Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.288
|
čitano: 14.104.507
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zato kaj ja volim vožnju po šumi i uvjek sam za nju, obično idem sam, zato sam i uzeo takav bajk!

Al eto, za ovo to bi trebao njih pitat, zapeli za tu cestu i to ti je to, nisam ih uspio nagovorit za šumu....

Martin
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Što nisi uzeo cestovni ili treking bike kad već idete cestom?

Pa valjda zato što je s cestovnjakom ograničen na cestu a treking iako ima prednju suspenziju nije dobar za niša više od laganog makadama. MTB je univerzalac

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nije MTB univerzalac - MTB je MTB, drugo je što se to tako kod nas smatra, ali treking bike je univerzalac. Za Sljeme i okolne staze više nego dovoljan, a kad već prakticira cestu, bolji od MTB-a. Naravno, sve ima svoju pod skupinu, tako kao što imaš XC/AM/DH MTB, tako imaš treking za razlicite namjene, a sad, to bi se nazvalo kod njih Dual Sport i oni su dobri za XC staze i trailove, naravno, nećeš se utrkivat u XC kupu sa njima, ali je daleko to od nesposobnosti za išta više od laganog makadama.

 

@marti, ništa, najlakše ti je onda promijenit ekipu, bar gore u Zagrebu to nije problem.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 9:52 (Mitsuoka).
15 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Zanimljivo je kako se ljudi kod nas još uvijek boje uzet treking ili cestovnjaka pa makar nonstop vozili po cesti i gradu

Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Nije MTB univerzalac - MTB je MTB, drugo je što se to tako kod nas smatra, ali treking bike je univerzalac. Za Sljeme i okolne staze više nego dovoljan, a kad već prakticira cestu, bolji od MTB-a. Naravno, sve ima svoju pod skupinu, tako kao što imaš XC/AM/DH MTB, tako imaš treking za razlicite namjene, a sad, to bi se nazvalo kod njih Dual Sport i oni su dobri za XC staze i trailove, naravno, nećeš se utrkivat u XC kupu sa njima, ali je daleko to od nesposobnosti za išta više od laganog makadama.

 

@marti, ništa, najlakše ti je onda promijenit ekipu, bar gore u Zagrebu to nije problem.

Lakše je od MTBa napraviti trekkera nego od trekkera MTB.

Staviš slickove, semi-slickove i eto bajka za cestu. Malo si promjeniš položaj sjedenja i "kokpit" ako želiš uspravniji položaj i to je to.

 

Na trekkingu moraš staviti šire gume, poželjno ripnjače-teže izvedivo zbog okvira koji ne podržava široke gume, a i zbog promjera kotača.

Trekking rame imaju visoko postavljen TT pa je teže manevrirati biciklom dok stojiš na nogama i juriš po singlićima.

Morao bi naravno uzeti i širi volan jer po difoltu na trekinzima dolaze uski volani.

Da ne pričam o najčešćem hodu vilice-63 ili 80mm na jeftinijim trekinzima. Ovaj Jamis se ne čini kao da košta više od 6 tisuća kuna, a za te novce u trekking kategoriji vilica je dovoljna za šahte i zgažene vjeverice.

 

Trekking jednostavno nije namjenjen ičemu više od izleta u prirodu sa obitelji i makadama ili šumskih putova. Off road izdržava kao alternativni pravac, a ne česte vožnje.

Ako Marti ikada planira voziti se po Sljemenu, po "popularnim" stazama, treba mu vilica sa bar 100mm hoda i top tube koji mu ne stoji pod mudima i gume koje su kvrgavije od tinejdžerovog lica.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ovaj crni Focus mi je najs totalno.

 

Inače kod trekinga još uvijek ne postoji generalna kategorizacija,tj. svaki proizvođač ima svoju podkaegoriju za njih,ali generalno postoje i offroad trekinzi i onroad trekinzi.

Ne bih želio sa opet počinjat rasprave ovaj vs. onaj bajk ali meni je stvarno nejasno zašto ekipa kupuje MTB( ne mislim u ovom slučaju) a dao bi se kladit da od 1000 ljudi 995 neće vidjet ni O od offroada, treking bi se mogao klsificirat kao "ni vrit ni mimo" bajk ali ako se koristi za komjutanje ili nekakve vožnje po cesti puno je bolji i komforiji izbor od MTB-a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 11:19 (evang).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
chutac kaže...

Lakše je od MTBa napraviti trekkera nego od trekkera MTB.

Staviš slickove, semi-slickove i eto bajka za cestu. Malo si promjeniš položaj sjedenja i "kokpit" ako želiš uspravniji položaj i to je to.

 

Na trekkingu moraš staviti šire gume, poželjno ripnjače-teže izvedivo zbog okvira koji ne podržava široke gume, a i zbog promjera kotača.

Trekking rame imaju visoko postavljen TT pa je teže manevrirati biciklom dok stojiš na nogama i juriš po singlićima.

Morao bi naravno uzeti i širi volan jer po difoltu na trekinzima dolaze uski volani.

Da ne pričam o najčešćem hodu vilice-63 ili 80mm na jeftinijim trekinzima. Ovaj Jamis se ne čini kao da košta više od 6 tisuća kuna, a za te novce u trekking kategoriji vilica je dovoljna za šahte i zgažene vjeverice.

 

Trekking jednostavno nije namjenjen ičemu više od izleta u prirodu sa obitelji i makadama ili šumskih putova. Off road izdržava kao alternativni pravac, a ne česte vožnje.

Ako Marti ikada planira voziti se po Sljemenu, po "popularnim" stazama, treba mu vilica sa bar 100mm hoda i top tube koji mu ne stoji pod mudima i gume koje su kvrgavije od tinejdžerovog lica.

To su pi*darije, zašto uzet MTB ako ćeš ga pretvorit u treking bike ili treking bike ako ćeš ga pretvarat u MTB. 

 

A Sljeme... po popularnim stazama ne treba ništa hoda, ako misliš da je zaista potrebno išta hoda, lako te upoznam s likom koji će ti to opovrgnut. A u vezi guma, onaj Trek dolazi s istim gumama kao i ostali Trekovi MTB-ovi, a ako ti je potrebnije išta više od toga ide cijela plejada 29er guma na njega. 

 

Probaj dobar dual sport treking bike, a ne ih podcjenjivat prije nego si ga i vidio uživo. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako je tako, onda bi svi ti Trekovi MTB-ovi trebali zamjenu guma...

 

Ja nisam rekao da bi ga trebalo pretvarati nego da je lakše uzeti MTB, voziti ga po šumi, a kada trebaš na cestu, najjeftinije slick gume i ko bog.

Puno je teže od trekkinga napraviti dobar montić nego od montića dobrog cestovnjaka. Zaključaš vilicu i šok ako imaš i vozi!

 

Možeš ti i sa specijalkom u šumu, nema pogovora, ali čemu? Uzmi dual sport-nema smisla jer neće biti dobar niti na jednom terenu. Gume su za cestu pregrube, za off-road prelošeg gripa. 

Na Trekovom CrossRipu, ako na njega misliš, lančanici pogona su katastrofa. Malo tko može na 30x28 voziti po šumi uzbrdo. Meni je 22x32 taman, a na 30x28 bih umro i ostao bez koljena.

 

Zašto bi vozio rigida? Možeš, ali čemu osim ako loviš vrijeme i nemaš kosti u dlanovima?

Možeš i na auto staviti izrazito krute amortizere, 20" felge i gume bočnog ruba visine cigarete. Biti ćeš brži od onoga u Citraču čiji šup*k ne krvari, ali njemu nije cilj biti brz.

Onaj tko daje 5-6 tisuća kuna  za bicikl ne profitira ako dobije 3 sekunde po krugu nauštrb udobnosti.

 

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

A i nemogu si svi priuštit 2 bicikla

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2014 16:23 (peroko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja sam prodao svoj MTB..ali želja mi je imati jednog za brzi commuting kroz grad

 

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Okani se fixija, "been there done that" i vjeruj mi želiš brzine

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
chutac kaže...

Ako je tako, onda bi svi ti Trekovi MTB-ovi trebali zamjenu guma...

 

Ja nisam rekao da bi ga trebalo pretvarati nego da je lakše uzeti MTB, voziti ga po šumi, a kada trebaš na cestu, najjeftinije slick gume i ko bog.

Puno je teže od trekkinga napraviti dobar montić nego od montića dobrog cestovnjaka. Zaključaš vilicu i šok ako imaš i vozi!

 

Možeš ti i sa specijalkom u šumu, nema pogovora, ali čemu? Uzmi dual sport-nema smisla jer neće biti dobar niti na jednom terenu. Gume su za cestu pregrube, za off-road prelošeg gripa. 

Na Trekovom CrossRipu, ako na njega misliš, lančanici pogona su katastrofa. Malo tko može na 30x28 voziti po šumi uzbrdo. Meni je 22x32 taman, a na 30x28 bih umro i ostao bez koljena.

 

Zašto bi vozio rigida? Možeš, ali čemu osim ako loviš vrijeme i nemaš kosti u dlanovima?

Možeš i na auto staviti izrazito krute amortizere, 20" felge i gume bočnog ruba visine cigarete. Biti ćeš brži od onoga u Citraču čiji šup*k ne krvari, ali njemu nije cilj biti brz.

Onaj tko daje 5-6 tisuća kuna  za bicikl ne profitira ako dobije 3 sekunde po krugu nauštrb udobnosti.

Ja sam svoje rekao, a ovo prvo uopće nisam ni rekao.

 

Ovo u vezi dual sporta - vidi se da ne znaš ništa o tome... gume na njemu su u rangu Smart Sama i sasvim su dobre, a ja sam s njima prošao kilometara i kilometara terena, od Marjana do Sljemena. U vezi lančanika, ako ti ne paše - promijeni ih. Ja sam na 32x32 s 2.5 gumama prošao Biokovo uzbrdo i nizbrdo, a sada vozim 34x36, a oboje su neznatno manji omjeri od 30x28 (1.07 vs 1 vs 0.94)

 

Nije ovo stvar pretvaranje IČEGA U IŠTA. Stvar je potrebe, a za Sljeme je dovoljan i treking za povremene izlete po popularnim stazama. Kao što si dolje rekao - nije mu cilj bit brz, zato i ne treba malo manji kut vilice i nešto sitno šire gume.

 

Zašto bi vozio rigida... jer lik vozi bolje vozi od 90% ljudi radi toga. Nije stvar brzine jel on sad brži ili ne (štoviše sporiji je na nekim stazama, rigid != brzina), ali lik ima nenadhebivu tehniku radi toga. Kako je Peat nedavno rekao - klinci danas sjednu na 200mm hoda i on klizi po stazi. U moje vrijeme si trebao i nešto raditi dok si se spuštao. Kad toliko voliš aute, to je kao da naučiš vozit na Golfu II, pa sjedneš u drugo auto - sve je daleko lakše. 

 

Ti izvlačiš stvari iz konteksta i to na kraju ispada zbrda zdola, pogotovo jer se vidi da nisi puno toga probao. Over and out from me. 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
peroko kaže...

Okani se fixija, "been there done that" i vjeruj mi želiš brzine

ja sam uzeo fixija po smiješnoj cijeni na ogromnom popustu i malo ga modificirao, ugurao otraga kranc 7 brzina i stavio neki shifter, naprijed šajbu 32 zuba makar bi trebalo idealno 36 i sve radi.. još kad stavim 700x23 gume gore.. mogu po gradu, mogu se popest doma u podsljeme sa pola kapi prolivenog znoja. :-)

mjenjač sam stavio neki rabljeni, prvi koji sam uhvatio iz ladice ali planiram nabaviti neki cestovni..

 

Samsung Galaxy S4 Mini LTE (serranoltexx/l9195XXUAMF5) with the latest CM11 nightly.
15 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

meh, procurila mi je vilica jućer na velebitu pa me zanima koliko je to točno loše i koliko je to hitno za popravit? jel se da vozit sa vilicom koja piša ili strogo ne? vilica je fox float 32RL

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Vozit se može, al gledaj to sredit što prije. Brtve nisu skupe, a zamjena nije problematična.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

ok, thx! fiju

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Molio bi preporuku vilice za cannondale F4 2009 jer ovaj headshok ultra mi samo probleme stvara.
Imam oko 1500kn (iako za mogu dat i vise , ako je stvarno razlika )

I imam jos problem sa zadnjom kocnicom (SLX) jednostavno mi je propala i mogu kocit samo sa pola snage
jel fali ulja ili vec kaj ? Nisam bas iskusan sa hidraulicnim kocnicama

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kočnica ako propada znači da je ušlo zraka i trebalo bi ju odzračiti. Pogledaj na netu malo tutoriale, ne bi trebalo biti komplicirano to raditi na slx kočnicama.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako je propala, onda je moguće da je izgubio ulja ili je nešto unutra otišlo, te bi trebalo prvo provjerit što je od toga i gdje je problem (Shimano ima problema s brtvama, pa je lako moguće da je to problem za garanciju), a ako propada i ako se može napumpat onda je sigurno samo potrebno odzračit. Odvedi na servis da vidiš što je, jer može bit glupost poput odzračivanja, a može bit kočnica za smeće što je velika vjerojatnost ako je u pitanju M666/675. Preko foruma je teško zaključit što je.

 

A u vezi vilice, za te pare imaš svega (uz ponešto cjenkanja), bilo Fox, bilo RS, bilo Magura, pa ovisi na što naletiš. Ja bi nekako poredao Fox Performance 32 > RS Reba > Fox Evolution 32, a Maguru ako voliš tvrđi rad, mada se one rijetko nađu po oglasnicima.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2014 11:57 (Mitsuoka).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Ako je propala, onda je moguće da je izgubio ulja ili je nešto unutra otišlo, te bi trebalo prvo provjerit što je od toga i gdje je problem, a ako propada i ako se može napumpat onda je sigurno samo potrebno odzračit. Ja bi odveo na servis.

 

A u vezi vilice, za te pare imaš svega (uz ponešto cjenkanja), bilo Fox, bilo RS, bilo Magura, pa ovisi na što naletiš. Ja bi nekako poredao Fox Performance 32 > RS Reba > Fox Evolution 32, a Maguru ako voliš tvrđi rad, mada se one rijetko nađu po oglasnicima.

Da budem otiso na servis, a jel te vilice pasu na moj canondale ? To me najvise muci

http://www.snabbox.org/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kako je HS nestandarnih dimenzija, ne, ali ništa što se ne može iskemijat. Dobar tokar bi lako istokario redukciju, a imaš za 200tinjak kuna headsete, ali to se trebaš obratit uvozniku C'dalea.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

to bi onda ovo bilo ?

http://keindl-sport.hr/dijelovi-bicikli-prodaja-web/1289-lezaj-vilice-fsa-orbit-dl-15-1-1-8-101-1250.html

mislim da bi kod tokara malo bolje presel :D samo ne znam dal ga imam

 

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Da, tako nešto, samo ne znam koje su dimenzije headtubea od C'dalea F4, pa sam zato rekao da se obratiš uvozniku ili čak bolje njima direktno, pa da si siguran koji točno uzeti. BTW, ovaj je koji već imaš vjerojatno, po opisu kako piše, malo su mi nejasni. Uglavnom, saznaj dimenzije, pa ću ti dalje reć točne dimenzije headseta za prihvat normalne, a i tapered vilice.

 

Kod tokara recimo možeš napravit redukciju samo za gornji ležaj i to ti je za tapered vilicu, a ako istokariš redukcije i gore i dole onda ti je to za 1 1/8. Bit će sigurno oko 10-20% cijene cijelog headseta. Pitaj na DBK ima li tko da tokari, vjerojatno će Zmija znat ;)

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2014 12:52 (Mitsuoka).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
ivanm75 kaže...
peroko kaže...

Okani se fixija, "been there done that" i vjeruj mi želiš brzine

ja sam uzeo fixija po smiješnoj cijeni na ogromnom popustu i malo ga modificirao, ugurao otraga kranc 7 brzina i stavio neki shifter, naprijed šajbu 32 zuba makar bi trebalo idealno 36 i sve radi.. još kad stavim 700x23 gume gore.. mogu po gradu, mogu se popest doma u podsljeme sa pola kapi prolivenog znoja. :-)

mjenjač sam stavio neki rabljeni, prvi koji sam uhvatio iz ladice ali planiram nabaviti neki cestovni..

 

Čekaj a o kakvim je modifikacijama bilo riječi?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Da, tako nešto, samo ne znam koje su dimenzije headtubea od C'dalea F4, pa sam zato rekao da se obratiš uvozniku ili čak bolje njima direktno, pa da si siguran koji točno uzeti. BTW, ovaj je koji već imaš vjerojatno, po opisu kako piše, malo su mi nejasni. Uglavnom, saznaj dimenzije, pa ću ti dalje reć točne dimenzije headseta za prihvat normalne, a i tapered vilice.

 

Kod tokara recimo možeš napravit redukciju samo za gornji ležaj i to ti je za tapered vilicu, a ako istokariš redukcije i gore i dole onda ti je to za 1 1/8. Bit će sigurno oko 10-20% cijene cijelog headseta. Pitaj na DBK ima li tko da tokari, vjerojatno će Zmija znat ;)

budem pitao Hvala :)

nego nasao sam

 

http://www.njuskalo.hr/rame-vilice/rock-shox-reba-rl-dual-air-120mm-oglas-11521871

 

jel ovo realna cije jer je dosta jeftinija od drugih

 

zapravo zanemari :D naso sam ovo :D

http://www.dsg.hr/proizvod.asp?sifra=4445&cate=2

znaci za to bi trebo samo gornji lezaj iztokarit ?

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2014 13:23 (Arnold Layne).
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Ja sam svoje rekao, a ovo prvo uopće nisam ni rekao.

 

Ovo u vezi dual sporta - vidi se da ne znaš ništa o tome... gume na njemu su u rangu Smart Sama i sasvim su dobre, a ja sam s njima prošao kilometara i kilometara terena, od Marjana do Sljemena. U vezi lančanika, ako ti ne paše - promijeni ih. Ja sam na 32x32 s 2.5 gumama prošao Biokovo uzbrdo i nizbrdo, a sada vozim 34x36, a oboje su neznatno manji omjeri od 30x28 (1.07 vs 1 vs 0.94)

 

Nije ovo stvar pretvaranje IČEGA U IŠTA. Stvar je potrebe, a za Sljeme je dovoljan i treking za povremene izlete po popularnim stazama. Kao što si dolje rekao - nije mu cilj bit brz, zato i ne treba malo manji kut vilice i nešto sitno šire gume.

 

Zašto bi vozio rigida... jer lik vozi bolje vozi od 90% ljudi radi toga. Nije stvar brzine jel on sad brži ili ne (štoviše sporiji je na nekim stazama, rigid != brzina), ali lik ima nenadhebivu tehniku radi toga. Kako je Peat nedavno rekao - klinci danas sjednu na 200mm hoda i on klizi po stazi. U moje vrijeme si trebao i nešto raditi dok si se spuštao. Kad toliko voliš aute, to je kao da naučiš vozit na Golfu II, pa sjedneš u drugo auto - sve je daleko lakše. 

 

Ti izvlačiš stvari iz konteksta i to na kraju ispada zbrda zdola, pogotovo jer se vidi da nisi puno toga probao. Over and out from me. 

O, pa treba se mijenjati.

Toliko od extra super hit biciklu

 

Netko tko može voziti u omjeru 48x11 uzbrdo dok vuče Golfa dvojku koji se pregrijao ili je cestovnjak ili je "brđan" koji ima 3 pari koljena u rezervi.
Svaka tebi čast ako možeš, ali netko tko kupuje bicikl za malo tamo, malo vamo ne može jer je ili početnik ili rekreativac. Ili je putnik, a oni ne voze 69km/h uzbrdo sa gro bisaga u 30x28 omjeru...

 

Dovoljan je i trekking za izlete.

Dovoljna je i dvojka iz matke za prolaz.

Ako imaš dovoljan, onda sigurno nemaš velike koristi od toga. Di si vidio jadu koji prolazi sa dovoljnim i ima visoko radno mjesto, a da nije županičin sin? U razvijenom svijetu nigdje.

Dovoljno.

Dovoljno je i meni drkat, a svejedno se trudim da poj*bem nešto...

 

 

Tehnologija je uznapredovala da se koristi. Jel ti kuhaš hrenovke na lomači koju si upalio kresivom u rukama?
Nema sumnje da su oni koji su učili na teži način bolji, ali netko tko je rekreativac i ne može se odlučiti oćel' u blato ili na cestu sigurno neće razvijati tehniku da na rigidu bude bolji nego "klinac" na 200mm.

Po toj logici treba naučiti na Golfu dvojci i ostati na njemu da svi vide kakav si baja. Bar ti tako kažeš. Sve je drugo lakše, ali kad si već naučio, šteta je.

 


Izvlačim stvari iz konteksta, nisam probao.
Fala bogu pa ti jesi pa možeš hvaliti ono što ti se sviđa, a ostalo pljuvati...

 


I šta fali M675?

Ne znam puno ljudi, niti sam vidio da su imali problema.

Ima lik šta su mu se pakne raspale, ali to nema veze jedno sa drugime


Jake su, jeftine, jednostavne za održavanje i, kako velika većina kaže-kvalitetene.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Napisao si hrpu gluposti na koje neću ni trošiti vise vrijeme. Sve je gore objašnjeno, a ti uporno mijesas kruske i jabuke.

 

U vezi kocnica - imaju problema. Htio ti to sebi priznat ili ne. Kvalitetne... Da, al ne u svakom pogledu. Cesti problemi su s brtvama, tako da je moguće da su njemu otišle.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Arnold Layne kaže...
Mitsuoka kaže...

Ako je propala, onda je moguće da je izgubio ulja ili je nešto unutra otišlo, te bi trebalo prvo provjerit što je od toga i gdje je problem, a ako propada i ako se može napumpat onda je sigurno samo potrebno odzračit. Ja bi odveo na servis.

 

A u vezi vilice, za te pare imaš svega (uz ponešto cjenkanja), bilo Fox, bilo RS, bilo Magura, pa ovisi na što naletiš. Ja bi nekako poredao Fox Performance 32 > RS Reba > Fox Evolution 32, a Maguru ako voliš tvrđi rad, mada se one rijetko nađu po oglasnicima.

Da budem otiso na servis, a jel te vilice pasu na moj canondale ? To me najvise muci

ja imam c`dale sl4 i ako je tu išta sličnog onda ti je već u headtubu redukcija, tj na oba kraja. headtube od 1,5"?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
odjavljen
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Je izgkeda da je promjer na rami isti kao i na tvojem ,ali cijev na vilici je kod mene deblja tak da nemam reduktor

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice