Kako nas varaju naši policajci?

poruka: 54
|
čitano: 44.120
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas varaju naši policajci?

Pogledajte što morate znati ako vas policajac zaustavi i pokaže na laserskom pištolju kojom brzinom ste navodno vozili.

Radar-0 Radar-0
Radar-1 Radar-1
Radar-2 Radar-2
Radar-3 Radar-3
Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Moj PC  
97 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Jura iz druge galaksije kaže...

Pogledajte što morate znati ako vas policajac zaustavi i pokaže na laserskom pištolju kojom brzinom ste navodno vozili.

tnx na ovom puno ce pomoc {#}..

al nemam srece neke jel me uvjek slika multanova

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 12:21 (razer1911).
15 godina
offline
Kako nas varaju naši policajci?

ovo je bilo poucno... thx

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako nas varaju naši policajci?

Stisno bi hvala da mogu :) Svaka čast na informacijama care

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako nas varaju naši policajci?

Puno hvala na infou! Mi mozes dati link sa stranice jer slabo mi se vide slova{#}

Ako sam ti pomogao stisni PRIJAVI!!! Patim za ★★★★★
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
0verlord kaže...

Puno hvala na infou! Mi mozes dati link sa stranice jer slabo mi se vide slova{#}

Za one kojima se slabo vidi, evo link pa si preuzmite u pdf-u:

 

http://www.mediafire.com/?3kqcbqz0kb9lc3b

 

 

 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.2.2011 22:11 (Jura iz druge galaksije).
14 godina
protjeran
offline
Kako nas varaju naši policajci?

mozada nije za temu. zivim u jednosmjernoj ulici i ne znam koliko sam puta vidio obici policiski ( nije intervencija ) auto kako ide u kontra smjeru. boli njih k.

zaustave nekog, uzmu mu dva grama trave, odu u sumicu i popuse.

da pohvalim jednog decka, kojeg su zaustavili inspektori i imao je zamotanu pljugu, nije im htio dati , te ju je popusio pred njima dok nije dosla interventna. kasnije je isao na hitnu pa u mup... xd. svaka mu cast

ince policajci i inspektori nemaju prava vas pretresivati niti vam ista uzimati bez naloga. to smije samo interventna.

 
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Kako nas varaju naši policajci?

Mene kad zaustave radi prebrze voznje, najcesce su u pravu :)

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
 
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
tnakir kaže...

Mene kad zaustave radi prebrze voznje, najcesce su u pravu :)

Policajci su gamad, pa ja bio na sudu i još ću ići jer su nas zaustavili i maltretirali...pa je stari lijepo podnio prijavu i sad se kisele na prisilnom godišnjem...

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
13 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
@mindstorm kako znas da li je u pitanju intervencija ili ne. Ti to vidis po vozilu?
i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Ja jos nikad nikakvih neugodnosti nisam imao...
Ni jednu kaznu nisam platio a zaustavili su me nekoliko puta i uvijek sam bio kriv.

Jednom crveno, jednom puna linija, jednom mobitel i jednom nisam bio vezan. Nista nisam podmicivao, jednostavno sam bio uljudan.

Vecinu puta kad je policajac bezobrazan, bezobrazan i bahat je bio vozac. Ne uvijek al sigurno vecinu puta.
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
15 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
mindstorm kaže...

mozada nije za temu. zivim u jednosmjernoj ulici i ne znam koliko sam puta vidio obici policiski ( nije intervencija ) auto kako ide u kontra smjeru. boli njih k.

zaustave nekog, uzmu mu dva grama trave, odu u sumicu i popuse.

da pohvalim jednog decka, kojeg su zaustavili inspektori i imao je zamotanu pljugu, nije im htio dati , te ju je popusio pred njima dok nije dosla interventna. kasnije je isao na hitnu pa u mup... xd. svaka mu cast

ince policajci i inspektori nemaju prava vas pretresivati niti vam ista uzimati bez naloga. to smije samo interventna.

Nebih da komentarišem prometnu policiju, ima tu i svijetlih i ružnih primjera poštenja.

Ovo podebljano nije tačno.

Svaki ovlašteni policijski službenik (koji ima značku) ima ovlašćenje da te može lišiti slobode, privesti, sprovesti, pretresti, oduzeti ti predmete itd. u skladu sa zakonom.

Može te pretresti i bez naloga kada se ispune uslovi za to.

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
boxer kaže...
mindstorm kaže...

mozada nije za temu. zivim u jednosmjernoj ulici i ne znam koliko sam puta vidio obici policiski ( nije intervencija ) auto kako ide u kontra smjeru. boli njih k.

zaustave nekog, uzmu mu dva grama trave, odu u sumicu i popuse.

da pohvalim jednog decka, kojeg su zaustavili inspektori i imao je zamotanu pljugu, nije im htio dati , te ju je popusio pred njima dok nije dosla interventna. kasnije je isao na hitnu pa u mup... xd. svaka mu cast

ince policajci i inspektori nemaju prava vas pretresivati niti vam ista uzimati bez naloga. to smije samo interventna.

Nebih da komentarišem prometnu policiju, ima tu i svijetlih i ružnih primjera poštenja.

Ovo podebljano nije tačno.

Svaki ovlašteni policijski službenik (koji ima značku) ima ovlašćenje da te može lišiti slobode, privesti, sprovesti, pretresti, oduzeti ti predmete itd. u skladu sa zakonom.

Može te pretresti i bez naloga kada se ispune uslovi za to.

Npr: ti si u autu i policajac ti kaže da moraš izaći iz vozila, NEMORAŠ!

Samo ga pitaš da li si uhićen, ako kaže da nisi, nemoraš, ako kaže da jesi zayebava te..

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
15 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Plahi kaže...

Npr: ti si u autu i policajac ti kaže da moraš izaći iz vozila, NEMORAŠ!

Samo ga pitaš da li si uhićen, ako kaže da nisi, nemoraš, ako kaže da jesi zayebava te..

Šta pokušavaš reći? U kojim situacijama?

Btw, ne moraš ti ništa postupiti, to je do tebe, zato su tu ovlaštenja.

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
boxer kaže...
Plahi kaže...

Npr: ti si u autu i policajac ti kaže da moraš izaći iz vozila, NEMORAŠ!

Samo ga pitaš da li si uhićen, ako kaže da nisi, nemoraš, ako kaže da jesi zayebava te..

Šta pokušavaš reći? U kojim situacijama?

Btw, ne moraš ti ništa postupiti, to je do tebe, zato su tu ovlaštenja.

Na primjer policajac te zaustavi i traži te vozačku...blablabla..

i onda ti u jednom trenutku kaže da izađeš iz vozila da bi puhao ili bilo što, ti ne moraš izaći ako nisi uhićen. Takav je zakon.

Prodajem razne iPhone...za informacije, obratite mi se na pp.
16 godina
neaktivan
offline
Kako nas varaju naši policajci?

Praktički, smije te i pretresti i privesti bez naloga, ako postoji opravdana sumna za neko krivično djelo.

E, sad, definirajte mi  "opravdana sumnja".

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Plahi kaže...

Na primjer policajac te zaustavi i traži te vozačku...blablabla..

i onda ti u jednom trenutku kaže da izađeš iz vozila da bi puhao ili bilo što, ti ne moraš izaći ako nisi uhićen. Takav je zakon.

Pa dobro kad već tumačiš šta može a šta ne može daj link ili napiši naziv Zakona i broj članka gdje to izričito tako piše. {#}

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
13 godina
neaktivan
offline
Kako nas varaju naši policajci?

Ovo sad malo odlazi od teme, ali htio bi se izjasnit.

Slovenski policajci su također katastrofa.

Kad sam bio u Sloveniji( točnije proazio kroz nju) policajac nas je zaustavio i naplatio kaznu jer smo prebrzo vozili.

Ne bi tu bilo ništa čudno, da mi nismo bili koloni.

Tip nas je izvadio iz kolone(samo nas i nikoga drugoga, a svi smo vozili isto.).

I naplatio kaznu, mi smo se samo kretali u skladu s ostalim autima i vozili najviše 5 km/h nego što je dozvoljeno.

One good thing about music, when it hits you, you feel no pain.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
perodigitron kaže...

Ovo sad malo odlazi od teme, ali htio bi se izjasnit.

Slovenski policajci su također katastrofa.

Kad sam bio u Sloveniji( točnije proazio kroz nju) policajac nas je zaustavio i naplatio kaznu jer smo prebrzo vozili.

Ne bi tu bilo ništa čudno, da mi nismo bili koloni.

Tip nas je izvadio iz kolone(samo nas i nikoga drugoga, a svi smo vozili isto.).

I naplatio kaznu, mi smo se samo kretali u skladu s ostalim autima i vozili najviše 5 km/h nego što je dozvoljeno.

To ti je dobra poznata njihova politika  protiv Hrvata!Da su u igri bili Srbi,cijelu kolonu bi zaustavili i naplatili kazne dok bi ove propustili i još im dali love za kaficu tamo u Ljubljani ACAB

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 20:04 (medveščak_fan).
16 godina
protjeran
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Plahi kaže...

Na primjer policajac te zaustavi i traži te vozačku...blablabla..

i onda ti u jednom trenutku kaže da izađeš iz vozila da bi puhao ili bilo što, ti ne moraš izaći ako nisi uhićen. Takav je zakon.

ne moraš izaći iz vozila, ne moraš dati vozačku, ne moraš piriti u balonče ili drager ako ne želiš, no postoji jedna caka;

 

policajac te ima pravo "izvaditi" iz vozila ako "posumnja" da si pijan, pod utjecajem narkotika za volanom (a ti ne želiš svojevoljno napustiti vozilo) i da ćeš nastavkom vožnje ugroziti sebe ili druge na cesti.

 

 a za ono prvo;

ako ne izađeš iz vozila i ne želiš piriti to će biti otegotna okolnost kod suca za prekršaje i treba biti sretan onaj tko NE dobije 1 god oduzimanja vozačke i 10t kn kazne.

 

tko ne želi piriti ili samovoljno ići na vađenje krvi, kažnjava se najstrožom kaznom kao da je imao 4 promila alkohola u krvi.

 

6. ZNACI KOJE DAJU OVLAŠTENE OSOBE

Članak 32.

(1) Sudionici u prometu moraju postupati po zahtjevima izraženim pomoću znakova ili po naredbama policijskih službenika ili drugih osoba koje, na temelju ovlaštenja iz ovoga Zakona, nadziru i upravljaju prometom na cestama (u daljnjem tekstu: ovlaštena osoba).
(2) Ovlaštene osobe dužne su se pri davanju znakova postaviti na cesti tako da ih sudionici u prometu, kojima su znaci namijenjeni, mogu lako i s dovoljne udaljenosti uočiti.
(3) Znaci iz stavka 1. ovoga članka mogu se davati i iz vozila.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila ako postupi suprotno zahtjevu izraženom pomoću znaka ili po naredbi policijskog službenika.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj ostali sudionici u prometu na cesti ako ne postupe po naredbi izraženoj pomoću znaka policijskog službenika.

 

 

Zakon o sigurnosti prometa na cestama

Reinkarnirani Bhaktivedanta Swami Prabhupada
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 20:15 (Bugofil).
15 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
FlyBoy kaže...

Praktički, smije te i pretresti i privesti bez naloga, ako postoji opravdana sumna za neko krivično djelo.

E, sad, definirajte mi  "opravdana sumnja".

U terminologiji imaš indicije, osnove sumnje i osnovanu sumnju (na našim područjima se većinom koriste ti termini u literaturi.)

Krenuviši redom od termina svaki novi termin sa sobom donosi povećani stepen sumnje. Osnovana sumnja je najveći stepen sumnje (već postoje neki dokazi).

 

U konkretnom primjeru vezano za npr. tešku tjelesnu ozljedu.

Drotovima je prijavljeno da su neki tipovi isprebijali nekog tipa sa palicom, dolaze na mjesto događaja ovaj je sav krvav i daje izjavu da su ga prebila tri ćelava tipa i da ga je jedan udarao palicom.

U blizini patrola pronalazi 3 ćelava tipa npr. skinheadsi i prilazi im i legitimiše ih i na jednom pronalaze povredu ili tragove krvi ili borbe, tu se npr. steču osnovi sumnje za drotove da izvrše pretres osoba bez naloga jer postoji sumnja da su izvršili krivično djelo i da kod sebe posjeduju oružje ili oruđe koje mogu upotrijebiti, te drotovi zatraže da ovi predaju, ako ne predaju onda ih pretresu bez naloga. Kada pronađu (ako pronađu) oružje ili oruđe stiče se osnovana sumnja da su počinili krivično djelo teška tjelesna ozljeda.

Zakon dopušta da se izvrši pretres bez naloga npr u ovakvim slučajevima kada se sumnja da posjeduju oruđe ili oružje ili predmete koji mogu poslužiti u krivičnom postupku kao dokaz a mogu ih se lako riješiti, uništiti, odbaciti itd, pa bi čekanje na nalog za pretres bilo nesvrsishodno.

Ukratko objašnjeno, jer ima milijardu primjera.

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 20:16 (boxer).
15 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Bugofil kaže...
Plahi kaže...

Na primjer policajac te zaustavi i traži te vozačku...blablabla..

i onda ti u jednom trenutku kaže da izađeš iz vozila da bi puhao ili bilo što, ti ne moraš izaći ako nisi uhićen. Takav je zakon.


 

 

Zakon o sigurnosti prometa na cestama

A daaaaj, Bugofil, zašto si takav, pa nek on kada tumači zakon pronađe i stavi gdje "se ne treba izaći". Upropaštavaš zabavu...{#}

If you even dream of beating me you'd better wake up and apologize. - Muhammad Ali
14 godina
offline
Kako nas varaju naši policajci?

nesmije ti ni ruku gurnut u auto. Može te samo ZAMOLITI da otvoriš recimo pretinac ili gepek i da otvoriš torbu ootraga ili sl. Ako to nečeš, onda on NARUČUJE nalog za pretres, i onda se vi zabavljate na cesti jedno koji sat dok nalog ne dođe.

Ako on kaže opravdana sumnja a Vas je recimo barem 2 u autu, ne vidi vam na vidljivom mjestu oružje, cugu , dop, ili nešto protivzakonito JAAAAAKOOOO puno je papirologije koju treba napisati da bi taj svoj postupak opravdao , i ako nema sreće da je neki tatin sin sa odvjetnikom, najebo je kao žuti.

99% policajaca ako ne primjete nešto gore navedeno , će rađe otići nego se sa Vama zajeb..ti, jer njih 99, 99999% želi samo odraditi svoje sate. Ali ako ste agresivni , bezobrazni možete se natezati 3 sata prije nego on ili ti popustite ili on naruči nalog.

 

Biti pristojan, OBJASNITI SVOJA PRAVA, naglašavam OBJASNITI jer večina njih lovi u mutnome.

 

A ovo oko radara. Nažalost na sudu je tvoja riječ protiv njegove. A kako su ih počeli kažnjavati ako se ne pojave na sudu ( prije nisu dolazili nikada ) ako si sam u autu i nedaj bože da si imao prije prekršaja, sutkinja če ti reći da je vrlo velika vjerojatnost da si to napravio.

 

Lijek? žaliti se, žaliti se, žaliti se, argumentirati svoje žalbe kao što je lik iz prvog posta objasnio recimo kod radara slučaj , i vjerojatno ćes proć sve 5.

 

Ali ako si bezobrazan na prvu čim te zaustave, naći če ti nešto, jer UVIJEK nešto ne paše, pa makar ti rekao da si imao neprilagođenu brzinu za uvijete na cesti. Mene su kaznili dok sam se vozio maximalno 5-10 km/h pored njih na zaleđenoj cesti i proklizao. ma uvijek će nač ako se zainate, staroga su mi jednom kaznili da mu je auto prljav. ma užas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako nas varaju naši policajci?
Znaci ja nemoram izaci iz auta kad me zove da potpisem kaznu,moze neki link?
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako nas varaju naši policajci?

drugo je promet i puhanje.

ako mene zaustavi i kaze da mu dam osobnu i izvadim sve iz depova. ja mu osobnu moram dati, ali po depovima mi nema sta traziti jer to je moja privatnost.

ako imam npr joint, nema mi ga pravo uzeti jer je moj. mora za i jedno i drugo zvati intervenciju, tj ljude ovlastene da mene pretrazuju.

jer ako sam ja sumnjiv on nema tu sta raditi nego ljudi koji se bave podrucjem za koje sam sumnjiv, za to pa i sve drugo treba prvo sudski nalog.

on me ima samo prava na mjestu zadrzati dok ne dodu nadlezni za moj problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Pa uopce nemoras potpisat kaznu samo sto ti kolega na kaznu napise odbio potpisati
i nogom u guzicu je korak naprijed
14 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
nasaposta kaže...
Znaci ja nemoram izaci iz auta kad me zove da potpisem kaznu,moze neki link?

 Ja sam 70% invalid na donje extremitete, ja nikada ne izlazim pa tbh , to za potpisivanje neznam. A ako izađeš , zašto bi izlazio , jedino ako nešto želi provjeriti dali si pijan ili slično. A pošto ne pijem nikada, taj aspekt što trebam napraviti ako me zatraži da izađem iskreno nisam nikada pitao , i lagao bih kada bih odgovorio da znam.

13 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Lol Mindstorm odkud izvlacis samo tu hrpu gluposti, npr. koji su to ljudi ovlasteni da te pretresaju? Sta si ti veleposlanik ili saborski zastupnik pa da te moraju posebni ljudi pretresat. Molim te pojasni mi
i nogom u guzicu je korak naprijed
14 godina
protjeran
offline
Kako nas varaju naši policajci?

e pa bas je u tome stvar sto nisam ni veleposlanik, ni diler ni ubojica. uredan sam gradanin i nema me prava pretresati. ako sumnja npr na drogu zvati ce inspektora za narkotike koji ce poslati intervenciju dok on ode po nalog. intervencija me moze privesti ali nakon 24 sata ako nije nabavio nalog moraju me pustiti. gradski policajac je tu da drzi red i ako sam ja miran ne bi rekao da me smije samo tako pretresati

ili smije ? pa idem ja onda za policajca, svaku dobru prolaznicu cu dobro pretresti

u biti, mislim, da i jesam i nisam u pravu jer zakon je ogroman. da nije tako ne bi bilo odvjetnika, bio bi kriv za clanak taj i taj i tocka. ovako ima odvjetnika pa ce naci jos dva clanka po kojima necu biti kriv za to sto sam kriv...

tocnije ako se odupirem pretresu krsim nesta... ako me on pretresa a ja ne zelim, krsi on, jer ako mi ne nade nista imam gra pravo po ne znam kojem tamo clanku tuzit

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.2.2011 21:51 (mindstorm).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako nas varaju naši policajci?
Kad pricate o tome sta netko ima a sta nema pravo uciniti bilo bi dobro da ste u to uvjereni 100% i da linkate clanak zakona, ili bar kazete koji je.

Ovqko samo baljezgate i pricate napamet...
Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice