Car audio

poruka: 27
|
čitano: 7.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Car audio

Što treba gledati kod kupnje radia, pojačala i subwoofera. Nisam baš u tim vodama pa bih želio da mi malo pojasnite npr. kad kupujem sub da li gledam koliko ohma ima, wati ili decibela?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Car audio

Iskreno neznam koliko je otpor važan kod biranja sound systema (ohmi).. gledaj snagu.. uspoređuj po tome

Music is my life :)
16 godina
neaktivan
offline
Car audio

Još sam zaboravio pitati kakav omjer čega treba kod kupnje suba i pojačala?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 21:01 (BORN).
16 godina
neaktivan
offline
Car audio

Ja prvo gledam na kvalitetu zvuka.

Što će ti ne znam recimo sub od 1 kw.

To ti rasturi auto.Takve jake komponente se uzimaju samo za natjecanja.

Uzmeš si sub u kutiji recimo Renegade ili Pioneer od nekik 300 do 400 w.

I hilfonics pojačalo od 450 w.

2 trosistemska zvučnika 2 x 200 w i bilo koje pojačalo od 450 te headunit koji ima dobar anti shock i to ti je to.

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Car audio
Spaz kaže...

Ja prvo gledam na kvalitetu zvuka.

Što će ti ne znam recimo sub od 1 kw.

To ti rasturi auto.Takve jake komponente se uzimaju samo za natjecanja.

Uzmeš si sub u kutiji recimo Renegade ili Pioneer od nekik 300 do 400 w.

I hilfonics pojačalo od 450 w.

2 trosistemska zvučnika 2 x 200 w i bilo koje pojačalo od 450 te headunit koji ima dobar anti shock i to ti je to.

 Kad kažeš 1kW misliš na RMS snagu ili peek snagu?
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Car audio
Spaz kaže...

Ja prvo gledam na kvalitetu zvuka.

Što će ti ne znam recimo sub od 1 kw.

To ti rasturi auto.Takve jake komponente se uzimaju samo za natjecanja.

Uzmeš si sub u kutiji recimo Renegade ili Pioneer od nekik 300 do 400 w.

I hilfonics pojačalo od 450 w.

2 trosistemska zvučnika 2 x 200 w i bilo koje pojačalo od 450 te headunit koji ima dobar anti shock i to ti je to.

 Potpis...imam frenda koji je ugradio subove i ostalo...preglasno a čistina zvuka kadastrofa :S
Music is my life :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Car audio
makaweli kaže...
Spaz kaže...

Ja prvo gledam na kvalitetu zvuka.

Što će ti ne znam recimo sub od 1 kw.

To ti rasturi auto.Takve jake komponente se uzimaju samo za natjecanja.

Uzmeš si sub u kutiji recimo Renegade ili Pioneer od nekik 300 do 400 w.

I hilfonics pojačalo od 450 w.

2 trosistemska zvučnika 2 x 200 w i bilo koje pojačalo od 450 te headunit koji ima dobar anti shock i to ti je to.

 Potpis...imam frenda koji je ugradio subove i ostalo...preglasno a čistina zvuka kadastrofa :S
 Čuo sam da za čistinu zvuka treba visokotonac. Ispravite me ako griješim
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Car audio
BORN kaže...
makaweli kaže...
Spaz kaže...

Ja prvo gledam na kvalitetu zvuka.

Što će ti ne znam recimo sub od 1 kw.

To ti rasturi auto.Takve jake komponente se uzimaju samo za natjecanja.

Uzmeš si sub u kutiji recimo Renegade ili Pioneer od nekik 300 do 400 w.

I hilfonics pojačalo od 450 w.

2 trosistemska zvučnika 2 x 200 w i bilo koje pojačalo od 450 te headunit koji ima dobar anti shock i to ti je to.

 Potpis...imam frenda koji je ugradio subove i ostalo...preglasno a čistina zvuka kadastrofa :S
 Čuo sam da za čistinu zvuka treba visokotonac. Ispravite me ako griješim

Ma kao što ti čovjek kaže...samo nemoj prejako neš..ne želiš probudit susjede :P
 
Music is my life :)
16 godina
neaktivan
offline
Car audio

Ma to se ja sada samo raspitujem da se ufuram za kasnije kad budem kupovaoNamigiva

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
protjeran
offline
RE: Car audio
BORN kaže...

Što treba gledati kod kupnje radia, pojačala i subwoofera. Nisam baš u tim vodama pa bih želio da mi malo pojasnite npr. kad kupujem sub da li gledam koliko ohma ima, wati ili decibela?

 najvaznije ti je gledat RMS..tj prava snaga ..npr wofer nazivna snaga mu je 1000w{wata} tj maksimalna,a prava snaga mu je
400wata..tako je na mojem ˇ"pioneru"...tako i za pojacala isto vrijedi...za wofer ti je najbolje kupit "mono"pojacalo tj 1izlaz ...
bit ce ti bolji zvuk i sve....mozes i kupit pojacalo sa 4izlaza..ali onda se wofer spaja na 2izlaza sa jednog izlaza "+pol" a sa drugog "-pol"...
to je losija varijanta ali igra ulogu...dalje:radio minimalno 50w po 1izlazu...BILO BI PREPORUCLJIVO:da ti radio,i pojacalo imaju "MOSFET"sto znaci da imaju
kvalitetne komponente u sebi tj to pojacalo...
to su zasad najbolja,i ako kupis pojacalo npr pionire"mosfet ti pise negdi na njemu" znaci da ima 80w po izlazu a ove neke marke pisu 80w a
imaju 50w...i tako..to bi ti bilo to..DECIBELI su takodjer vazni,ali za kvalitetan zvuk treba podosta para...mislim da ako uzmes "pionire" neces se razocarat..
uzmes radio zvucnike i pojacalo u kompletu,i extra mjuzu imas...ja imam komplet i ubija..nadam se da sam pomogo...
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Car audio

Ja kad bi kupovao uložio bi nekih 3000kn. Tu bi išao radio, dva zvučnika, sub, pojačalo i visokotonci

 

Još me samo zanima koja je razlika između 2-sistemskih, 3-sistemskih i 4-sistemskih zvučnika?

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2009 21:26 (BORN).
15 godina
protjeran
offline
RE: Car audio
BORN kaže...

Ja kad bi kupovao uložio bi nekih 3000kn. Tu bi išao radio, dva zvučnika, sub, pojačalo i visokotonci

 ja sam dao za wofer 1000kn prije par god,pojacalo 6ookn,zvucnici za tablu zadnju 2kom 600kn..i to ubijalo..
sad sam to sve preselio u sobu..haha,mos mislit kaj to radi,stim da sam dodo od kucnog kina stupove..
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
15 godina
protjeran
offline
RE: Car audio
 magnat ti nije los,ali neeeeee sonijeve za tablu,losa iskustva s njima imam...dodas jos par kuna i uzmes "pionirove"...
to ti je moj savjet...a kutija,jbg tu ces popusit al kaj sad mos...ja sam si sam kutiu radio..pojacalo je super..
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
Car audio

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4350073 ..evo ovo bi ti bilo vrhunski...

ja imam okrugle ali i ovi su extra...uostalom..kolko para tolko i zike...

samo da ti kazem ja sam wofera imal u bunkeru,i dva "pijonirca iza na tabli"i to je tak drmalo

da nije za vjerovat.A NAJBITNIJE:kvaliteta zvuka je bila odlicna..

 

EDIT:evo radio tu ti je onaj MOSTFET.. http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4340161

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2009 15:45 (zokiN).
15 godina
protjeran
offline
Car audio

Kakve veze ima visokotonac sa cistinom zvuka

visokotonac

srednjotonac

ili niskotonac poznatiji kao zvucnik koji reprodukuje samo bass se samo nadopunjuju jer bez te tri vrste zvucnika nema ni glazbe ugodne za uho

a sto se tice kvaliteta zvuka brate ako nemas pojma sta je dobro trazi ono sto puno kosta i nek barem imaju raspon frekvencije od 30-20000 malo manji otpor da ne opterecuju pojacalo (to sve mozes procitani na proizvodu ili pitati prodavaca) kupi fine kvalitetne zice,filtere i skretnice ako su potrebni i to je to imaces zvuk kao iz bajke

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2009 15:46 (luxman).
15 godina
protjeran
offline
RE: Car audio
luxman kaže...

Kakve veze ima visokotonac sa cistinom zvuka

visokotonac

srednjotonac

ili niskotonac poznatiji kao zvucnik koji reprodukuje samo bass se samo nadopunjuju jer bez te tri vrste zvucnika nema ni glazbe ugodne za uho

a sto se tice kvaliteta zvuka brate ako nemas pojma sta je dobro trazi ono sto puno kosta i nek barem imaju raspon frekvencije od 30-20000 malo manji otpor da ne opterecuju pojacalo (to sve mozes procitani na proizvodu ili pitati prodavaca) kupi fine kvalitetne zice,filtere i skretnice ako su potrebni i to je to imaces zvuk kao iz bajke

 ako mislis da visokotonac nema veze....zezno si se....imas masu visokotonaca koji "krce" pa te ja pitam kakav ce zvuk biti...skretnica mu netreba ako uzme
radio sa izlazom za sub wofer,ali i vecina pojacala imaju za prebacit prekidac..tako da u subwofer ide samo bass...a za zice si mu ODLICNO
napomenul,"trebas kupit odgovarajucu KVADRATURU zice,pogotovo sa subwofer...pisat ce ti u karakteristikama
potrebna debljina tj kvadratura zice..
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
protjeran
offline
RE: Car audio
zokiN kaže...
luxman kaže...

Kakve veze ima visokotonac sa cistinom zvuka

visokotonac

srednjotonac

ili niskotonac poznatiji kao zvucnik koji reprodukuje samo bass se samo nadopunjuju jer bez te tri vrste zvucnika nema ni glazbe ugodne za uho

a sto se tice kvaliteta zvuka brate ako nemas pojma sta je dobro trazi ono sto puno kosta i nek barem imaju raspon frekvencije od 30-20000 malo manji otpor da ne opterecuju pojacalo (to sve mozes procitani na proizvodu ili pitati prodavaca) kupi fine kvalitetne zice,filtere i skretnice ako su potrebni i to je to imaces zvuk kao iz bajke

 ako mislis da visokotonac nema veze....zezno si se....imas masu visokotonaca koji "krce" pa te ja pitam kakav ce zvuk biti...skretnica mu netreba ako uzme
radio sa izlazom za sub wofer,ali i vecina pojacala imaju za prebacit prekidac..tako da u subwofer ide samo bass...a za zice si mu ODLICNO
napomenul,"trebas kupit odgovarajucu KVADRATURU zice,pogotovo sa subwofer...pisat ce ti u karakteristikama
potrebna debljina tj kvadratura zice..

Sine cijeli zivot sam proveo petljajuci oko muzike i onda mi ti napises da visokotonac ima veze sa cistocom zvuka CISTOCA ZVUKA OVISI O SVAKOM MOGUCEM UREDJAJU KRENI OD TROSISTEMSKE KUTIJE PREKO POJACALA I IZVORA ZVUKA PA NA DALJE
visokotonac ima veze sa kvalitetom zvuka tj nadopunjuje srednje i niske tonove a zvuk ako ne valja ni jedan visokotonac tu ne moze pomoci i samim sto znaci da visokotonac ne sluzi za to za sta ti mislis da sluzi I NIKAKO ALI NIKAKO NE SLUZI ZA CISTOCU ZVUKA

dalje skretnice obicno dolaze u svim malo kvalitetnijim zvucnicima a ja sam mu rekao da ako sam bude radio zvucnike da stavi skretnice tako da nije bilo potrebe da me ispravljas tu

Posto opet predpostavljam da ces se nadovezati na ovaj post molio bih te da mi nadjes bilo koje MALO BOLJE zvucnike ili vufer bez skretnica bio bih ti zahvalan do groba
ps
to da sto ti mislis da su skretnice u pojacalu na prikljucku za vufer je tacno i tacno je to da na tim izlazima ovisno koji se tip zvucnika kopca na njega ima razlike u visini frekvencije zvuka struje koja opet prolazi kroz jeb.nu skretnicu u zvucniku a ona obavlja dalje posao za koji je namjenjena a to je peglanje signala za predvidjeni zvucnik
 
15 godina
protjeran
offline
Car audio

nemam se kaj nadovezivat....citaj KAJ PISES...svake zvucnike koje kupis IMAJU svoje skretnice..naravno

ak kupis one za 100kn da nemaju,tj imaju al to je za djecu....opet kazem da ima 100000vrsta visokotonaca

i da veeeelike veze ima sa kvalitetom i cistinom zvuka...uostalom ako tebi nesmeta da ti sve lijepo svira a

ti mali smradovi "krckaju"umjesto da rade svoj pravi posao...previse znam da bi mi ti trebo objasnjavat

kAJ je visokotonac,kaj je "sub wofer",kaj je wofer ,kaj je bass i ostalo...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Car audio
zokiN kaže...
BORN kaže...

Razmišljao...

 magnat ti nije los,ali neeeeee sonijeve za tablu,losa iskustva s njima imam...dodas jos par kuna i uzmes "pionirove"...
to ti je moj savjet...a kutija,jbg tu ces popusit al kaj sad mos...ja sam si sam kutiu radio..pojacalo je super..
 Kutiju mi nije problem napraviti samo se bojim da neće biti dovoljno čvrsta za vibracije pa će mi sub krenut krčat u njoj
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
protjeran
offline
RE: Car audio
BORN kaže...
zokiN kaže...
BORN kaže...

Razmišljao...

 magnat ti nije los,ali neeeeee sonijeve za tablu,losa iskustva s njima imam...dodas jos par kuna i uzmes "pionirove"...
to ti je moj savjet...a kutija,jbg tu ces popusit al kaj sad mos...ja sam si sam kutiu radio..pojacalo je super..
 Kutiju mi nije problem napraviti samo se bojim da neće biti dovoljno čvrsta za vibracije pa će mi sub krenut krčat u njoj
 ma nece ti se raspast,dobro pogledaj kolko litara treba imat,i nemas kaj zeznut
dobro zaljepis,stavis jos par sarafa i gotovo..
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Car audio

Najbolje je krenuti od nabavke kvalitetnog cd/dvd receivera (head unit). Ako si ne možeš priuštiti Alpine ili Clarion dobar će biti neki bolji Pioneer ili Kenwood. Zvučnici za vrata trebaju biti dvosistemski sa skretnicom. Kvalitetni zvučnici imaju bolji materijal membrana i podnose veće snage bez distorzije koja nastaje zbog zagrijavanja magneta. Ipak kao ograničavajući faktor se javljaju dimenzije i cijena, pa tu ne treba ići u nebesa već birati neku srednju klasu sa većom osjetljivošću (mjeri se u dB). Zvučnici na stražnjoj polici i subwoofer se međusobno isključuju ukoliko polica nije pregrađena (tlak subwoofera izobličuje membrane zvučnika na polici). Subwoofer bi preporučio aktivni (sa pojačalom) tvornički ugražen u kutiju. Samostalno kemijanje sa kutijama ne bih preporučio, jer je kutiju koja ne rezonira teško napraviti. Dakeko je bitnija kvaliteta i renomiranost proizvođača od deklarirane snage zvučnika odn. subwoofera.

16 godina
neaktivan
offline
Car audio

da li je obavezno pojačalo za subwoofer? Pitam zato što sam vidio da mi idu žice za sub iz headunita

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 22:12 (BORN).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Car audio
BORN kaže...

da li je obavezno pojačalo za subwoofer?

Naravno.Cime bi ga ti pogonio?
World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
16 godina
neaktivan
offline
Car audio

Koji dućani u Rijeci i okolici imaju audio opremu za automobile? Samo sam u Vemilu i technomaxu vidio malo veći izbor.

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
Car audio

Apsolut HI-FI na Diracju.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2009 22:31 (F1-IVO).
15 godina
protjeran
offline
RE: Car audio

 

BORN kaže...

da li je obavezno pojačalo za subwoofer? Pitam zato što sam vidio da mi idu žice za sub iz headunita

  naravno,kakvo pojacalo kupis tak ce ti svirat....obrati paznju ukolko na autoradiu imas{a svi skoro imaju}izlaz za sub da preko njega spojis sub...naravno taj izlaz iz radia spojis u pojacalo pa onda u sub,taj izlaz otklanja eventualna krcanja,zujanja sub-a a i ton je ugodniji za uho,makar ce on svirat i ako ga spojis samo preko obicnog izlaza...i jos nekaj,gledaj da uzmes sub sa 2zavojnice,bolji su i manja je vjerojatnost da ce riknut ako mislis imat stalno navinuto do max{kosto je kod mene slucaj}..a i ugodniji im ja zvuk,no to pak opet ovisi o 1000faktora...uzivaj
"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice