Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

poruka: 84
|
čitano: 43.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Tallahasee kaže...

Renault Twingo - malen, brz, stedljiv, za tu lovu mozda nadjes i sa rucnom klimom. Isti motor ide i u Clia, motori su super pouzdani i odrzavanje je za noobove. Auto je vjeruj mi toci i vozi - super pouzdan i kao sto rekoh lagan za odrzavanje. Imao i vozio i znam o cemu pricam. Da mogu sad bi ga kupio za drugi auto.

 

EDIT: jos jedna stavka vazna za uzet u obzir - nove zimske gume za Twinga cetiri komada 1400 kn, sve iznad 14 - 15 cola pa ti vidi cijene.... 16 colke komad oko 1000 kuna ;)

Brz? {#}

A ružan je ko smrt,mislim da je čak proglašen jednim od 10 najružnijih automobila u povijesti.Čovjek traži nešto za 5-6 k eura a ti mu to prdekalo predložiš.Za te pare ide auto stani pani.

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-iv-1.9-tdi-85kw-6-brzina-highline-reg-6-2013-oglas-5506594

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 18:05 (big_guy).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

@bigguy Nije loš ali staro je to...

Winter is coming...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 10:06 (kratos091).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Tallahasee kaže...
simeparanoja kaže...

kako misils sve iznad 14-15 cola? na twinga idu 13" ako se ne varam

16 colke imas po cijeni i preko 1400kn (koje su kod mene) ali zato imas sloveniju pa kupis duplo jeftinije, pa su ti serijske za twinga nekih 1000kn

Veci auto veci kotaci - zima poskupljuje trosak. 14-cola su za Twinga, naravo idu i 13ke pa je jos jeftinije.  I da u pravu si jos je tu Slovenija i JOS jeftinije gume. 16 colke na mom autu - 1250 kn komad :( 

Na Twinga ako je došao s 14" kotačima ne idu 13" kotači zbog većih diskova iako je to za ovu raspravu nevažno, inače vrlo pouzdan automobil i jeftin za održavanje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
ima li boljih u ovim rangovima?
do 5500e-golf 4
do 6500e-opel astra, honda civic
do 8000e-golf 5
14 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Pozz ljudi...

Za 20 dana mi je 18 rođendan i odmah cu polagati vozacku,a posto sad imamo samo jedno auto,cesto cemo naici na probleme,pa je stari rekao da cemo sigurno uzimati jos jedno auto,pa da pogledam malo na netu cijene itd. jer i on nije odavno pratio...

 

Ja se ne razumijem u to,al znam da on obozava Golfa,Pasata,eventualno Mercedes i Audi i da mrzi Citroene,Renaulte itd.

 

budzet nam je neki 3 k eura max. 4k

 

naravno to auto ne bi bilo samo moje,nego kad bi on i stara isli na neki ''duzi'' put isli bi s njim naravno,pa bi bilo bolje da je ''malo'' veci dakle da nije nesto minijaturno,recimo da kupujem samo sebi,uzeo bi sebi vjerojatno Golf 3,al imam osjecaj da bi njemu bio mali...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.9.2012 17:59 (Pezer).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Pezer kaže...

Pozz ljudi...

pitaj na ovome forumu, tamo ima više stručnijih ljudi koji ti mogu pomoći.

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

zahvaljujem...

13 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

prati si pomalo temu vaš auto snova. često se raspravlja o autima za sitne pare jer često ljudi pitaju.. link te odmah vodi na jedan moj post gdje sam predložio idealan auto za 3k €..

preporuka.. mani se predrasuda i stavova kao što neki kažu, švabo najbolji, nepoderivo pa kupi auto od milju kilometara.. dobar je i renol i hyundai i kia ako ih dobro održavaš i čuvaš.. 

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

A znam to,al stari je starog kova,njemu je svabo upravo tako,najbolji i sve,iako da ja sebi uzimam,uzeo bi nesto drugo bas zato jer mozes jako dobro auto za manje para uzeti...

Hvala na linku pogledat cu malo,ko zna mozda i nagovorim starog da uzme i tako nesto,ipak cu ga ja vise vozit nego on :D

16 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Seat Ibiza mozda?

http://isvijet.com.hr
16 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

A imas dve glavne mogucnosti.

 

Kupiti noviji, znaci 2007-2008, mali auto. Tipa Clio, Grande Punto, 207, Micra...

Ili tak nesto tipa Gold, Astra, Mazda 3, Alfice neke i to, ali onda 10ak godina staro.

 

Ja posto sebi uzimam za grad gledam mali, noviji, sa manje kilometara, laksi, i manje trosi.

 

A kako kupovati? Slozi si prvo prioritete. Na njuskalu sad imas velike mogucnosti detaljne pretrage, i trazi.

Vecina ljudi izbjegava kupiti rabljene preko auto kuca, ali ja sam imao dobro iskustvo sa tako kupljenim autom. Tako da ovisi kakve si srece.

Tako se izbjegne i onih 5% naknade za prijenos.

 

Inace, ako ti se auto ovako svidja, cini ti se dobar iznutra i izvana, prvenstveno ga treba otfurat an stanicu tehnickog pregleda da ga se vidi i tehnicki jel sve dobro, jel su dirani kilometri i tako.

Ako je i tu sve dobro, onda jos provjeriti na MUP-u da li je auto ukraden (po broju sasije), te da li je zaista on vlasnik auta, ili je mozda banka npr.

11 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Dobar dan,imam jedno pitanje u vezi kupnje auta.

Nasao sam auto Skoda Fabia 1.4 za 2000 eura.

Sportski izgled,ovjes i snaga motora mu je 70KW.

Sad me zanima jedna stvar.Pricao sam sa covjekom oko

snage motora i jedna stvar me brine.On je naknadno poslije tehnickog pregleda

pojacao snagu motora na 70KW.Pa me zanima,da li bi mi to radilo problema

u policiji i na tehnickom pregledu?

Evo tocnije o cemu je rijec.

 

škoda 2002g dignut je sa tvorničkih44 na 70kw bijelu boju,prerada prednjeg branika napravljen usisnik,motor i kompjuter prerađeni,gewinde,oz felge 16"x 7,5J,nove gume 195/45/16 ,usisna grana asso racing,bregasta,itd,zaklopka snage sa pola,skraćeni mjenjač tj. diferencijal,elektronika osso ubačena i reprogramirana centrala,lastović krom ispuh,priprema za kavez.........unutra ubačeno gotovo nova unutrašnjost,momo volan zamjena za jeftinije

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2013 18:56 (Endymon).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Endymon kaže...

Dobar dan,imam jedno pitanje u vezi kupnje auta.

Nasao sam auto Skoda Fabia 1.4 za 2000 eura.

Sportski izgled,ovjes i snaga motora mu je 70KW.

Sad me zanima jedna stvar.Pricao sam sa covjekom oko

snage motora i jedna stvar me brine.On je naknadno poslije tehnickog pregleda

pojacao snagu motora na 70KW.Pa me zanima,da li bi mi to radilo problema

u policiji i na tehnickom pregledu?

Evo tocnije o cemu je rijec.

 

škoda 2002g dignut je sa tvorničkih44 na 70kw bijelu boju,prerada prednjeg branika napravljen usisnik,motor i kompjuter prerađeni,gewinde,oz felge 16"x 7,5J,nove gume 195/45/16 ,usisna grana asso racing,bregasta,itd,zaklopka snage sa pola,skraćeni mjenjač tj. diferencijal,elektronika osso ubačena i reprogramirana centrala,lastović krom ispuh,priprema za kavez.........unutra ubačeno gotovo nova unutrašnjost,momo volan zamjena za jeftinije

To je ovaj auto pretpostavljam http://www.njuskalo.hr/auti/skoda-fabia-1.4-oglas-8256086

 

Ma bježi od tog i kupi si normalan auto za tu lovu.

11 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Sta mislite,se nadje za 2000 ili 2500 eura kakav

ovako sredjeniji auto?Primarno mislim iz vana a ne

masina nabrijana i to?

13 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Veliku večinu auta koji su sređivani u stilu fest and fjurijus treba zaobiči u širokom luku. Tona silikonirane plastike, probušen zadnji lonac, gljiva na topli zrak, a mašina samo kaj se nije razletila. Svi do jednog wanna be rejseri u autima sa 1.2 mašinom. Ovu škodu nebih uzeo da mi je netko pokloni. 

 

 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
15 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Endymon kaže...

Sta mislite,se nadje za 2000 ili 2500 eura kakav

ovako sredjeniji auto?Primarno mislim iz vana a ne

masina nabrijana i to?

Malo više detalja, pa budeš dobio preporuku...

2k nije neki buđet, ali vujek se može nešto skombinirati {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2013 15:55 (rooswelt1991).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
11 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
rooswelt1991 kaže...
Endymon kaže...

Sta mislite,se nadje za 2000 ili 2500 eura kakav

ovako sredjeniji auto?Primarno mislim iz vana a ne

masina nabrijana i to?

Malo više detalja, pa budeš dobio preporuku...

2k nije neki buđet, ali vujek se može nešto skombinirati {#}

Znaci npr.Marka auta mi vise manje nije bitna.Samo da malo trosi i

da kvarovi nisu skupi.Ono sta volim kod auta i sto bih volio imati je

da ima 5 vrata.Malo spusten sa nekim ok felgicama i mozda auspuh

da ima bolji.Znaic da malo grmi.Nisam sada neki veliki fan NFSa i tih

piz...ija.ZNACI DO 2500 EURA.Jedini problem je to sto sam iz Istre,pa

ono,volio bi da ga i u Istri kupim.Ako ima tko preporuku,vrlo rado cu pogledati.HVALA

13 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

prednji branik na slici od ove škode izgleda kao da ga je netko krečom i valjkom maljao.. {#}

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
15 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Da malo troši, da lijepo izgleda, da ima 5 vrata.

Pretpostavljam da si vozač početnik, i ja bi ti za početak preporučio neko manje auto.

Recimo neki Renault Clio, 1.5 diesel motorček, 2000-2003 godina. Imaš ih i na njuškalu cijene se kreću od 2000-3000€, pa pogledaj što ti odgovara.

Radije kod kupnje gledaj u kakvom je stanju motor, jeli bio udaran i slično, nego da gledaš felge. Njih uvijek možeš naknadno kupiti {#}

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

šogi je kupio odličnog crnog hyundai accenta sa 105k km za nekih 19k kn prije par mjeseci.. prezadovoljan je.

hyundai možeš kupiti sa dosta malo km i dosta mladog za malu cijenu..

evo frend vozi getza i doslovno mu čupa mast, ali auto se neda.. stvarno kvalitetan i pouzdan auto

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
11 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
rooswelt1991 kaže...

Da malo troši, da lijepo izgleda, da ima 5 vrata.

Pretpostavljam da si vozač početnik, i ja bi ti za početak preporučio neko manje auto.

Recimo neki Renault Clio, 1.5 diesel motorček, 2000-2003 godina. Imaš ih i na njuškalu cijene se kreću od 2000-3000€, pa pogledaj što ti odgovara.

Radije kod kupnje gledaj u kakvom je stanju motor, jeli bio udaran i slično, nego da gledaš felge. Njih uvijek možeš naknadno kupiti {#}

Nisam ne pocetnik.Imam dozvoli vec 6 godina.

I imam Ford Fiestu 1.3.

A sada me zanima auto velicine tog Forda ali

da isto ima 5 vrata.Sto se tice motora,da istina

to me najvise zanima ali sam zaboravio napisati.:D

Ugl,ipak bih htio da auto ne izgleda previse obicnom

krntijom.xDNego ipak da lici na nesto.Opet imam 23 godine.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Endymon kaže...

I imam Ford Fiestu 1.3.

A sada me zanima auto velicine tog Forda ali

da isto ima 5 vrata.Sto se tice motora,da istina

to me najvise zanima ali sam zaboravio napisati.:D

Ugl,ipak bih htio da auto ne izgleda previse obicnom

krntijom.xDNego ipak da lici na nesto.Opet imam 23 godine.

Iz ovih par postova, vidi se da bi ti bi auto koji dobro izgleda, da ima dobru i stedljivu masinu, alu felge, spusten ovjes i sportski auspuh, da je ipak malo vise "sminka" nego auto vulgaris. To nazalost nejde za 2.5k E, osim smeca sa njuskala, poput one fabije koju si postao - auta plasticnog stylinga, skurenih od jeftinog tuninga i skidane kilometraze. Bjezi od toga glavom bez obzira :)

 

Ako hoces pristojan, a jeftin za odrzavanje, pogledaj serijsku ponudu srednje benzin klase 1.1-1.4, 2001-2003, prvog vlasnika, provjerene kilometraze itd. Ja sam nedavno za nekog kupio 1.4 Focusa iz 2002 ako se ne varam, nekih 120k km, za nekih 2300-2400, 5 vrata, iznutra ko nov, izvana nakon malo poliranja ko nov, za 100eur promjenio sve tekucine, filtere i svijecice. Auto je presao od onda par k km, radi bez greske i ne trosi puno (za starog benzinca). Jako jeftin za odrzavanje, dobri zamjenski djelovi su jeftini, a motor jednostavan, mehanicar ga rastavi i sastavi cijelog za 2 sata, remen i pumpa je ispod 1000kn. Vjeruj, izgleda puno bolje neg ona fabija, osim ako nemas 15 godina, a nemas :) Slicno vrijedi i za Renault, Fiat u toj clasi.

 

Ako bas hoces nesto sportskije, a da ima masinu koja zbilja lici na nesto, a ne guta, ustedi jos malo, pa vidi sta se nudi od serijskih turbo dizelasa (i dalje izbjegavaj tunirane benzince sa oglasnika, osim ako nisi sa autima na ti i znas sto radis). Ako si za malo rizika i izucavanja pojmova poput reguliranja faze, prednji ovjes, jtd i sl., za 30k kn se vec da uhvatit 1.9 jtd 115-150ks Alfa 156 npr. link (ova iz oglasnika je 90% iz uvoza i skidane kilometraze :) )

 

11 godina
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6-oglas-8530641

 

Evo ovo mi se cini kao solidan auto.Jedino me brine kilometraza

i koji je vlasnik.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Endymon kaže...

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6-oglas-8530641

 

Evo ovo mi se cini kao solidan auto.Jedino me brine kilometraza

i koji je vlasnik.

Nazoveš i pitaš{#}

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Za forda me brine i potrošnja.... 1.6 nije baš najštedljivije a ne pise ni KW.http://www.forum.hr/showthread.php?t=337408

Ne znam treba bi vidit na licu mjesta jer imam neki osjećaj da nešto ne štima ...ali to san samo ja tako da uvjeri se sam ako ikako možeš..pozzz

13 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Endymon kaže...

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6-oglas-8530641

 

Evo ovo mi se cini kao solidan auto.Jedino me brine kilometraza

i koji je vlasnik.

2200 eura za kesh je dobra cijena, 1.6 i klima  poskupljuju potrosnju i odrzavanje u odnosu na ovaj 1.4 focus sto sam recenzirao post iznad. To su u principu solidni motori, dok je ispod 200k km ne brini. Imam u obitelji jednog forda, 1.3, skoro 300k km, pragovi i podvozje je krepalo, ali motor radi... ovaj 1.6 je novija generacija motora, naravno da ce nesto krepat tu i tam, al' nista sta se ne da jeftino "u fushu" sredit.

 

Naravno, odvezi ga mehanicaru prije kupnje :), mozda mu je na redu promjena pumpe i remena, amortizera, kuplunga ili getribe cijele cak i tako... da znas sa kolikim dodatnim troskovima da racunas, te eventualno korigiras cijenu shodno tome :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2013 22:42 (mcf).
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

Po vašoj procjeni Daewoo Matiz 0.8 2001 godina koliko je njegova realna cijena...145 000 km i lagano je za generalku ako ne to onda otpad..........

13 godina
offline
Re: Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao
Horatio_Hornblower kaže...

Za forda me brine i potrošnja.... 1.6 nije baš najštedljivije a ne pise ni KW.http://www.forum.hr/showthread.php?t=337408

Ne znam treba bi vidit na licu mjesta jer imam neki osjećaj da nešto ne štima ...ali to san samo ja tako da uvjeri se sam ako ikako možeš..pozzz

Da, ti stari 1.6 se cesto prodaju za nesto nizu cijenu od malo slabijih, pogotovo modeli sa vise KW, bas radi potrosnje (i skupljeg odrzavanja).

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji auta,svaki savjet dobro došao

A ne znam potrošnja je jako bitna jer 1 rabljeno auto koje sam kupio opekao sam se bas na tome jer nisam vodio računa (opel vectra 2.0i 85 KW benzin) :) pa sad svaki dec je važan hahaha :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice