Isle of Man TT(Tourist Trophy)

poruka: 2
|
čitano: 4.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Isle of Man TT(Tourist Trophy)

Jedan od najextremnijih sportova uopce...pored ovog MotoGP i SBK izgledaju kao trke za djecu...

Ovo je sport koji granici sa ludoscu, sport koji je od 1907 dosad odnio preko 250 zivota.

Ovdje se ja mogu rec rastaju razum i ludost, jer tko se upusti jednom u ovo, upustio se u ludost...al doslovno...

Jedan krivi potez, ma i najsitniji moze znacit povijest...

 

Ja se divim tim vozacima, iako i sam imam motor i sve to, ali za ovako nesto vozit, ovakvim brzinama javnim uskim cestama pri toliko velikim brzinama koje prelaze 330...za to treba imat muda, al pored toga i bit dovoljno lud...svaki zavoj ti moze bit prvi i poslijednji....

 

Volio bi jednom ako bude prilike otic na taj otok koji je kod engleske ali ima "svoja" pravila nesto slicno kao autoktonoj drzavi ap su ovakve stvari i dopustene. Jer di bi drugdje u svijetu bio dopusten sport koji je u 100 godina odnio preko 250 zivota i koji granici sa ludoscu?

 

Evo par youtube videa da se stekne dojam o cemu se tu uopce radi...iako video nemoze prikazat stvarnu atmosferu i dozivljaj kad vozite tolikim brzinama...moze bar donekle malo priblizit....stavite video isjecke na 720p(HD) i uzivajte u ludosti :D

 

Statistike radi...taj event se odrzava jednom godišnje oko 2 tjedna traje kad su ceste na otoku zatvorene...i svake godine pogine barem jedan do trojce minimalno...to je jednostavno takvo, nitko ih ne tjera da voze, nitko ih netjer ana nista...decki znaju koji je rizik pa sad tko je dovoljno lud da se upusti u to jednom nogom, tj ne nogom vec pola sebe je u grobu...

 

Ima dokumentarac o cijelom tom eventu, di zene/mame od vozaca pricaju da prije svakog pocetka utrke pozdrave se sa sinovima/kcerkama i popricaju, jer ih mozda poslije više neče vidijeti...eto toliko je extremno...

 

 

 

.

 

 

 

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 1:56 (TheDarkSide).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Isle of Man TT(Tourist Trophy)

Ubacio sam jos neke video osjecke sa YT...da dozivljaj upotpunim...ima vise kategorija trka...sa manjim kubikazama, imaju trke di voze kao rally a imaju i trke di ih krene sa staze oko 20 i onda bude opce ludilo na cesti...

 

Ja mislim da se za ove vozace moze rec da im nema ravnog, osim sta su ludi :D

 

Sta vi kazete na sve to? :D

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice