Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.110
|
čitano: 13.241.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

 Koliko puta su te tebe hvalati sa multanovom od Lekenika do Siska?😂

Do sad niti jednom.

 

big_guy kaže...

Ja sam iz Petrinje.Grad izgleda kao jedno veliko gradiliste na kojem se nista ne dogadja.Ili od shebane ceste naprave jos shebaniju pa onda tako u krug.A meni ma Astri 18" felge i niskoprofilne gume.Sreca pa se nadam se ubrzo selim jer voziti po takvoj cesti je nezamislivo.Sreca pa vec znam napamet kakva je cesta pa se vozim 30 na sat i onda me baja sa golfom 3 pretekne i za 20m vidim samo kako mu auto odskoci par puta gore dolje kolike su rupetine🤣

 

Pa sam centar nije tako los, vidio sam i gore od toga, ali ovaj dio izmedju Siska i Petrinje,

tocnije od Pracna do Petrinje je rupa na rupi i baustela bez kraja. Strpljivo 30, nema druge.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

Bog ekipa,

 

Trebao bi mi savjet vezan za lak automobila crne boje.

Na parkingu mi je netko izgleda zapeo za desnu stranu automobila i ostavio crveni trag (linija cijelom duzinom debljine 1cm) svoje boje

S cim se ovo moze skinuti?

 

isto tako, da li se rucno moze srediti lak automobila, pun je malih površinskih ogrebotina koji se vide na suncu? sto koristiti za ovo, vosak i krpu ili?

 

 

hvala

 

 

Ovo drugo se radi poliranjem, vosak nece sve prekriti.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nzm jesi možda pogledao videa što sam linkao od mog auta - zbog zvuka pitam?ako jesi,kako ti se čini uživo naspram videa?

Jer meni osobno na videu mi auto zvuči kao neki honda fart can / ricer , a uživo totalno drugačije i ljepše.Čuje se taj zvuk rednog šestaka

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio na auto showu u ZG bolje da sam ostao kod kuce nego cijeli dan potrosio. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tak loše bilo?Vidio sam da su reklamirali po BMW fan grupi

 

Kakva perverzija od videa 

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sve ista shema, od zanimljivih je bilo par Golf dvica, Scirocco, Manta, GTR, Fico Abarth, E30 i MR2, mozda jos par ostalih kojih se ne sjecam. Auto scena nam se pretvorila u konfekciju crnih auta sa prevelikim felgama. Naspram onih iz tamo oko 2005 je nula.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Slika ispod od mog testa, 1.4 T(F)SI EA211, 110KW COD

Audi A3 2014. god

 

 Hvala, HC ti je dosta visok sto ne bi smilo biti na relativno novom autu. Koliko ti km ima auto? To bi trebao ici provjeravati na dijagnostici. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 Hvala, HC ti je dosta visok sto ne bi smilo biti na relativno novom autu. Koliko ti km ima auto? To bi trebao ici provjeravati na dijagnostici. 

65tkm, mozda je bio malo zagusen auto, jer sam ga slabo vozio preko zime i pretezno na kratko (pregled je bio u 3. mj).

Svjecice su mjenjane na 59tkm, nemam stvarno problema niti nikakve greske do sada.

Nego, nije mi jasno dosta su razliciti podatci od 2018 godine (slika ispod):

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 19:59 (BORG).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Onda je dobro, moguce da je do opreme njihove posto bi palio lampicu da neki senzor ne valja. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 20:02 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Onda je dobro, moguce da je do opreme njihove. 

Jbg nemogu se sada sjetiti tocno detalja pregleda , citam malo da za prave rezultate trebaju biti konstantni okretaji 30 sek i takve stvari.

Jedino sto sam primjetio da dosta ima čađe na auspuhu.

Moj je problem sto se ne vozim bas previse ,ali morat cu ga malo na duze rute provesti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cade ima i kod mene, prakticki se odmah stvorila nakon mjesec dana, to je normalno za DI motore i ne mozes to sprijeciti nikako, zato su sada auspuhi lazni jer nagriza krom. Kvaliteta goriva koja se nalazi u autu pri testiranju isto moze utjecati na HC. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Cade ima i kod mene, prakticki se odmah stvorila nakon mjesec dana, to je normalno za DI motore i ne mozes to sprijeciti nikako, zato su sada auspuhi lazni jer nagriza krom. Kvaliteta goriva koja se nalazi u autu pri testiranju isto moze utjecati na HC. 

Hvala za info, a cuj ne znam vise gdje tociti (mislim da je sve to isto sranje).

Do sada sam tocio stotku na croduxu tu kod mene u SK, jos jedino bi mogao probati na tifonu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Petrol ili Apios stotka. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Petrol ovdje nema stotku, apios cu probati kad proradi pumpa u petrinji.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Sve ista shema, od zanimljivih je bilo par Golf dvica, Scirocco, Manta, GTR, Fico Abarth, E30 i MR2, mozda jos par ostalih kojih se ne sjecam. Auto scena nam se pretvorila u konfekciju crnih auta sa prevelikim felgama. Naspram onih iz tamo oko 2005 je nula.

 Ja sam isto htio napisat da je bezveze, kud god pogledaš ili bmw ili golf...šteta, a vidio sam vrhunskih vozila po parkingu okolo (megane rs, lancer, 350z čak jedan...)
Evo par slika šta sam zanimljivo uspio uhvatit, to je 20% vozila, ostatak je kako sam rekao ili bmw ili golf...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pogodi tko sam =) Pogodi tko sam =)


I dvije fotke za kolegu @Fake_Alert:
 
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 22:32 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti si izgleda bio kasnije dosao jer kada sam ja bio tamo jedini Ford je bio XR3i. Proletio za 10 minuta sve i otisao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 22:36 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

u 14 sam došao, počelo je u 12, a pročitao sam da samo okupljanje traje od 13-15, proveo sam sat vremena, prošao valjda tri puta sve, naletio na susjeda iz Rijeke, pozdravio, malo popričao i otišao taman malo poslje 15 sati, vidio sam crveni xr3i, jako lijepo za vidjeti, al mi je bilo bed slikati, jer su sjedili u njemu

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio sam tamo oko 13:30 sa ekipom i tada su sjedila ta dvojica unutra tako da nisam previse zagledao isto, znaci situacija je ostala ista i kasnije, sve audi, bmw i golf sredeni na istu foru novijih godista, klasika jako malo izvan duje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 22:51 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
simeparanoja kaže...

Bog ekipa,

 

Trebao bi mi savjet vezan za lak automobila crne boje.

Na parkingu mi je netko izgleda zapeo za desnu stranu automobila i ostavio crveni trag (linija cijelom duzinom debljine 1cm) svoje boje

S cim se ovo moze skinuti?

 

 

 Ja sam na svom crnom autu trag nečlijeg bijelog auta skinuo običnom pastom za zube i trljanjem krpicom od mikrovlakana. kasnije isprao vodom i to je to

 

 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1. ja bi bez beda vozio RHD auto, tj vec jesam par volva dok sam radio u servisu, najduze je bilo jednu S80icu, bilo je zanimljivo parkirat se, ubacim u rikverc i okrenem se preko desnog ramena i skoro lupim glavom u B nosac...

 

2. subotu sam presarafio zimske gume na lagunu, susjedi mi se smijali, isao u zadar, vratio se sinoc po ledenoj kisi/snijegu i 0*C

 

3. nexen winguard sport je kralj zimskih guma. po mokrome GRIZE. necu vise nista rec. dot 2914, imaju mozda 5000km max, ripna ko nova, izazivao sam u trenucima JAKO, auto ni pol milimetra nije pobjegao

 

4. jesu to R8 bobine na supri?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

i okrenem se preko desnog ramena i skoro lupim glavom u B nosac...

 

ja se valjda od auto škole nisam okrenuo za parkiranje :)

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

to je bilo doba kad sam radio samo 20tkm godisnje, max. pa nisam imao toliko iskustva, a pogotovo ne bi se usudio nikad parkirati tad na retrovizore nesto vece od smarta :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ljudi imam par pitanja pošto idem u njemačku radititi te kad si zaradim namjeravam si kupiti i auto konkretno me zanima neki polovan Audi A6 C5 ili Passat B5.5 tamo neka 03 do 05 dodina i to u izvedbi sa 1.9TDI motorima,zanima me dali je bolje kupiti auto u nemačkoj i registrirati ga tamo ili kupiti u HR i registrirati kod nas što je pametnije za napraviti oko toga naime pročitao sam negdje da auto sa stranim registarskim oznaka ne smije bivati u njemačkoj duže od 6 mj dali je to istina,hvala na savjetu
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja isto selim u Njemačku uskoro.

Dizel mi je zadnja opcija, al ne bih uzimao nista ispod Euro6.

Svi ti 1.9tdi drlozi su za otpad a ne za voznju.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
3n3m1 kaže...
..

 

kupi auto u njemačkoj, puno su jeftiniji.. a i ovo za 6 mj. ti isto vrijedi.

računaj na to da sa starim dizelima (sve ispod EURO6) već sada ne bi smjeo u neke veće gradove ući, a u skorije vrijeme će ih biti sve više i više.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 16:21 (nine).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kad sam ja nakon 12g. uzeo benzinca onda se svijet srušio, onda znaš.. Sad klasika, jebeš mu mater svaki put kad moraš na pumpu, a smiješ se svaki put kad ga razvrtiš na 6k, iako je samo 2.0, što je valjda toster i svetogrđe u BMW klubu.

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Kad sam ja nakon 12g. uzeo benzinca onda se svijet srušio, onda znaš.. Sad klasika, jebeš mu mater svaki put kad moraš na pumpu, a smiješ se svaki put kad ga razvrtiš na 6k, iako je samo 2.0, što je valjda toster i svetogrđe u BMW klubu.

 kak ti je bilo naviknut da vise veliki obrtni moment na niskim okretajima? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
thedream kaže...

Kad sam ja nakon 12g. uzeo benzinca onda se svijet srušio, onda znaš.. Sad klasika, jebeš mu mater svaki put kad moraš na pumpu, a smiješ se svaki put kad ga razvrtiš na 6k, iako je samo 2.0, što je valjda toster i svetogrđe u BMW klubu.

 kak ti je bilo naviknut da vise veliki obrtni moment na niskim okretajima? 

A čuj, netko šalta dizela na 2k, ja sam ga uvijek vrtio prilično visoko i praktički vozio što se rpm tiče kao manjeg atmobenza, oko 3-4k. Možda je zato i nerijetko imao super rez na ekotestu iako je bio već punoljetan.

 

Nije problem, zvučim kao reklama, ali BMW je stvarno auto prilagođen vozaču, pogotovo E92, u svim izvedbama motora. Od pozicije za volanom, sportskih sjedala nadalje, tjera te da zamisliš da voziš  335xi valjda svaki put kad sjedneš.

 

Kod mene je 6mj. nisam imao većih problema a odradio sam mali servis + bobine i svjećice, s tim da sam bobine bezveze mijenjao, nije bilo potrebe kako se ispostavilo. Sad me čekaju malo veće stvari tipa remenica radilice, prednje/zadnje disk pločice, reparacija klješta itd. Lanac vrlo vjerojatno najesen, neću tu dugo čekati iako sam mijenjao španer i pazim na ulje. 200k km je 200k, jebeš ti to.. Srećom na ovom motoru je lanac naprijed, koliko sam shvatio.

 

 

In the name of tragedy...
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Kad sam ja nakon 12g. uzeo benzinca onda se svijet srušio, onda znaš.. Sad klasika, jebeš mu mater svaki put kad moraš na pumpu, a smiješ se svaki put kad ga razvrtiš na 6k, iako je samo 2.0, što je valjda toster i svetogrđe u BMW klubu.

 Jok. 4cyl je jedino svetogrđe kraj nenadjebivog i vječnog 6aka

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nedavno sam rentao bmw 118i na dva tjedna, automatik, 135ks i jako mi je zapeo za oko.

u njemu je 1.5 turbo benzinac, tri cilindra (7 krug pakla za automobiliste).

auto vuce kad god mu se stisne gas, max moment mu je dostupan na 1250rpm.

dizel vuce ok, kad je u kombinaciji sa turbom, i tu svaka usporedba benzin vs dizel treba prestat.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice