Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

poruka: 144
|
čitano: 82.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
Dobar neki ESP ako ti dozvolio driftanje ;)
:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
logic kaže...
Dobar neki ESP ako ti dozvolio driftanje ;)

 Isključen  ručno na  gumb. {#} 

Cemetary gates
15 godina
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
thedream kaže...

Nadam se toplo da ne mijenjaš na hladnoj dizla turbini brzine na 2500 okretaja. To joj drastično skraćuje vijek trajanja, primjera radi frend mi je razorio turbak golfa 5 2004. godište takvim moronskim šaltanjem u maniri Nissan-a GTR.

 

Dizel mora postići određenu radnu temperaturu motora da bi se mogao iživljavati, ako za tim ima potrebe uopće. Ovisno o temperaturi okoline jasno, iz osobnog iskustva tek nakon 15-30min vožnje možeš početi sa ludorijama, pogotovo na starijim TDi motorima. Vjerojatno je common-rail druga pjesma, ali PD dizeli, minus 10 stupnjeva vani - hladna turbina i šaltanje na 2500 okretaja je smrt za motor.

 

Dodaj još tome da ga na takvom temperaturi ugasiš odmah nakon dulje vožnje i možeš se pozdraviti nakon 100tkm. Često i manje.

kaj se samog hlađenja turbine tiče, pa turbina se hladi uljem iz motora

Ono kaj je jako važno ako vozite malo "divlje" motor sa turbinom mora i malo raditi na "leru" prije gašenja par minuta da se ohladi

inače postoji opasnost da se ulje zapeče i da zaštopa cijevi za hlađenje turbine, što znači kupi novu turbinu

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
thedream kaže...
logic kaže...
Dobar neki ESP ako ti dozvolio driftanje ;)

 Isključen  ručno na  gumb. {#} 

Esp se na tim autima nikad ne iskljuci skroz ;)

Barem ne tako jednostavno ako moze uopste bez servisa ;)

:)
16 godina
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
thedream kaže...
logic kaže...

Koja je uzgred budi receno dosta losa emisija. A i sta ocekujes od golf generacije ;)

 Po meni su izuzetno subjektivni, i tu ne mislim samo na dizanje eng smeća od auta u nebesa, imaju proljeva kakvih pas maslom ne bi polizao. Tako da o toj emisiji otom potom.

 

Top Gear je dobra za*ebancija u koju su usput ugurani automobili..

 

Ne treba ni tražiti ozbiljnost ili subjetkivnost u njoj, to je, ono, "missing the point".

 

I napravljena je takva jer je englezima bilo dosta (pad gledanosti) suhoparnih objektivnih emisija o autima.

 

 

Anyways, on topic, ja svog dizela relativno lako dotjeram i ispod tvorničke potrošnje, s tim da tu ima i dosta gradske vožnje. Al za to treba truda, ako ne pazim na potrošnju i "garim" kako mi volja, brzo se istopi gorivo u spremniku.

 

A i to brojanje litara donosi nekakav stres u vožnji, teško se opustiti. Istina da donosi rezultate oko uštede, ali to je dosta ekstreman način vožnje, i čini me nervoznim.

BC2: NoobsMcKenzie_HR
14 godina
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
logic kaže...
thedream kaže...
logic kaže...
Dobar neki ESP ako ti dozvolio driftanje ;)

 Isključen  ručno na  gumb. {#} 

Esp se na tim autima nikad ne iskljuci skroz ;)

Barem ne tako jednostavno ako moze uopste bez servisa ;)

U pravu si logic; ne mozes iskljucit esp u potpunosti!

[img]http://i19.tinypic.com/5yb9xrm.png[/img]
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
logic kaže...
thedream kaže...
logic kaže...
Dobar neki ESP ako ti dozvolio driftanje ;)

 Isključen  ručno na  gumb. {#} 

Esp se na tim autima nikad ne iskljuci skroz ;)

Barem ne tako jednostavno ako moze uopste bez servisa ;)

Ne znam čemu taj gumb onda služi na sredini..poslikam ti i njega i kontrolnu ploču..auto se ponaša sasvim drukčije dok je isključen, tj. više ne blokira kotače kao mutav al zato lakše odeš u pzdu mtrinu, provjereno iz prve ruke.

 

Ovo su malo jači modeli A6 i A8 vjerujem :

 

http://www.ecutesting.com/esp_light_switch.jpg

 

Kod mene je to sličnije ovom gumbu :

 

http://tlalexander.com/images/ecs.jpg

 

Ovaj audi a3,isto silber samo 5vr kod mene.

 

http://www.automarket.lu/images/listing_photos/photo_154651_IMG_1632.JPG

 

Ne bi znao do koje razine se isključi ESP ali auto se ne ponaša jednako.

 

 

 

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Na nekim autima postoje trikovi tipa duze drzanje tipke i sl. Ali ne vjerujem bas u A3 da to postoji.

:)
14 godina
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
thedream kaže...

Ne bi znao do koje razine se isključi ESP ali auto se ne ponaša jednako.

 

 

 

I to si u pravu iskljucis ga na 50% ili 75% ili cak i manje od 50% ovisi koliko drzis gumb (kako na kojim autima)

 

 

EDIT: jbg. logic me pretekao

 

[img]http://i19.tinypic.com/5yb9xrm.png[/img]
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 13:34 (0verlord).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
logic kaže...

Na nekim autima postoje trikovi tipa duze drzanje tipke i sl. Ali ne vjerujem bas u A3 da to postoji.

 Inače je li, kad je klisko odnosno kad proklizavam i glupiram se ručnom po snijegu, na instrument. ploči svijetli tj. blica znakić za klizak kolnik, i uskličnik. Dok recimo ugasim ESP, i taj znak upozorenja onda stalno gori.

 

 

 

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
thedream kaže...
logic kaže...

Na nekim autima postoje trikovi tipa duze drzanje tipke i sl. Ali ne vjerujem bas u A3 da to postoji.

 Inače je li, kad je klisko odnosno kad proklizavam i glupiram se ručnom po snijegu, na instrument. ploči svijetli tj. blica znakić za klizak kolnik, i uskličnik. Dok recimo ugasim ESP, i taj znak upozorenja onda stalno gori.

 

 

 

ma sve je to točno, ali i dalje je činjenica da većina auta koja ima esp i koja uz njega ima i gumbić (jer nemaju svi ni gumbić) ga na taj gumbić gasi samo djelomično. Rijetki su auti koji ga isključuju baš potpuno.

Istina da tebi svijetli stalno lampica i to sve, ali t ne znači da je potpuno potpuno ugašen ESP.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Klizak kolnik kako ti kazes je asr ili kontrola proklizavanja i upozorava te da je klizavo i da smanjis brzinu a uzvicnik je signal ESP-a. ASR je dio ESP inace. Auta sa abs i asr sistemom i auta sa ESP razlikuje samo jedan senzor i soft. Senzor koji ocitava polozaj upravljaca inace.

 

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
logic kaže...

Klizak kolnik kako ti kazes je asr ili kontrola proklizavanja i upozorava te da je klizavo i da smanjis brzinu a uzvicnik je signal ESP-a. ASR je dio ESP inace. Auta sa abs i asr sistemom i auta sa ESP razlikuje samo jedan senzor i soft. Senzor koji ocitava polozaj upravljaca inace.

 

 Oh,fino,imam oboje. LOL {#}{#} Kramica od 6 000e, viš ti to.

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Heheheh

Djelimicno tacno. Ne mozes imati ESP bez ASR-a ;)

Znaci ili imas ABS ili ABS + ASR ili ESP koji ukljucuje i ABS i ASR. TI samo imas posebnu lampicu za ASR ;)

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
logic kaže...

Heheheh

Djelimicno tacno. Ne mozes imati ESP bez ASR-a ;)

Znaci ili imas ABS ili ABS + ASR ili ESP koji ukljucuje i ABS i ASR. TI samo imas posebnu lampicu za ASR ;)

 A ovaj ESP botun? Uradit ćeš da ću vratit auto nakon 3g hahahah korištenja i raubanja, prodao mi ga je sa ESP-om LOL. {#}{#}

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 14:19 (thedream).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Sta sa njim? Pa ti imas ESP koji objedinjuje ABS, ASR i senzor polozaja volana.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
logic kaže...

Sta sa njim? Pa ti imas ESP koji objedinjuje ABS, ASR i senzor polozaja volana.

Ma znaš da te zaje.. {#}

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Sad znam ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Koliko vam je kod kupnje auta važna sigurnost auta, tj EuroNCAP-ova testiranja?

13 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

S obzirom da je danas proizvođačima relativno lako skupiti 5 zvijezdica (mislim nije tako rijedak slučaj kao prije) onda mi to i je bitan aspekt.

Ako auto ne može imati 5 zvijezdica onda nemamo o čemu pričati (da se grubo izrazim).

Opet, tih 5 zvijezdica se dobije zbrajanjem bodova iz svakog pojeding testa pa se danas sve više obraća pažnja na to da iako dva auta imaju 5 zvij. ovaj drugi ipak ima nešto više bodova pa je bolji.

Ili je jedan bolji od drugog u nekom dijelu ali zato lošiji u drugom. Pa kome je sad što bitnije.

 

salary desire.... 3 million dollars.... cash
15 godina
neaktivan
offline
Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potrošnje

Meni nije jasno kako jedan Chevrolet može dopustiti da jedan njegov auto ima smao 2 zvjezdice, govorim o Chevrolet Aveu. Kad vidim crvena područja na vozaču mislim da se sigurnije vozit biciklom po autocesti i to u suprotnom smjeru nego u tom autu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
Seky kaže...

Meni nije jasno kako jedan Chevrolet može dopustiti da jedan njegov auto ima smao 2 zvjezdice, govorim o Chevrolet Aveu. Kad vidim crvena područja na vozaču mislim da se sigurnije vozit biciklom po autocesti i to u suprotnom smjeru nego u tom autu.

 Zato kaj je to korejac Daewo kojem stavljaju znak od Chevroleta na haubu da bi siromasi mislili kak je to ustvari dobar auto za malu lovu.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
muhaqeri kaže...
Seky kaže...

Meni nije jasno kako jedan Chevrolet može dopustiti da jedan njegov auto ima smao 2 zvjezdice, govorim o Chevrolet Aveu. Kad vidim crvena područja na vozaču mislim da se sigurnije vozit biciklom po autocesti i to u suprotnom smjeru nego u tom autu.

 Zato kaj je to korejac Daewo kojem stavljaju znak od Chevroleta na haubu da bi siromasi mislili kak je to ustvari dobar auto za malu lovu.

Što i jest..i to ne dobar nego odličan, bar što se tiče konkretno modela Cruze, auto nema pravu konkurenciju za tu cijenu.

 

http://www.chevrolet-hr.com/modeli/cruze/

 

http://www.chevrolet-hr.com/modeli/cruze/galerija/pogled-u-unutrasnjost.html

 

Smiješno dobar auto za tu cijenu, što potvrđuje i AutoBest 2010.

 

http://www.automotovision.hr/automobili/chevrolet/Cruze-Autobest/Cruze-Autobest.php

 

Prije bi 10x uzeo njega nego Focusa, Meganea ili slično..Apsolutni Best Buy imho.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2010 14:06 (thedream).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

To su automobili namjenjeni slabije platežnom tržištu gdje ljudi još kupuju aute na kvadratne metre.Ti auti su  zato slabije kvalitete i kratkog trajanja a polovni vrijede jako malo,jedan Ford ili Renault ljudi voze i po 15-20 godina.Jedini korejac koji nešto valja je Hyndai a zato je i jedini korejac koji nije propao.Kod Accenta npr. kad treba izmijeniti ležaj na kotaču mijenja se cijela glavčina tako da te jeftinjare budu i skupe za održavanje.Auto-revije pišu za onoga tko im plati tak da po tome se nemoj ravnati.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
15 godina
odjavljen
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
thedream kaže...

Što i jest..i to ne dobar nego odličan, bar što se tiče konkretno modela Cruze, auto nema pravu konkurenciju za tu cijenu.

Mislim da je  muhaqeri tu prvenstveno mislio na smeća tipa Aveo, Spark i ostala Yugolika vozila.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Hyndai i Kia su skoro ista auta, Cruze je jeftina Astra, tako da ne stoji to da su koreanci loši automobili, nekad davno je bilo tako ali sada i cijenom su slični europskim automobilima, a što se tiče držanja cijene Renault npr. laguna je jako jeftin kao polovan a za održavanje je jako skup... Tako se pisalo za prva japanska auta - loši vaki naki, a gdje su sada. Predrasude!!!

Ps. ravnat ćemo se po tebi {#}, koji je to koreanac propao???

13 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
MrBlc kaže...
thedream kaže...

Što i jest..i to ne dobar nego odličan, bar što se tiče konkretno modela Cruze, auto nema pravu konkurenciju za tu cijenu.

Mislim da je  muhaqeri tu prvenstveno mislio na smeća tipa Aveo, Spark i ostala Yugolika vozila.

Vozio sam ovaj auto jučer jer ga ima kolega u firmi i iskreno ne znam šta mu fali. Šta će mu pak faliti za 10g i koliko će vrijediti, to ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali za 100k kuna koliko ga je platio, od novih automobila svrstao bi ga definitivno u Top3.

 

Nisam reagirao u smislu rasprave, ne daj Bože prepirke, već same činjenice da siluju te famozne Pro Ceed-ove sa 7g garancije već neko vrijeme i slične jasno, i osobno kad sam uzimao svoj A3 to mi je bila jedna od opcija, doduše prije 3g..dati 10k eura za onda 7g star A3 ili za novi Pro Ceed sa 7g garancije, mnogi će odabrati Kiu.

 

Ja sam svojim izborom odgovorio što o njoj mislim ali to ne znači da je to loš auto. {#}

 

A čuj, nepošteno je malo generalizirati, prijateljica sa faksa mi vozi C3 i kaže da nikad više sjesti neće u francusko smeće, da joj je žao kao psu što nije imala 200 ili 300kn veću mjesečnu ratu i vozila Pola. Tako da i među europskim autima itekako ima ili loših serija, što je vrlo vjerojatno za naše podneblje, ili slabije kvalitetnih modela.

 

Netko će kupiti C4 Loeb-a novog a ja ću za tu lovu voziti A6 iz 2004/5. godine, tako da je sve to prilično relativno. Troškovi održavanja me uopće ne brinu jer se vodim onom da škrtica plaća dvaput, a razuman čovjek jednom.

 

Vozim Audija, stari mi vozi A6 iz 2002 i znam šta je trošak održavanja, tako da ne pričam napamet, ja sam u 3g u svoj auto uložio možda 2 000kn, završno sa zadnjim servisom kad su mi mijenjali filtere i sve gluposti u koje se malo i razumijem, pa da nešto ne provalim. Nije me više od 2k došlo, imam račun sačuvan. Ulje ne troši skoro uopće, dizle 6-7 litara.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
lebo1 kaže...

 

Ps. ravnat ćemo se po tebi {#}, koji je to koreanac propao???

 Kia propala-preuzeo hyundai,Daewoo-chevrolet

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro

Isto da napišeš audi propao prezeo ga WV, daewoo je vlasnik GM kao i chervolet-a, opela i sl., uostalom i da jesu propali oni su sada slična po tehnologiji a to znači kvalitetna, nekad prije su bila lošija od europski, ali sada uz 7 godina garancije (kia) to nisu, a za održavanje npr renault je relativno skup...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dizelaši: realnost tvornički deklarirane potro
lebo1 kaže...

Isto da napišeš audi propao prezeo ga WV, daewoo je vlasnik GM kao i chervolet-a, opela i sl., uostalom i da jesu propali oni su sada slična po tehnologiji a to znači kvalitetna, nekad prije su bila lošija od europski, ali sada uz 7 godina garancije (kia) to nisu, a za održavanje npr renault je relativno skup...

 Očito si mladji pa ti nije poznato da je Kia bila toliko loš auto na kojem u prvoj godini su se odljepljivale prednje šajbe iznad brzine od 120km/h,auspuh bi istrulio najkasnije za 2 godine(govorim o sephiji i shumi)klima bi začas roknula i sve uz veliku potrošnju goriva.Nakon toga dolazi Proceed prvi sa 7 godina garancije,haha,to nisu mogli dati najkvalitetniji proizvođači automobila a Kia daje,hehe,zašto?zato jer taj auto bez te garancije ne bi nitko kupovao.Da bi imao garanciju 7 godina potrebno je servisirati u ovlaštenom servisu gdje ćeš kroz te godine još debelo lovice potrošiti.Tko voli nek izvoli.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice