Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.735
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Auti - ultimativna tema

isti ovakav

 

r line, linea r, linija r -  isti vrag

 

ok, krivo sam napisao, kaj sad, my bad

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3dfx kaže...

isti ovakav

 

r line, linea r, linija r -  isti vrag

 

ok, krivo sam napisao, kaj sad, my bad

 Ma skini sa nekog golfa r line znakić i stavi na svog seata, šta te briga, neka bude r line

 

 

Off topic:
ivanzu 
Jesi ti svojevremeno napisao kupiš ate, dobiš galfer?
Ja sam danas gledao prednje pakne kod sebe

 

Zanimljivo, ate dot 4 ulje origigi made in germany, ate/galfer pakne made in chech republic, ate diskovi (i prednji i zadnji) made in italy...

Off topic2:
I dalje redovno nalijećem na ekipu na zimskim gumama...
Evo parking od kauflanda, nova škoda, friško regana po oznakama HS, čovjek zadnju lovu dao za auto, pa nema za ljetne gume reklo bi se...
(slabo se vidi šara)

 
 

I jedan raritet rariteta
Di si bio kad sam ja polagao vozački
Benzinac u autoškoli, rađe bi na njemu polagao, nego na dizelu...
 
 
EDIT:
Baš me zanima koliko će trajat taj TFSI kad 20 puta dnevno se ugasi/cukne motor zbog naglog puštanja kuplunga kandidata

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 14:38 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak vam se cini ovaj focus? Desna vrata kao da imaju drugaciju nijansu boje.. Vrijedi li tih novaca? Dns sam vozio stricev focus mk1 sa istim motorom, ide ko raketa i dosta je robustan, ne nabija jako preko rupa kao alfa samo sto je ruzan ko noc 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, kod mene je ATE naprijed, Galfer plocice(Italija). Sve je to lopovluk. Vidio sam jucer novi 3008 Kleber Krisalp 3 na njemu. Marko je imao takvog 1.8TDCI Focusa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 17:08 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nikad cuo za r linea, najvj ni nije original. Ovaj bijeli ima aero kit i tocka. Nikakav r

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Nikad cuo za r linea, najvj ni nije original. Ovaj bijeli ima aero kit i tocka. Nikakav r

 Ruske jel znaš da netko možda prodaje FR branik za leon 1p? I koliko je realna cijena takvoga ako nije u boji mog auta.

 

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

#onokad si za volanom i ne stignes opaliti fotke..

 

vozio sam se po bavarskim alpama i jezerima, usao par puta i u austriju..

vidio svu silu rariteta: 2x BMW Z8, Lotus Exige, Caterham (ne znam koji), AC Cobra, Porsche 356, Polaris Slingshot i jos svu silu starih Porschea (valjda je neki porsche klub imao meeting i voznju oko Achensee i Elg-a)..

valjda ljudi love zadnje zrake sunca i lijepog vremena za ovu sezonu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Di si bio kad sam ja polagao vozački
Benzinac u autoškoli, rađe bi na njemu polagao, nego na dizelu...

a vidi ovog, mozda mi zena polaze na ovom posto namjerava upisat u autoskolu :D

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

Nikad cuo za r linea, najvj ni nije original. Ovaj bijeli ima aero kit i tocka. Nikakav r

 ma da, kinezi ga napravili 

 

Liena R je paket opreme, kao kod VW R line

 

to sto ti nisi cuo, ne znaci da ne postoji

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3dfx kaže...
RuskeGTT kaže...

Nikad cuo za r linea, najvj ni nije original. Ovaj bijeli ima aero kit i tocka. Nikakav r

 ma da, kinezi ga napravili 

 

Liena R je paket opreme, kao kod VW R line

 

to sto ti nisi cuo, ne znaci da ne postoji

 Kod VWa je R-Line, kod Seata je FR (line). Ovo su nazvali drukcije jer ima te agresivnije branike/sideskirt i poslozen zadnji ispuh, no zasto je R Linea nemam pojma...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 22:59 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

Kak vam se cini ovaj focus? Desna vrata kao da imaju drugaciju nijansu boje.. Vrijedi li tih novaca? Dns sam vozio stricev focus mk1 sa istim motorom, ide ko raketa i dosta je robustan, ne nabija jako preko rupa kao alfa samo sto je ruzan ko noc 

Ja sam neki dan prodao 1.8 tdci. Zadnja cijena u oglasniku mi je bila 25000 kn. 130000 km, 2006. godište. Prvi sam vlasnik, auto u vrlo dobrom stanju. Ljudi su nepovjerljivi. Većina njih koji su mi se javili na oglas je mislila da je skidana kilometraža. Pa ajmo spustiti cijenu, puno je to, ovo ono...Dosadilo mi pa sam ga prodao poznaniku za 20000 kn.

Limuzina je bio. Možda je to za neke mana.

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako se riješiti hrđe na rubovima kočionih diskova? Izgleda otprilike kao na slici (našao na netu, nije moja slika), znam da pošto nije na kočionoj površini nema nikakve negativne učinke osim toga što ružno izgleda, al bi ipak volio skinuti to (ako je moguće bez skidanja kotača, ako ne onda kod zamjene guma)

 

 

 

-
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...
domac5 kaže...

Kak vam se cini ovaj focus? Desna vrata kao da imaju drugaciju nijansu boje.. Vrijedi li tih novaca? Dns sam vozio stricev focus mk1 sa istim motorom, ide ko raketa i dosta je robustan, ne nabija jako preko rupa kao alfa samo sto je ruzan ko noc 

Ja sam neki dan prodao 1.8 tdci. Zadnja cijena u oglasniku mi je bila 25000 kn. 130000 km, 2006. godište. Prvi sam vlasnik, auto u vrlo dobrom stanju. Ljudi su nepovjerljivi. Većina njih koji su mi se javili na oglas je mislila da je skidana kilometraža. Pa ajmo spustiti cijenu, puno je to, ovo ono...Dosadilo mi pa sam ga prodao poznaniku za 20000 kn.

Limuzina je bio. Možda je to za neke mana.

 Ja otisao pogledat ovog i nisam bas odusevljen..

Zamasnjak cvrci u leru i treba mjenjat, nasao na njuski sachs set za 3100

Na mjestu dok cukas volan lijevo desno pri cukanju lijevo nesto skljocne i osjeti se na volanu, sumnjam na letvu

 

U voznji preko usrane ceste cuje se lupkanje zadnjeg desnog kotaca

Dok se turira na leru ide malo crnog dima ali u voznji dok se poklopi gas u drugoj nema nikakvog dima

 

Na dnu blatobrana naprijed je naravno hrdav i zadnji desni kraj malo kvrcnut tako da i tu hrda 

 

Mjenjac je rastelan, kad protreses lijevo desno, malo teze ide u lijevo kad hocu u prvu, jel i kod tebe bio takav? I koza oko mjenjaca ispada jer je stavljena rucica s kozom iz novijeg forda al lose napravljeno.. 

Cijena bi cca 15-16 tisuca bila pa sad ovih ulaganja kolko bude, racunam sig 5-6 tisuca kuna..

I onda bi to do nekih 21 tisucu kn sa svim ulaganjima bio solidan focus bez opreme.. 

Potrazit cu jos neki zasad se ovaj cini oke 

Hrda na samom rubu Hrda na samom rubu
Tockice hrde na haubi Tockice hrde na haubi
Hrda na blatobranima Hrda na blatobranima
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 9:55 (domac5).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ok je ako turbina posteno reparirana i uljni kanali ocisceni da ne bi opet crknula. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Kako se riješiti hrđe na rubovima kočionih diskova? 

 

najbolje skinuti diskove, skinuti hrđu, pa polakirati termo lakom za kočnice.. podosta posla imaš oko toga.. ja sam čitav vikend radio na hondi, s time da sam odmah i čeljusti lakirao.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nakon toga se više ne bi trebala tako lako stvarati? auto je star 3 mjeseca, ako će za 3 mjeseca opet biti isti vrag mi se ne isplati zezati s tim, al hvala na savjetu
-
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To je samo povrsinka hrdja, jer ti plocice ne dodiruju te dijelove diska.

A tu ces imati uvjek hrdje, tako da se ne zamaras s tim previse.

 

Meni diskovi traju 5+ godina, nikad u roku 5 godina nisam mijenjao diskove (tvornicke),

i uvjek su bili takvi, osobito jer je u Alpama soli ko blata. Povrsinska hrdja ne smeta. Ne izgleda super,

al ste te briga, ne budi sluga autu, nek on sluzi tebi. To nit vidis nit cujes nit osjecas dok vozis.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto je 3 mjeseca kod tebe ili je auto doslovno staro 3 mjeseca? Kod mene nema hrde na rubovima diskova ali mislim da oko toga nista ne mozes uciniti jer ce ti reci da je to potrosni dio. Jel mozda auto sa lagera? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 13:31 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 

Mjenjac je rastelan, kad protreses lijevo desno, malo teze ide u lijevo kad hocu u prvu, jel i kod tebe bio takav? I koza oko mjenjaca ispada jer je stavljena rucica s kozom iz novijeg forda al lose napravljeno.. 

Cijena bi cca 15-16 tisuca bila pa sad ovih ulaganja kolko bude, racunam sig 5-6 tisuca kuna..

I onda bi to do nekih 21 tisucu kn sa svim ulaganjima bio solidan focus bez opreme.. 

Potrazit cu jos neki zasad se ovaj cini oke 

Kod mene nije problema bilo sa mjenjačem osim jednom kad nisam mogao prebaciti u 1. i 2. Uspio sam krenuti u 3.oj. Šta je točno bilo, ne sjećam se. Mislim da je bila zamjena lamele, kuplunga, ležaja? Prije toga nsam ništa primijetio , dogodilo se odjednom.

Kad uspoređujem ovaj 1.6 iz oglasa sa svojim, čini mi se preskup. Ja sam imao jači motor, manje kilometara, tempomat. Isto godište.

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...
nakon toga se više ne bi trebala tako lako stvarati? auto je star 3 mjeseca, ako će za 3 mjeseca opet biti isti vrag mi se ne isplati zezati s tim, al hvala na savjetu

 

hrđa je zajebana beštija, da se baš neće više događati ti ne mogu obećati, ali ako dobro odradiš posao, ne bi trebalo.

to je naravno najlakše napraviti kada su novi diskovi, prije nego se uopće montiraju.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...
nakon toga se više ne bi trebala tako lako stvarati? auto je star 3 mjeseca, ako će za 3 mjeseca opet biti isti vrag mi se ne isplati zezati s tim, al hvala na savjetu

 Sad je gotovo, ostavi sad tako kako je, jer je previše posla sad to sređivat... (da napraviš to kako spada, trebao bi diskove skinut, a tebi se kotaće neda skidat, tako da zaboravi)
Ja bi ti preporučio kad ćeš mijenjati diskove, da si kupiš kvalitetnije, već polakirane, obično piše coated, to znači da ih je tvornica zaštitila od korozije, takve traži, Ate, Zimmerman, Textar, Trw, Brembo, Ferodo su kvalitetniji proizvođaći i dolaze ti polakirani, a npr Cifam, Comline, Nk, Max gear, Open partes su slabija klasa proizvođaća koji nisu polakirani, samo nauljeni, te ih se čisti prije ugradnje, takve vjerojatno trenutno imaš ugrađene, pa ti hrđaju...



 

 

Meni stari Trw nije hrđav šta trenutno imam na autu, a vjerujem da mi ni Ate šta sam kupio neće prohrđat jer je tvornički polakiran, ali vidjet ćemo, sve je moguće s obzirom di se sve danas proizvodi...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 17:54 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Koji kod motora? Pripaziti na hrdu.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znaci da je CR koji bi trebao biti OK. Sta da ti kazem, kilometri su jako sumnjivi. Moze biti Ok, a moze biti zestoko sranje fino upakirano, dok ne spojis na dijagnostiku i odvezes mehanicaru nista neces znati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 18:30 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za 5000 eura ionako nemožeš ovdje pronac dobrog pasata b6 tako da... još ako je CR motor, nemaš šta pogrješiti.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad je utrka toliko napeta, da ti se i vrata otvore pod pritiskom

 

4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav. 

 

Može li se reparirati turbina koja je ostala bez ulja nakon kvara pumpe ulja? Koja bi bila cijena otprilike? Pitam da znam jel bolje novi turbopunjač ili reparirati.

 

Radi se o 1.6dci motoru ,koji mi u zadnjih 20tkm stvara samo probleme , unatoč ispunjenoj servisnoj i mojim redovnim servisiranjem... 

 

Automobil nissan qashqai 1.6dci 2017 130tkm.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:17 (Milki).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ni 3 godine i vec turbina papa, jer pumpa ulja ne valja...

E moj Renault-Nissan...

 

Sta bi se reklo - Endless Money Pit!

 

 

Kao prvo, provjeri za produzeno jamstvo - Nissan je jedno vrijeme imao produzeno jamstvo

do 160.000km/7g, pa ako je - trebaju uvaziti i to rijesiti.

https://www.nissan.hr/vlasnistvo/nissan-usluge/nissanovo-jamstvo.html

 

Uz neke nove modele se dobivalo produzeno jamstvo besplatno, samo se trebalo aktivirati prilikom kupnje.

 

Druga stvar, ako si sve redovno servisirao u sluzbenom servisu, i nije provjerena pumpa ulja,

tj. njen rad na dijagnostici - to je njihov propust, i oni ti moraju rijesiti i pumpu i turbo.

 

Ako to sve ne prodje, ozbiljno bi razmisljao o opravljanju torbine, ili polovnoj turbini,

i onda prodat Nissana i vise nikad ga ne kupit.

 

Ili kupit Nissana iz 90ih, a ne ovaj moderni Renault srot.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 11:51 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Milki kaže...

Pozdrav. 

 

Može li se reparirati turbina koja je ostala bez ulja nakon kvara pumpe ulja? Koja bi bila cijena otprilike? Pitam da znam jel bolje novi turbopunjač ili reparirati.

 

Radi se o 1.6dci motoru ,koji mi u zadnjih 20tkm stvara samo probleme , unatoč ispunjenoj servisnoj i mojim redovnim servisiranjem... 

 

Automobil nissan qashqai 1.6dci 2017 130tkm.

 

 Najbolje reparirat (kod Purića),  nova je vjerovatno preskupa a polovna je riskantna... btw iz kojeg je razloga otisla pumpa ulja ?

4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Auto je preko firme za poslovna putovanja kupljen. 

 

Zadnji servis na 125tkm (ulje, svi mogući filteri i pregled auta) i rekli da dođem na 134tkm na servis radi kočnica. Taman sad nekako znači. 

 

Prije mj dana išao iz Splita za Osijek ,kod Zg krene gubit snagu i sve moguće obavjesti iskočile. Neko crijevo od 2500kn ošlo. To riješim , onda krene trzat i radit čudno, ošo konektor neki kod dizne na 4. Cilindru. To riješim, prije par dana počne klepetat na sekundu dvije kad je bio hladan i ode odma zvuk.  Jučer na autocestu za Rijeku, nakon 1h oil pressure upozorenje. Stao u roku 1min na odmaralište. Idem vidit ulje ,nema ni kapi ulja , iako upozorenje nije iskočilo. Dođe vučna služba s drugim autom i odvezu moj. Danas kažu turbina ostala bez ulja radi kvara pumpe.

 

Čim leasing istekne ga se rješavam. Koliko neki ljudi pričaju o tom renaltu i nissanu , kak su djelovi jeftini i ima ih svuda, kak sam tražio polovnog gdje ima, cijene su barem 40% veće nego djelovi za mercedes v6 cdi koji sam isto nedavno popravljao. Ali dobro ,mercedes me služio 200tkm bez kvara ,tek sad dobio neke bubice ,ništa strašno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 12:44 (Milki).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti si jos imao srece, znam lika kojem je otisao motor zbog toga, isto qashqai.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 12:48 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice