Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.054
|
čitano: 13.199.912
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa Denso svjecicama? Kakve su naspram NKG?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Drzi se NKG. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

NGK*

 

I ne vidim zasto bi izbjegavao denso, meni su bile originalna ugradnja i izdrzale su bez brige 120 tkm(kolko je propisano od proizvodaca)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Iz moga iskustva NGK duze traje ali to vjerojatno ovisi od serije do serije, neka uzme one koje su tvornicke. 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

NGK...

Imao Denso Iridium sa jednom elektrodom za plin, 600kn svjećice, trebao se podesit razmak, al i dalje nije bilo ok, auto je znao trzat pri kretanju ko da ne prima gas i trza, to najopasnije na križanjima i kad se treba uključit u promet. Prije tog su bile Bosch i ok su bile, sada su BERU isto su ok, al nisu za plin neg obične.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 21:46 (DiRT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala
Bas i gledam za auto s plinom, znaci samo NGK onda

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 22:38 (Tony1999).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Decki gledam u sesvetama (autopiramida) automobil za curu..  Ima li tko iskustvo sto se njih tice? 

Daju mi da auto odvedem na provjeru di god ocu i ako treba mogu ic na teh ispisat km. 

Auto je mazda 90 000km 2008 1.3 motor.  Djeluje super. 

Eto moze i pitanje kakve su konkretno te mazde cuo sam da su pouzdane i da je najveci lroblem limarija.... 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Decki gledam u sesvetama (autopiramida) automobil za curu..  Ima li tko iskustvo sto se njih tice? 

Daju mi da auto odvedem na provjeru di god ocu i ako treba mogu ic na teh ispisat km. 

Auto je mazda 90 000km 2008 1.3 motor.  Djeluje super. 

Eto moze i pitanje kakve su konkretno te mazde cuo sam da su pouzdane i da je najveci lroblem limarija.... 

 https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-2-1.3-ce-oglas-31837275

 

 Ovaj jel ? Cini se ok osim sta mi je sumnjiv prednji branik, sad ne znam dal je sunce krivo ali dobro se raspitaj...

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Decki gledam u sesvetama (autopiramida) automobil za curu..  Ima li tko iskustvo sto se njih tice? 

Daju mi da auto odvedem na provjeru di god ocu i ako treba mogu ic na teh ispisat km. 

Auto je mazda 90 000km 2008 1.3 motor.  Djeluje super. 

Eto moze i pitanje kakve su konkretno te mazde cuo sam da su pouzdane i da je najveci lroblem limarija.... 

Ako je ekipa skidala kilometrazu prije svakog tehnickog nece ti puno pomoc ispis sa tehnickog....mozda sam u krivu.

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MEGATAMA kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Decki gledam u sesvetama (autopiramida) automobil za curu..  Ima li tko iskustvo sto se njih tice? 

Daju mi da auto odvedem na provjeru di god ocu i ako treba mogu ic na teh ispisat km. 

Auto je mazda 90 000km 2008 1.3 motor.  Djeluje super. 

Eto moze i pitanje kakve su konkretno te mazde cuo sam da su pouzdane i da je najveci lroblem limarija.... 

Ako je ekipa skidala kilometrazu prije svakog tehnickog nece ti puno pomoc ispis sa tehnickog....mozda sam u krivu.

 

 Tak je, vozis se 30tkm, prije tehnickog skines jedno 20k km i tak svaki put, pa "nije uvoz" nema bas nekog smisla.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

Čitatelj, si ti to promijenio auto i preselio se u hrv ? Danas sam te uhvatil na zaobilaznici 

 

 

Da, mozes me vidjeti na 13s, stojim na zebri i cekam zeleno, pored mene baba naravno, vozamo se.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A koliko se to isplati, pogotovo na tom autu?

Jer pošteno vraćanje koliko znam košta, ako se bas vraća da se ne nađe nigdje

 

Evo kome se da tražit, ima još ovakvih zanimljivih objava.

 

Evo još jedna

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 23:18 (Tony1999).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

A koliko se to isplati, pogotovo na tom autu?

Jer pošteno vraćanje koliko znam košta, ako se bas vraća da se ne nađe nigdje

 Ma sta kosta... Pa da vratis 200k km te kosta 100€ ak i tolko. Sta je njima to, par klikova i eto im 100€ u djepu a auto prodaju za 500-1000€ vise (ali ak je autokuca onda lako moguce da ima sve potrebno za to). Sad ne znam jel ovo moguce ali, mozda imaju isto neku vezu u tehnickom gdje mogu i izbrisat neke kilometre i nastimat datume i sl... to se recimo u Zubaku (ali ne tehnicki nego  kao servis moze napravit).

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 23:14 (hahhaajaads).
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

A e kao moze pregled gdje god ja ocu po mojoj zelji... 

Sad kako sam ja stvarno ne strucan a iz st sam a to je ipak u sesvetama vidio sam ovo

https://www.automehanicar.hr/kontakt-servis-zagreb-hyundai-kia-mazda-honda-toyota-suzuki-mitsubishi/

Kao jedan od  najboljih serrvisa za korejske automobile... 

Svakako prije kupnje bi isto ispisao km cisto da vidim... 

Znam to sto nije uvoz ne znaci nista...  Opet 12 godina 80 000km ako je automobil bio 2 vozilo u kuci moguce je cca 5000km godisnje ako se nije micalo iz zg... 

Posto ne znam nista o firmi eto to je najveci problem....

Inace kakva je ta mazda 2 sa ovim 1.3 motorom jeli tko to vozio? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma dobro vraćanje prije prodaje, nego ovo prije svakog tehničkog skidat 20k km

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

A ne znam koliko tako nesto se isplati na ovim malim. Autima... Nije to auto di mozes okrenut par tisuca eura nego mozda par stotina eura i ko ce se gnjavit s time svake godine?? 

I da nesto ne stima ne bo rekli ajde vidi na tehnicki... 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja samo znam da ovdje u Njemackoj skoro pa ne postoji auto iz recimo 2008 sa ispod 170-200 tisuca km...to sam jos malo rekao...a u Hr ih ko pljeve 2005 sa ispod 100 tisuca kilometara 🙄🙄🙄🙄🙄

Kao svi drze aute u garazi....kupili ih da garaza ne bude prazna.

 

Buraz kupio nedavno bmw5 2016 sa 98 tisuca kilometara  i to je trazio na papiru da se potvrdi kilometraza u bmwu inace ne kupuje.

Moja 520d je 2010 pa imam 304 tisuce km....

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 0:26 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MEGATAMA kaže...

Ja samo znam da ovdje u Njemackoj skoro pa ne postoji auto iz recimo 2008 sa ispod 170-200 tisuca km...to sam jos malo rekao...a u Hr ih ko pljeve 2005 sa ispod 100 tisuca kilometara 🙄🙄🙄🙄🙄

Kao svi drze aute u garazi....kupili ih da garaza ne bude prazna.

 

Buraz kupio nedavno bmw5 2016 sa 98 tisuca kilometara  i to je trazio na papiru da se potvrdi kilometraza u bmwu inace ne kupuje.

Moja 520d je 2010 pa imam 304 tisuce km....

 Evo ja imam doma 2010, a ima samo 60k km , novi kupljen, i što ćemo sad?  I znam još par ljudi koji rade, pazi ovo max 3-4k km na godinu i auti im imaju nikakvu km. ( ne pitaj zbog čega toliko malo  ). Uspoređivat nas i njemce je smješno. Tamo je normalno da se radi u prosjeku 30-40k km i više godišnje, kod nas privatno rijetko tko radi toliko km godišnje ( ja jesam jedno vrijeme ). Poslovno napravit 50-60k i više  km godišnje je   čisto nešto drugo ( tipa trgovački putnik, dostavljač i slično ).

 

Normalno da ima ''skidanja'' km  kod nas, ali to je u većini slučajeva danas lako provjeriti na više načina, pa ako ti je nešt sumnjivo na auto osim km na satu, bježiš od tog auta i ne kupuješ...

 

Nema smisla optuživat unaprijed...

 

Pa ja sam prodao auto sa 330km a auto je bio u ''mint'' stanju, a mogao sam komotno pola skinut i nebi se po nicem skuzilo jer sam ''bolestan'' na održavanje i najmanje sitnice istog.

 

U današnje doba skidat km je dosta rizično jer se ima dovoljno ''alata'' za provjerit ako imaš volje jel skidano ili ne.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

90% naših ljudi putuje do posla par kilometara. Nama je ludo i neobično ići dalje od 30km do radnog mjesta, svi gledamo nešto bliže. Kod stranaca to nije toliki bauk ko kod nas, zato i rade lude kilometre u godinu dana, pogotovo švabe.

Ja osobno nikad nisam išao dalje od 30km do posla, sad sam 5 km već 6 godina. Za potrebe posla s autom godišnje potrošim 12 rezervara goriva.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Decki gledam u sesvetama (autopiramida) automobil za curu..  Ima li tko iskustvo sto se njih tice? 

Daju mi da auto odvedem na provjeru di god ocu i ako treba mogu ic na teh ispisat km. 

Auto je mazda 90 000km 2008 1.3 motor.  Djeluje super. 

Eto moze i pitanje kakve su konkretno te mazde cuo sam da su pouzdane i da je najveci lroblem limarija.... 

 https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-2-1.3-ce-oglas-31837275

 

 Ovaj jel ? Cini se ok osim sta mi je sumnjiv prednji branik, sad ne znam dal je sunce krivo ali dobro se raspitaj...

 Mozda sam ja previse picajzla, ali meni sprijeda izgleda trobojna, hauba ne nasjeda bas 100%, i zadnji branik malo cudno stoji. 

I zasto ga je slikao bas mokrog poslije pranja

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 8:49 (Tony1999).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...
hahhaajaads kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Decki gledam u sesvetama (autopiramida) automobil za curu..  Ima li tko iskustvo sto se njih tice? 

Daju mi da auto odvedem na provjeru di god ocu i ako treba mogu ic na teh ispisat km. 

Auto je mazda 90 000km 2008 1.3 motor.  Djeluje super. 

Eto moze i pitanje kakve su konkretno te mazde cuo sam da su pouzdane i da je najveci lroblem limarija.... 

 https://www.njuskalo.hr/auti/mazda-2-1.3-ce-oglas-31837275

 

 Ovaj jel ? Cini se ok osim sta mi je sumnjiv prednji branik, sad ne znam dal je sunce krivo ali dobro se raspitaj...

 Mozda sam ja previse picajzla, ali meni sprijeda izgleda trobojna, hauba ne nasjeda bas 100%, i zadnji branik malo cudno stoji. 

I zasto ga je slikao bas mokrog poslije pranja

 Trobojna nije, zadnji kraj je u redu, plastika nemora na starom auto 100% sjedati, nekad iz tvornice čak tak izađu van.

Jedino je sumnjiv slikani prednji desni kraj, spoj haube i blatobrana, tu je bilo limarske intervencije.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam ako odem do zagreba odvedem da ga se pogleda u servis i eto sve ce valjda bit jasnije...  Opet da krije nesto otkrije se... 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Otac mi ima Xaru iz 2003 godine,110Kkm,jucer prominio prvi put zupcasti remen 😂.

Btw vozim novog Captura vec 3 miseca i upravo mi dosao sa servisa nakon 10-15 dana,promijenioi su kompresor klime..sad cujem da ima jos jedan u Rijeci s istim problemom!
Inace auto osim toga top,osobno izgleda odlicno i pase mi povisena karoserija i polozaj za volanom.Satra sam se sa Meganom,tesko u niza auta kad naviknes na ovo!
AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

meni sad izgleda odlično Captur, a inače mi je to bilo vozilo za tetke - gdje god sam ga vidio ispočetka, voze ga polovnjače..

 

sad i muški....i ja bi...

 

i jedino me smeta, bubanj kočnice otraga a napikiraš si 1.3 TCe s 130 KS.....

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Treba uzeti u obzir da ima ljudi sa jednim automobilom, sa dva automobila, sa automobilom i motociklom,

sa dva automobila i motociklom...

 

E sad, dnevni automobil vozim pon-pet posao i natrag, privatno se furam sa Sym motociklom,

osobito je gust po gradskim guzvama gdje se sa automobilom vuces - sa motociklom si jednostavno

brzi, ne moram nigdje placat parking, trosi naspram automobila kao upaljac.

 

Naravno, osoba koja ima dnevni i vikend automobil, imat ce vozilo za 10g sa mozda manje od 100.000km,

dok ce na dnevnom imati 350.000km za 10 godina, i bar 50.000km na motociklu.

 

Tako da, automobili sa malo kilometara zaista postoje. Al postoje i mutna vozila sa skidanim kilometrima.

Osobno to nikad nebi ucinio - radi 2-3.000€ vise sto mogu dobit, da riskiram, nema sanse.

Uglavnom vozilo prodam autokuci - dobijem manje, al prodam odmah - no naravno, pregovorim za cijenu

tako sto uzmem drugo vozilo kod njih, pa opet imam dobar deal.

 

Najgore je prodat vozilo poznaniku - ak nesto ne bude stimalo za 30-50.000km, reci ce "eto ti si mi uvalio".

Prodam autokuci, oni dalje, pa ako kupac nije provjerio vozilo - sam si je kriv - makar sam vecinu svojih automobila prodao

sa ispod 170.000km (osim Sierre).

 

Neki dan sam mijenjao remen na Sym, mijenja se na 80.000km. Bio sam kod mehe, i rekao mi je "gle, taj remen bi izdrzao jos bar 20.000km,

dakle cijelu ljetnu sezonu, al nije greska, promjenit".

 

Vjerujem da ce mi to biti zadnji veci servis na Sym, osim zamjena kocionog ulja, te motornog i filtera.

Tahometar gubi osvjetljenje, otvorio sam, sve je zalemljeno i zaliveno, ne isplati se cackat s tim,

a novi tahometar je 700€, tako da 0 bodova. Ak mi uleti polovni, super, al uglavnom ih nema za kupit.

Jedan mi je pobjegao sa eBaya.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U Hr ne riskiras doslovno nista sa skidanjem kilometara,bilo je ne tako davno po svim Hr portalima o onom slucaju sa skidanjem kilometara u Virovitici/Pitomaci ne sjecam se...uglavnom zakljucak je bio...nikome nista.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ako nista ne riskiram, onda riskiram svoj ugled i svoje lice. A to je nezamjenivo.

Tko hoce, nek skida. Jedino sto ja skidam su bermude na FKK.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam sa Focusom od 2006. do 2020. napravio 135000 km. Većina onih koji su zvali za auto ispitivali su me kao da sam lopov i prevarant. Sa takvima mi se ne da ni razgovarati pa bi ih otkantao, a onda im je to još sumnjivije. No boli me đon... Traži si drugi auto.

Vožnja od doma do posla i nazad (cca 20 km ukupno), neki izlet, more itd...Zašto bih radio više km? I siguran sam da puno ljudi odveze godišnje km koliko i ja.

Teta i tetak penzioneri su sa Corsom od 2008. do 2020. napravili samo 35000 km.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Upravo na svom Outlanderu napunio 100k, auto je star tocno 4god, vozi se dosta, na posao, skola, vrtic, grad, autoput, ponekad njemacka-hrv, vikend izleti itd.. nisam ga kupio da mi stoji. Imam kolegu koji vozi X3 i pravi cca 6k godisnje.. sta rec.
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Ja sam sa Focusom od 2006. do 2020. napravio 135000 km. Većina onih koji su zvali za auto ispitivali su me kao da sam lopov i prevarant. Sa takvima mi se ne da ni razgovarati pa bi ih otkantao, a onda im je to još sumnjivije. No boli me đon... Traži si drugi auto.

Vožnja od doma do posla i nazad (cca 20 km ukupno), neki izlet, more itd...Zašto bih radio više km? I siguran sam da puno ljudi odveze godišnje km koliko i ja.

Teta i tetak penzioneri su sa Corsom od 2008. do 2020. napravili samo 35000 km.

E kamo ovaj svijet ide.... Trebao si naći nekog mahera da ti digne kilometražu za nekih 200 tisuća, možda bi ovi bili sretniji i lakše bi prodao auto  

Moj auto je 2016. uvezen iz Njemačke s 230 000 km na satu i od onda sam napravio 50000. Kilometri nisu skidani al kad ću ga prodavati ko će mi vjerovati? Valjda 1% ljudi jer ako je uvezen ili radiš malo kilometara svi misle da su automatski skinuti.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice