Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.239.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hrčak

 

Koliko sam ja pratio cijene akumulatora, trgo-agencija je imala najpovoljnije cijene, a ako je to model u koji idu dimenzije 303x174x222, onda je to YBX3335 (cca. 100 kn povoljnije nego grandoil, beren, autohrvatska).

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kiwi_91 kaže...

hrčak

 

Koliko sam ja pratio cijene akumulatora, trgo-agencija je imala najpovoljnije cijene, a ako je to model u koji idu dimenzije 303x174x222, onda je to YBX3335 (cca. 100 kn povoljnije nego grandoil, beren, autohrvatska).

Da li se isplati protegnuti i uzeti ovo, auto ima 95kw, mislim da je trenutno unutra Mazdin akumulator od 90Ah

 

https://www.trgo-agencija.hr/akumulator-i-oprema/akumulatori/akumulator-100-ah-d-yuasa-5000-ybx-5019-izlazna-struja-en1-900a-en2-1080a-jamstvo-40-mjeseci-10g.html

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, treba mi novi akumulator za Mazdu 6, pa gdje se mogu najjeftinije nabaviti Yuasa akumulatori? Hvala

 Jel ima start stop ? 

 Zašto ovo pitaš? Nije svejedno koji uzeti ako ima Start Stop?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
hahhaajaads kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, treba mi novi akumulator za Mazdu 6, pa gdje se mogu najjeftinije nabaviti Yuasa akumulatori? Hvala

 Jel ima start stop ? 

 Zašto ovo pitaš? Nije svejedno koji uzeti ako ima Start Stop?

 Nikad čuo za AGM?

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
CyberDemonVZ kaže...
hahhaajaads kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, treba mi novi akumulator za Mazdu 6, pa gdje se mogu najjeftinije nabaviti Yuasa akumulatori? Hvala

 Jel ima start stop ? 

 Zašto ovo pitaš? Nije svejedno koji uzeti ako ima Start Stop?

 Nikad čuo za AGM?

 Vjerojatno ne :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dakle,jel moguće da je Astra J 1.7 Cdti 92 kw toliko smeće?Naime,počeo sam radit na dostavi i imam službenog Peugeota Partnera sa 90 ks,to je razlika nebo i zemlja,peugeot kao da ima duplo više snage od moje Astre sto mi je neshvatljivo....Da li mi nešto ne štima s autom ili je astra jednostavno lijena krava?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Dakle,jel moguće da je Astra J 1.7 Cdti 92 kw toliko smeće?Naime,počeo sam radit na dostavi i imam službenog Peugeota Partnera sa 90 ks,to je razlika nebo i zemlja,peugeot kao da ima duplo više snage od moje Astre sto mi je neshvatljivo....Da li mi nešto ne štima s autom ili je astra jednostavno lijena krava?

Kolka je potrošnja astri trenutačno? Voli se dpf začepiti, a komp niš ne javlja, pa povuče dpf i dizne i turbinu sa sobom u grob.

 

 

U zadnjih 4mj je bilo dpf-ova na insignijama i astrama, nema im broja. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
big_guy kaže...

Dakle,jel moguće da je Astra J 1.7 Cdti 92 kw toliko smeće?Naime,počeo sam radit na dostavi i imam službenog Peugeota Partnera sa 90 ks,to je razlika nebo i zemlja,peugeot kao da ima duplo više snage od moje Astre sto mi je neshvatljivo....Da li mi nešto ne štima s autom ili je astra jednostavno lijena krava?

Kolka je potrošnja astri trenutačno? Voli se dpf začepiti, a komp niš ne javlja, pa povuče dpf i dizne i turbinu sa sobom u grob.

 

 

U zadnjih 4mj je bilo dpf-ova na insignijama i astrama, nema im broja. 

 Cini mi se 0.9

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ima li tko iskustva sa ovim zadnjim volvom v40 hatch? ne onaj karavan ruzan iz kraja 90tih...

a kod masine, vidim manestru...postoje oznake D2, 3, 4, ali na svakoj oznaci 2-3 motora razlicita...ima 1.6 psa, 2.0 volvo 5cil, 2.0 volvo 4cil, svaki u razlicitim snagama...kakvi bi bili najbolji? gledao sam malo cijene dijelova za servis i kod filtera nafte jedino 1.6 psa i 2.0 D4 177ks 5 cil imaju neku alternativu, svi ostali samo oem koji kosta ko suho zlato :D 

kakvi su glede kvalitete mjenjaca (geartronic?)/ovjesa/motora? opcenito v40 2012 ->

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

 Cini mi se 0.9

 Šta gledaš na boardu, na sat(H) ili na 100km? Jer ono, 0.9? ili si fulao 9 i kliknuo 0.

RuskeGTT kaže...

ima li tko iskustva sa ovim zadnjim volvom v40 hatch? ne onaj karavan ruzan iz kraja 90tih...

a kod masine, vidim manestru...postoje oznake D2, 3, 4, ali na svakoj oznaci 2-3 motora razlicita...ima 1.6 psa, 2.0 volvo 5cil, 2.0 volvo 4cil, svaki u razlicitim snagama...kakvi bi bili najbolji? gledao sam malo cijene dijelova za servis i kod filtera nafte jedino 1.6 psa i 2.0 D4 177ks 5 cil imaju neku alternativu, svi ostali samo oem koji kosta ko suho zlato :D 

kakvi su glede kvalitete mjenjaca (geartronic?)/ovjesa/motora? opcenito v40 2012 ->

 5cyl dušu dao. Manualni mjenjač je top. A automatik ko i svaki drugi, ak nije održavan, smrt.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 17:56 (ramzocro-HCR).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Dakle,jel moguće da je Astra J 1.7 Cdti 92 kw toliko smeće?Naime,počeo sam radit na dostavi i imam službenog Peugeota Partnera sa 90 ks,to je razlika nebo i zemlja,peugeot kao da ima duplo više snage od moje Astre sto mi je neshvatljivo....Da li mi nešto ne štima s autom ili je astra jednostavno lijena krava?

 da li gasis motor dok si u dostavi 2-3-5min? ako ne, savjetujem ti da nakon svake voznje kad se vratis u firmu da pustis 10tak min upaljen motor, zasto? zato jer dpf regeneracija se javlja neprimjetno, bez zvukova, razlike okretaja, kontrolne zaruljice...ako gasis motor dok si u svakoj dostavi, onda nema smisla, jer stetu vec cinis (ako radi regeneraciju kad stanes i ugasis)

ja sam u god i sitno prosao 110tkm s takvim partnerom hdi 90 2014 i zapunio se dpf, pa smo ga morali mjenjat, a tek kasnije sam skuzio moju gresku, gasio sam odmah auto nakon svake voznje i ako je bila regeneracija u tijeku, onda bi ventilator hladnjaka ostao jos 10tak min vrtiti...nisam znao zasto dok nije se zapunio i onda sam isao istrazivati po forumima...

 

isao je ok, samo trebas nauciti tocno kako povlaci, tako da stignes pripremiti pretjecanje na vrijeme, mora biti uvijek u povoljnim okretajima, inace se dosta teli...

 

evo sad imam novog dobla 1.6 multijet 105 i kombi je masu brzi, startniji, iz podruma hvata i nema potrebe ga vrtiti u visokim...plus sta je kratki, a partner je bio L2

. .
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 18:07 (RuskeGTT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
hahhaajaads kaže...
hrčak kaže...

Pozdrav, treba mi novi akumulator za Mazdu 6, pa gdje se mogu najjeftinije nabaviti Yuasa akumulatori? Hvala

 Jel ima start stop ? 

 Zašto ovo pitaš? Nije svejedno koji uzeti ako ima Start Stop?

 Nop, ne znam sta se desi kad stavis obican akumulator u auto sa start stopom, no dok sam ja svoj kupovao svi su govorili da nije pametno. Jer ti S/S akumulatori imaju puno jacu struju punjenja pa se na nekim autima cak treba i unest nekakav kod koji u ECU ubacuje kad treba palit/gasit  motor. Tipa ja sam za svog AGMa dao oko 1100kn sa popustom u tokicu, dok su mi u ovlastenom htjeli preko 2000kn.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...
ramzocro-HCR kaže...
big_guy kaže...

Dakle,jel moguće da je Astra J 1.7 Cdti 92 kw toliko smeće?Naime,počeo sam radit na dostavi i imam službenog Peugeota Partnera sa 90 ks,to je razlika nebo i zemlja,peugeot kao da ima duplo više snage od moje Astre sto mi je neshvatljivo....Da li mi nešto ne štima s autom ili je astra jednostavno lijena krava?

Kolka je potrošnja astri trenutačno? Voli se dpf začepiti, a komp niš ne javlja, pa povuče dpf i dizne i turbinu sa sobom u grob.

 

 

U zadnjih 4mj je bilo dpf-ova na insignijama i astrama, nema im broja. 

 Cini mi se 0.9

 To je u leru 0.9 ? Ako da onda je nekak previse, meni se sa klimom podigne na 0.6 dok je inace na 0.4. Kad radi DPF regeneraciju (kod mene se to vidi i osjeti) sa klimom onda ide na 0.8-0.9.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prelazim Horvaćansku na semaforu, jedan smjer pa pruge pa drugi smjer i moram zakoračiti na biciklističku traku koja je na nogostupu. Tko ima prednost? Biciklist ili ja moram čekati na cesti da on prođe?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ovako,upalio sam sad auto i pod instantaneous fuel cosumption je pisalo 0.9,nakon 2 3 min se spustilo na 0.4-0.5...Sve u leru...

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 18:54 (big_guy).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U auto sa S/S treba ici AGM inace se akumulator moze pregrijati pa crknuti ranije nego sto treba. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Da li se isplati protegnuti i uzeti ovo, auto ima 95kw, mislim da je trenutno unutra Mazdin akumulator od 90Ah

 

https://www.trgo-agencija.hr/akumulator-i-oprema/akumulatori/akumulator-100-ah-d-yuasa-5000-ybx-5019-izlazna-struja-en1-900a-en2-1080a-jamstvo-40-mjeseci-10g.html

Mislim da je taj model prevelik za tvoju Mazdu, a nažalost Yuasa nema Silver seriju u širini od 303 mm ako dobro gledam po njihovim katalozima.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

pozz, kreno sam danas u izmjenu ulja i filtera ulja na motoru i ne mogu odšrafiti nikako filter.. nema gore onu glavu za ključ nego je onaj običan nažalost.

dal im ko kakve ideje kako to skinut s nekim priručnim alatom kod kuće? rukom nejde nikako, pokušao sam da malo blagim udarcima pomaknut ili mrdnut kako bi lakse islo ali ne pomaze

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

pozz, kreno sam danas u izmjenu ulja i filtera ulja na motoru i ne mogu odšrafiti nikako filter.. nema gore onu glavu za ključ nego je onaj običan nažalost.

dal im ko kakve ideje kako to skinut s nekim priručnim alatom kod kuće? rukom nejde nikako, pokušao sam da malo blagim udarcima pomaknut ili mrdnut kako bi lakse islo ali ne pomaze

 Izlij ulje, zabij karcavidu u njega pa pomoću nje zavrti za dodatni torque. Ili sličnim stilom kad već mijenjaš filter, što ima veze ako ga probiješ ili oštetiš.

Ubi bene, ibi patria.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

pozz, kreno sam danas u izmjenu ulja i filtera ulja na motoru i ne mogu odšrafiti nikako filter.. nema gore onu glavu za ključ nego je onaj običan nažalost.

dal im ko kakve ideje kako to skinut s nekim priručnim alatom kod kuće? rukom nejde nikako, pokušao sam da malo blagim udarcima pomaknut ili mrdnut kako bi lakse islo ali ne pomaze

 

Velike papagajke cine cuda.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam se isto prošli put namučio sa filterom ulja. Prošli put ovi što su promjenili su ga stegli ko sivonje, vjerojatno nisu ni brtvu malo zauljili. 

Izlio ulje, zabio kacavidu(odvijač) i okrenuo. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Stari kozni remen, stegnes oko filtra i odvrnes.

Busenjem filtra ces se samo zasrat uljem, a i prostor oko filtra takodjer.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala, probat cu ovo sa remenom prvo pa onda na razvaljivanje😂

a nemam tako velike papagajke da bi ga uhvatilo

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma to ti je sigurna metoda, nemas greske, stegnes i povlacis sa konstantnim momentom,

i popustit ce za par sekundi, a neces se zasrat uljem:

 

Ming Lee zna sve tehnike:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 22:02 (Čitatelj).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Dakle,jel moguće da je Astra J 1.7 Cdti 92 kw toliko smeće?Naime,počeo sam radit na dostavi i imam službenog Peugeota Partnera sa 90 ks,to je razlika nebo i zemlja,peugeot kao da ima duplo više snage od moje Astre sto mi je neshvatljivo....Da li mi nešto ne štima s autom ili je astra jednostavno lijena krava?

 Vjerojatno zato jer vozis teretni auto pa su i prenosi drugi. Stavi ga recimo u 3 na 2000 okretaja i pogle kolko auto ide i usporedi s astrom.

A i inace ti teretni imaju vise momenta od niskih okretaja nego normalni auti.

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Hvala, probat cu ovo sa remenom prvo pa onda na razvaljivanje😂

a nemam tako velike papagajke da bi ga uhvatilo

 

A gle, u najgorem slucaju investiraj tih par desetaka kuna u alat za skidanje. Osobno ga nemam jer na privatnom auto je filter s kucistem za stavit gedoru, ali zato velike vodoinstaltareske papagajke odrade posao 

 

Lord_Marko kaže...

A i inace ti teretni imaju vise momenta od niskih okretaja nego normalni auti.

 

 

Pa zapravo taj Partner (ako je 2.0 hdi, 90ks) i nema nesto puno momenta nisko. Cesto sam u jednom i uvijek me iznenadi kako krene vuc tek blizu 2000 okretaja, sto je za moje pojmove visoko za dizelasa. U svakom slucaju, ne znam kako moze vuc bolje od Astre, meni tu smrdi da nesto ne stima. Jedino da nije subjektivni dojam, a da je realnost drugo, ta Astra je navodno dosta dobro izolirana za razliku od Partnera.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 11:37 (gamer34).
11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vezano za filtere, ja koristim ovaj alat i odličan je

 

EDIT: ispravak nevaljalog linka, ovo je taj Uniorov alat, oko 100kn dođe

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 14:38 (minarelli).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možda ima drugačiji raspored brzina i krajnje brzine, jer je to ipak vozilo teretne namjene, pa je tu dobivena ta razlika u evetnualnom povlačenju. Teško je to tako usporediti, jer u neku ruku je uz različit motor različito i sve ostalo kao i namjena vozila... 

Pucaaaajjjj :)
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Astra J je teska kao omanji tenk, a 1.7CDTI motor starije konstrukcije. 

4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
minarelli kaže...

Vezano za filtere, ja koristim ovaj alat i odličan je

 

https://uniortools.com/sr/product/205-2-ključ-za-filter-sa-trakom

 'page not found'

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 14:31 (Stane256).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice