Kupnja novih ljetnih guma

poruka: 41
|
čitano: 8.373
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina

Pozdrav,

što uzeti za punta? Možda contipremiumcontact 5 ili michelin energy saver+  ?

http://dogadaji.hr
9 godina
Re: Kupnja novih ljetnih guma

Conti. To je prava ljetna guma. Sve gume koje imaju “green”/“save” u imenu su plastika da se malo trosi i da smanji potrosnju goriva. Ne kazem da su lose ali izmeu ove dvije opcije ja bih isao na Conti. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
9 godina

Kupujem ove felge LINK (Japan Racing JR21) za svoj BMW 5 F10.
Dimenzije su: 5x120 R20"

Koje dimenzije guma bi išle na njega?
Znam da u originalu idealno idu:

prednje: 245/35ZR20

stražnje: 275/30ZR20

pa me zanima da li moraju striktno te dimenzije ili mogu i neke druge (veće)?

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 17:12 (David87).
12 godina

Tablica

Pogledaj tablicu, sve piše. 245 ni ne stane na felgu širine 11". Staviš npr ove 285/30/20, dobra cijena, odlična guma (ljetna). Možeš si i provjeriti na stanici za tehnički pregled mogu li ti ovu dimenziju upisati ili moraš raditi homologaciju.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 17:54 (Hacker002).
9 godina

Ma ovaj na tehničkom mi upisao da može do 30" tak da to nije problem

Da čitao sam na jednom forumu i ovak uglavnom pišu:

(prednja) 20x10.5 ide 275

(stražnja) 20x11 ide 305

E sad ja ću stavit sve 4 20x11 samo ne znam el bi sve 4 iste gume ili da kombiniram zadnje nešto šire?

kak je bolje odnosno pametnije?

BTW ove mi se čine OK gume za tu cijenu.

I da, stavljam ljetne gume gore, s obzirom da zimski set imam.

Možda ove:

PREDNJE

ZADNJE

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 19:46 (David87).
12 godina

Po gore navedenim specifikacijama možeš tako, iako ja osobno ne bih. Ne trebaju ti 305 zadnje, nema potrebe za gumama različite dimenzije. Eventualno ako imaš 550i ili M5, ali ako je 535d ili manje uzmi sve četiri iste, nema potrebe za različitim dimenzijama, samo kompliciraš nepotrebno, a pogotovo kad uzmeš u obzir da su felge sve iste širine, tada tek stavljanje različite dimenzije nema smisla.

Po meni najbolje sve četiri iste, i ja bi stavio one Dunlopice što sam gore naveo. Imaju super cijenu a jedne su od najboljih guma.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
9 godina
Vjerojatno onda bude tak, sve 4 iste 285
10 godina
Pozdrav,
U potrazi sam za novim ljetnim gumama
Imamo VW Polo, 2015 god.
175/70 R14

Auto se vozi pristojno, bez divljanja, godisnje cca 10 000 km

Ono što mi je sada trenutno opcija je Bridgestone turanza T005.
Svaka preporukanje dobrodošla

Hvala, pozz
ko
2 godine
Anđeo bez falinge kaže...

imam Bridgestone Turanza T001 205/55 R16

na vozilu su od lipnja 2012 ali su prešle samo 20 tisoć km.

vrijedi li i za tu manju kulometražu pravilo da se gume mijenjaju svakih šest godina aili ih smijem koristiti i dalje...

nove sam kupio, nisu kupljene od nekog drugog pa da je fake kilometraža..

I gume stare. osim onih koje su se ugrađivale na "peglice" prije 30-tak godina. Te su i dan-danas kao nove. Ali ih je preporučivo koristiti samo na suhom ...

Da se vratim na temu/pitanje, savjet je mijenjati gumu koja je starija od 5 godina iako ima "mesa" ili ti "dobre ripne"! Osim što guma, zbog starosti, izgubi svoja svojstva recimo "ljepljenja" za cestu (postane tvrđa) i bočna stijenka gume (ili ti ga pneumatika) "oslabi" i imaš šansu da ti, da pojednostavim, tu guma oslabi i pukne. Stvar je u zamoru materijala. Znači gumi smetaju:

- sunce

- stajanje

- vrijeme

Isto kao i što ti ulje u autu s vremenom gubi svoja svojstva neovisno o tome koliko km radiš. Ako radiš puno km, ulja mijenjaš radi km, ako ne, radi "starosti"! 

Nemoj se igrati sa gumama. 

Smatram, ako se nije pri novcima, bolje staviti jeftinije gume pa ih promijeniti za npr 3 godine nego sa "dobrima" isprobavati vožnju jer "guma je stara xx godina ali ima dobre ripne". 

Meni osobno je Michelin guma i to original francuz a ne turčin, stara 6 godina (bio sam lijen promijeniti ih nakon 5 godina - priznajem), pukla jer sam s njome, bočno, dotaknuo - štrajfao rubnjak.

Odluka je na tebi!

6 godina

Pozdrav,

Molim vas preporuku ljetnih guma za Renault Clio III, dimenzije R15, 185/60 ili 175/65?

cijena do jedno 350 kn po komadu

Unaprijed zahvaljuljem na odgovoru

3 tjedna
protjeran

Takoder tražim ljetne gume pa dali mi mozete reci koje su od ovih bolje? ili imate neku drugu preporuku u tom rangu(radim cca 30t km godisnje)

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/davanti-205-55-r-16-91v-dx390/b38627387364d46c09a9fc7427695063

vs

https://www.kupigume.hr/auto-gume/ljetne-gume/kumho-205-55-r-16-91h-ecowing-es31/b2368c25fb6d5997255df176e36606b6

Hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice