Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.060
|
čitano: 13.200.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Evo malo zagrebacke potrosnje.  Klima,guzva i to je to. Onda kad cujem ekipu kak trosi 5-6l po zagrebu.

 

 

Bas jutros, autoput nekim cudom "prazan", laganani 135 bez tempomata.

No, popodne druga slika - dvije prometne na autoputu, ista ruta - skoro sat i pol voznje,

mic po mic, potrosnja po racunalu 7.3, makar vjerujem da je i vise.

 

Osobni rekord sa AWD-om mi je 5.7l, i to je moguce samo u proljece sa ljetnim gumama

i bez klime/grijanja. Dnevni prosjek je 6.6l, a najgore do sad u koloni 8.8l.

Racunam da je ralno bar 7l prosjek na godisnjoj razini. Al ne zamaram se time.

Trosio sam sa Sierrom 16l, no u to doba je nafta bila kao kikiriki.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
omomomomoomm kaže...

Evo malo zagrebacke potrosnje.

 

to je još dobro, koliko moj tenk popije kada se malo po gradu vozikam 

 Da samo tvoj auto je 100ks jaci 😀. Ti imas onaj volvo 2.5T??

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

2.0 je t5 od moje generacije, više nemaju 5 cilindara.. ali da, benzinac 240ks.. jedan dan sam se vozikao malo po gradu, ne po špici, bila je 13l, nemam sliku na žalost 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
omomomomoomm kaže...

Evo malo zagrebacke potrosnje.  Klima,guzva i to je to. Onda kad cujem ekipu kak trosi 5-6l po zagrebu.

  

Bas jutros, autoput nekim cudom "prazan", laganani 135 bez tempomata.

No, popodne druga slika - dvije prometne na autoputu, ista ruta - skoro sat i pol voznje,

mic po mic, potrosnja po racunalu 7.3, makar vjerujem da je i vise.

 

Osobni rekord sa AWD-om mi je 5.7l, i to je moguce samo u proljece sa ljetnim gumama

i bez klime/grijanja. Dnevni prosjek je 6.6l, a najgore do sad u koloni 8.8l.

Racunam da je ralno bar 7l prosjek na godisnjoj razini. Al ne zamaram se time.

Trosio sam sa Sierrom 16l, no u to doba je nafta bila kao kikiriki.

 Koje sve AWD postavke ima taj tvoj? Kakva je raspodjela snaga? Koji mode preferiras?

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

moj nije quattro. Moj je 150ks FWD S-tronic. 

PSN:Tomislav025
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sorry gore sam pisao Citatelju, ne znam sta je s ovim forumom u zadnje vrijeme, sa svakim updejtom sve vise useru, postali su kao microsoft.


Sta je taj tvoj, A6 ? 2.0 d ili benz?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 10:20 (bik).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

U principu je to Dynamic Torque Control AWD, nema mogucnosti dif-locka, ali zato moze raditi do omjera snage 50:50.

Isto tako kod ubrzanja prebacuje snagu na straznje kotace, te u krivinama preko diferencijala moze prebaciti vise snage na vanjske kotace.

 

Radi prilicno dobro, bio sam dosta u snijegu po brdima, gdje sam inace trebao lance sad ide bez problema,

plus nemam vise obavezu stavljati lance na cestama oznacenim za obavezno koristenje lanaca zimi.

(i dalje ih imam u gepeku, jer ako nista ne pomogne, stavim lance na prednje + AWD, uvjek cu se izvuci)

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
..

 

Osobni rekord sa AWD-om mi je 5.7l, i to je moguce samo u proljece sa ljetnim gumama

i bez klime/grijanja. Dnevni prosjek je 6.6l, a najgore do sad u koloni 8.8l.

Racunam da je ralno bar 7l prosjek na godisnjoj razini. Al ne zamaram se time.

Trosio sam sa Sierrom 16l, no u to doba je nafta bila kao kikiriki.

 Koje sve AWD postavke ima taj tvoj? Kakva je raspodjela snaga? Koji mode preferiras?

 Zna netko gdje pronaći malo više tehnički opis modova za određene modele?

Moj S-Cross ima Auto, Lock, Mud/Snow i Sport.

 

Kod Sporta se osjeti poprilična razlika u ubrzanju. Ali i potršnja. Pa me sad zanima dal se više snage prebaci nazad, dal ima promjena i u okretnom mometu.. itd..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Okretni moment sa masine je jednak, samo je rasporedjen na 4 umjesto na 2 kotaca,

dakle ukupni moment svih kotaca ce biti jednak, kao i samo na prednja dva - ne mozes od nicega

dobiti nesto.

 

Meni radi 90% vremena u FWD-u - dakle puni omjer 100:0, samo po kisi i snijegu se baci na AWD u max omjeru 50:50,

a straznji kotaci mogu uz pomoc dva kvacila rasporediti medjusobno snagu do omjera 10:90.

Prije to nije bilo moguce, jer su umjesto dva dodatna kvacila morali po kotacu koristiti kocnicu, i time se gubila energija na

jednom i prebacivali na drugi straznji kotac - nije idealno, ali i s tim se moze po snijegu.

 

Kako je kod S-Crossa, ne znam. Vjerovatno ovisi i generaciji jako puno,

jer prvi S-Cross je dizajniran u FIAT-u, pa je vjerovatno koristio i njihov AWD sistem.

 

Sve ima prednosti i mane - ti ako imas speru (dif-lock), mozes se stvarno izvuci iz svega,

dok ovakav adaptivan AWD ce tu zakazati, jer nece nastaviti kopati kao kad zakljucas kotace.

 

Najbolji AWD ima Subaru, to se zna, to ih je proslavilo. Nakon Subarua, jedan od najboljih ima Mercedes.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Okretni moment sa masine je jednak, samo je rasporedjen na 4 umjesto na 2 kotaca,

dakle ukupni moment svih kotaca ce biti jednak, kao i samo na prednja dva - ne mozes od nicega

dobiti nesto.

...

 Tako sam i mislio. Al mi se čini ko da auto stvarno ima više snage, pa još veča potrošnja kad sam se s time igrao..

Pa si mislim vjerojatno je samo taj osjećaj, a više onda i pritiščem gas pa ide i veća potrošnja :)

Ali svejedno, mislim si, možda mod malo dira i po nečem drugom osim o rasporedu momenta...

 

Ako netko zna il ima kakvu dokumentaciju nek javi :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa sport mod ti prekonfigurira cijelo vozilo, ne samo AWD sistem.

Kao prvo, veci je odziv na papucicu, ako imas automatski mjenjac, trudi se drzat omjer brzina

u visim okretajima gdje je maksimalni okretni moment na kotacima.

 

AWD tad najcesce radi u omjeru 70:30 pa do 50:50, jer tada ne mozes "proklizat",

il kak bi to seljaci nazvali "zavitlat ga pred cajka-barom".

 

Imas jednostavno vise gripa i samim time vozilo ubrzava idealnije.

 

 

 

Evo nasao sam ti za Suzukija, sve ti je prikazano i fino objasnjeno - ti imas AllGrip sistem:

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 12:20 (Čitatelj).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cyber zar nemas opis svih modova u dokumentaciji vozila, manual od auta?

 

 

 

 

 

Vezano za Subaru , mislim da su slavne godine davno zavrsile nakon godina na Imprezom , isao malo vidit videa, ima dost toga npr njihovog AWD u Foresteru ultimativni test u rikverc  :)

 

 

 od 7:34min

 

Toyota rav4 pocinje na 8:09min

 

 

Mitsubishi na 9.10min

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 13:11 (bik).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...

Cyber zar nemas opis svih modova u dokumentaciji vozila, manual od auta?

...

 Da, ali je više tipa: koristi se u ovoj i ovoj situaciji radli lakšeg bla bla, aktivira se bla bla. (osim ako stvarno negdje postoji tehnički opis, onda mi je promaklo)

 

Mene baš zanima ovo kako mi je Čitatelj napisao. Hvala!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Sto onda kažete dali se isplati to ic vidit iz st za Zagreb? 

I odveo bi tu mazdu u autoservis turek cuo sam sve najbolje od njima pa ce oni mi svakako znat rec jeli automobil valja ili ne... 

Ono što je meni onako na prvu čudno kod te Mazde je cijena. 

 

Ja imam trojku sedan 2007. sa 138k kilometara, srednja razina opreme, 1.6 benzinac i razmišljam staviti na oglasnik za 4300 i to mi se čini da neću nikad dobiti. Ok, ova dvojka je godinu novija i ima upola tih km kao moja, ali je i segment ispod i ima slabiji motor.

 

Ako si spreman dat tu cijenu za taj auto tad ok, a dal se isplati dolaziti iz ST pogledati taj jedan auto, ne znam. Ja bi na tvom mjestu probao naći barem još koju alternativu kad si već u ZG da ne dolaziš zbog jednog auta jer ako nešto ne štima možeš nazad za ST.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dc92 kaže...

 

Ako si spreman dat tu cijenu za taj auto tad ok, a dal se isplati dolaziti iz ST pogledati taj jedan auto, ne znam. Ja bi na tvom mjestu probao naći barem još koju alternativu kad si već u ZG da ne dolaziš zbog jednog auta jer ako nešto ne štima možeš nazad za ST.

 Bas to da. Jedino ce mu bit malo skupo ak bude isao pregledavat dva-tri auta u ovlasteni (ili bilo gdje na pregled) ak mu se prvi ne svidi ili jednostavno ne valja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 15:06 (hahhaajaads).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

Zato ti i kazem - nece nitko normalan napraviti u 4 godine 280.000km - to ti budu braca,

3-4 turcina Taxi, vozi se 6-8h po smjeni, masina se ne gasi, vecinom gradska voznja, plus voznje

na aerodrom i natrag - servisni intervali su nikakvi, stede koliko god mogu, tako da je bolje

vozilo koja ima vecinom otvorenu cestu, jer niti jedan taxi (bar kojeg ja poznajem), ne nalazi musterije na autoputu.

 Ja napravim godišnje oko 150.000km, 80% otvorena cesta, 20% grada.

Auto se vrhunski održava, u 3 godine što ga imam napravio je 480.000km, do kraja godine će ići na prodaju kad nagura pola milijuna...

Niti jedan bitan kvar, niti jednom da me je ostavio na cesti, auto se održava najbolje moguće, tako da, nije sve sa velikim kilometrima taxi

 

Kao dokaz prilažem fotku sa gpsa dolje, zadnjih 10ak dana kako izgleda, prosjek po danu mi je 500km 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Dc92 kaže...

 

Ako si spreman dat tu cijenu za taj auto tad ok, a dal se isplati dolaziti iz ST pogledati taj jedan auto, ne znam. Ja bi na tvom mjestu probao naći barem još koju alternativu kad si već u ZG da ne dolaziš zbog jednog auta jer ako nešto ne štima možeš nazad za ST.

 Bas to da. Jedino ce mu bit malo skupo ak bude isao pregledavat dva-tri auta u ovlasteni (ili bilo gdje na pregled) ak mu se prvi ne svidi ili jednostavno ne valja.

Istina, ali opet možda neće baš svaki voziti na pregled ako odmah na prvu nije to to. Ja sam jednom išao do ZG stotinjak km pa mi je bilo žao jer kako sam došao kod šoderaša i vidio auto uživo tako sam se okrenuo na peti i nazad kući. Nisam trebao ni trošiti pare na pregled, sve je bilo jasno na prvu.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Mjenjaj ulje najkasnije svakih 20.000km, s obzirom da imas tako puno otvorene voznje,

to je kao da si napravio 20% gradske voznje, znaci sa 480.000km otvorene ti je kao da si napravio 96.000km gradske voznje.

 

S tom masinom, ako redovno mjenjas ulje i filter, odradis bez frke milijun. A i kocnice ti vrlo vjerovatno dugo traju,

2x 250km autoputa dnevno, gdje kocis skoro nikada, jos ak vozis tempomatom, milina - mozes reci da ti kocnice traju 300.000km,

kao nekome 50.000km, tko samo dere po gradu i vise je na kocnici nego gasu.

 

 

Bik, vidi si ovaj video - sad koliko je znanstven, ne znam - moze biti vise reklamnog karaktera, ali je zanimljiv:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 15:29 (Čitatelj).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bik kaže...
Sorry gore sam pisao Citatelju, ne znam sta je s ovim forumom u zadnje vrijeme, sa svakim updejtom sve vise useru, postali su kao microsoft.


Sta je taj tvoj, A6 ? 2.0 d ili benz?

 A4 B9 Avant  2.0d.  150ks. Ljudi mi govore zasto sam uzeo tak slabi auto heh. Jer to je zapravo ulazni motor u tom modelu. Meni je sasvim solidan a uvijek postoji i opcija remapa na 190ks ali me malo strah radi mjenjaca.

PSN:Tomislav025
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Pa sve preko 90KS je dovoljno za dnevne zadace u otvorenoj i gradskoj voznji.

Ok, u HR su osiguranja s obzirom na snagu vozila nezamjetno veca,

no da ti je razlika izmedju 30KS 400-500€ godisnje, zapitao bi se.

 

Evo, danas testvno vozilo, C-HR 2020 sa 1.8h 98KS, ukupno kombinirano 122KS sa hibridnim motorom.

Autoput sasvim solidno ubrzava, do 135KS nikakvih problema. Po gradu je klasicno jos spricniji,

zbog velikog momenta elektromotora.

 

Potrosnja kao upaljac - naspram mog 5.9L - ista ruta ujutro, ista brzina.

A da imam vise gradske voznje, bila bi potrosnja jos niza.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

A da imam vise gradske voznje, bila bi potrosnja jos niza.

 Diskutabilno

Di2 & EPS FTW!
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj
Je reklamni spot , impresivno unistava ostalu ekipu i je nekad Subaru bio Tata mata AWD pogona ali sa zadnjim godinama i ovim SUV ludilom nema baš šanse pored tolike konkurencije..

Omommom..
Pusti ljubomorne duse koje nemaju poima o autima niti si ga mogu priustit svojim radom. To je standardni motor u A4 avantu i ujedno najprodavaniji.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 17:42 (bik).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
bik kaže...
Sorry gore sam pisao Citatelju, ne znam sta je s ovim forumom u zadnje vrijeme, sa svakim updejtom sve vise useru, postali su kao microsoft.


Sta je taj tvoj, A6 ? 2.0 d ili benz?

 A4 B9 Avant  2.0d.  150ks. Ljudi mi govore zasto sam uzeo tak slabi auto heh. Jer to je zapravo ulazni motor u tom modelu. Meni je sasvim solidan a uvijek postoji i opcija remapa na 190ks ali me malo strah radi mjenjaca.

 Ma sram te bilo, trebao si uzet model sa 6.0 V12 TDIem.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo bi ja ali da ga netko drugi odrzava. 😀.   

PSN:Tomislav025
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
bik kaže...
Sorry gore sam pisao Citatelju, ne znam sta je s ovim forumom u zadnje vrijeme, sa svakim updejtom sve vise useru, postali su kao microsoft.


Sta je taj tvoj, A6 ? 2.0 d ili benz?

 A4 B9 Avant  2.0d.  150ks. Ljudi mi govore zasto sam uzeo tak slabi auto heh. Jer to je zapravo ulazni motor u tom modelu. Meni je sasvim solidan a uvijek postoji i opcija remapa na 190ks ali me malo strah radi mjenjaca.

ma 150ks i dizelski moment su i vise nego solidni na ~1400kg autu, tolko je i moj jak/tezak, ne znam u kojem scenariju ti moze sfaliti snage

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moj 520d touring trosi po gradu 7.8l uz prosjecnu brzinu 30km na sat,kada idem za Hr 70l je za 1150km.

Motor je 177ks,model je kraj 2009 LCI.

Ima 304 tisuce km pa je potrosnja sasvim ok.

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Prvo djete Suzukija i Toyote, nakon preuzimanje 5% Suzukija:
https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/djeluje-poznato-suzuki-je-predstavio-across-svoj-prvi-plug-in-hibridni-suv-za-europsko-trziste-a-rijec-je-o-preodjevenom-modelu-rav4-15005926

Da bude 10-15-20% povoljniji od RAV-a, bit ce super kupnja. A kvaliteta je provjerena.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ma evo Subarua, za odlazak s stilom:

 

kad_prdneš_u_rosu

Ju je je? Je ju je!
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

To me podsjeca na ovo:

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...

 Ja napravim godišnje oko 150.000km, 80% otvorena cesta, 20% grada.

Auto se vrhunski održava, u 3 godine što ga imam napravio je 480.000km, do kraja godine će ići na prodaju kad nagura pola milijuna...

Niti jedan bitan kvar, niti jednom da me je ostavio na cesti, auto se održava najbolje moguće, tako da, nije sve sa velikim kilometrima taxi

 

Kao dokaz prilažem fotku sa gpsa dolje, zadnjih 10ak dana kako izgleda, prosjek po danu mi je 500km 

Da neki pređu i više nego taxi, treba to prodat bez skidanja km.. ;) 

Toliko prelaze i moji trgovacki putnici.. a nisi naveo o kojem je autu rijec ?

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice