaju al bar mi mali servis ne naplate 2800kn i sa svojom ebay dijagnostikom mi znaju više o autu reć. Katastrofa.

 

 

 A jel si imao vezu tamo ? Nece ti nit u Zubaku rec kad im dovezes auto kakvo je stanje. Pa ne traze ljudi bezveze vezu u ovlastenima da im pregledaju povijest auta...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dva frenda imaju Megane 3 i auto je zaoravo dosta pouzdan.

Oba su mjenjali letece lezajeve i dosta cesto ih zeza ovjes. Imaju 1.5 90ks i 1.9 130ks. Ovaj sa 130ks ima 300tkm i jos uvijek veselo ide. Solidan auto ali meni osobno unutra odvratan.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Nebi ništa manje od Golf klase, znači od toga prema gore.

 

S autom radim puno kilometara pa mi je bitno da održavanje nije skupo i da auto bude pouzdan. Mora imati 6 brzina jer sam puno na autocesti.

 

 

Štagod misliš uzeti, odvezi auto kod mehaničara pouzdanog i skupa ga pregledajte, i plati čovjeku marendu.

 

Nemoj kupovati auto tamo di se zna da ima snijega i soli na bacanje.

 

Ako kupiš nešto od japanaca šta ti kolege preporučaju, ako vidiš kobit našprican na podu, postruži ga i vidi šta skriva(jako puno prijevara glede toga sam se nagledao u zadnje vrijeme, pogotovo mazde i toyote).

 

 

 

Pokušaj nać Volva v40 d3(2.0 motor pet cyl, 170ks cca) za te pare, zna naletiti!

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zamjena letecih je 500-700kn sto je jeftinije nego grijac motora kod nekih auta. Auto je "best buy" za male novce i ako je meni osobno auto ruzno kako izvana tako i unutra. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zamjena letecih je 500-700kn sto je jeftinije nego grijac motora kod nekih auta. Auto je "best buy" za male novce i ako je meni osobno auto ruzno kako izvana tako i unutra. 

 Da leteci su stvarno jeftiini. Ta cijena koju si ti napisao je sa rukama. Sasvim solidan auto. Mislim da je to najbolja generacija megana iako i meni je odvratan kao i tebi. Samo sad je vec problem pronaci primjerak sa manjom kilometrazom. 

PSN:Tomislav025
4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

U zubaku sam imao vezu za a6 nedavno i provjerili su.

 

To za nissan. Zvao sam u dvije razlicite autokuce. Prvo su mi govorili kako nema kod nas nitko pristup nissanovoj bazi podataka posto su oni (u hr) renault nisan (negdje i dacia) autokuce. Znaci nema cistih nissan autokuca. Kao da sam kupio renault odma bi mi mogli rijesit.

 

Pa to mi nema smisla. Sta suraduju zajedno ak jedni ograduju i ne zele radit u korist drugih. Bolje nek ni ne rade onda. To ko da ja kazem frendu prodat cu tvoj auto za tebe i kad dode kupac kazem kak auto ne valja da to ne kupuje.

 

U jednoj autokuci rekli nema fizicke , u drugoj na servisu kazu di vam je fizicka...Ma ne znaju ni sami sta da mi kazu. Ako ista osoba prije i poslije servisa prodaje navlakuse s par razlicitih pricica gdje ni sam sebe ne moze pohvatat sta je sve reko, kako da dvije razlicite autokuce znaju ista.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 19:35 (Milki).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 

Ako kupiš nešto od japanaca šta ti kolege preporučaju, ako vidiš kobit našprican na podu, postruži ga i vidi šta skriva(jako puno prijevara glede toga sam se nagledao u zadnje vrijeme, pogotovo mazde i toyote).

 

 Ja sam svog japanca odma našpricao kobitom čim sam ga kupio, a bio zdrav...
Bolje spriječit, nego liječit

 

BTW:
U Zagrebu Bertol radi istu stvar, preventivno pošprica kobit na talijane (alfu, fiat, lanciu), 1000kn je cijena, ništa se ne skriva, nego se ulaže u zaštitu podvozja i produljuje vijek trajanja karoserije

4 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma corollica je super autic i predivan mi je.

Jedan kolega na poslu ima samo limuzinsku verziju 

i bas fino ide autic.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kobit? Je li to ista stvar što i bitumen?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To ti je jedno te isto, prava stvar je plasticni premaz i sa time auto dolazi iz tvornice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 21:18 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po meni špricanje podvozja bitumenom doprinosi samo još bržem i jačem truljenju podvozja.

Isplati se ak pripremaš neki stari auto za tehnički pa pošpricaš lokalno gdje treba, ali nikako ne na noviji, ili nedaj Bože novi auto.

Ajde kad bi se sve rastavilo, očistilo od površinske korozije i zmazanoće, i onda zaštitilo. Ali naši majstori to malo operu miniwashem i samo po hrđavom pošpricaju bitumen, i ti misliš kak si super stvar napravil za auto, a u stvarnosti si samo zamaskiral i "zarobil" vlagu i iznutra počne trunuti još bolje, samo kaj ti to ne vidiš.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 21:21 (oddball).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Po meni špricanje podvozja bitumenom doprinosi samo još bržem i jačem truljenju podvozja.

Isplati se ak pripremaš neki stari auto za tehnički pa pošpricaš lokalno gdje treba, ali nikako ne na noviji, ili nedaj Bože novi auto.

Ajde kad bi se sve rastavilo, očistilo od površinske korozije i zmazanoće, i onda zaštitilo. Ali naši majstori to malo operu miniwashem i samo po hrđavom pošpricaju bitumen, i ti misliš kak si super stvar napravil za auto, a u stvarnosti si samo zamaskiral i "zarobil" vlagu i iznutra počne trunuti još bolje, samo kaj ti to ne vidiš.

 

 A ćuj, danas su svi majstori

 

Pogle ovo

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pratim površno i tog lika od nedavno, predložil mi je YouTube njegov kanal kad sam tražil "fiat punto rust repair"... 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Po meni špricanje podvozja bitumenom doprinosi samo još bržem i jačem truljenju podvozja.

Isplati se ak pripremaš neki stari auto za tehnički pa pošpricaš lokalno gdje treba, ali nikako ne na noviji, ili nedaj Bože novi auto.

Ajde kad bi se sve rastavilo, očistilo od površinske korozije i zmazanoće, i onda zaštitilo. Ali naši majstori to malo operu miniwashem i samo po hrđavom pošpricaju bitumen, i ti misliš kak si super stvar napravil za auto, a u stvarnosti si samo zamaskiral i "zarobil" vlagu i iznutra počne trunuti još bolje, samo kaj ti to ne vidiš.

 

 heeej Eric.O Doduše, u Hrvatskoj ne posipaju toliko soli po zimi pa općenito auti dulje izdrže + ti 'murica auti su krš koliko ja vidim u tim njegovim videima.

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam svojeg zastitio "starinskom" metodom koja uvijek radi 

 

Staro ulje i lijepo kistom presao preko svakog dijela podvozja, dio se nakon par minuta sjaji ko sunce a nema sanse da ga ista zahvati 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Ljudi, kaj kupit do neke cifre od 8000€?

 

Da auto nije stariji od 2010. godine, da nema preko cca 200 000 km i da ima 6 brzina.

 

Gledam po oglasu, Astri i Megana ima ko dreka, al to nekak nebi.

 

Kaj drugo da gledam?

 Moja preporuka je Megane Grandtour, ali gledaj Bose ili GT line opremu.

 

Vozim dva takva i mogu ih samo hvaliti....

 

Imam službeni 2016godina, prvi puta registriran 2017 i od tada ga vozim, ima 480.000km, 1.5dci 115ks

Od kvarova je bio graničnik vrata(poznata boljka svima), suvozački podizač stakla( poznata boljka svima), hladnjak egr-a na 250.000km, kvačilo na 320.000km, pumpa goriva(najskuplji kvar, cca 4000kn) i to je to... Ulje mijenjano svakih 15tkm, ostali svi filteri kako je napisano u servisnoj, i naravno, ulje samo elf, i filteri samo purflex ili manol...

 

Imam i svoj megane, 2010god, 1.9dci gt line, ima 180.000km

Od kvarova graničnik vrata (poznata boljka svima), podizač stakla vozačev(poznata boljka svima).. Ulje mijenjam svakih 7 do 10tkm, isto samo elf...

 

GT Line i Bose su auti, ovi ostali su kutije za cipele, priložit ću ti fotke svoga auta da vidiš na što mislim.

 

E da, 1.9dci je malo glasniji i malo više vibracija proizvodi, troši oko 1 do 1.5L više nego 1.5dci. Prosjek sa 1.5dci mi je 6.3L a na 1.9dci mi je 7.5L (autocesta 80%), 1.5dci je malo življi i starniji motor, dok 1.9 ipak ima malo više snage, na 1.9dci sam digao snagu na 180ks bez ikakvih preinaka...

 

Najviše zamjeram šta zvučna izolacija nije loša ali nije ni dobra, i kvaliteta matierijala bi mogla biti bolja(ručica mjenjača se ishaba nakon 150.000km, volan na oko 230.000km)

 

Vidio sam gore da se piše o kvačilu, na oba megana su mi normalna kvačila, ni tvrda ni mekana, međutim GT Line je niži i tvrđi auto, ima drugačiji ovjes, i bolje drži cestu.

 

I da, GT Line je dosta niži nego prosjek auta šta se prodaju u toj klasi, imao sam u više navrata problema sa nekakvim ležećim policajcima kada je auto pun ljudi ili gepek pun ili oboje, što sa službenim nisam imao.

 

I da, GT Line u redizajnu (od 2013god) ima normalan ovjes i mislim da nije niži(ima kod mene u kvartu redizajn gt line, višlji je od moga)

 

Eto, toliko.. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Parking pored đakovačke mimoze bi prepozno i nakon sto godina. Nedavno je bratić uzeo 2015 gt oprema ,bose sound , jako je zadovoljan. Samo je propalio sjedalo u prvih tjedan dana kad se pepeo vratio kroz zadnji prozor lol.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala puno na odgovorima svima, malo sam pametniji 

PC RULES!!!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
smajlee kaže...

Ja sam gledao 2.0 Hybrid karavan ali sam zbog nekih drugih dogadjaja nevezano za auto odgodio kupnju vozila za iducu godinu.

Jesi ti bio pisao da si vozio Rav4 al onaj stariji model?

Nebi me cudilo da bi te sadasnji Rav4 sa 2.5l hybrid motorom ipak odusevio hehe

 Da imam sluzbeni 2016 Rav4 hybrid 2.5L. I iskreno to je auto koma! Zbog nje su mi totalno hibridi pali uocima. Ali ova korola me definitivo oduševila.

Dobio zamjensku korolu dok je rav4 na popravku!

 

Evo vec iskreno gledam da utopim e klasu i focusa i da piknem novu corolu!

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Po meni špricanje podvozja bitumenom doprinosi samo još bržem i jačem truljenju podvozja.

Isplati se ak pripremaš neki stari auto za tehnički pa pošpricaš lokalno gdje treba, ali nikako ne na noviji, ili nedaj Bože novi auto.

Ajde kad bi se sve rastavilo, očistilo od površinske korozije i zmazanoće, i onda zaštitilo. Ali naši majstori to malo operu miniwashem i samo po hrđavom pošpricaju bitumen, i ti misliš kak si super stvar napravil za auto, a u stvarnosti si samo zamaskiral i "zarobil" vlagu i iznutra počne trunuti još bolje, samo kaj ti to ne vidiš.

 

 Velika je razlika u zaštiti na bazi bitumena i onoj na bazi epoksidne smole. Bitumen nakon godinu dana ispuca i onda zarobi vlagu. Dok epoksidna smola ne, naravno ona je skuplja i  većina "majstora" koristi bitumen jer je lakše privući kupca na jeftinije nego na skuplje i bolje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 10:09 (ZooZ).
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kolege forumasi imam jedan problem i par pitanja. VW GOLF Plus 2006. godina na kojemu nije radila klima odvezen je ''majstoru autoelektricaru'' koji je u gradu vise manje jedini i ''specijaliziran'' je za klime. Ustanovljeno je da nije radio kompresor klime (koji se nakon malo mojeg googlanja moze reparirati znaci ne mora ganc novi) i znaci napravljeni su svi radovi na njemu koji vezu popravak klime te je cijena bila 3300 kn naravno bez racuna jer ''onda mora i pdv uracunavat'' itd. te mi on daje svoju rijec ako nesto ne bude valjalo. Klima je radila puna 2 dana te sam odvezao auto natrag da se ustanovi di je problem i sto ne valja. Nakon 2 dana dobivam poziv da je auto gotov i da se mora jos nadoplatiti 760 kn. Dolazim po auto i kroz razgovor prvo kaze ''majstor'' da je vjerovatno negdi klima pustala i jos pusta, ali su stavili neko Wurth sredstvo da se pokrpaju rupice u cijevima di pusta te da bi sada trebalo biti u redu. Znaci covjek otvoreno kaze da kvar i dalje nije 100% otklonjen i da on jednostavno ne zna gdje curi i u cemu je problem. E tu sam ja malo pukao i na to sta treba nadoplatiti 750 (platio sam 350kn na kraju samo za to sredstvo i rad) i na to sto on kao majstor meni kaze da ne zna u cemu je problem i da ne moze popraviti. Evo danas je proslo 2 dana od toga i klima naravno ne radi jer je vrlo vjerovatno negdje opet plin iscurio. Moja pitanja su ta sto ja u ovome slucaju mogu napraviti? Sutra idem kod njega i prvo cemo na lijepi nacin da ili da popravi problem bez i jedne kune vise da dam ili da jednostavno vrati odredeni dio novca ili da jednostavno zaprijetim zvanjem inspekcije i ako to i napravim jel inspekcija tu sto moze?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 18:41 (monsieur).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postoji kakav način da se male sitne udubine na prednjem braniku saniraju u kućnoj radinosti? Vjerojatno ih ni ne bi primjetio da auto nije novi, ali još sam u fazi di gledam svaku točkicu pa me i to muči...

 

Slika u prilogu, ne znam dal će se vidjeti kak spada

 

 

-
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Samo kit, plastika je sranje na danasnjim branicima jer je previse mekana, kod mene je kamen udario u branik i napravio negdje 5x5mm rupu taman ispod fara, sva sreca da je auto crn pa se ne vidi. Klima ti se tu ne isplati popravljati jer treba mijenjati cijeli sustav sto ce kostati 1/3 auta. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 18:48 (ivanzu).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

Kolege forumasi imam jedan problem i par pitanja. VW GOLF Plus 2006. godina na kojemu nije radila klima odvezen je ''majstoru autoelektricaru'' koji je u gradu vise manje jedini i ''specijaliziran'' je za klime. Ustanovljeno je da nije radio kompresor klime (koji se nakon malo mojeg googlanja moze reparirati znaci ne mora ganc novi) i znaci napravljeni su svi radovi na njemu koji vezu popravak klime te je cijena bila 3300 kn naravno bez racuna jer ''onda mora i pdv uracunavat'' itd. te mi on daje svoju rijec ako nesto ne bude valjalo. Klima je radila puna 2 dana te sam odvezao auto natrag da se ustanovi di je problem i sto ne valja. Nakon 2 dana dobivam poziv da je auto gotov i da se mora jos nadoplatiti 760 kn. Dolazim po auto i kroz razgovor prvo kaze ''majstor'' da je vjerovatno negdi klima pustala i jos pusta, ali su stavili neko Wurth sredstvo da se pokrpaju rupice u cijevima di pusta te da bi sada trebalo biti u redu. Znaci covjek otvoreno kaze da kvar i dalje nije 100% otklonjen i da on jednostavno ne zna gdje curi i u cemu je problem. E tu sam ja malo pukao i na to sta treba nadoplatiti 750 (platio sam 350kn na kraju samo za to sredstvo i rad) i na to sto on kao majstor meni kaze da ne zna u cemu je problem i da ne moze popraviti. Evo danas je proslo 2 dana od toga i klima naravno ne radi jer je vrlo vjerovatno negdje opet plin iscurio. Moja pitanja su ta sto ja u ovome slucaju mogu napraviti? Sutra idem kod njega i prvo cemo na lijepi nacin da ili da popravi problem bez i jedne kune vise da dam ili da jednostavno vrati odredeni dio novca ili da jednostavno zaprijetim zvanjem inspekcije i ako to i napravim jel inspekcija tu sto moze?

 

Makar on nije čovjek nego zadnje smeće, ti budi čovjek i pokušaj na normalan način da ti vrati pare, ako neće zovi mu inspekciju, ako ni tada ne vidiš svoje pare nakon 2-3 mjeseca(da ne budeš sumnjiv) mu napravi štete na njegovom autu koliko ti je dužan, pa nisi svoje pare na cesti našao, nisam za konflikt ali iz iskustva znam da prevarantski ološ razumije samo svoj jezik i način

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Samo kit, plastika je sranje na danasnjim branicima jer je previse mekana, kod mene je kamen udario u branik i napravio negdje 5x5mm rupu taman ispod fara, sva sreca da je auto crn pa se ne vidi.

 Preporuka nekog sredstva? Do sad vozio Punta iz 2003e pa se nisam baš previše brinuo oko detailinga 

-
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tesko da to mozes sam jer to treba smirglati, ne diraj nista dok ne dode do plastike. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 19:08 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako plin iscuri za 2 dana onda se sustav ne može niti vakuumirati pri punjenju, što znači da je on od prvog trena znao da negdje curi, a ako je "specijaliziran za klime" onda bi morao moći naći mjesto curenja. Ništa me ne čudi, 95% automehaničara su nesposobni lopovi. FYI kompresor za taj auto košta 1100-1200kn, a znam da se na običnom golfu te generacije može promijeniti za sat vremena, tako da je cijena popravka neprimjerena, i to još "bez PDV-a". Mislim da ti aditivi za brtvljenje rijetko pomažu, a mogu biti i uzrok dodatnih problema.
Inspekcija ako mu dođe sigurno će nešto naći, da nisu bezveze dolazili... 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Painting pen

Izgleda interesantno, samo nisam lud davati 220Kn za to...

Rađe dam 30Kn za tehničku olovku, odšrafam vrh koji je taman 0.5mm, a mogu odabrti i 0.7mm i koristim u istu svrhu kao painting pen...
DIY ftw

 

Samo na taj posao tockanja farbe mozes cijeli dan izgubit...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice