Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 U vezi croatia osiguranja kartice dobra prilika, sad sam išao gledati, ima više pogodnosti osim za cro dux pumpe:
INFO.pdf

Ovo je par ovako većih i interesantnijih popusta:
Za vožnju eko taxiem se dobije 5% popusta
Za kupnju auto dijelova kod ciaka se dobije 25% popusta
Za kupnju auto dijelova kod tokića se dobije 20% popusta
Za navedene hotele se dobije 10-15% popusta (možda zgodno tokom ljeta)
Za dječje sjedalice 15% popusta u magic baby trgovini
Za pickbox pretplatu se dobije 20% popusta (internet tv, slično netflixu, pa možda nekome bude interesantno)


EDIT:
Imam od tokića člansku karticu, jel zna netko koliko se sa njom dobije popust?
Tako da znam šta mi je isplativije koristit, tokić karticu ili croatia kraticu

Za tokic karticu mislim da ovosi kaj kupujes, meni se znalo dogoditi da bude veli popust na manji racun...

Ugrubo mislim da se krece 5-20%

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
RuskeGTT kaže...

  pretpostavim da je 400kn na godinu?

 Da na godinu je, samo ne znam, kolega se na prošloj stranici javio da ima 500Kn na kartici, inaće je 400Kn, očito se može i dodatno nešto dogovorit

BTW:
Ja sam dobio prošle godine u 2-om mjesecu ovu karticu croatie (nisam ni gledao niti korsitio ništa osim cro dux pogodnosti, sad sam tek pročitao šta se sve nudi), trebala bi mi isteći sada negdje za mj dana, imam još nekih 100-ak kuna sredstva na njoj, ali fun fact na ispisu računa mi piše expiration date 02/29, tj da mi kartica istiće za 9 godina...

 mozda 29/2? ako se ne varam ove godine veljaca ima 29 dana...pa da npr pise samo datum isteka, a ne i godina?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 U vezi croatia osiguranja kartice dobra prilika, sad sam išao gledati, ima više pogodnosti osim za cro dux pumpe:
INFO.pdf

Ovo je par ovako većih i interesantnijih popusta:
Za vožnju eko taxiem se dobije 5% popusta
Za kupnju auto dijelova kod ciaka se dobije 25% popusta
Za kupnju auto dijelova kod tokića se dobije 20% popusta
Za navedene hotele se dobije 10-15% popusta (možda zgodno tokom ljeta)
Za dječje sjedalice 15% popusta u magic baby trgovini
Za pickbox pretplatu se dobije 20% popusta (internet tv, slično netflixu, pa možda nekome bude interesantno)


EDIT:
Imam od tokića člansku karticu, jel zna netko koliko se sa njom dobije popust?
Tako da znam šta mi je isplativije koristit, tokić karticu ili croatia kraticu

 Imam tu karticu i kad sam probao iskoristiti popust kod Tokića, nisu imali pojma što je to ni kaj bi s tim... možda se samo prave glupi, a možda im zbilja ljudi nisu upoznati.

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel ima jos takvih kartica tipa Pevec, Tokic za koje bi bilo pozeljno znati? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 19:28 (monsieur).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega toči na Apiosu sa njihovom karticom koju je ''dobio'' kad je počeo uopće Apios otvarat pumpe u HR, ako se dobrom sjećam ima rabat 25 lipa/L.

Mislim da i sad nude svoje kartice, ali ne znam koliki rabat daju.

 

Tvrtke dobivaju 50lipa/L i više  na većini HR pumpi rabat.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 7:15 (kostolomac).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kostolomac kaže...

Kolega toči na Apiosu sa njihovom karticom koju je ''dobio'' kad je počeo uopće Apios otvarat pumpe u HR, ako se dobrom sjećam ima rabat 25 lipa/L.

Mislim da i sad nude svoje kartice, ali ne znam koliki rabat daju.

 

Tvrtke dobivaju 50lipa/L i više  na većini HR pumpi rabat.

 Mi u firmi 40 lipa/L smo dobili sad nedavno.

Kamiondžije cca 70 lipa/L.

A navodna zarada pumpe je 1.5 kn/L.

Država cca 5-6 kn uzima.

Nedavno bili na sastanku radi popusta pa evo par brojka iznosim što sam čuo.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
kostolomac kaže...

Kolega toči na Apiosu sa njihovom karticom koju je ''dobio'' kad je počeo uopće Apios otvarat pumpe u HR, ako se dobrom sjećam ima rabat 25 lipa/L.

Mislim da i sad nude svoje kartice, ali ne znam koliki rabat daju.

 

Tvrtke dobivaju 50lipa/L i više  na većini HR pumpi rabat.

 Mi u firmi 40 lipa/L smo dobili sad nedavno.

Kamiondžije cca 70 lipa/L.

A navodna zarada pumpe je 1.5 kn/L.

Država cca 5-6 kn uzima.

Nedavno bili na sastanku radi popusta pa evo par brojka iznosim što sam čuo.

 Apiosu se svašta isplati nuditi, kad miješaju benzin sa gazolinom, i ložu sa naftom.

 

To je krenula benzinska iz moje sredine (700 m od mene čovjek živi).

U selu su u jednoj hali pretakali i kemijali, pa su se onda digli u zrak (jednom je palo na pamet zapalit cigaru kraj istakanja 20k litara gazolina), te bili prisiljeni promijeniti lokaciju "labosa". Doduše to je bilo prije cca 5-6 godina.

 

Kakvo je sad poslovanje i u kojoj mjeri kemijaju neznam, ali tamo nebi ni čokoladicu kupio na pumpi, kamoli gorivo.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam bas. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Živio n55 koji nije napravio ni 50tisuća.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Živio n55 koji nije napravio ni 50tisuća.

 Uff baš gadno izgleda
A šta je bilo, poštopani uljni kanali ili ga je vlasnik stiskao hladnog dok motor nije digao pritisak ulja i zagrijao ulje?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hajde ti vjeruj u današnje vrijeme da ga nije stiskao hladnoga. Pogotovo ak je pozer.
Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

BMW i leteci lezajevi nikako na zelenu granu.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

BMW i leteci lezajevi nikako na zelenu granu.

 Prije dva mjeseca n54 bacili na 2. Specijalu, sad će najvjerojatnije i ovaj n55. Sad čekam kad će nam neki b58 doći. 

 

Ovi novi bmw turbobenzinci su čudo. Još kad ga balkancu daš pod nogu. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...
gamer34 kaže...

BMW i leteci lezajevi nikako na zelenu granu.

 Prije dva mjeseca n54 bacili na 2. Specijalu, sad će najvjerojatnije i ovaj n55. Sad čekam kad će nam neki b58 doći. 

 

Ovi novi bmw turbobenzinci su čudo. Još kad ga balkancu daš pod nogu. 

 Nego kad bi se gledalo nešto novog bmwa, tricu ali radije peticu f10 ili g30. Što bi preporučio mašine, razumin dizel benzin sve ima svoje... ali overall što bi smatra najboljim riješenjem što se tiče pouzdanosti? Čuo sam dobrih stvari u vezi 520d, ili ako nije potrosnja bitna benzin bi uvijek bio bolji izbor sto se tice pouzdanosti? Malo o tome prokomentirati ako nije problem.

Trenutno sam na e60 530d 2003, veoma sam happy, par mušica oko auta, ništa oko mašine, malo getriba pokaziva godine, alanser zajebavao, mušice uglavnom. Pa kroz bar godina kad bi uzima gleda bi bmw ili audi, al naginjem na bmw.

Hvala ak imaš što pametnog za komentirat.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 21:49 (Et_Tu_Brute?).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ima kakvih anegdota sa B47? Single-turbo

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Et_Tu_Brute? kaže...

 Nego kad bi se gledalo nešto novog bmwa, tricu ali radije peticu f10 ili g30. Što bi preporučio mašine, razumin dizel benzin sve ima svoje... ali overall što bi smatra najboljim riješenjem što se tiče pouzdanosti? Čuo sam dobrih stvari u vezi 520d, ili ako nije potrosnja bitna benzin bi uvijek bio bolji izbor sto se tice pouzdanosti? Malo o tome prokomentirati ako nije problem.

Trenutno sam na e60 530d 2003, veoma sam happy, par mušica oko auta, ništa oko mašine, malo getriba pokaziva godine, alanser zajebavao, mušice uglavnom. Pa kroz bar godina kad bi uzima gleda bi bmw ili audi, al naginjem na bmw.

Hvala ak imaš što pametnog za komentirat.

 Imao sam priliku raditi na e90 u kojem je kolega swappao novijeg B57, stavljena veća turbina, dizne jače, veći IC. Čudo od auta. Motor nas je oduševio jer ga ovaj siluje već više od dve god. Nije još popustio... Neznam, nisam vidio neke velike mušice na novijoj generaciji, ništa alarmantno da mogu reć bježi ća od toga. Osim turbobenzinaca, nijedan nas nije oduševio. Nijednog zapravo nebi ni kupovao. Kako stvari stoje, bmw, kao bmw, je commonrail diplomirao. Ja jedino što bi napravio na "novom" vozilu kad bi kupovao, odmah bi eliminirao "ekološke" dodatke, if u know what i mean. Mnogi će hejtati, ali činjenica je da sve dulje traje bez njih.

 

 

Moj ti je savjet da sam kupuješ auto, ili od pouzdane osobe ak ćeš uvoziti. Nagledao sam se skidanja kilometara, stvarno tkogod uzima u današnje vrijeme auto neka bude na oprezu. Nemoj kupovat iz Italije ništa.

 

 

nixass kaže...

Ima kakvih anegdota sa B47? Single-turbo

 

Uglavnom, B-series, kao i N-Series se dokazao da radi čuda kad se nafrizira, potrošnja padne drastično, pouzdani, još nisam vidio N i B seriju načipanu a da je iskočila klipnjača van, to isto nemogu reć za M seriju. B seriju još nismo lance vidjeli(mislim na dizele), ali sumljam da se poboljšalo nasprem N serije.


 

 

Zapravo, sad kad gledam šta sam napisao, ispravljam kriv navod, N seriju sam vidio s klipnjačom da viri vani, ali debil je vlasnik bio, tako da to ne računam...

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, u plodinama od četvrtka imaju na akciji žarulje za auto, i na moju mazdu ide h4, ali jel paše ako je ta žarulja xenon ili postoji razlika? Hvala

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prodao golfa prosli tjedan. Trazim po njuskalu,autoscoutu,mobile de vec danima. Budzet je 23-24k€.

 

Passat b8 ili audi a4 b9 su u igri. 2016+ godiste. Mora biti automatik. Znaci dsg6 ili stronic.  Sve je izglednije da cu morati u njemacku.  Od opreme je bitno da ima full led/xenon,virtual kokpit,automatik. 

Kod nas je ponuda toliko slaba da je to katastrofa. Max cars na lanistu ima jednog a4 b9. Cijena je 25200eura.auto ima 97tkm. Steta sto je quattro i 140kw. Inace od opreme ima bas ono sro zelim.

Evo ako tko ima kakav savjet gdje jos traziti ili bilo sto bio bi zahvalan.

 

Pronasao sam bio jednog passata rline dsg 150ks. Cudo opreme ali mi je pobjegao. Cuo sam se s covjekom. Dao mi je VIN,poslao 30 slika na watsapp. Dok sam ja sve provjerio uspio ga je prodati. Za jedan dan nevjerojatno 😊

 

Evo npr ovakav passat. Njega moram provjeriti sutra po VIN broju itd.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=287448712&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

I found this offer at mobile.de:

Volkswagen Passat 2.0 TDI Highline Act. Info NAV
First Registration: 08/2016
Mileage: 82.272 km
Fuel: Diesel
Power: 110 kW (150 Hp)

Price: €19,490

PSN:Tomislav025
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

da li se ulje moze drzati u plasticnoj boci?

tj. dal ima nekakvih stetnosti za motor ako se drzi u takvoj boci pa kasnije nasipa u motor?

htio bi u autu imati taj ostatak od zamjene ulja, ali u nekoj manjoj boci , a ne od 4l ili 5l. 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zašto šteta što je quattro i 140kw? Pa bolje to nego prednji pogon i 110kw kako god okreneš. Kupuj to..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Prodao golfa prosli tjedan. Trazim po njuskalu,autoscoutu,mobile de vec danima. Budzet je 23-24k€.

 

Passat b8 ili audi a4 b9 su u igri. 2016+ godiste. Mora biti automatik. Znaci dsg6 ili stronic.  Sve je izglednije da cu morati u njemacku.  Od opreme je bitno da ima full led/xenon,virtual kokpit,automatik. 

Kod nas je ponuda toliko slaba da je to katastrofa. Max cars na lanistu ima jednog a4 b9. Cijena je 25200eura.auto ima 97tkm. Steta sto je quattro i 140kw. Inace od opreme ima bas ono sro zelim.

Evo ako tko ima kakav savjet gdje jos traziti ili bilo sto bio bi zahvalan.

 

Pa ak je s tim Audijem sve u redu po toj cijeni, nije ti problem što je 25 umjesto 23-24k i ima opremu koju hoćeš uzimaj to i gotovo.

S obzirom na cijene drugih primjeraka, tih 25k je podosta ispod onog što se uglavnom traži. 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Treba i platiti pljacku od strane drzave kada uvozi. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Iz Njemacke nista osim sluzbenih (ovlastenih) partnera, makar je skuplje, ali obicno je puno sigurnije od ovih ostalih salona.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A u njemackoj bi isao do 21k€ plus davanja ljepoj nasoj.

 

  Quattro je jos jedna dodatna stavka za odrzavanje uz stronic. 140kw je skuplje za regu. Iako kupujem auto za skoro 25k€ treba misliti i na odrzavanje.

150ks prednji pogon i automatik bi mi bilo idealno.

Radi se o ovom audiu.

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0tdi-quattro-140kw-sport-virtual-cocpit-xenon-automatik-reg-oglas-30473310

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preskup audi, nema digitalnu klimu, za te pare treba imat 3 zonsku (znači i iza), ima blank button tj nema Auto Hold gumb, quattro realno netreba za 90% stvari, samo poskupljuje cijenu za par k€. 190ks je fino pogođen iako je i 150ks dovoljan kolko sam bio u 2 komada. Di je ovom Sline izgled, sicevi jesu neki fini sportski, očito je maknuo sline znak, a branici sline il nez. Iza štop mi čudan kaj nije led? Mrzim non led štopke kod B9. A ove felge treba maknut i stavit neke fine rotorke il novije ljepše. Kilometraža se čini ok, makar ima za 15-18k lošijih sa 250k km, što nebi nikad uzo. A s druge strane passat onakav izgleda dosadno poslovni, u fullu sa dsg 190 rline je mrcina, al taj ispada skuplji od tog audija ja mislim. Meni je fora ta izolacija kod tih auti, kod audija malo bolja. Bitno da je Sline interijer (makar su ovi sicevi jbni na slikama, netreba niš više od platna realno) i exterijer, ovjes ne. Sve u svemu fin osjećaj u tim autima, u audiju malo skuplji...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da netrebam quattro i 190ks jer zivim u zagrebu. 150ks prednji pogon i automatik su idealno. Zato i kazem da mi to netreba

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo ti onda idealan auto. Novi, najjeftiniji servis, zadovoljavajuća oprema, jeftino osiguranje, dovoljno prostora. 

 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 Pa da, bolje platit isto auto sa manje ks i bez quattra nego uzeti realno bolji auto za sve uvjete i naravno kasniju prodaju. I realno isti k šta se potrošnje i održavanja tiče sa quattrom i sa 40ks više nego sa slabijim motorom a sigurno ti neće biti na odmet tih 190ks kod pretjecanje.

Gamer
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Te nove skode su zivcane kocije prema audiju profinjenom. Nije skoda los auto al nije ista liga.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

A u njemackoj bi isao do 21k€ plus davanja ljepoj nasoj.

 

  Quattro je jos jedna dodatna stavka za odrzavanje uz stronic. 140kw je skuplje za regu. Iako kupujem auto za skoro 25k€ treba misliti i na odrzavanje.

150ks prednji pogon i automatik bi mi bilo idealno.

Radi se o ovom audiu.

https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-2.0tdi-quattro-140kw-sport-virtual-cocpit-xenon-automatik-reg-oglas-30473310

 Pogledaj sixtcarsales.de (imaju dva lagera u minhenu), audi börse..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice