Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...
Ezio kaže...

Ja sam sa Focusom od 2006. do 2020. napravio 135000 km. Većina onih koji su zvali za auto ispitivali su me kao da sam lopov i prevarant. Sa takvima mi se ne da ni razgovarati pa bi ih otkantao, a onda im je to još sumnjivije. No boli me đon... Traži si drugi auto.

Vožnja od doma do posla i nazad (cca 20 km ukupno), neki izlet, more itd...Zašto bih radio više km? I siguran sam da puno ljudi odveze godišnje km koliko i ja.

Teta i tetak penzioneri su sa Corsom od 2008. do 2020. napravili samo 35000 km.

E kamo ovaj svijet ide.... Trebao si naći nekog mahera da ti digne kilometražu za nekih 200 tisuća, možda bi ovi bili sretniji i lakše bi prodao auto  

Moj auto je 2016. uvezen iz Njemačke s 230 000 km na satu i od onda sam napravio 50000. Kilometri nisu skidani al kad ću ga prodavati ko će mi vjerovati? Valjda 1% ljudi jer ako je uvezen ili radiš malo kilometara svi misle da su automatski skinuti.

 280 tisuca km za 4 godine star auto nije malo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Auto sa malo km inace ne dode do oglasnika.

 

Je li itko ima iskustva sa ovom stranicom?

https://guma.hr/

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi. 280.000km u 4 godine gradske voznje - uglavnom je taj "papa",

vise puta je presaltao nego FAP iz ´63.

 

Dok 280.000km u 4 godine, gdje je 90% voznje autoput - to je podnosljivo.

Osim ako se ganjalo s njim na DE Autobahnu, tad isto treba bit oprezan.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ne znaci to da je papa ako je uredno servisiran. Ima auta sa puno km koji su daleko bolji od nekih mlađih sa malo km. Problem moze biti jedino da je auto od rent a cara ili taxi sluzbe, upravo oni ne servisiraju u sluzbenom servisu nego imaju svoje ugovorne radione koje štede na svakom cosku.. takvi auti kasnije najcesce zavrsavaju na trzistima istocne europe jer im to debelo rusi cijenu u maticnoj drzavi a mora se navest u ugovoru i dati garancija.. s toga samo export.
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Zato ti i kazem - nece nitko normalan napraviti u 4 godine 280.000km - to ti budu braca,

3-4 turcina Taxi, vozi se 6-8h po smjeni, masina se ne gasi, vecinom gradska voznja, plus voznje

na aerodrom i natrag - servisni intervali su nikakvi, stede koliko god mogu, tako da je bolje

vozilo koja ima vecinom otvorenu cestu, jer niti jedan taxi (bar kojeg ja poznajem), ne nalazi musterije na autoputu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi krivo ste me shvatili, uvezen je 2016. ali auto je 2005. godište, trebao sam to napomenuti.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ezio kaže...

Ja sam sa Focusom od 2006. do 2020. napravio 135000 km. Većina onih koji su zvali za auto ispitivali su me kao da sam lopov i prevarant. Sa takvima mi se ne da ni razgovarati pa bi ih otkantao, a onda im je to još sumnjivije. No boli me đon... Traži si drugi auto.

Vožnja od doma do posla i nazad (cca 20 km ukupno), neki izlet, more itd...Zašto bih radio više km? I siguran sam da puno ljudi odveze godišnje km koliko i ja.

Teta i tetak penzioneri su sa Corsom od 2008. do 2020. napravili samo 35000 km.

 

Samo rijetki su takvi slučajevi, kum je kupio auto star 12 godina sa 30kkm, od familije pa 100% nije skidano, vozio ga neki deda povremeno do placa i sl., bio prije kupnje svejedno kod poznatog mehaničara, auto mehanički skoro netaknut, samo ga je deda nema di nije očešao po laku, isto tak susjed ima 20 godina star auto i nema ni 100kkm na satu, samo za ta dva slučaja s malo kilometara osobno znam

 

Dok opet na drugu stranu, frend surađuje s jednim dilerom - šoderašom(frend nema veze s time niti to podržava) i veli da to nije normalno koliko lik mulja sa skidanjem kilometraže, ko god misli da su oni pošteni taj je naivan ko francuska sobarica, ne velim da 100% rabljenih od šoderaša ima skinute kilometre, ali samo jako mali broj možda nema

 

Pa opet znam za slučaj, jedan poznati salon rabljenih(znam lika koji radi za njih), dođe im auto sa 450kkm, vozio trgovački putnik u njemačkoj, samo on boravio u autu i jedini ga vozio, na zadnjoj klupi nikad sjedeno, pitanje jesu li ikad i zadnja vrata otvarana, na suvozačkom isto, servisiran u ovlaštenom, rekao bi savršeno stanje za tu kilometražu, ovi tu ga još malo upicanili, skinuli kilometražu na 150kkm i utopili ga vrlo brzo

 

Ima danas vozila di se se kilometri zapisuju na više mjesta, npr. i u ključu, samo je problem kaj uz taj napredak raste i napredak kak te sve sisteme zajebat, iskreno ja bi onima koji to rade lomio ruke za kaznu

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 11:54 (minarelli).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Jedino se kod Alfe ne skidaju kilometri, ionako nitko ne vjeruje da je prosla 150.000km.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Jedino se kod Alfe ne skidaju kilometri, ionako nitko ne vjeruje da je prosla 150.000km.

 Ne kuzim, zasto nitko ne vjeruje to?

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
Čitatelj kaže...

Jedino se kod Alfe ne skidaju kilometri, ionako nitko ne vjeruje da je prosla 150.000km.

 Ne kuzim, zasto nitko ne vjeruje to?

 pa crkne prije...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...
Čitatelj kaže...

Jedino se kod Alfe ne skidaju kilometri, ionako nitko ne vjeruje da je prosla 150.000km.

 Ne kuzim, zasto nitko ne vjeruje to?

 pa crkne prije...

Blazeni vlasnici svih ostalih vozila koji spavaju mirno onda  

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je, bas bu jedan 1.9JTD crknul  Pa prije budu odapela 2 komada onih toyota mlinceka nego ikaj drugo 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Blazeni vlasnici svih ostalih vozila koji spavaju mirno onda  

 Netko ima Alfu 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-166-2.4-jtd-oglas-31203676

 

I iz osobnog iskustva potvrđujem da se napravi pun k kilometara bez ijednog kvara. (link je reprezentativan, neznam čiji je to auto).

 

Original dizne, original EGR, amortizeri prvi put se mijenjaju u prosjeku na 200.000 km i sl. Kod kunkurencije to je rijetkost, kod Alfe standard.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 13:29 (Jarvan).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Alfe su vecinom preljepe,koliko su pouzdane ne znam jer nisam imao niti jednu.

Imao je bivsi kolega onu Alfu sa boxer masinom ta se trgala kao luda,imala je odlican zvuk,u to vrijeme sam imao Mazdu MX3.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-166-2.4-jtd-oglas-31203676

 

I iz osobnog iskustva potvrđujem da se napravi pun k kilometara bez ijednog kvara. (link je reprezentativan, neznam čiji je to auto).

 

Original dizne, original EGR, amortizeri prvi put se mijenjaju u prosjeku na 200.000 km i sl. Kod kunkurencije to je rijetkost, kod Alfe standard.

 Ma nemoguce, pa ta alfa vjerovatno ima 100tkm ali je ovaj to nadodo jos da se vidi da moze prec 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imao je prijatelj takvu, sve sto si nabrojao je mijenjao izmedu 150-250k km, prvo EGR pa onda 2 dizne.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MEGATAMA kaže...

Alfe su vecinom preljepe,koliko su pouzdane ne znam jer nisam imao niti jednu.

Imao je bivsi kolega onu Alfu sa boxer masinom ta se trgala kao luda,imala je odlican zvuk,u to vrijeme sam imao Mazdu MX3.

 Benzinci svi osim 3.2 su bili sranje, niti išlo nekud, a kvarilo se.

Dizelke totalno druga pjesma.

 

Neredovito održavanje, nafta koja se nabavlja na crnjaka i sl. ubije svaki auto.

 

Ja na svojoj imao sve original, prodao je sa 200.000 km, na 190.000 mijenjao originalne amortizere.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 14:09 (Jarvan).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pero Dinamit kaže...
ivanoile kaže...

Blazeni vlasnici svih ostalih vozila koji spavaju mirno onda  

 Netko ima Alfu 

 Talijana iz iste obitelji, ali me strah ista govorit da ne bih ureknuo i druzio se sa serviserima ostatak ljeta 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 14:38 (ivanoile).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam 159-tku 1,9JTDm sa preko 300 000 km. (kupio sam ju prije 4 godine sa cca 160 000 km)

Na motoru ništa nije dirano, sve je original. 

Ove godine sva 4 amortizera. E da, bilo je sranja sa Opelovim g*ovnom od getribe, slavno M32 g*ovno, počela je zujat 5. i 6. brzina, pa sam morao getribu reparirat. Kad je već to bilo dolje, promijenio sam i lamelu i zamašnjak.

Bilo je sitnih problema (crijevo klime, nosač motora i još par sitnica), ali sve u svemu odličan auto.

Ni iznutra ni izvana se nikad nebi reklo da auto ima preko 300 000 km. Mijenjam ulje i filtere svakih 15 000 km i to je to.

Sad kad su novi amortizeri i 18" felge gore, auto se i stvarno odlično vozi, stvarno dobar kompromis između udobnosti i držanja ceste. Ponekad se i iznenadim kad ulazim u zavoj malo brže, kolko prednji kotači imaju gripa. Još malo skrenem volan, nos iste sekunde skreće, baš ulijeva puno povjerenja.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 14:56 (mika2210).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mika2210 kaže...

Ja imam 159-tku 1,9JTDm sa preko 300 000 km. (kupio sam ju prije 4 godine sa cca 160 000 km)

Na motoru ništa nije dirano, sve je original. 

Ove godine sva 4 amortizera. E da, bilo je sranja sa Opelovim g*ovnom od getribe, slavno M32 g*ovno, počela je zujat 5. i 6. brzina, pa sam morao getribu reparirat. Kad je već to bilo dolje, promijenio sam i lamelu i zamašnjak.

Bilo je sitnih problema (crijevo klime, nosač motora i još par sitnica), ali sve u svemu odličan auto.

Ni iznutra ni izvana se nikad nebi reklo da auto ima preko 300 000 km. Mijenjam ulje i filtere svakih 15 000 km i to je to.

Sad kad su novi amortizeri i 18" felge gore, auto se i stvarno odlično vozi, stvarno dobar kompromis između udobnosti i držanja ceste. Ponekad se i iznenadim kad ulazim u zavoj malo brže, kolko prednji kotači imaju gripa. Još malo skrenem volan, nos iste sekunde skreće, baš ulijeva puno povjerenja.

 

Stvarno ljep auto ❤️❤️❤️❤️❤️

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Sto onda kažete dali se isplati to ic vidit iz st za Zagreb? 

I odveo bi tu mazdu u autoservis turek cuo sam sve najbolje od njima pa ce oni mi svakako znat rec jeli automobil valja ili ne... 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo malo zagrebacke potrosnje.  Klima,guzva i to je to. Onda kad cujem ekipu kak trosi 5-6l po zagrebu.

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 16:40 (omomomomoomm).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Evo malo zagrebacke potrosnje.  Klima,guzva i to je to. Onda kad cujem ekipu kak trosi 5-6l po zagrebu.

 Uh, dobro je. Ja sam prošao 8 pa si mislim da je puno (VŽ)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naletio danas u intersparu felgen beast je opet na akciji, pa ako tko hoće, odlična stvar, bez četkanja i ribanja čisti felge, idealno za samoposlužnu autopraonicu

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Naletio danas u intersparu felgen beast je opet na akciji, pa ako tko hoće, odlična stvar, bez četkanja i ribanja čisti felge, idealno za samoposlužnu autopraonicu

 

 Ja se opskrbil za sljedećih godinu dana 

 

 

EDIT: forum odlično radi pa mi je stavio sliku u citat 

 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 18:54 (luka94).
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
1BIT kaže...

Naletio danas u intersparu felgen beast je opet na akciji, pa ako tko hoće, odlična stvar, bez četkanja i ribanja čisti felge, idealno za samoposlužnu autopraonicu
 

 Ja se opskrbil za sljedećih godinu dana 

 

 

EDIT: forum odlično radi pa mi je stavio sliku u citat 

 

 ovo je dobro po usjevima malo izlit

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Evo malo zagrebacke potrosnje.

 

to je još dobro, koliko moj tenk popije kada se malo po gradu vozikam 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 21:39 (nine).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Evo malo zagrebacke potrosnje.  Klima,guzva i to je to. Onda kad cujem ekipu kak trosi 5-6l po zagrebu.

 To vjerovatno od Citatelja tolko trosi, jer on se vozi ko dedek i uz to jos po lijevoj traci 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

I to samo autocestom, ti kilometri su bolji nego gradski

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice