Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.229.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

Ja ti imam opel astru J karavan. Ista velicina ko megan i focus.

Troje djece, 6god, 4god i 3mj.

6god -> sjedi na boosteru

4god -> sjedi na sjedalici II/III kategorija

3mj -> sjedi u jajetu

 

Tesko je to pokopcat jer je klupa 40/20/40 ak sam ja to dobro skuzil. Nadam se iduce godine uzet nesto vece.

6 i 4 god sjede jedna pored druge i kopcam ih na istu stranu gdi su ona dva utora za ukopcat i onda mi je problem jaje ukopcat jer booster prakticki pokrije to kud ukopcavam pojas.

Uglavnom, neznam kolko su ti klinci veliki al eto, kod kupovine sljedeceg prijevoznog sredstva bit ce mi bitno kolko je velika straznja klupa.

Ako ti jedno dijete moze bez boostera/sjedalice mislim da u focus ili mega bez problema ide jaje+sjedalica+trece dijete na sjedalu.

Provjeri, mozda scenic ima 40/40/40 zadnju klupu. Sad jbga :) nismo svi bas ludi za monovolumenima

 

Za odrzavanje i servise moras pricekat nekog drugog.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bumbumzvonko kaže...
Pozdrav kolege, koji bi odabrali od ova tri:
-Renault Megane Grandtour 1.5 dci, 2015 godina, 81kW, 110ks, 75 000km na satu, 8600E

-Renault Scenic 1.5 dci, 2015, 70kW, 90ks, 108 000km na satu, 8300E
(3.dijete na putu pa je zato u užem izboru)

Ford Focus Karavan, 1.5 tdci, 2015, godina, 88kW, 120ks, 112 000km na satu, 9300E.

Jel ima tko iskustva sa kojim?
Održavanje istih, servisi?

 

Za troje djece, ja bih isao na Scenic jer ima 3 zasebna sjedla u zadnjem redu. Jedino ne znam kako ce se taj motor nositi s toliki autom+putnici+prtljaga.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak je puklo smeće, vidi se da je načeta od prije, nevjerojatno kako 22mm gvožđa pukne ko da je od šećera.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tko rano rani, novu fotku grabi

Evo nešto za fauweljubce:

 
 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Može preporuka, vaša iskustva nekog dobrog majstora za ugradnju plina na autu ( Zagreb i okolica )??

Planiram si do kraja godine dok skupim lovu ugradit plin, pa me zanima.

Kolko vidim na internetu cjene su više-manje iste za motor od 4 cilindra ( cca oko 8 000 kn sa ugradnjom i atestom - skuplja verzija ), s tim da bi htio skuplju varijantu navodno sa dodatnim podmazivanjem ventila, radi same zaštite ventila, i bocu tj. spremik od 35 l ( umjesto rezernog kotaca ) kako nebi izgubio prostor u bunkeru sa velikom bocom od cca 80 l

Molim vas bez komentara  "NA PLIN SE KUHA, A NA BENZIN VOZI"

Radi se o autu " Mazda 3 2011 god. 1.6 77kw"

Lp

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 22:25 (Marti).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Može preporuka, vaša iskustva nekog dobrog majstora za ugradnju plina na autu ( Zagreb i okolica )??

Planiram si do kraja godine dok skupim lovu ugradit plin, pa me zanima.

Kolko vidim na internetu cjene su više-manje iste za motor od 4 cilindra ( cca oko 8 000 kn sa ugradnjom i atestom - skuplja verzija ), s tim da bi htio skuplju varijantu navodno sa dodatnim podmazivanjem ventila, radi same zaštite ventila, i bocu tj. spremik od 35 l ( umjesto rezernog kotaca ) kako nebi izgubio prostor u bunkeru sa velikom bocom od cca 80 l

Molim vas bez komentara  "NA PLIN SE KUHA, A NA BENZIN VOZI"

Radi se o autu " Mazda 3 2011 god. 1.6 77kw"

Lp

 Auto Plin Cepelin u Velikom Polju (Izmedju Zagreba-Velike Gorice)

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Marti kaže...

Može preporuka, vaša iskustva nekog dobrog majstora za ugradnju plina na autu ( Zagreb i okolica )??

Planiram si do kraja godine dok skupim lovu ugradit plin, pa me zanima.

Kolko vidim na internetu cjene su više-manje iste za motor od 4 cilindra ( cca oko 8 000 kn sa ugradnjom i atestom - skuplja verzija ), s tim da bi htio skuplju varijantu navodno sa dodatnim podmazivanjem ventila, radi same zaštite ventila, i bocu tj. spremik od 35 l ( umjesto rezernog kotaca ) kako nebi izgubio prostor u bunkeru sa velikom bocom od cca 80 l

Molim vas bez komentara  "NA PLIN SE KUHA, A NA BENZIN VOZI"

Radi se o autu " Mazda 3 2011 god. 1.6 77kw"

Lp

 Definitivno odi u auto Silvio u Novakima, Sveta Nedjelja, aktivni su na facebook-u (stavljaju slike ugradnje) i imaju web shop s cijenama pa si možeš pogledati ako te šta zanima.

Za sada u ovih 6 godina koliko imam automobil, oni su mi se pokazali kao dobri i zadnjih par godina na servis plina furam samo kod njih, s time da sam prije toga u jednom navratu bio u Auto Timu (fino naplate posao i zadržavaju auto samo kako bi se naplatili više, točnije 2h umjesto 1h), u Cepelinu (mjenjao elektroventil fino se naplatili, užasno arogantni, potraži malo iskustva drugih po netu što kažu za njih), vrlo pozitivno iskustvo ide za Tidala jedini problem kod njih je što su dosta udaljeni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 7:30 (Branimir2412).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kakav pobogu renault uzmi Focus super auto
SAMSUNG NOTE 10+
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 7:34 (pasko).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
smajlee kaže...

Ja ti imam opel astru J karavan. Ista velicina ko megan i focus.

Troje djece, 6god, 4god i 3mj.

6god -> sjedi na boosteru

4god -> sjedi na sjedalici II/III kategorija

3mj -> sjedi u jajetu

 

Tesko je to pokopcat jer je klupa 40/20/40 ak sam ja to dobro skuzil. Nadam se iduce godine uzet nesto vece.

6 i 4 god sjede jedna pored druge i kopcam ih na istu stranu gdi su ona dva utora za ukopcat i onda mi je problem jaje ukopcat jer booster prakticki pokrije to kud ukopcavam pojas.

Uglavnom, neznam kolko su ti klinci veliki al eto, kod kupovine sljedeceg prijevoznog sredstva bit ce mi bitno kolko je velika straznja klupa.

Ako ti jedno dijete moze bez boostera/sjedalice mislim da u focus ili mega bez problema ide jaje+sjedalica+trece dijete na sjedalu.

Provjeri, mozda scenic ima 40/40/40 zadnju klupu. Sad jbga :) nismo svi bas ludi za monovolumenima

 

Za odrzavanje i servise moras pricekat nekog drugog.

 Nažalost, Renault ima najširu klupu u svakoj klasi i modelu vozila.

 

Mene isti problem muči, kad pokvačim dvije sjedalice II/III kategorije, u sredinu žena jedva torbicu stavi. Gledamo Scenica, najširu klupu ima, a ja bi radije išao pješice nego kupio Renaulta (kumu na Grandtouru 2015.g., otišo senzor ABS-a, 2 puta ... prvi put platio 8600 kn, drugi put ga stavio na njuškalo), kaže majstor da je to jedan od redovnih kvarova ... i među jeftinijima.

Gledao sam 3008 pižoa, zadnja klupa ko u nekom hatchbacku ... užas, da ne spominjem Captur i slične ... ko hatchback, još i gore.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 7:41 (Jarvan).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakav to ABS senzor kosta 8k kn? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Gledamo Scenica, najširu klupu ima, a ja bi radije išao pješice nego kupio Renaulta (kumu na Grandtouru 2015.g., otišo senzor ABS-a, 2 puta... prvi put platio 8600 kn, drugi put ga stavio na njuškalo), kaže majstor da je to jedan od redovnih kvarova ... i među jeftinijima.

Gledao sam 3008 pižoa, zadnja klupa ko u nekom hatchbacku ... užas, da ne spominjem Captur i slične ... ko hatchback, još i gore.

 Koliko?? Nadam se da je ovo tipfeler.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nije nažalost.

Ne sjećam se detalja, ali su francuzi posložili tak da nema samo ulogu iz naziva, nego je kriv za još par funkcija (navodno).

Doduše to je bila ponuda ovlaštenog servisa. 

 

Možda bi lokalni meho riješio jeftinije.

 

Neznam kak je s Megane Grandtour, ali Laguna je zanimljiva, ako moraš mijenjat iza diskove, moraš cijelu glavčinu mijenjati, što je naravno četverostruko povećanje cijene naspram promjene samo diska.

 

Puno toga su složili da ako nekaj krepa da moraš mijenjati još 3 stvari s tim u kompletu.

 

Na Modusu ako krepa kiler klime, mijenjaš oba kilera i sl ... oni vole živjet od popravaka više nego ijedna druga marka auta.

 

A s druge strane, pajdo je imao Clia 1.5 dci, prevalio 500.000 km bez kvara (redovno održavanje i veliki servisi).

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 8:24 (Jarvan).
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Evo uzeo Clia Grandtour 😅, 2016g, 1.5 dci, 98000 na satu. Nek se djeca stisnu iza, šta da im radim
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 13:14 (bumbumzvonko).
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Ne sjećam se detalja, ali su francuzi posložili tak da nema samo ulogu iz naziva, nego je kriv za još par funkcija (navodno).

...

Neznam kak je s Megane Grandtour, ali Laguna je zanimljiva, ako moraš mijenjat iza diskove, moraš cijelu glavčinu mijenjati, što je naravno četverostruko povećanje cijene naspram promjene samo diska.

A gdje nađeš te legende? Megane ABS senzor je par sto kuna, zadnji diskovi za Lagunu isto?

Bar je Renaulte jeftino održavati.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Moze preporuka kakvog auta od 5000eura?Ne treba nista veliko niti previse jako. Bitno mi je da nema previse ulaganja odmah na startu.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

A gdje nađeš te legende? Megane ABS senzor je par sto kuna, zadnji diskovi za Lagunu isto?

Bar je Renaulte jeftino održavati.

 

To su te rekla-kazala price. ABS senzor sigurno nije 8000 kn, a i cudno mi je da nije rjeseno preko garancije na tako novom autu, mora da je covjek bas imao peh pa istekla malo prije kvara.

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa i oni ugradeni u lezaj kotaca dodu oko 2-3k kn u ovlastenom, znaci ne znam kako moze biti 8k kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 13:50 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Endymon kaže...
Moze preporuka kakvog auta od 5000eura?Ne treba nista veliko niti previse jako. Bitno mi je da nema previse ulaganja odmah na startu.

 

Cini se solidno, jest da je trom agregat, al se zato ni ne kvari:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-oglas-32113722

 

Visak love ostavis sa strane za regu, tehnicki i eventualna ulaganja.

 

Ovu treba provjeriti, na firmu a ima relativno malo KM:

https://www.njuskalo.hr/auti/honda-accord-2.0-oglas-32077022

 

A ovoj su skidani sto posto, jer je preprodavac, dakle cijena mora ici na 3000€:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-1.4-diesel-cd-oglas-31974826

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav!

Uzimam auto u drugoj županiji (rabljeni, istekla rega prije 2 dana), kakav je proces s registracijom s obzirom da ga ne bi smio voziti bez registracije do svoje županije. Moram li se javiti u PU lokalnu ili idem na tehnički u toj županiji?  

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Morat ces platiti dostavno vozilo (ili jos bolje, vlasnik), tak se treba dogovoriti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luxy2501 kaže...

Pozdrav!

Uzimam auto u drugoj županiji (rabljeni, istekla rega prije 2 dana), kakav je proces s registracijom s obzirom da ga ne bi smio voziti bez registracije do svoje županije. Moram li se javiti u PU lokalnu ili idem na tehnički u toj županiji?  

 Što se tiče rege i prijenosa, sve se to obavlja u centru za tehničku ispravnost vozila i to sve možeš obaviti u mjestu odakle uzimaš automobil, samo u toj stanici za pregled vozila moraš provjeriti da li na stanju imaju registarske tablice s oznakom tvojeg područja i to je ugl. to. Najbolje ih nazoveš neka ti objasne točnu proceduru da znaš što trebaš od papirologije i koji su ti dodatni troškovi.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Odeš na tehnički u tom mjestu gdje kupuješ, i naprave ti probne tablice 3 dana bez tehničkog ili 15 ali onda plaćaš tehnički u tom mjestu i kad budeš radio registraciju kod sebe onda netrebaš plaćat tehnički kod sebe, i normalno platiš osiguranje.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Morat ces platiti dostavno vozilo (ili jos bolje, vlasnik), tak se treba dogovoriti.

 

Probe ništa? Ili ako imaju na stanju oznake njegovog područja odmah ga registrira.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 @Fake_Alert Kakvo je stanje na dvojci? Je li bilo kakvih radova? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 22:21 (ivanzu).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Branimir2412 kaže...
Luxy2501 kaže...

Pozdrav!

Uzimam auto u drugoj županiji (rabljeni, istekla rega prije 2 dana), kakav je proces s registracijom s obzirom da ga ne bi smio voziti bez registracije do svoje županije. Moram li se javiti u PU lokalnu ili idem na tehnički u toj županiji?  

 Što se tiče rege i prijenosa, sve se to obavlja u centru za tehničku ispravnost vozila i to sve možeš obaviti u mjestu odakle uzimaš automobil, samo u toj stanici za pregled vozila moraš provjeriti da li na stanju imaju registarske tablice s oznakom tvojeg područja i to je ugl. to. Najbolje ih nazoveš neka ti objasne točnu proceduru da znaš što trebaš od papirologije i koji su ti dodatni troškovi.

 U slucaju da je vozilo registrirano (gledam ipak vise vozila istih), mogu li odmah tamo saznati je li vozilo terećeno u obliku kredita/kazni i slično?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luxy2501 kaže...
 U slucaju da je vozilo registrirano (gledam ipak vise vozila istih), mogu li odmah tamo saznati je li vozilo terećeno u obliku kredita/kazni i slično?

 Da li je vozilo trećeno ili ne možeš saznati od Fine putem sms-a preko broja šasije ili to pokušaj telefonski riješiti ili osobnim odlaskom u finu. Za kazne se tereti vlasnik vozila koji ih je počinio preko broja tablice vozila i svojih informacija, tako da za taj dio ne bi trebao previše brinuti jer ćeš ti biti novi vlasnik s novim tablicama i podacima u policiji. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 7:18 (Branimir2412).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

Jedna umjetnička.... 

Samomrzeći hrvat
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

8000kn moze kostat jedino abs pumpa, a ne senzor

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Branimir2412 kaže...
Luxy2501 kaže...
 U slucaju da je vozilo registrirano (gledam ipak vise vozila istih), mogu li odmah tamo saznati je li vozilo terećeno u obliku kredita/kazni i slično?

 Da li je vozilo trećeno ili ne možeš saznati od Fine putem sms-a preko broja šasije ili to pokušaj telefonski riješiti ili osobnim odlaskom u finu. Za kazne se tereti vlasnik vozila koji ih je počinio preko broja tablice vozila i svojih informacija, tako da za taj dio ne bi trebao previše brinuti jer ćeš ti biti novi vlasnik s novim tablicama i podacima u policiji. 

 Dakle ako sam sve dobro shvatio, u najbližoj tehničkoj stanici se obavi prijepis na probne tablice (ili lokalne iz mog mjesta ako imaju na stanju), a terećenje na vozilu me onda ne dira osim ako je slučaj nekakvog kredita? Isprike na redudantnim pitanjima, samo želim doći pred vozila maksimalno informiran. Hvala!

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Luxy2501 kaže...
Branimir2412 kaže...
Luxy2501 kaže...
 U slucaju da je vozilo registrirano (gledam ipak vise vozila istih), mogu li odmah tamo saznati je li vozilo terećeno u obliku kredita/kazni i slično?

 Da li je vozilo trećeno ili ne možeš saznati od Fine putem sms-a preko broja šasije ili to pokušaj telefonski riješiti ili osobnim odlaskom u finu. Za kazne se tereti vlasnik vozila koji ih je počinio preko broja tablice vozila i svojih informacija, tako da za taj dio ne bi trebao previše brinuti jer ćeš ti biti novi vlasnik s novim tablicama i podacima u policiji. 

 Dakle ako sam sve dobro shvatio, u najbližoj tehničkoj stanici se obavi prijepis na probne tablice (ili lokalne iz mog mjesta ako imaju na stanju), a terećenje na vozilu me onda ne dira osim ako je slučaj nekakvog kredita? Isprike na redudantnim pitanjima, samo želim doći pred vozila maksimalno informiran. Hvala!

 Upravo tako, a za najtočnije informacije ti je najbolje nazvati centar za tehnički pa pitati jer svake godine se nešto novo mijenja u vezi zakona i sl. gluposti, ovo što sam ti rekao je prema mojoj spoznaji od prošle godine u 9mj, kada smo bratu išli sređivati kupljeni auto.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice