Zaštita bicikla od krađe! izdvojena tema

poruka: 301
|
čitano: 260.866
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Evo jedan od nacina....

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 12:31 (Spacecraft).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Spacecraft kaže...

Evo jedan od nacina....

Ovaj je ultimativan, Rambox ovakav još nisi vidio. Potencijalni lopov je u suzama od smjeha da ga ni odnijet nemože :)

Promatram jučer da vidim korake budućnosti
10 godina
neaktivan
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Kupio bi KRYPTONITE New York ulock pa sam se odlucio za ova dva jer imaju sipku od 18mm, no ne mogu se odluciti izmedju M18-NX(8.1 cm x 30.2 cm) i Fahgettaboudit Mini(Dimenzije: 8.3 cm x 15.3 cm), nekako mi se ovaj M18-NX cini prevelik, sta vi mislite? Razmisljam na nacin da cu Fahgettaboudit Mini moc staviti u torbicu koja mi je izmedju nogu dok ovaj bas i ne, a i dalje je dovoljno velik da zaveze bike.

You dont make 500 million friends without a few enemies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
tLeon kaže...

Kupio bi KRYPTONITE New York ulock pa sam se odlucio za ova dva jer imaju sipku od 18mm, no ne mogu se odluciti izmedju M18-NX(8.1 cm x 30.2 cm) i Fahgettaboudit Mini(Dimenzije: 8.3 cm x 15.3 cm), nekako mi se ovaj M18-NX cini prevelik, sta vi mislite? Razmisljam na nacin da cu Fahgettaboudit Mini moc staviti u torbicu koja mi je izmedju nogu dok ovaj bas i ne, a i dalje je dovoljno velik da zaveze bike.

Mini U-Lock je okvirno dovoljan no ne u svim situacijama, pod uvjetom da ga znaš pravilno koristit u praksi kaj drugo.E sad kaj se tiče Kryptonite Fahgettaboudit Mini, o njemu sam več sve napisal u prvom velikom postu u ovoj temi.Kratko i jasno Mini U-Lock za 600kn, to je daleko od isplative kupnje uz sve to je Mini U-Lock koji ima masu od čak 2kg.

 

Vrati se na prvi post u ovoj temi, pa pročitaj kaj sam spomenul za Kryptonite New York M18-NX/WL koji ima masu od 2.6kg. 

 

Ako več hočeš potrošit 600kn, onda je najpametnije i najbolje da kupiš Abus Granit X-Plus 540.To je onako konstrukcijski i dizajnom/masa 1.5kg, ipak najbolji U-Lock iako neupučenom kupcu na prvi pogled to tako ne izgleda.

 

Kakav bicikl imaš kolka je njegova vrjednost, jer prema tome se kupuje ili izabire određeni U-Lock?{#}

 

 https://drive.google.com/drive/folders/1xO2E8_psI17gD3iMTivCWPxDP3WBggtL?usp=sharing

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2022 13:54 (rambox).
16 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Eto jednog zanimljivog U-Lock modela koji nosi malo bedasto ime "Sogood". Najintresantnija tehnikalija na njemu je vrlo originalan sistem mehaničke brave.Kaj se mene tiče i kolko ja pamtim, takvu bravu ili sistem zaključavanja sa ovim ključevima, ovak nekaj do sad još nisam videl.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Znam da bi najbolje trebalo pročitati sve u ovoj temi i to ću napraviti, samo kada nađem malo vremena. Tema je odlična i radu ću izdvojiti 2-3 sata da to sve dobro pročitam, ali sada bi mi trebao savjet koji U-Lock kupiti. Bicikl koji sam naručio dolazi za nekih 2-3 tjedna i vrijedi bez popusta 9.600kn. (7,200 popust). Model je KTM Trekking 28". Što se tiče same zaštite, nema šanse da ga ikad ostavim bez nadzora (svojim očima) duže od 5-10 min. Znam da je i to previše za lopova, zato bih trebao savjet što kupiti kao zaštitu.

Prije pola godine mi je otuđen iz drvarnice isto tako KTM Trekking star 6 god. kojeg sam platio 2008 sa popustom 9.700kn. Onaj koji mi ga je ukrao je trebao otvoriti 3 brave, jedan lokot i sajlu (Ulazna vrata od stubišta, prva i druga vrata od šupa, lokot od drvarnice i sajlu sa kojom je bio privezan za drvenu gredu u drvarnici). E sada da li je netko u ulazu umiješan u to, nisam siguran, mada sve upučuje na to. No lako moguće da me lopov pratio da vidi gdje stanujem, ali on nije mogao znati koja je moja drvarnica, jer je najprije trebao pogoditi koja prva vrata mora otključat pošto svaki kat ima svoj hodnik. Kasnije se iz tog hodnika ponovo ulazi u manji gdje su opet vrata, i tek tada može vidjet u kojoj od 4 drvarnice je bicikl. Došla je Policija, dobio na koncu poštom zapisnik gdje je napisano da se to smatra teškom krađom, ali ja od toga nemam ništa. Inače bicikl kao takav je jedini kupljen u RH, tako da se može reći da je unikat. No to sad nije bitno. Nema ga i gotovo. Sada ću kupiti drugi pa se želim zaštititi što je moguće bolje. Uvjet za imat ga u stanu je nemoguće. Prvo nemamo lift, a ja sam na četvrtom katu, a plus toga imamo dosta stepenica koje su dosta uske, tako da je manevarski prostor dosta ograničen. Znači i dalje mora biti u drvarnici. Napravio sam alarm kojeg smatram dobrim, ali pored toga htio bih i neku dobru mehaničku zaštitu. Mislio sam uzet jedan dobar lanac sa kojim bi bio spojen za onu drvenu gredu. U Lock bi uzeo kao dodatni zaštitu, ali kao i zaštitu kada ga ostavim vani bez nadzora na 5-10 min. Zato mi treba savjet što kupiti. Znam da se sada misli "čovjek ima love pa neka si kupi skupu zaštiti", no pošto se obožavam vozit biciklom, nemam ni skuter ni auto. Radije štedim za bolji bic, sa naglaskom na dobre kotače, jer nisam baš lagan (120kg).

Da ne pišem novi post, evo javljam da sam pročitao sve i odlučio kupit za početak Lokot U-Lock Abus GRANIT X-PLUS 540, ne toliko za van, jer bar do sada stari bicikli (bilo ih je u mojem životu 3) nikad nisu bili duže od 10 min. bez da ih vidim. Istina da su bili zaključani sajlom od 12mm, no znao sam i prije da se to lako precvika. Više sam išao na onu kartu da lopov nije sigurno čekao da ja dođem pa da mi ga ukrade. Sigurno je veći rizik ako ga često ostavljaš na istom mjestu, ili pokraj drugih, pa lopov zna gdje su parkirani. No želim ga imat radi sigurnosti, a plus toga bit će vezan i u drvarnici. Jedino što se nadam da u cijenu ulazi i nošač, jer U-lock ne mislim imat stalno na biciklu, već samo kada znam da će mi trebat, a opet radi toga ne želim nosit neki ruksak, vrećice, niti postavit na bic gepektreger. Možda kasnije uzmem i neki manji za povezivanje prednjeg kotača i rame.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2015 22:47 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Malo kompliciraniji ali vrlo zanimljiv pristup zakljucavanju . 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

I ovo se može obiti, pogledaj:

 

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

 

I ovo se može obiti, pogledaj:

 

Nije to klasično obijanje jel, to je LockBumping tehnika koja je potpuno neupotrebljiva ili beskorisna na disk cilindar bravama.

 

Lock Bumping je globalno vrlo veliki problem, o kojem se kod nas nažalost uopče ne priča ili raspravlja.Večinu klasičnih cilindar brava jeftinijih ili skupljih nebitno, njih se prilično lako i jednostavno može otvorit upravo Lock Bumping tehnikom.LockBumping je najlakše odradit na bravi sa klasičnim ključevima, dakle kao ovaj klasični crveno označeni ključ na dolnjoj fotki.Takvi ključeve je vrlo lako pretvorit u bump ključeve, pod uvjetom da neko zna kak se to radi.Dizajnom ili izgledom to su najpoznatiji i najčešče korišteni modeli brava/ključeva u večini svjetskih zemalja.Večina takvih ključeva može se vrlo lako kopirat, dakle u raznim malim trgovinama ili uslužnim obrtima.

 

https://drive.google.com/file/d/0BzFrxTwtpH4FcTNmLTR0eFkyTFU/view?usp=sharing


 

Neprimjetno kopiranje ključeva bez znanja vlasnika, to je opet još jedan vrlo ozbiljan sigurnosni problem.Upravo zato ako hočeš višu sigurnost, onda izabereš bravu ili bilo koji proizvod sa ključevima koje možeš kopirat samo po naruđbi kod proizvođača određenog proizvoda.

 

Vezano za LockBumping tu je odličan video, pa ako dobro razumiješ engleski eto ti velikog sigurnosnog problema.

 

 

 

 

 

Danas kolko ja znam postoje samo dva sistema brave, koji još nitko oh bravara-hakera za sad nije uspješno nenasilno otvorio.Dakle tu se misli na Lockpicking, da ne duljimo kao prvi primjer, to je vrlo poznati i u praksi često korišteni Abloy Protect2 sistem disk brave.Niti jedan U-Lock ne koristi ovaj sistem disk brave, a bogami niti neče koristit jer takva brava košta oko 200dolara.

 

 

Drugi primjer je ova dole brava, no to je onako na tržištu u primjeni kao slon svaki dan u staklani bez greške.S obzirom kako izgleda njezin ključ, nema se tu kaj reči to je konstrukcijski vrlo zanimljiva i komplicirana brava. U praksi ova brava je sigurno znatno naprednija/sigurnija od ove brave na Forever Lock U-Lock modelu.

 

 

Za kraj tu je po konstrukciji još jedan vrlo intresantan novi sistem brave.Eto i Kinezi znaju napravit vrlo sigurnu bravu, to je inače prilično novi sistem takozvane rotirajuče-dvodjelne brave ili cilindra.

 

 

http://www.yuemalock.com/en_products/product.php?lang=en&class3=317

 

http://www.yuemalock.com/en_products/product.php?lang=en&class2=79

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2019 13:56 (rambox).
12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

rambox,

Ne samo da vjerujem u ovo što si o tome napisao, već to pišu i na drugim stranim forumima. Ono što mi se još više dopada, a to si upravo napisao, je njegova crno-bijela boja. Zašto!? Zato jer će moj budući bic biti upravo tih boja, a ja ti malo patim na to. Nego, na žalost, u Kendl Sportu ga imaju, ali bez onog nosača EaZy KF. Sam U-Lock Abus GRANIT X-PLUS 540 je kod njih 619kn. Pošto se još nisam prijavio ni na jednu Europsku Web stranicu bic. opreme da li možda znaš gdje bi mogao proći jeftinije da uzmem taj komplet. Nešto se pričalo ovdje da kod prve kupnje kod nekih postoji neki popust (Po mogućnosti kupnja preko PayPal-a). Za sam kraj, pored njega vjerojatno ću uzet i neki manji, možda ZEFAL K-Traz U13 Mini U-Lock. Neka se nađe za zaključavanje prednjeg kotača i rame. Što misliš da li je to dobar izbor?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 20:33 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Cobra33 kaže...

rambox,

Ne samo da vjerujem u ovo što si o tome napisao, već to pišu i na drugim stranim forumima. Ono što mi se još više dopada, a to si upravo napisao, je njegova crno-bijela boja. Zašto!? Zato jer će moj budući bic biti upravo tih boja, a ja ti malo patim na to. Nego, na žalost, u Kendl Sportu ga imaju, ali bez onog nosača EaZy KF. Sam U-Lock Abus GRANIT X-PLUS 540 je kod njih 619kn. Pošto se još nisam prijavio ni na jednu Europsku Web stranicu bic. opreme da li možda znaš gdje bi mogao proći jeftinije da uzmem taj komplet. Nešto se pričalo ovdje da kod prve kupnje kod nekih postoji neki popust (Po mogućnosti kupnja preko PayPal-a). Za sam kraj, pored njega vjerojatno ću uzet i neki manji, možda ZEFAL K-Traz U13 Mini U-Lock. Neka se nađe za zaključavanje prednjeg kotača i rame. Što misliš da li je to dobar izbor?

 

Hm kak sad to fučkaj ga, pa kolko ja znam Keindlsport je imal taj U-Lock u kombinaicji sa navedenim nosačem.Ne kužim kak sad odjednom prodaju taj U-Lock bez nosača, ili su možda prodali staru pošiljku, pa su smotanci naručili novu pošiljku bez nosača za taj U-Lock model.

 

Ako nema sa nosačem u Keindlsport, onda treba kupit u nekom EU Web dučanu kaj drugo.Eto ti ova dva poznata Njemačka dučana, dakle to je verzija duljine 23cm+nosač, i još se tu uračuna cijena dostave vjerojatno oko 100kn ili malo više tu negdje.Na drugom linku pod Version tab, tamo izabereš opciju 23cm lenght,incl.EaZy-KF frame holder to je ono kaj ti treba.

 

http://www.bike-discount.de/en/buy/abus-granit-x-plus-540-540-160hb230-eazy-kf-160213/wg_id-343

 

http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=74788;page=3;menu=1000,5,74;mid=0;pgc=24:103

 

Kaj se tiče zaključavanja prednjeg kotača za ramu, jesi ti siguran da je na tvom Treking bajsu za to dovoljno dug jedan Mini U-Lock?Vrlo vjerojatno da je Mini U-lock znatno prekratak, jer sve rame na Treking biciklima nisu istih dimenzija kaj drugo.Eto kao neki dobar primjer jel, tu kod sebe na dvorištu imam jedan stariji Villiger "City bajs a 28 kotačima".Na njemu ja bez problema sa Mini U-Lock(Abus U-Mini 40) zakačim prednji kotač za ramu.No ako to isto probam napravit na Author Horizon 2014 Treking/Cross bajsu, ili recimo neki Merida Crossway model nema šanse, jer Mini U-Lock je puno prekratak.Dakle prvo moraš bit siguran jel ti dovoljan Mini U-Lock, pa ako nije onda treba izabrat neki drugi malo duži U-Lock.Ako neko od tvojih poznanika ima Mini U-Lock, onda ga posudi pa to provjeri jel ti paše, i ako je dovoljno dug onda kupiš taj Zefal Mini U-lock i nema problema.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
rambox kaže...

 Pa iskreno , niti sam taj '' sminkerski'' lock nekome preporucio niti sam naveo da je dobar vec samo kao zanimljiv ( citaj :malo kompliciraniji ) sistem zakljucavanja .

U svakom slucaju , ako se netko namjeri na odredjeni bicikl ( pogotovo vece vrijednosti ) taj ce ga snimati , pratiti i cekati odredjeno vrijeme i 100 % ce nestati ma kakvu zastitu imali . 

Apsolutno nista nije 100 % sigurno . Svi ti U-lockovi i razne lancuge , gps uredjaji i ostali sigurnosni predmeti su samo prividan mir od moguceg otudjenja . Pogotovo u drzavi gdje se ne kaznjavaju niti traze lopovi koji su pokrali doslovno stotine milijuna ( kuna , dolara , eura itd...) 

I sam koristim U-Lock...ali isto tako mi je bicikl ( za sada jedan a uskoro i drugi) sigurniji u stanu . Bar malo 

12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Točno je ovo što govoriš da bi možda ZEFAL K-Traz U13 Mini U-Lock bio prekratak. Zato bi ga isprobao na licu mjesta u Ciklo Centru. Tu sam namjeru i imao. Kada govoriš o Author Horizon 2014 Trekkingu, imao sam prije KTM-a kojeg su mi ukrali, Author Erline iz 2003, ali me pokupio pijani klinac u autu i napravio totalku. Ja sam letio kojih 7-8 m po zraku i na svu sreću osim napuknuća i velikog hematoma na nogi dobro sam prošao. Dobio sam solidnu odštetu tako a sam si onda prouštio taj KTM Leggero Cross kojeg više nema. Nego jedino me malo muči U-Lock Abus GRANIT X-PLUS 540, pošto ima dvije dužine. Ne znam da li bi ovaj od 23cm bio dovoljno dugačak, a opet ako bi kupio dužeg, de ne bude predugačak. To ću morat malo razmislit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

unimatrix001

Što se tiče dotičnog U-Locka, ipak želim u startu dobru obranu. Ako već za bicikl dam dobru lovu, onda hoću i dobru zaštitu. Jasno da protiv pravog lopova nema odbrane, ali meni treba obrana od max. 10 min., a mislim de je ovaj U-lock može dati. Pored toga i u podsvijesti je onda manje komešanje. Pošto sam si složio, pa mogu reći dobar alarm, mada je i to dobra zaštita trebam i neku bolju mehaničku zaštitu u drvarnici. Ona je dosta uska tako da lopov baš ne bi imao puno manevarskog prostora za piljenje i rezanje kliještima, već bi to mogao eventualno napravit malom fleksericom na akumulator. Sve sam to predvidio, ali se nadam da mi alarm nikad neće zatuliti u stanu, jer jao si ga njemu ili njima. Kada izgubim kontrolu, može biti svašta, ali baš svašta, a o tome neću.

Sorry, sada vidim da se to ne odnosi na moj izbor, već na onaj iz videa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 23:27 (Cobra33).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Cobra33 kaže...

 

 Sve ok . Kako sam vec napisao , i sam koristim U-Lock i na biciklu mi je uvijek kad idem u grad i kada znam da cu ga morati negdje vezati , doduse , nikad duze od 10-15 min na vrlo prometnom mjestu iako ni to nije jamstvo da ce me docekati . Ako se ide ciljano u voznju , ne nosim ga . Prosli bic koji mi je ukraden bio je vezan dvostruko ( U-Lock i lanac na trecem katu ispred stana ) i to nije bilo dovoljno .

Nadam se samo da cu naletjeti na jednog od tih lopina u pokusaju kradje ... ostalo prepustam svojoj masti u tom trenutku susreta :) 

15 godina
neaktivan
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Jednom ukralo zavezanog lancem na 19 kat ispred vrata dok sam došao samo ručat (14:30 - 15:00), tako da uopće ne kupujem lanac da ne dođem u napast ga di zavezat (novog). Tegljenje i gotovo

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

unimatrix001

Upravo je i to moja politika. Kada znam da će mi trebat lokot, onda ga uzmem sa sobom, ali ako je samo vožnja u pitanju, onda lokot ostavljam u šupi. I kod mene se radi o max. 10 min. Zato mi i treba nosač.

Inače mojem frendu sa posla koji je vezao bic kod sebe na katu sa dva u-locka, prepilili su samo jedan, a drugi su uzeli sa biciklom. Bilo im je lakše prepiliti dvije kvadratne cijevi od 14mm na ogradi uz stepenice, no malo čudno, jer je bic bio Nakamura vrijednosti ispod 3.000kn star malo više od pola godine. Hoću reći što su sve napravili i riskirali, za bic od 3.000kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2015 7:31 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
unimatrix001 kaže...

 Pa iskreno , niti sam taj '' sminkerski'' lock nekome preporucio niti sam naveo da je dobar vec samo kao zanimljiv ( citaj :malo kompliciraniji ) sistem zakljucavanja .

U svakom slucaju , ako se netko namjeri na odredjeni bicikl ( pogotovo vece vrijednosti ) taj ce ga snimati , pratiti i cekati odredjeno vrijeme i 100 % ce nestati ma kakvu zastitu imali . 

Apsolutno nista nije 100 % sigurno . Svi ti U-lockovi i razne lancuge , gps uredjaji i ostali sigurnosni predmeti su samo prividan mir od moguceg otudjenja . Pogotovo u drzavi gdje se ne kaznjavaju niti traze lopovi koji su pokrali doslovno stotine milijuna ( kuna , dolara , eura itd...) 

I sam koristim U-Lock...ali isto tako mi je bicikl ( za sada jedan a uskoro i drugi) sigurniji u stanu . Bar malo 

Izgleda da si malo krivo shvatio moj post, pa nisam ja tebe napal zato kaj si samo spomenul taj okvirno ukrasni U-Lock. Ja sam samo komentiral taj Forever U-Lock, pa usput napomenul kak stvari stoje. Treba bit realan ipak to je samo šminkerski U-Lock, koji uz sve to ima nebulozno previsoku cijenu.

Cobra33 kaže...

Točno je ovo što govoriš da bi možda ZEFAL K-Traz U13 Mini U-Lock bio prekratak. Zato bi ga isprobao na licu mjesta u Ciklo Centru. Tu sam namjeru i imao. Kada govoriš o Author Horizon 2014 Trekkingu, imao sam prije KTM-a kojeg su mi ukrali, Author Erline iz 2003, ali me pokupio pijani klinac u autu i napravio totalku. Ja sam letio kojih 7-8 m po zraku i na svu sreću osim napuknuća i velikog hematoma na nogi dobro sam prošao. Dobio sam solidnu odštetu tako a sam si onda prouštio taj KTM Leggero Cross kojeg više nema. Nego jedino me malo muči U-Lock Abus GRANIT X-PLUS 540, pošto ima dvije dužine. Ne znam da li bi ovaj od 23cm bio dovoljno dugačak, a opet ako bi kupio dužeg, de ne bude predugačak. To ću morat malo razmislit.

A čuj moš ti uzet i verziju od 30cm, no ipak varijanta od 23cm je sasvim dosta u praksi to sigurno.

 

Kaj se tiče Mini U-Lock probe, da to se brzo provjeri i bez da otvoriš neki Mini U-Lock U-Lock ili njegovo pakovanje.Ionako se vrlo lako vizualno procjeni, oče li ili neče bit kratak Mini U-Lock za zakačit prednji kotač za ramu i nema frke.

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 23:49 (rambox).
12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

rambox

Sada baš gledam sliku bicikla kojeg mislim kupit i da, u pravu si, kratki U-Lock neće biti dobar. Trebat ću ipak normalni, duži (23cm).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Cobra33 kaže...

unimatrix001

Upravo je i to moja politika. Kada znam da će mi trebat lokot, onda ga uzmem sa sobom, ali ako je samo vožnja u pitanju, onda lokot ostavljam u šupi. I kod mene se radi o max. 10 min. Zato mi i treba nosač.

Inače mojem frendu sa posla koji je vezao bic kod sebe na katu sa dva u-locka, prepilili su samo jedan, a drugi su uzeli sa biciklom. Bilo im je lakše prepiliti dvije kvadratne cijevi od 14mm na ogradi uz stepenice, no malo čudno, jer je bic bio Nakamura vrijednosti ispod 3.000kn star malo više od pola godine. Hoću reći što su sve napravili i riskirali, za bic od 3.000kn.

Normalno da je bilo znatno lakše prepilit ogradu, nego jedan kvalitetan U-Lock napravljen od otvrdnutog čelika.No pitanje je kakav su U-Lock zapravo prepilili, jel znaš možda točan model tog prepiljenog U-Locka?Svi U-Lock modeli nisu isti, niti je kvaliteta materijala ista to sigurno.Znači bi bilo dobro imat informaciju, koji su to U-Lock uspjeli prepilit znači točan model kaj drugo.

 

Ogradu vjerojatno nisu pilili zbog buke koja je u toj situaciji itekako izražena.Kad piliš metalnu konstrukciju koja je zašrafljena ili spojena sa zidom, onda se zvuk ili buka piljenja pojačava, pa prenosi i rezonira na širu okolicu zgrade.

 

 

rambox

Sada baš gledam sliku bicikla kojeg mislim kupit i da, u pravu si, kratki U-Lock neće biti dobar. Trebat ću ipak normalni, duži (23cm).

 

Tak je da treba ti veči U-Lock, a za taj posao/zaključat prednji kotač najeftinije/najbolje rješenje za skupi bajs je, ili OnGuard Bulldog STD/Mini LS, ili Zefal K-TRAZ U13.

 

Ako si pročital prvi post u u ovoj temi, onda si valjda vidio spomenute Pitlock sigurnosne zatvarače.Jesi razmišljal o toj kombinaciji, koja je ipak znatno skuplja ali praktički to je najbolje/najelegantnije rješenje za zaštitu kotača na nekom skupom biciklu.

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Čim sam vidio ovu poruku nazvao sam frenda i evo što mi je rekao. Jedan je bio samo za zaključavanje bicikla za ogradu stepeništa, a drugog je imao stalno sa sobom na gepeku. Ovog prvog vjerojatno nisu uspjeli prepilit, jer su na tom mjestu pilili ogradu. Zato pretpostavlja da je taj U-Lock odnesen na kraju zajedno sa biciklom. Ovaj drugi ili je prepiljen, ili otvoren, jer bi u protivnom isto pilili jednu kvadratnu cijev na ogradi. Na podu su bile vidljive strugotine, ali jako malo, pa misli da su vjerojatno probili bravu. Same cijevi ograde su pilili na vrhu i vjerojatno su kasnije bicikl samo digli zajedno sa U-Lockom do tog mjesta. Bila je Policija i napisala zapisnik, ali opet vjerojatno samo da nešto zapišu. Ono što je zanimljivo je rez pile ili čega već širine oko 4-5mm, a znamo da je obično širina lista pile oko 2mm. To su vidjeli kada su te cijevi išli ravnat kako bi ih ponovo zavarili. Jednostavno ne zna kakva bi to pila bila. Uglavnom nije flekserica, jer ona ostavlja prepoznatljiv trag. Ovo što si spomenuo da bi se čulo piljenje na polukatu (znači radi se o plukatu) su i oni mislili, ali kada se stavi ruka na taj gelender i proba pilit, navodno da se skoro ništa ne čuje. Tko zna, možda su imali ulje ili kako se ono sredstvo zove za hlađenje koje uportebljavaju metalci, no ako se smanji brzina piljenja, vjerojatno se izbjegava ono cviljenje koje se javlja kada piliš čeličnu cijev. Inače ta cijev od 14mm ima 2mm mesa. Još uvijek ga muči taj rez od 4-5mm širine.

Prvi U-Lock je bio spojen preko zadnje vilice i kotača za dvije cijevi od ograde, a drugi za prednji dio rame, vilice i ograde.

No da ne duljim više i odgovorim na ono što te najviše interesira, radi se U-Lockovima:

KRYPTONITE New York MC (njega nisu uspjeli prepilit)

ONGUARD 5800 (Njega su na bilo koji način savladali)

 

Što se tiče PitLock-a, da vidio sam to, ali mi je malo preskupo. Cijev sica i sam sic mislim zaštiti sa drugom stegom sa vijkom koji nije standardan. Bitno da se ne može odšrafiti sa normalnim ili križnim šrafcigerom i imbus ključem. Kupio sam ih svojevremeno u Bauhausu i jednog takvog sam imao na bicu kojeg više nema. Poanta je da ne vjerujem da će lopov u 10min. baš mene čekati sa spec. nastavcima pa da mi ukrade sic i štangu. U prosjeku na istom mjestu parkiram bic svake 2-3 god. i to na max. 10 min. Tiih 10 min. se odnosi kada trebam nešto kupiti na brzaka. Recimo kupovina žarulja, komp opreme, uglavnom u malim trgovinama. Nema šanse da ga ostavim ispred Peveca, Bauhausa, Konzuma i sl.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 21:18 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Cobra33 kaže...

Čim sam vidio ovu poruku nazvao sam frenda i evo što mi je rekao. Jedan je bio samo za zaključavanje bicikla za ogradu stepeništa, a drugog je imao stalno sa sobom na gepeku. Ovog prvog vjerojatno nisu uspjeli prepilit, jer su na tom mjestu pilili ogradu.Zato pretpostavlja da je taj U-Lock odnesen na kraju zajedno sa biciklom. Ovaj drugi ili je prepiljen, ili otvoren, jer bi u protivnom isto pilili jednu kvadratnu cijev na ogradi. Na podu su bile vidljive strugotine, ali jako malo, pa misli da su vjerojatno probili bravu. Same cijevi ograde su pilili na vrhu i vjerojatno su kasnije bicikl samo digli zajedno sa U-Lockom do tog mjesta. Bila je Policija i napisala zapisnik, ali opet vjerojatno samo da nešto zapišu. Ono što je zanimljivo je rez pile ili čega već širine oko 4-5mm, a znamo da je obično širina lista pile oko 2mm. To su vidjeli kada su te cijevi išli ravnat kako bi ih ponovo zavarili. Jednostavno ne zna kakva bi to pila bila. Uglavnom nije flekserica, jer ona ostavlja prepoznatljiv trag. Ovo što si spomenuo da bi se čulo piljenje na polukatu (znači radi se o plukatu) su i oni mislili, ali kada se stavi ruka na taj gelender i proba pilit, navodno da se skoro ništa ne čuje. Tko zna, možda su imali ulje ili kako se ono sredstvo zove za hlađenje koje uportebljavaju metalci, no ako se smanji brzina piljenja, vjerojatno se izbjegava ono cviljenje koje se javlja kada piliš čeličnu cijev. Inače ta cijev od 14mm ima 2mm mesa. Još uvijek ga muči taj rez od 4-5mm širine.

Prvi U-Lock je bio spojen preko zadnje vilice i kotača za dvije cijevi od ograde, a drugi za prednji dio rame vilice i ograde.

No da ne duljim više i odgovorim na ono što te najviše interesira, radi se U-Lockovima:

KRYPTONITE New York MC (njega nisu uspjeli prepilit)

ONGUARD 5800 (Njega su na bilo koji način savladali)

 

Što se tiče PitLock-a, da vidio sam to, ali mi je malo preskupo. Cijev sica i sam sic mislim zaštiti sa drugom stegom sa vijkom koji nije standardan. Bitno da se ne može odšrafiti sa normalnim ili križnim šrafcigerom i imbus ključem. Kupio sam ih svojevremeno u Bauhausu i jednog takvog sam imao na bicu kojeg više nema. Poanta je da ne vjerujem da će lopov u 10min. baš mene čekati sa spec. nastavcima pa da mi ukrade sic i štangu. U prosjeku na istom mjestu parkiram bic svake 2-3 god. i to na max. 10 min. Tiih 10 min. se odnosi kada trebam nešto kupiti na brzaka. Recimo kupovina žarulja, komp opreme, uglavnom u malim trgovinama. Nema šanse da ga ostavim ispred Peveca, Bauhausa, Konzuma i sl.

Znači prepili su ili usput sredili i OnGuard OG 5800, koji je bio zakačen za prednji dio rame pa za ogradu. Onda ok no to je i očekivano, jer se tu radi o jeftinom U-Lock modelu(120kn) sa U-Lock štangama debljine 11mm.Ako je s tim U-Lockom bajs bio zavezan za ogradu, onda je normalno da su na njega prvog navaliti i onda ga prepilili.OnGuard OG 5800 U-Lock, iako ima dvostruko zaključavanje U-Lock štangi, on ipak konstrukcijski nije dovoljno jak ili robustan.Zato je kod njega dosta samo prepilit jednu stranu U-Lock štange, i eto baš zato na njegovom mjestu nisu prepilili ogradu.

 

Vezano za taj Kryptonite U-Lock jel, pa njega ne bi niti pokušali napast, jer to je U-Lock štanga debljine 18mm i to visoke kvalitete.Uostalom taj U-Lock treba pilit dva puta, ako ga hočeš skinut s bilo čega u praksi.Lopov koji koristi mozak, on odma navali na ogradu ili bilo kaj drugo kad naleti na taj U-Lock.Samo bi budala bilo kojom pilom krenula napast takav U-Lock teške kategorije.

 

Kaj se tiče te pile koja ostavlja širok rez 4-5mm, da to nikako nije klasična pila za željezo, točnije ovo je bila znatno deblja varijanta te pile. Tu se radi o malo drukčijoj pili, ili listu pile koji može pilit pa praktički kaj mu god dođe pod pilu fučkaj ga sad.No ima takav list pile i normalne širine dakle tih 2mm, no ovi lopine su očito koristili širu varijantu.Znam ja jako dobro o čem se tu radi, no neču to sad javno spomenut da ne pomognem nekom potencijalnom lopovu početniku.Upučeni bajs-lopine ionako znaju za takav list pile, a ko ne zna prilično lako dođe do te informacije. No opet ovaj put ovdje to javno neču spomenut jer nema potrebe.Poslat ču ti na PP kakav je to list pile, pa ti onda javno samo potvrdi da si dobio tu informaciju.

 

 

Večina ljudi vjerojatno niti ne zna, za takav drukčiji daleko skuplji listi pile u varijanti koji ostavlja rez širine 4-5mm.Ali to je i očekivano kaj drugo, jer večina ljudi niti ne mora znat sve detalje oko određenih vrsta alata.

 

Bez obzira na taj drukčiji list pile, kvalitetan U-Lock sa 13mm+ U-Lock štangama ne moš tak lako i brzo prepilit treba tu prilično vremena.Pogotovo treba znatno više vremena, na nekom U-Lock modelu kojeg trebaš dva puta prepilit. U tom slučaju jedan rez U-Lock štange nije dovoljan, i zato takav U-Lock ne moš baš bez veče prisile isčupat iz okvira bajsa, bez da ozbiljno ne oštetiš ramu na biciklu.Za kraj treba napomenuti, nije isto sa tom drukčijom pilom(ili obična pila za željezo) pilit U-Lock pričvrščen u nekom škripcu, ili na nekom biciklu gdje U-Lock nije dobro fiksiran ili učvrščen.Bilo šta čeličnog je puno lakše pilit kad je fino pričvrščeno, nego kad ti to moraš pilit onako u rukama jel.Takvo piljenje lopine i rade negdje gdje nema nikog, vani na ulici nema šanse predugo to traje i lako mogu bit uhvačeni u krađi. Na ulici se bicikli kradu brzo ili nikako, dakle ode lopov tražit dalje lakšu metu tj bajs zaključan sa sajlom kaj drugo.

 

Ako je taj Nakamura bajs vrjedio ispod 3000kn, onda je itekak čudno da su lopine utrošile tolko truda, pa su se bacili na piljenje ograde i jednog slabijeg U-Lock modela.Izgleda da su se baš napikirali na taj bajs, možda čak iz neke osvete i to je itekak moguče.Takav bajs baš i nije vrjedan tolkog posla, jer u praksi profi lopina bi preskočio ovaj bajs to sigurno.

 

Ne moraš ti ništa strahovat, dakle ostavljanje bicikla na krače vrjeme, ili čak duže preko cjelog dana ispred nekog šoping centra ili bilo gdje u gradu gdje uvjek neko prolazi.Po uvjetom da je tvoj bajs propisno zaštičen, a kaj češ koristit to smo rješili i onda tu nema problema.U tvojem slučaju bajs bi mogao bit i cjeli dan zaključan ispred recimo Konzuma ili Bauhausa, i niti jedan lopov(koji koristi mozak) neče ga niti probat ukrast to sigurno.Čim lopina vidi s čime ima posla, počet če psovat ko bedak i otiči če dalje tražit drugi bajs zaključan sajlom=nezaključan bajs.

 

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.1.2015 2:02 (rambox).
12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Pročitao sam poruku na koju sam ti odgovorio, no nisam napisao da sam se naknadno sjetio da sam takvo što vidio prije 10-15-tak godina na Velesajmu kada se još izlagalo. Čak mislim da je bio Božićni sajam ako se ne varam, no to sada nije bitno. Ono što hoći reći da je jedan štand upravo prodavao takve "listove" za pilu i mislim da nije baš bilo jeftino. Nećeš vjerovat ali par štandova dalje tip je pak prodavao lokote što ga ništa ne može prepilit (mislim da se radilo o Multilocku-isto skupo), pa mi je poslije bilo žao što ih nisam spojio pa da vidim da li je jača ta pila ili lokot. No mislim da bi pila sigurno bila jača, jer sam vidio što sve može pilit. Baš ono što pokazuje i video kojeg si linkao u poruci, ali i svrdlo, samo je pitanje koje. Ne znam da li je već tada postojao Pevec, jer ona jeftina svrdla koja kupiš možeš savit da ne pukne. Kupio je šogor jedan komplet pa sam imao prilike vidjet tu kvalitetu. Sjećam se da si u dućanu Gedora mogao kupit komplet svrdla upravo od materijala kao ova pila o kojoj pričamo, a cijena je bila da se smrzneš. 990kn za njih 15 (1-10mm). Znam da mi je tip rekao da ona mogu bušit bez problema klasična, obična HSS svrdla i da su dosta izdržljiva. Kada sam ga pitao pa tko to uopće kupuje, odgovor je bio bravari. Veli nema brave koju ne mogu probušit. Tada mi je bilo sve jasno. E, da, onaj tip što je prodavao te "listove" pilio je sa time staklene flaše i turpije. Znači stvarno tvrda stvarčica.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 14:07 (Cobra33).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Evo još jednog vrlo intresantnog kineskog U-Lock modela koji nosi ime "Shi-He Chi-Me".Kaj se tiče njegove mehaničke brave i ključeva, opet ista priča nikad prije viđeno i vrlo neobičan izgled ovakve brave. Konstrukcijski brava je očito vrlo pametno dizajnirana, i to tako da je neki Lock Picking iznimno teško izvediv a to je ono najbitnije u praksi.Baš me zanima kaj bi rekli naši lokalni bravari na ovakvu bravu, i kak to zapravo otvorit bez upotrebe sirove snage. Kratko i jasno nema druge nego fizički uništi bravu, dakle brusilica jer očito ništa drugo ne dolazi u obzir.

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.2.2015 15:56 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

Da, recimo da je brava dobra, ali ključ nije baš za džep. Samo tijelo U-locka je lijevano iz jednog komada i bojim se da je tu slaba točka.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!

kupio bih normalni U-lock do nekih 180-200 kn pa jel mi možete linkat prijedloge? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
Matoje kaže...

kupio bih normalni U-lock do nekih 180-200 kn pa jel mi možete linkat prijedloge? hvala

Jesi ti vidio prvi veliki post u ovoj temi, ako nisi onda ne budi ljen pa odi tamo i to pogledaj.Kad to pregledaš ili pročitaš, u slučaju da još imaš neke dileme onda se opet javi.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 18:14 (rambox).
16 godina
offline
Zaštita bicikla od krađe!
overhaul kaže...

 Da, ukradena mi tri bicikla. Naravno, ne odjednom. Kad ja s time idem na posao, pa je 8 sati na izvolte. 
Tako da je za stojati na poslu i ovo onako, na rubu traume. Istina, sad mi je udaljen 2 metra od ureda, ali 
opet... prije mi je jedan popaljen u firmi koja je bila u tkalči, drugi u firmi kod cibone, treći zrinjevac.
Za potonji imamo za uspomene (nisam jedini) i snimke kamera negdje u arhivi. Bic je idealan predmet za krađu.
Nema registracije, kontrole broja šasije, prometne, knjižice vozila, godišnje kontrole... a naravno mnogi koštaju više 
od auta, koje se daleko više kontrolira(makar to bila i krntija vrijedna parsto eura). Ma tipkam prožvakanu temu.
...
Je, Na konus za lagere na kruni mislim. Ma budem ja to još ispolirao, mislim da nema potrebe da silujem
- nemam ništa pametnije od škripa za pridržavanje vilice ako silujem i lupam, a škrip nije baš nježan.

Znači lopine su ti do sad maznuli tri bicikla, pa kad smo več tu onako informacije radi, sa čime/i na koji način su bili zaključani tvoji ukradeni bajsevi?Kaj si koristil za zaključavanje bicikla, dakle neke "debele smotane sajle" ili možda nekakve lance ili nekaj drugo.U slučaju da si imao neki U-Lock ali bicikl je ipak bio ukraden, ako znaš kaj si točno koristio onda moš spomenut taj model U-Lock-a.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!

Treba napraviti 24 sata bateriju+gps i stavit to unutar kostura s pametnim otvorom :p

www.mmo-balkan.com
16 godina
offline
Re: Zaštita bicikla od krađe!
rambox kaže...
overhaul kaže...

 Da, ukradena mi tri bicikla. Naravno, ne odjednom. Kad ja s time idem na posao, pa je 8 sati na izvolte. 
Tako da je za stojati na poslu i ovo onako, na rubu traume. Istina, sad mi je udaljen 2 metra od ureda, ali 
opet... prije mi je jedan popaljen u firmi koja je bila u tkalči, drugi u firmi kod cibone, treći zrinjevac.
Za potonji imamo za uspomene (nisam jedini) i snimke kamera negdje u arhivi. Bic je idealan predmet za krađu.
Nema registracije, kontrole broja šasije, prometne, knjižice vozila, godišnje kontrole... a naravno mnogi koštaju više 
od auta, koje se daleko više kontrolira(makar to bila i krntija vrijedna parsto eura). Ma tipkam prožvakanu temu.
...
Je, Na konus za lagere na kruni mislim. Ma budem ja to još ispolirao, mislim da nema potrebe da silujem
- nemam ništa pametnije od škripa za pridržavanje vilice ako silujem i lupam, a škrip nije baš nježan.

Znači lopine su ti do sad maznuli tri bicikla, pa kad smo več tu onako informacije radi, sa čime/i na koji način su bili zaključani tvoji ukradeni bajsevi?Kaj si koristil za zaključavanje bicikla, dakle neke "debele smotane sajle" ili možda nekakve lance ili nekaj drugo.U slučaju da si imao neki U-Lock ali bicikl je ipak bio ukraden, ako znaš kaj si točno koristio onda moš spomenut taj model U-Lock-a.

A sajlama :/ Za prvi kramp bila je ona starinska na šifru, iz rog dućana.
Mislio sam da nije ni vrijedan krađe, baš je bio hrđavi željezni kineski "mtb" s početka 90tih.
Neznam više koje su bile kasnije, sjećam se da sam po zadnju išel
u tadašnji neki dućan od multilocka. Vjerujem da nije baš veze imala sa firmom, ali
nisam na mjestu krađa našao potrgane sajle, pa neznam...
Mislim da je moj najveći problem bio što sam bicikle "skrivao" po dvorištima - 
prvi je bio u prolazu tkalča-radićeva, drugi u dvorištu Florijana Andrašeca (tadašnja redakcija vidi časopisa) kod Cibone, 
treći u haustoru zgrade u Katančićevoj kod Zrinjevca - sve lokacije gdje je stojao dugo vremena
bez kontrole, a lopina kad ga snimi ima vremena ako treba i autogeno varenje upogoniti :(
Hajd, budem pogledao što je sad pametno za bic, iako mi je ideja da zaključavam bicikl sa 3
zaštite i tražim čelični okvir da ga s njim isprepletem samo da bih ušao u dućan po
perec.. uh. koma. Najradije bih one GPS lokatore i autoalarm ugradio:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice