Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.060
|
čitano: 13.200.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Gdje na int mogu vidjeti koje dimenzije guma mogu upisati na auto?Prirucnik od auta mi je na njem pa mi se ne da kopat po stranicama

 https://www.wheel-size.com/size/

 

ovdje mozes vidjeti opcenito za svaki auto koji ide ali najbolje u stanicu za tehnicki otic i upisati prije kupnje

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 9:00 (simeparanoja).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je omomom pitao za sliku sa snow foam-om, to je taj sa Aliexpressa od 150kn. Sonax ActiFoam Energy korišten, mislim da sam trebao povećati količinu pjene ali sam na brzinu radio jer sam mislio da će biti kiše.

 

To je ovaj: LINK

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 15:09 (ivanzu).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesam ja sam pitao. I ti si prao danas 😀. Ja sam danas isprobao FX protect active foam i mogu rec da je puno vise pjene nego sa angelwax fastfoam. Danas sam napokon posteno oprao auto nakon zime i potrosio barem 3 sata.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam prao i stavio fusso coat koji me naživcirao jer je počeo ostavljati krupne čestice pa onda moraš sto puta brisati. Trebam uzet BSD ili onaj od Turtle Wax-a. Paziti ako se koristi Sonax losion za kožu jer svagdje gdje ima dublja pora u koži ili pukotina ostavi bijeli trag koji ne možeš obrisati, sva sreća pa sam isprobao na uredskoj stolici.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja sam prao i stavio fusso coat koji me naživcirao jer je počeo ostavljati krupne čestice pa onda moraš sto puta brisati. Trebam uzet BSD ili onaj od Turtle Wax-a. Paziti ako se koristi Sonax losion za kožu jer svagdje gdje ima dublja pora u koži ili pukotina ostavi bijeli trag koji ne možeš obrisati, sva sreća pa sam isprobao na uredskoj stolici.

 Koji losion? 

 

EDIT: @ivanzu imaš BSD u tokiću za 50kn

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 19:15 (luka94).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj losion:LINK

 

Prolazim kraj Tokića pa ću pogledati, možda bude u trgovini, hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2021 21:18 (ivanzu).
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kako vam se čine ove gume?Imao sam nankang as1 od 2014 i zadovoljan sam s njima.Sad u nedostatku love gledam neke da mi izdrze bar sezonu dvije.Cijena je 600 kn za 4 kom,dot 4117,ripna 5 mm?Samo ne znam da li na Astru J mogu upisati 225 40 18,trenutno je na njoj 235 45 18

https://www.facebook.com/marketplace/item/363057201710144/

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 12:13 (big_guy).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...

 Da, u kontekstu straznjeg kraja kralju, neće te nigdje izbacit zbog stražnjeg pogona, zato što će sustav pazit da ne izgubiš kontrolu. A ako izletiš negdje, to bi se i dogodilo bez obzira gdje se pogon nalazio.

Veoma je jednostavno o čemu pričamo, pročitaj više puta ako je nejasno.

 Moze li vise gluposti biti ovdje? Ocito moze.

 

btw. da ne bi bilo, vozim BMW F22.

 Pa dobro, argumentiraj svoje misljenje, nemoj bacati floskule. Ako ti nije jasno, ja sam sad tu rekao, da ako voziš i izgubiš kontrolu vozila i izletiš negdje, izgubio bi je neovisno o rwd ili fwd ako pričamo o modernom vozilu. Ne slažeš se?

 Ne bi se dogodilo neovisno gdje se pogon nalazio. Tezina tu igra ogromnu ulogu i samim tim FWD ima visi limit na mokrom jer pretisce vise tezine. Takoder u kocenju ta tezina prelazi na pogonske kotace i povecava masu na pogonske kotace, malo su vece sanse da se vratis sa FWD nego RWD. Neces nuzno izletit i sa FWD ako bi i sa RWD, glupost je to uopce reci.

U slucaju kocenja na neravnini, takoder FWD. Vise gripa na pogonskim kotacima, lakse oprasta gubitak repa (BMW ima na M4 promjenu balansa kocenja u Sport modeu zbog ovog ako se ne varam, nez jel tako i na ostalima)

 

 

Ovo za sisteme i to, pomazu, do odredene mjere, ali teorija je jedno, realnost drugo. Promjenu balansa nece ni jedan sistem ispravit, zato je FWD bolji za led i kisu i trpi vise greske.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 12:47 (ivanoile).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li BSD privlači prašinu kao fusso coat? Sada imam duplu zaštitu na autu koliko ima prašine.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Je li BSD privlači prašinu kao fusso coat? Sada imam duplu zaštitu na autu koliko ima prašine.

 danas sam na pola auta stavio BSD i moram priznat da je dosta "hrapav" iako je jako hidrofoban, tako da kontam da se prašina lijepi za njega 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Očekujem da će prestati nakon par dana i pranja, auto kao da je bio u pustinjskoj oluji. Ja mislim stavljati BSD svaka 2mj. da malo osvježi.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ivanzu eo BSD nakon što se osušio 

 

I beading nakon cca 15 min sušenja 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Napokon se odvažio ženi na truloj višnji iza riješit zvučnike. Samo moram s original poklopaca skinuti mrežicu, malo je tuu-mač, budem idući vikend kad budem pjeskario original mrežice.

 

I radio neš na svojim panelima za pilu, sve laganini, trulo vrijeme nekakvo, jedva se i na to malo natjerao. Plan je bio neš oko struje se zafrkavati i razvuć neke žice, ali plavo govno koje se vidi na jednim od fotka mi pokvario i volju i planove.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanje u vezi kupnje auta i to Audi-a A4 2016-2017 do 130.000 KM recimo, da li netko ima iskustva sa auto kucama Zvam, Auto salon Ružić,AUTOMOBILI PRINCIP ZAGREB ,Auto kuca Klarić, i Jambrišak MTM doo, posto mi je prvi i zadnji trenutno opcija, dajte mi neka iskustva sa tim auto salonima i kucama ako imate bilo negativna bilo pozitivna pa da mogu nekako donijet neku procjenu , u suprotnom kupujem od privatne osobe....molim bez trolanja... kupujem sa majstorom jos i uz pregled vozila u ovlastenom servisu, i nadam se najboljem jbg....

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 18:47 (Barracuda727).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja imam taj auto. A4 B9. Sta gledas limuzinu ili avanta? Koji motor i mjenjac ciljas? Do koje cifre mislis ici?

O tim autokucama neznam nista. Ja sam si pronasao auto u autokuci u njemackoj i sam otisao busom po auto. 

PSN:Tomislav025
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pa gledam da je limuzina, da ima rucni mjenjac i da bude diesel,eto, isao bih do nekih 160.000-170.000 kn,jesi imao nekih vecih problema sa tim autom tj B9 motorom....i sto se tice nekog regularnog servisa na godisnjoj bazi koliko te priblizno dode....

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 20:14 (Barracuda727).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa jel netko naručivao ovakve presvlake za auto?

 

Zanima me dal mogu izgledat ovak utegnuto kak su na slici dal bi moglo bit kakvih konflikata sa grijanjem siceva? 

 

Druga stvar, di preporučujete tipske gumene tepihe za auto? To nemam vremena naručivat jer hoću što prije ukloniti ove fensi koji su došli sa autom. 

 

Treća stvar, sad imam prvog "pravog" benzinca pa me zanima preporuka za šaltanje. On mi predlaže na 1500, ja šaltam na 2000. Sad mi je trenutna potrošnja 11 litara, vozim 90% grad makar sam večeras smanjio na 9,4 jer smo išli do Samobora i nazad. 

Smanjuje li šaltanje na preporučenih 1500 okretaja potrošnju? Već mi na 80-90kmh blinka da prešaltam u šestu. 

 

Auto je Mazda 6 karavan Skyactiv G165.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2021 20:38 (gocc01).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Barracuda727 kaže...

Pa gledam da je limuzina, da ima rucni mjenjac i da bude diesel,eto, isao bih do nekih 160.000-170.000 kn,jesi imao nekih vecih problema sa tim autom tj B9 motorom....i sto se tice nekog regularnog servisa na godisnjoj bazi koliko te priblizno dode....

 Nisam imao bas nikakvih problema za sad.  Redovno odrzavanje nije skupo.  mali servis znaci ulje i filteri su cca 1000kn. Ulje u stronicu cca 1600kn ali to tebe ne zanima jer ides na rucni.  Kasko i registracija cca 8000-8500kn. Moj ima 18 cola kotace i malo bolje gume su ti 1000kn komad.  

Kakvu opremu zelis? Jel ti svejedno il imas neke posebne zahtjeve? Zasto nejdes na automatika? Velika vecina ti i jesu sa automatskim mjenjacem.

 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja benzince šaltam na 3000 okretaja, vozim na 1500-2000. To je D segment i 2.0 benzin tako da će trošiti jbg.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

 ali plavo govno koje se vidi na jednim od fotka mi pokvario i volju i planove.

 Šrafaš bjesne bembare, šestake, piliš ispuhe, variš diferencijale, vadiš motore iz smartova, frend te maltretira sa kramom od bmw-a i onda ti jedan punto pokvari dan?

Ak je benzincac 8 ventilac, pa za jedan vikend napraviš polugeneralku ili veliki servis na njemu koliko je jednostavan i prsitupačan za radit

 

Ma punto ti je jednostavan za servisirat, ko da si šibicu kresnuo, maltene kumica sa placa zna ulje na njemu zamjenit, jer je stara robusna tehnologija još na njemu

 

Ajde, šta je jedan punto za tebe haha

 

Zamisli da umjesto punta imaš pug 208 1.2 3cyl u garaži kojem treba mjenjat remen razvoda (koji je još i u ulju), pa ja bi na bolovanju završio koliko je kompleksno složen tako nezahtjevan motor...

 

BTW:
Zvučnici su odlično ispali

10 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...
Barracuda727 kaže...

Pa gledam da je limuzina, da ima rucni mjenjac i da bude diesel,eto, isao bih do nekih 160.000-170.000 kn,jesi imao nekih vecih problema sa tim autom tj B9 motorom....i sto se tice nekog regularnog servisa na godisnjoj bazi koliko te priblizno dode....

 Nisam imao bas nikakvih problema za sad.  Redovno odrzavanje nije skupo.  mali servis znaci ulje i filteri su cca 1000kn. Ulje u stronicu cca 1600kn ali to tebe ne zanima jer ides na rucni.  Kasko i registracija cca 8000-8500kn. Moj ima 18 cola kotace i malo bolje gume su ti 1000kn komad.  

Kakvu opremu zelis? Jel ti svejedno il imas neke posebne zahtjeve? Zasto nejdes na automatika? Velika vecina ti i jesu sa automatskim mjenjacem.

 

 Osim onog problema sa lupkanjem u sasiji, reci za to da se nebi zacudio ako cuje slican zvuk 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa ja nisam imao taj problem zamijenio si me sa drugim forumasem, ali da taj problem postoji pisao je jedan forumas o tome. 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
ramzocro-HCR kaže...

 ali plavo govno koje se vidi na jednim od fotka mi pokvario i volju i planove.

 Šrafaš bjesne bembare, šestake, piliš ispuhe, variš diferencijale, vadiš motore iz smartova, frend te maltretira sa kramom od bmw-a i onda ti jedan punto pokvari dan?

Ak je benzincac 8 ventilac, pa za jedan vikend napraviš polugeneralku ili veliki servis na njemu koliko je jednostavan i prsitupačan za radit

 

Ma punto ti je jednostavan za servisirat, ko da si šibicu kresnuo, maltene kumica sa placa zna ulje na njemu zamjenit, jer je stara robusna tehnologija još na njemu

 

Ajde, šta je jedan punto za tebe haha

 

Zamisli da umjesto punta imaš pug 208 1.2 3cyl u garaži kojem treba mjenjat remen razvoda (koji je još i u ulju), pa ja bi na bolovanju završio koliko je kompleksno složen tako nezahtjevan motor...

 

BTW:
Zvučnici su odlično ispali

 Od brata je punto, zeznuo je neš, a vikend je. Do pon se nemože micat iz garaže. Zato me je zeznuo. Inače, mjenjao sam im mjenjače na livadi, i šljunku, auti su bombon za održavanje. Ali kad ih rđa pojede, nema pomoći.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav,

 

molim savjet. Trebao bi zamjeniti zadnji par amortizera, radi se o autu Opel Corsa D, 1.2 benzin 63kW (2012.god) . Koju cijenu mogu očekivati za ovaj zahvat, materijal + ruke ?  Ne bi išao u ovlašteni servis.

 

Pozdrav,

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 13:32 (warhed).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
warhed kaže...

Pozdrav,

 

molim savjet. Trebao bi zamjeniti zadnji par amortizera, radi se o autu Opel Corsa D, 1.2 benzin 63kW (2012.god) . Koju cijenu mogu očekivati za ovaj zahvat, materijal + ruke ?  Ne bi išao u ovlašteni servis.

 

Pozdrav,

 

 Realna cijena ruku je jedan radni sat + pdv . Materijal najbolje da nazoves i pitas u Tokić , Ciak , Intercars ili Lageros ali gledam oko 500 kn/komad je Bilstein bez rabata. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
warhed kaže...

Pozdrav,

 

molim savjet. Trebao bi zamjeniti zadnji par amortizera, radi se o autu Opel Corsa D, 1.2 benzin 63kW (2012.god) . Koju cijenu mogu očekivati za ovaj zahvat, materijal + ruke ?  Ne bi išao u ovlašteni servis.

 

Pozdrav,

 

 250kn/kom monroe, trenutno kod kreše. I još maksimalno 200kn za majstora.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A koliko te u pravilu dode veliki servis promjena zupcastog remena, karika, natezaca i sl...

Od opreme gledam osnovno nista posebno, ima ih par komada sa mehanickim mjenjacem a neznam tu se jos malo dvoumim ali u pravilu svejedno mi je....

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam radio veliki servis imam jos puno do njega a necu ga ni voziti do te kilometraze. Ovako od oka cca 5000kn da napravis sve.  Neznam zasto bi mjenjao karike? Pretpostavljam da si krivo napisao.  Stavi par linkova sto si gledao. 

PSN:Tomislav025
9 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pa veliki servis bi trebalo napravit ako auto ima vec nekih 110000 km, ili svake 4 godine ako nista bar remen promjeniti,da ovo sam krivo napisao sad vidim....

 

 

ovo su neki linkovi naravno ovo mi je max cijena ne i odredena makar ima za puno manje ali sa puno km e sad pitanje da li je tu skidano km i kolko,makar oni imaju te digitalne knjizice i sve ali opet

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0-tdi-line-tronic-oglas-32567748

 

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0-tdi-sport-led-matrix-3-zone-clima-jamstvo-12mj-oglas-33386556

 

srednja ponuda,neki optimalni izbor 

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0-tdi-led-alu-navigacija-garancija-2-godine-oglas-33536287

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2021 18:20 (Barracuda727).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je li CIAK daje popust ako se odnese stari akumulator?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice