Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.566
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam a4 b9 i kolko znam taj 2.0 tdi uopce nema nekih mana. Procesljao sam strane forume i nisam uopce vidio probleme.

Jedino tu i tamo koji problem sa stronicom.

 

Po meni bi motor jedino mogao biti malo tisi. Za ostalo nemam prigovora.

PSN:Tomislav025
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...
Deda666 kaže...

Pozdrav, ima nas 5 u obitelji kojeg bi polovnog jednogodisnjaka preporucili za do 100,000.00kn? Mislio sam cak novu Daciu Sandero Stepway nisam pametan(radim od 20-30tkm godisnje), svaki savijet dobrodosao!

 

Koji tip vozila trazis? Limuzinu, SUV, MPV?

 ne preferiram nista posebno, sad sam na golfu 4 i on nam je "taman", nesto vece znam da je pun k i skuplje.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A gle, vjerovatno vas je dvoje odraslih i troje djece. Al sa golfom ce vam za par godina

biti tijesno, odnosno u bilo kojem hatchbacku - jer ce te imati 3 putnika-patnika.

 

Ne preferiram francuze, ali uglavnom imaju dosta dobro rijesen prostor otraga, za ugodno putovanje troje putnika.

Takodje i Ford C-Max Grand je prostran, po meni bolje rijesen od S-Maxa, koji je izvana nabijen a iznutra slican C-Max Grandu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Francuzi imaju malo prostora odozada(308, Megane) , od auta koja sam ja bio gledao/sjedio Golf, Astra i Octavia su iza imali najvise mjesta, novi Focus ima dosta mjesta dok ovaj prosle generacije nije nesto prostran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2020 12:41 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

N57 zabava

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Svabo je to.

4 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko bi mogao dobiti za sređene felge brabus monoblock 4 18x10j 5x112 ? 

 

Ful sređene i poliran rub, orginal bbs šarafi. Nanovo obojane.

 

Na njem. oglasnicima (polovne) variraju od 800 do 2300 za sređene (ali prebačene na trodjelni oblik). Da vamo ili tamo prodam?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Namontirao klimu u golfa, i sad je kao u škrinji.

Obecao sam si prošle godine da necu ovo ljeto se kuhati u autu pa evo, napravio sam sve da proradi.

Kompresor sam full reparirao tako da tu nece biti problema.

Mislio sam kako je instalacija klime teška i komplicirana, ali je ništa drugo nego time consuming ( 2 dana lagano za vikend ) i to je to.

Crna kutija je dio instalacije za klimu, releji i osigurači, pa sam ju sa armaflexom izolirao posto je odmah pokraj spremnika antifriza.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

bokte, kaj je to na 4. slici iza suvozačkog pretinca, neka izolacija ?

 

izgleda ko nekaj kaj se snaži ispod Pisave i Jagode u staji....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, izolacija od buke, premiJum u fauve koncernu. Raspada se nakon tolkih godina, pa i u mlađim autima. :)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je izolacija izradena od ostataka tekstilnih materijala pri proizvodnji, vlaga joj dosta steti. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 14:47 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon 30 godina dala svoje. Provukao sam armaflex ispod tepiha pa je puno bolje u autu. Ova originalna je ostala jer je ispod armature, a nisam to htio skidati za sad.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 15:13 (Fake_Alert).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel netko radio prijepis auta u zadnje vrijeme? Sad se iapuni kupoprodajni ugovor i ide na tehnički pa na poreznu? Ne treba ići kod javnog bilježnika?! 

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Jel netko radio prijepis auta u zadnje vrijeme? Sad se iapuni kupoprodajni ugovor i ide na tehnički pa na poreznu? Ne treba ići kod javnog bilježnika?! 

 

S kupoprodajnim se ide na tehnički i tamo se rješava sve. Ne plača se porez nego posebno davanje na prijepis vozila koje ovisi o snazi i godinama starosti vozila.

 

https://kompare.hr/troskovi-prijepisa-rabljenog-vozila/

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za hobi detailere ovdje, imate u intersparu Sonax Felgenbeast za 90kn, 25kn jeftinije nego na PH-Detailingu.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa imam jedno njubersko pitanje,ali jbg ne znam!

 

Jucer sam na autoputu vozio Skodu Fabiju 1.4 tdi mk2 oko 140 km/h,ukljucen tempomat....na sekundu je izgubila snagu i "prdnula" gusti oblak dima i to je to!

To se desilo na sekundu i to dva puta,temperatura ok,obrtaji na oko 3000..

Uredno vozi danas!

 

Zanima me jel moguce da ona ima DPF?Auto je iz 2008,na kontrolnoj tabli nisam dobio nikakvo upozorenje?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
cro_scouser kaže...
dv14 kaže...

Jel netko radio prijepis auta u zadnje vrijeme? Sad se iapuni kupoprodajni ugovor i ide na tehnički pa na poreznu? Ne treba ići kod javnog bilježnika?! 

 

S kupoprodajnim se ide na tehnički i tamo se rješava sve. Ne plača se porez nego posebno davanje na prijepis vozila koje ovisi o snazi i godinama starosti vozila.

 

https://kompare.hr/troskovi-prijepisa-rabljenog-vozila/

 Jel se prijepis placa odmah ili na registraciji?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Odmah, prilikom prijepisa vozila na sebe. Dobiva se nova prometna dozvola i podmiruju troškovi...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hvala, jel mogu zadrzat tablice prijasnjeg vlasnika, htio bi staviti po narudzbi (da bude ista kao na sadasnjem autu samo druga slova) pa da ne dajem 100kn za nove tablice pa oept 250kn za nove. Ili kako to najlakse izvest?

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 10:59 (Tony1999).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možeš ako ste isti grad, ne možeš ostaviti OS tablice ako si ti u ST. U ugovoru se napiše kupac zadržava registarske pločice i to je to.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima li nade s 10 cm zvučnicima dobiti neki kvalitetan zvuk ili to jednostavno ne ide? Kupio bih par novih zvučnika, 10 cm, ne patim na bass i sl., ali bih htio da je na čim većoj glasnoći jasan zvuk bez distorzije. Ne vidim po trgovinama 10cm zvučnike preko 30W RMS. Trenutno je unutra LG radio na kojem piše 52W MOSFET per channel, što bi objasnilo veliku distorziju već pri 40-50% glasnoće (zvučnici su 25W). Ili da malo modificiram pa ubacim neke veće jednostavno?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 14:39 (Diplomirani pješak).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Modificiraj, bio sam braticu u audi 80ku b3 ubacio hertz 10cm i nije nista poseban zvucnik bio. Bili su spojeni na PIONEER MVH-181UB. U tom autu zvučnici idu u tablu naprijed pa nije bilo moguće ni dampirat niti što.

 

Koje bi uzeli prije od ove dvoje;

 

Gume 1

 

Gume 2

 

Ne radim puno km i za prvu ruku nek budu, bit ce bolje od trenutne fulde

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 17:20 (Tony1999).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zvučnici nisu ni pola posla ako želiš dobar zvuk.. ako već ulažeš, probaj i dampati prostor iza zvučnika.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima ko iz zadra da napise malo o firmi peta brzina d.o.o inace su dio fransize dasweltauto a gledam uzet neki autic u njih pa me interesira kakva su iskustva? 

Konkretno 

https://www.dasweltauto.hr/detail/1116400640?sortAsc=true&sortCol=price

Djeluje da ima udarac na lijevoj strani. Sad dali ovo vrijedi ovih novaca? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 17:42 (Horatio_Hornblower).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...

Za hobi detailere ovdje, imate u intersparu Sonax Felgenbeast za 90kn, 25kn jeftinije nego na PH-Detailingu.

 Jel bolji od sonax-a xtreme?

 

 

EDIT:
Akcija traje do 26.5!

 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 22:27 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam koristio ali valjda je bolji, bio u intersparu i nije ih uopce bilo.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Diplomirani pješak kaže...

Ima li nade s 10 cm zvučnicima dobiti neki kvalitetan zvuk ili to jednostavno ne ide? Kupio bih par novih zvučnika, 10 cm, ne patim na bass i sl., ali bih htio da je na čim većoj glasnoći jasan zvuk bez distorzije. Ne vidim po trgovinama 10cm zvučnike preko 30W RMS. Trenutno je unutra LG radio na kojem piše 52W MOSFET per channel, što bi objasnilo veliku distorziju već pri 40-50% glasnoće (zvučnici su 25W). Ili da malo modificiram pa ubacim neke veće jednostavno?

 Tih 52W je max snaga, RMS ti je oko 20W tako da ti zvučnici od 30W rmsa neće pomoći jer će te kočiti radio

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
luka94 kaže...

Za hobi detailere ovdje, imate u intersparu Sonax Felgenbeast za 90kn, 25kn jeftinije nego na PH-Detailingu.

 Jel bolji od sonax-a xtreme?

 

 

EDIT:
Akcija traje do 26.5!

   

 Nisam ga još probao, Xtreme ti je inače dosta slab, usporedio ga sa shiny garage monster wheel cleanerom i razlika je nebo i zemlja kad čistiš malo žešće zaprljanu felgu

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Nisam koristio ali valjda je bolji, bio u intersparu i nije ih uopce bilo.

 Nit ja, vidio sam jedino set za poliranje farova u buzinskom intersparu...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice