Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.060
|
čitano: 13.200.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni izgleda TOP. Ja sam gledao prije koju godinu, al bilo je samo negdje u BiH s tim da se trebao slat volan tamo.

 

Da mi nisu skresali placu sad zbog nadolazece krize, odma bi uzeo :D mozes mi poslat neki link gdje si to uzeo?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Malo smo ga prebrisali, zadnjih 4mj 2000km.. 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 13:53 (Bash).
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Eto, odgonetnuta potreba AWD za gradski cross. Da zakljucimo, marketinski pokusaj Toyote da se cini razlicita od ponude ostalih crosseva u klasi. Veci i tezi od auto od Yarisa koji i sa svojom tezinom (i istim motorom) ima relativno pristojne brojeve.

 

Ne shvacas - ne zive svi u gradu i drze se samo grada. Ja sam stalno na relaciji grad-brdo, meni je AWD super stvar.

Drugo je to sto je 90% HR ravna ko ploca, pa ti AWD u HR ni ne treba, osim na par iznimnih mjesta, i to samo zimi.

 

Ja imam snijeg cijelu godinu, ako idem u vise gorje i prema glecerima, gdje i ljeti temperature budu lude i imas leda na cesti,

cesto i nanosa snijega, ljetno boardanje je vrhunsko, al nema svatko love za AWD C i D segmenta - ovo je idealno,

imas adaptivno AWD kad ti treba, a kad ti ne treba je OFF.

 

Ne gubis nista, samo dobivas. Tih 50ak KG vise manje ti odradi hibrid bez muke, i ustedis opet na benzinu bez obzira na kilazu.

Pogleda novi RAV4 sa AWD-i, trosi kao upaljac, s obzirom na velicinu i masu vozila. A kamoli ne B segment SUV.

 

I za razliku od Jukea, koji je gradski SUV bez AWD-a, koji je 3 cilindra downsizean na 1l, ovo je ipak 1.5l atmo sa turbo punjacem u obliku hibrida,

te AWD-i za potrebe i bolji grip, te startnost. Po meni pun pogodak.

 

icek_picek kaže...

Meni izgleda TOP. Ja sam gledao prije koju godinu, al bilo je samo negdje u BiH s tim da se trebao slat volan tamo.

 

Da mi nisu skresali placu sad zbog nadolazece krize, odma bi uzeo :D mozes mi poslat neki link gdje si to uzeo?

 

https://www.ebay.at/itm/TOYOTA-C-HR-Abgeflacht-enthalt-Lennkrad-Flat-bottom-Steering-Wheel-Volant-hybrid/253940671794?

 

To sam uzeo preko ovog lika, radi volane za sve i svasta. S tim da sam ga kontaktirao mailom,

da izbjegnem eBay porez, vidis da je razlika 100€.

 

Ne znam koje vozilo imas, al potrazi preko tog lika:

https://www.ebay.at/usr/customsteeringwheels?_trksid=p2047675.l2559

 

Njegov kontakt ti je inace:

Tomasz Motyka
tomaszmoti@gmail.com

 

Pa si priupitaj za svoje vozilo, ili probaj naci na eBayu, ako vec nema slike, moze ti poslati

dizajn kakav bi on napravio, i mozes ga prepraviti. I vidis u opisu sve mogucnosti i dodatke,

materijale itd, stvarno mozes po svojoj zelji dati izraditi.

 

I jako je brzo gotovo - od uplate u roku 9 radnih dana je bio volan gotov,

te 4 dana dostave, sa slobodnom nedjeljom je ispalo 15 dana od uplate do volana.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 14:26 (Čitatelj).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Audi A6 C6 2006 MMI 2g navigacija, da li znate di bi se mogla nabaviti/skinuti novija mapa. Navigacija ide preko DVD diska
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Regaj se na audi forum. Tamo ces to rijesiti. 

PSN:Tomislav025
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Diplomirani pješak kaže...
minarelli kaže...
Diplomirani pješak kaže...

Ne znam kak je u drugim gradovima na tehničkom, ali ovo kaj sam danas doživio u ČK stvarno da me strah kad ću drugi put ići. Znači ljudima kompletno se sve pregledava, tekućina za stakla, metlice brisača, svaka tipka na kokpitu, truba, što me posebno razljutilo bez pitanja se otvaraju pretinci po autu i sl. Ja bio sa skuterom, sve originalno, blokada nikad skidana, i kaže on meni preglasan auspuh, ne možete proći. Ja kažem nema šanse to je originalni auspuh, jedino kaj je skuter dvotaktni pa se malo jače čuje al to je od prvog dana tak, on tvrdi ne ne to u auspuhu neš ne štima, a fakat originalni auspuh i ja sam prvi koji ne bi nikad ugradio one glasne auspuhe na 50 ccm moped za preseravanje. I niš ja kažem a jel ima u decibelima potvrda da je preglasno? E onda već nastupa druga priča, kaže da bi sigurno i ti decibeli pokazali da je preglasno, al sad ide ponovni pregled, e sad više nije samo auspuh, sad je guma prestara, amortizeri zauljeni itd., pita me zašto ste obrisali ulje mislite da se to ne vidi? Onda mi je dopizdilo, reko sam mu obrisao sam cijeli motor jer mora doći na tehnički čist, ak već zbog tog auspuha tražite svaku kap ulja na inače odličnom Hondinom motoru onda vam još ja mogu pokazat kaj sve ne valja. I tak sad sam malo skratio priču, uglavnom pustio me i dobro me načitao i izgubio sam cca. 2.5 sata na čekanje i vijećanje dal će me pustit, al nije mi se dalo svađati jer gdje ću sad pronaći majstore za sve to. Kad sam išao s drugim motorom, kočnica, svjetla, doviđenja, a ovo kaj pojedinci provjeravaju, još i meni otvara sjedalo, pretince itd.

 

I sad mislim si ja, ajde čovjek radi svoj posao, ali jebemu kad se vozim po cesti svi imaju neka neoriginalna svjetla koja zaslijepljuju, auti dime, glasni, cvile, a on mene za originalni aspuh ide zajebavat.

 

A ova priča sa skuterom i serijskim auspuhom te ostalim stvarima je čista provokacija od njega, tu si trebao samo reć da zove voditelja stanice i da vidiš kak se priča okrene na drugu stranu, znam iz iskustva, samo tu moraš bit dobro upoznat sa situacijom i da je on 100% u krivu odnosno da te prca iz dosade

Btw "glasni auspusi za preseravanje" na cvaji makar i na 50ccm nije za preseravanje nego je popriličan dobitak na performansama, a zvuk je takav kakav je

 Kasnije sam isao citati pravilnik i ispada da za motore i mopede proizvedene prije 1999. (a to je moj) nije postojala obveza proizvodaca da istakne broj decibela na plocicu na sasiji ili samom auspuhu, a on je tu plocicu meni trazio po pretincima. Nadalje, za neke proizvodace moguce je naknadno dobiti podatak o decibelima i to je vjerojatno ono sto je isao traziti toliko dugo na kompjuteru. E onda, ako pronade tu plocicu ili podatak od proizvodaca, tamo obicno pise npr. 85 dBA pri 5000 rpm, a kako skuter nema mjerac broja okretaja, opet nema kak izmjeriti, a mjerenje pri punom gasu je nekih 7-8000 rpm., tak da opet ne moze dokazati da je preglasno.

Na kraju je popustio, onda smo se oko te gume natezali, ripne su dobre dubine, ali se kao vidi sa strane da je stara. Ja zadovoljan da sam prosao i vise tamo nejdem, al na kraju je on mene posteno nacitao da ak se kaj dogodi ili me policija posalje na vanredni tehnicki da ce on posao izgubit, da cu si nest napraviti ja, a ne on, da mu svi starudiju dovozimo i onda nas on mora pustat na svoju odgovornost itd.

 

Imaju oni mikrofon za mjerenje buke, al su većinom tutleki i ne znaju se služit s njime, tipa nabije ga u auspuh i mjeri 2 metra od kamiona koji tutnji pokraj, al istina ak nemaš pločicu i obrtaljku mogu se slikat

 

A za gumu te je opet prcao sa svojim nebulozama, znači nigdje u zakonu nema navedeno koliko guma mora biti stara(nebitno jel auto, skuter ili motor) ako je neoštećena i šara ima dozvoljenu dubinu, mog frenda je isto jedan nedavno zajašio zbog toga na tehničkom, pa je bio cijeli cirkus u stanici, normalno nakon zvanja šefa i citiranja biltena za tehnički pregled u vezi guma ovaj se pokunjen okrenuo i nestao s vidika sa svojim pričicama

 

Jedino kaj je meni suludo se vozit na starim gumama čak i na 50ccm jer vrlo lako opleteš(iskusio), 3-4 godine i gume u smeće, džabe ti kaj imaju ripnu kad nema gripa

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nalickao danas malo detaljnije izvana, iznutra, presao plastike glicerinom...i odveo se na tehnicki...6300km od prosle godine
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Nalickao danas malo detaljnije izvana, iznutra, presao plastike glicerinom...i odveo se na tehnicki...6300km od prosle godine

 Jel moguce da te pustio s onakvim gumama?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Nalickao danas malo detaljnije izvana, iznutra, presao plastike glicerinom...i odveo se na tehnicki...6300km od prosle godine

 Koji je motor unutra, mislim na oznaku motora, ea113 ili ea888

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
minarelli kaže...

 

Jedino kaj je meni suludo se vozit na starim gumama čak i na 50ccm jer vrlo lako opleteš(iskusio), 3-4 godine i gume u smeće, džabe ti kaj imaju ripnu kad nema gripa

 

Suludo je pogotovo na skuteru! Da vec moram birat, rade bi plastiku na autu nego na skuter gdje se s plasticnim gumama sasujes samo tako. A u vecini slucajeva bude bas kako kazes, ripne pun k jer su 50ccm lagani i slabi, ali nakon par sezona su gume za smece.

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
minarelli kaže...

 

Jedino kaj je meni suludo se vozit na starim gumama čak i na 50ccm jer vrlo lako opleteš(iskusio), 3-4 godine i gume u smeće, džabe ti kaj imaju ripnu kad nema gripa

 

Suludo je pogotovo na skuteru! Da vec moram birat, rade bi plastiku na autu nego na skuter gdje se s plasticnim gumama sasujes samo tako. A u vecini slucajeva bude bas kako kazes, ripne pun k jer su 50ccm lagani i slabi, ali nakon par sezona su gume za smece.

 

A specijalaca sa 10 - 15 godina starim gumama(doslovno) pun kufer, uz obaveznu izreku - ma dobre su takve gume, pa imaju mesa 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nazalost, situacija je takva kakva je, ljudi te skutere vecinom ne voze puno i rijetko ih odrzavaju kako se spada. Pred godinu dvije sam vidio jednog na tehnickom, guma erodirala i popucala po doslovce cijeloj gaznoj povrsini i bocnici, ali eto, ima mesa pa prolazi. Imam negdje i sliku, ali ne da mi se sad kopat.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 
 

 

EDIT:
Koliko je korisno ugraditi vijak za ispuštanje ulja sa magnetom u sebi, za skupljanje sitnih čestica habanog metala u ulju?
Uljni filter to pokupi i zadrži u sebi, ali dal bi ovakav magnet još poboljšao filtraciju ulja u motoru?
Najviše me strah da se sam magnet ne odlomi i zapliva u karteru sa radilicom

Koliko je to sigurno?

china drain plug

 

Greddy for swift, straight outta japan

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 12:30 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako nije stavljen u tvornici onda nema potrebe. Vecina lezajnih povrsina koje se trose imaju sloj bronce ili aluminijske legure tako da se ne privlace na magnet. To ti moze samo privuci zeljezo/celik kojih neces pronaci u ulju ako je motor dobar. 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Trebam jedan info.Koliko bi kostalo otprilike lakiranje cijelog auta u istu boju,s time da se ne vide udubine i rupice od kamenja i nikakve ogrebotine?Neka cca cifra me zanima.Hvala!

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka pouzdanog servisa u Zagrebu ili okolici gdje bih mogao napraviti mali servis na 2 auta? Hvala

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Lakiranje auta iz C segmenta je oko 7-10k kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 20:08 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
113
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi mjenjao lanac? 

I ima netko ideju sto bi moglo bit, auto sam izgubio boost 2.0 TFSI, gledali smo preko vcdsa vakum ima, n75 ventil radi, a turbina se cuje jace nego prije, a nemamo gdje dici auto da vidimo crijeva

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel se otvaraju poslovnice u ponedjeljak?
Tokić, Auto Krešo, Ciak, Inter Cars, Pegas Japan partes?

 

Trebao bi filter ulja kupit za mali servis

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da u tokicu mozes telefonski narucit pa pokupit u poslovnici jos od 14.4

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

tipična škoda, gadno do zla boga, i onaj pokoji rijetki dizajnerski detalj koji povremeno valja, je sa 2-3 generacije starog audija ili vw-a..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Marusic pise gluposti kao i uvijek. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mi radimo stalno, a od proslog tjedna i maloprodaja
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pogledaj cijevi mada meni kad je bilo od IC cijev odspojena, nisam cuo uopce turbo, a cijeli zvuk je bio dublji i sugavi...
Provjeri i smjesu (svjecice, lambda, bobine...)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Mi radimo stalno, a od proslog tjedna i maloprodaja

 haha to sam čekao, konkretan odgovor

 

Bio sam prije dva tjedna, obišao dva tokića, oba zatvorena, prošao pored ciaka (poslovnica pored molydona u sesvetama) također bila zatvorena za maloprodaju, skoćit ću sljedeći tjedan, pa pogledat za filter

Kaže mi kolega na poslu, bio u tokiću prije dva tjedna u nekom selu van Zagreba, nije mogao uć, ali su mu sa ulaza poslovnice prodali šta je tražio

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
Pogledaj cijevi mada meni kad je bilo od IC cijev odspojena, nisam cuo uopce turbo, a cijeli zvuk je bio dublji i sugavi...
Provjeri i smjesu (svjecice, lambda, bobine...)

 bili smo preko vcdsa pratili i vakum, n75 ventil, turbo bypass ventil, smjesu na mafu, sve oke

 

missfira nema, budemo pogledali jedan dan to sto si naveo

 

ovak nekak se cuje, 1:30, sam malo manje pistav zvuk, al negdje preko 4k okretaja

 

 

i desna poluosovina je masna od neceg

 

al nismo primjetili da dimi

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 23:03 (Tony1999).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislite da ce past cijene rabljenih sad pred i preko ljeta zbog sveg ovog? Trebam mjenjati auto... dosao bebac i tako to... Astra GTC bas i nije neki obiteljski auto pa bi nesta 2, mozda 3 godine starosti uzeo...

VenAtoR#2231
3 godine
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Preporuka nekih bestbuy(jeftinijih) ljetnih guma u 205,55,r16, kao sto su sava eskimo s3+ za zimu?!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice