Lamela i kvacilo za Uno?!

poruka: 13
|
čitano: 16.097
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc
pitanje

Evo nisam znao gdje staviti ovu temu pa evo ovdje da pitam:

 

Ovako,iz Pule sam-trebam za Fiat Uno Fire iz 90. ili 91. godista ( nisam siguran,ali to nije tako bitno ) kupiti LAMELU i KVACILO. Eto ako mi mozete mozda reci neke automehanicare gdje bi mogli to dobro napraviti.,tj. za male pare.Pa me zanima koliko se krece cijena tih dijelova za taj auto.,novih ili rabljenih nije bitno.

 

zahvaljujem se unaprijed svim pomocima.,nadam se brzom odgovoru.

 

POZZ

15 godina
protjeran
offline
RE: Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc
divines kaže...

Evo nisam znao gdje staviti ovu temu pa evo ovdje da pitam:

 

Ovako,iz Pule sam-trebam za Fiat Uno Fire iz 90. ili 91. godista ( nisam siguran,ali to nije tako bitno ) kupiti LAMELU i KVACILO. Eto ako mi mozete mozda reci neke automehanicare gdje bi mogli to dobro napraviti.,tj. za male pare.Pa me zanima koliko se krece cijena tih dijelova za taj auto.,novih ili rabljenih nije bitno.

 

zahvaljujem se unaprijed svim pomocima.,nadam se brzom odgovoru.

 

POZZ

 eeee neznam gdi ce ti bit najeftinije...1sat rada ce te ogulit oko 200kn,ako ne i vise...stime da ce ti rec 4-5sati ako ne i 7h...
a za djelove pogledas u tokicu,auto dijelovi tokic...imas jeftino,skuplje,losije,bolje..a polovnu lamelu,tj komplet korpa lamela,druk lezaj
ako mislis vozit taj auto nemoj ni gledat..bar ja tako ne radim..ako imas jos kakvih problema uvezi auta tu sam...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
RE: Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc
pa isto mu se hvata uzeo polovnu/rabljenu ili novu losiju ... u oba slucaja ce ....nadrljat
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc

Cijene ti je oko 900kn za komplet kvačila LUK, a mehaničar će ti uzeti min 500kn

15 godina
protjeran
offline
Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc

da ti pomognem kako pomaže dobrih 90% forumaša u vezi kompjutera...

hmm....promijeni auto, il pogledaj jel ti pali i gasi se bez upozorenja...(kako uglavnom ide ak pitaš nešto u vezi kompa a zeza te)

 

ispod 1500kn nećeš proć neovisno o mehaničaru...ja imam jefinog mehaničara i jako kvalitetnog s kojim nema problema..al predaleko od Pule živim tak da...

 

priberi si nekih 1500 do 2000kn i uputi u najbližu automehaničarsku radnju...

oprat će ti džep približno isto bilo koji...stavit polovni dio u auto a naplatit ko suho zlato...

 

 

xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
15 godina
offline
Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc

Sta nema za fiata zamjenske djelova, ionako njihovi djelovi nisu skupi. Meni je na starog Fiata Tipa letva volana, prednji diskovi i plocice izaslo duplo jeftinije sa tim zamjenskim djelovima, vjerovatno postoji i lamela i korpa... Pokusaj negdje naci zamjenske djelove ili negdje na otpadu, ionako neces vozit to auto jos 10 godina. Sta se tice servisa, e ebga... tu oces malo nadrljat ali...

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 17:17 (tnakir).
15 godina
offline
RE: Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc

ja sam na svom puntu mjenjao kvačilo i lamelu i izašlo me oko 1500 kuna u ovlaštenom fiatovom servisu, sve original djelovi.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lamela i kvacilo za Uno?! pomoc
autorov komentar
dejo6 kaže...

ja sam na svom puntu mjenjao kvačilo i lamelu i izašlo me oko 1500 kuna u ovlaštenom fiatovom servisu, sve original djelovi.

 eto! onda bi ja za Uno trebao platit puno manje,sta ne? ma cuo sam da ce izaci novo kvacilo i lamela oko soma kuna. ali ako si ti dao toliko za punto mozda prodem jos jeftinije
15 godina
offline
Lamela i kvacilo za Uno?!

Ja mislim da oni koriste iste motore, ona fire serija ako se ne varam... (ako je noviji uno u pitanju) tako da...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
Lamela i kvacilo za Uno?!

NE postoje orginalni i zamjenski djelovi. Otiđi kod nekog mehaničara(nemoj ići u servis) i zamjeni to. Meni nije jasno zašto svi misle da će ih mehaničar zaj..

U Auto Kreše kupi LUK set kvačila jer slovi kao najkvalitetnije, mada nije tako. ili možeš otići kod mehaničara da ti on kupi i promjeni, što je po meni bolja varijanta. Mehaničar ti neće za neki dio koji dođe 1000 kn naplatiti 1500, nego će ti naplatiti 1000, ali na tih 1000 kn on ima od 200-350kn rabata, ali to tebi nije bitno jer ti svejedno ne možeš dobiti taj rabat.

Servisi(barem njih 80%) kupuju djelove u trgovini u kojoj i mehaničari kupuju(mada nebi smjeli) i na taj kupljeni dio dodaju 30-40% i prodavaju kao orginal.

Opet ponavljam da orginal ne postoji jer npr. uzet ćemo ulja u obzir-- Renault ima potpisan ugovor sa elfom. Znači po tome elf je orginalno ulje za renault vozila.

vw ima ugovor sa shelom prema tome ... da neduljim. Dali to znači da ako umjesto tih ulja ulijete MOBIL da ste ulili zamjensko ulje i da je ono lošije?

Normalno da ne. Isto vrijedi i za diskove, pločice itd. Ako stavite na auto umjesto "orginalnih" diskove BREMBO i pločice JURID ne da ćete proći gore nego ćete učiniti najbolje što ste mogli napraviti.

Evo jedan primjer forumašima puno bliži.

Kupite procesor npr. E8400 i umjesto "orginalnog" hladnjaka stavljate neke zamjenske. Zašto to radite kada znate da je orginal najbolji. Isto vrijedi i za sve ostalo

15 godina
protjeran
offline
RE: Lamela i kvacilo za Uno?!
Joso162 kaže...

NE postoje orginalni i zamjenski djelovi. Otiđi kod nekog mehaničara(nemoj ići u servis) i zamjeni to. Meni nije jasno zašto svi misle da će ih mehaničar zaj..

U Auto Kreše kupi LUK set kvačila jer slovi kao najkvalitetnije, mada nije tako. ili možeš otići kod mehaničara da ti on kupi i promjeni, što je po meni bolja varijanta. Mehaničar ti neće za neki dio koji dođe 1000 kn naplatiti 1500, nego će ti naplatiti 1000, ali na tih 1000 kn on ima od 200-350kn rabata, ali to tebi nije bitno jer ti svejedno ne možeš dobiti taj rabat.

Servisi(barem njih 80%) kupuju djelove u trgovini u kojoj i mehaničari kupuju(mada nebi smjeli) i na taj kupljeni dio dodaju 30-40% i prodavaju kao orginal.

Opet ponavljam da orginal ne postoji jer npr. uzet ćemo ulja u obzir-- Renault ima potpisan ugovor sa elfom. Znači po tome elf je orginalno ulje za renault vozila.

vw ima ugovor sa shelom prema tome ... da neduljim. Dali to znači da ako umjesto tih ulja ulijete MOBIL da ste ulili zamjensko ulje i da je ono lošije?

Normalno da ne. Isto vrijedi i za diskove, pločice itd. Ako stavite na auto umjesto "orginalnih" diskove BREMBO i pločice JURID ne da ćete proći gore nego ćete učiniti najbolje što ste mogli napraviti.

Evo jedan primjer forumašima puno bliži.

Kupite procesor npr. E8400 i umjesto "orginalnog" hladnjaka stavljate neke zamjenske. Zašto to radite kada znate da je orginal najbolji. Isto vrijedi i za sve ostalo

 auuuuuu...ti koda si cjelom svijetu pamet pokupio...i sam sam mehanicar tako da mi nemoj pricat o cijenama.....
evo ti primjer...moj kum ima peugeota 206,crkla mu prva zarulja otiso u servis,i dao im svoju zarulju da mu promijeene
frajer je uzeo stavio u far,on doso na kasu mehanicar mu kaze 50kn..TOLIKO O POSTENJU....i kad mu je kum reko daj mi racun sad te
idem dat u novine onda je bilooooooo......nekosta nista...eto
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lamela i kvacilo za Uno?!
zokiN kaže...
 auuuuuu...ti koda si cjelom svijetu pamet pokupio...i sam sam mehanicar tako da mi nemoj pricat o cijenama.....
 Na tom polju što se tiče autoelektrike, dijagnostike i poznavanja djelova sam barem 5 stepenica iznad tebe tako da se netrebaš pravit pametan pred ostalima.
A to ako si ti lopov nisu drugi lopovi.

 

zokiN kaže...
  
    evo ti primjer...moj kum ima peugeota 206,crkla mu prva zarulja otiso u servis,i dao im svoju zarulju da mu promijeene
    frajer je uzeo stavio u far,on doso na kasu mehanicar mu kaze 50kn..TOLIKO O POSTENJU....i kad mu je kum reko daj mi racun sad te
    idem dat u novine onda je bilooooooo......nekosta nista...eto

A šta je on mislio da će mu je mukti pomjeniti. Ako si mehaničar onda bi trebao znati da je u ovlaštenom servisu cijena sata rada oko 250kn ovisno u kako kojem.
Norma za promjenu žarulje je recimo 0.20.  0.20x250=50kn. Ima li šta tu nejasno.
Ako ne izda račun znači da radi na crno i tada mu se netreba platiti nego tražiš račun.
A kad si ti tako pametan i znaš sve to zašto mu ti onda nisi promjenuo žarulju, nego je morao ići u servis???????????
15 godina
protjeran
offline
RE: Lamela i kvacilo za Uno?!
Joso162 kaže...
zokiN kaže...
 auuuuuu...ti koda si cjelom svijetu pamet pokupio...i sam sam mehanicar tako da mi nemoj pricat o cijenama.....
 Na tom polju što se tiče autoelektrike, dijagnostike i poznavanja djelova sam barem 5 stepenica iznad tebe tako da se netrebaš pravit pametan pred ostalima.
A to ako si ti lopov nisu drugi lopovi.

 

zokiN kaže...
  
    evo ti primjer...moj kum ima peugeota 206,crkla mu prva zarulja otiso u servis,i dao im svoju zarulju da mu promijeene
    frajer je uzeo stavio u far,on doso na kasu mehanicar mu kaze 50kn..TOLIKO O POSTENJU....i kad mu je kum reko daj mi racun sad te
    idem dat u novine onda je bilooooooo......nekosta nista...eto

A šta je on mislio da će mu je mukti pomjeniti. Ako si mehaničar onda bi trebao znati da je u ovlaštenom servisu cijena sata rada oko 250kn ovisno u kako kojem.
Norma za promjenu žarulje je recimo 0.20.  0.20x250=50kn. Ima li šta tu nejasno.
Ako ne izda račun znači da radi na crno i tada mu se netreba platiti nego tražiš račun.
A kad si ti tako pametan i znaš sve to zašto mu ti onda nisi promjenuo žarulju, nego je morao ići u servis???????????
 a zakaj mu nisam promijenio......zato da imas kaj za pitat....a cuj ak ti je normalno dat 50kn za 5sekundi posla...onda se nemam kaj raspravljat
s tobom...ocito je  to samo tebi normalno...a o normama nemoj kenjat...dannasnje norme ni bog nemoze platit....izmjena zupcastog 8sati...daj ne.....covjek upravo
zato i otvorio temu da se kloni takvih ko ti...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice