Kupnja vozila Jaguar

poruka: 6
|
čitano: 11.777
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Kupnja vozila Jaguar

Lijep pozdrav,

 

Već dulje vrijeme gledam Jaguar X-Type diesel i planirao sam ga kupiti ali uletio mi je BMW 118d i trenutno njega imam te ga planiram prodati i napokon uzeti predivnog Jaguara. Znači što se tiče estetike auto mi je predivan i izvana i iznutra, jako lijepa oprema i jako lijepo sve radi, e sad, nema ih uopće na cesti puno, jako teško se prodaju, a moje pitanje je zašto? Što nije u redu s njima? Da li se kvare jako, da li su djelovi skupi, zašto ih ljudi općenito izbjegavaju?

 

Ovako nešto planiram uzeti https://www.index.hr/oglasi/jaguar-x-type-2-0-diesel/oid/1984242 pa ako mi netko može nešto više reći o njima, kakva im je regeralno limarija, mehanika i koliko je zahvalna kupnja ovakvog modela?

 

HVala na svim odgovorima,

LP

Nikola
12 godina
offline
Kupnja vozila Jaguar

Pitanje si trebao postavit na vec otvorenu temu Auti ultimativna tema.Pa evo nesto realno za svaki auto.Jaguar kako kazes je rijedak , pa su vjerovatno pojedini dijelovi tezi za pronaci i servisi su skuplji.Ovaj ti je sada na 220000km sto znaci da se kroz 2-3 godine ili nakon  290000km nece vise moci dobit neki novac i biti ce upitno u kakvom ce stanju biti.

Najbolje je drzat se naseg trzista :vw,skoda,audi,seat djelova ima koliko hoces svugdje, cijena servisiranja je u normali  i rade dobru kilometrazu.

Ako ti se svida taj Jaguar , uzmi si bolje mercedes benz e klase w211 po interijeru i opremi su slicni samo sto je benzes auto naspram tog jaguara. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2020 16:43 (MGloc).
7 godina
protjeran
offline
Kupnja vozila Jaguar

Imat ces puno ulaganja u njega. Kupi ga ako ti se bas toliko svidja, i vozi dok se ne raspadne,

pa kad ga za 2-3g ispisas iz sebe, onda si kupi vozilo koje vrijedi imati, i koje ne znaci samo baceni novac radi izgleda.

 

Da se mene pita, cak bi prije uzeo Alfu dizel nego Jaguara. Ima Fiat dijelova svuda, i mnogo povoljnije od TATA indijskih dijelova.

10 godina
suspendiran
offline
Kupnja vozila Jaguar

Ljudi ih ne voze cesto, ne mogu tvrditi sa sto posto tocnosti ali mozda zato jer su ... bolesno skupi i nismo svi milijunasi???? :)

 

 

Uglavnom, ako ti srce neda mira samo izvoli, ne znam u cemu je problem. Frend ima Passata 1993. godiste, vozi ga vec 4 godine. OK, auto se raspada i tesko da moze proci tehnicki bez poznanstava, ali raspada se samo limarija, masina radi kao urica i moze proci valjda jos 100,000 km. A stvarno ga ne pazi, gradjevinski je radnik i s njime prevozi materijal i svasta.

 

Shevuar ce ti sigurno voziti dobro 5-6 godina kad ga kupis, za dijelove ne brini, uvijek se nadju negdje. To je problem mehanicara, a ne tebe. Nakon toga, mozda se izgustiras pa odlucis uzeti nesto "normalno", a mozda i ne, mozda odlucis uzeti noviji Jaguar.

 

Uzmi sto hoces i ne brini se :)

5 godina
offline
Re: Kupnja vozila Jaguar
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ljudi ih ne voze cesto, ne mogu tvrditi sa sto posto tocnosti ali mozda zato jer su ... bolesno skupi i nismo svi milijunasi???? :)

 

 

Uglavnom, ako ti srce neda mira samo izvoli, ne znam u cemu je problem. Frend ima Passata 1993. godiste, vozi ga vec 4 godine. OK, auto se raspada i tesko da moze proci tehnicki bez poznanstava, ali raspada se samo limarija, masina radi kao urica i moze proci valjda jos 100,000 km. A stvarno ga ne pazi, gradjevinski je radnik i s njime prevozi materijal i svasta.

 

Shevuar ce ti sigurno voziti dobro 5-6 godina kad ga kupis, za dijelove ne brini, uvijek se nadju negdje. To je problem mehanicara, a ne tebe. Nakon toga, mozda se izgustiras pa odlucis uzeti nesto "normalno", a mozda i ne, mozda odlucis uzeti noviji Jaguar.

 

Uzmi sto hoces i ne brini se :)

 Odavno nista gluplje ne cuh ;)

 

Znaci mehanicar je obavezan da ti nadje dio i pokloni ti ga....;) Sretno sa time ;)

5 godina
offline
Re: Kupnja vozila Jaguar

vjerojatno je mislio kako ce mehanicar traziti dijelove, a ne on sam..

no svejedno gdje da mehanicar nađe dio za auto koji je tako rijedak u europi? i da nađe opet cekas da stigne iz engleske ili kuda god..

a i kada otpeljas takav auto mehi da popravi vjerojatno ce teze i sporije detektirati kvar nego kod passata ili tako nekog auta , kuzis poantu valjda..

 

 

meni osobno nije ni lijep auto koji si linkao, mislio sam da je tipa 1998. godiste .. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice