Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.292
|
čitano: 14.125.094
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Bunny hop

Vježbaj

Kako budeš vježbao tako ćeš otkriti što trebaš raditi sa tijelom.

Spusti sic i kad povučeš bicikl zgrči se.

Nemoj samo vući rukama i nogama nego koristi i kukove i ramena i probaj leđa uključiti.

Kada ga povučeš ramenima i kukovima onda privuci rukama i nogama da ga još digneš.

 

Vježbaj pa ćeš uspjeti :)

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
chutac kaže...

Bunny hop

Vježbaj

Kako budeš vježbao tako ćeš otkriti što trebaš raditi sa tijelom.

Spusti sic i kad povučeš bicikl zgrči se.

Nemoj samo vući rukama i nogama nego koristi i kukove i ramena i probaj leđa uključiti.

Kada ga povučeš ramenima i kukovima onda privuci rukama i nogama da ga još digneš.

 

Vježbaj pa ćeš uspjeti :)

A savjet za bunny hop u pokretu, to mi je dosta zahebanije, tipa preskakanje lezećih :P

13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Meni je osobno lakše u pokretu skočiti nego na mjestu.

Ovo što sam napisao bilo je za skok u pokretu.


Prije nego skočiš, spusti se što više možeš.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kakav si sa amerikancom? Cujem da je lakse naucit americki nakon obicnoga.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ne znam ja koji je koji. {#} 

 

Ja znam samo skočiti da ne zapinjem za prepreke na stazi :)

 

Ne vozim ja BMX nego MTB i ne znam nikakve trikove. 

Znam samo drop na stražnjem kotaču i vožnju na stražnjem kotaču i ono što mi dobro dođe u šumi :)

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
chutac kaže...

Ne znam ja koji je koji. {#} 

 

Ja znam samo skočiti da ne zapinjem za prepreke na stazi :)

 

Ne vozim ja BMX nego MTB i ne znam nikakve trikove. 

Znam samo drop na stražnjem kotaču i vožnju na stražnjem kotaču i ono što mi dobro dođe u šumi :)

Pa i ja skakucem sa mtb, a american buggy hop ti je kad dizs prednji pa zadnji, za razliku od obicnog di se i prednji i zadnji dizu paralelno

13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Dok nisam naučio kako paralelno dići oba znao sam snejkbajtat gumu jer  ne bih dovoljno digao stražnji ba bih ga nabio na kamen ili što već.

 

 

Korisno je dići prednji i kada je prešao prepreku onda stražnji ali ne vidim smisao skoka da su oba u zraku na različitoj visini.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Meni ova zadnja stranica uopće nije jasna, bunny hop buggy hopp WTF?!!!{#}

Buggy Hop? Buggy Hop?
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.6.2014 21:21 (peroko).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
chutac kaže...

Dok nisam naučio kako paralelno dići oba znao sam snejkbajtat gumu jer  ne bih dovoljno digao stražnji ba bih ga nabio na kamen ili što već.

 

 

Korisno je dići prednji i kada je prešao prepreku onda stražnji ali ne vidim smisao skoka da su oba u zraku na različitoj visini.

A nezz jedino sto mi uz skakanje na nesto pada na pamet je visi skok

11 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
peroko kaže...

Meni ova zadnja stranica uopće nije jasna, bunny hop buggy hopp WTF?!!!{#}

A ima video u jednom od prosla 2-3 posta pa pogledaj :) ugl neko skakutanje bikeon :)

13 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

I ja također želim naučiti bunny hop + doskok na dva kotača..

Fino objašnjen bunny

MiR; Prestigio PAP 5000T DUO on stock JB 4.1.1
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

jos jedna nedoumica vrijedi li ovo polovno Nakamura HardTail Cliff Lite  oko 850kn mislim da je godiste 2010

 

Grafitne pakne
SHIMANO DEORE ZADNJA MASINICA, SHIMANO ACERA PREDNJA MASINICA,MJENJACI SHIMANO DEORE
AMORTIZERI (SA SISTEMOM ZAKLJUCAVANJA)
ALUMINIJUMSKI RAM
ANATOMSKI DRZACI
KOZNI SIC SPECIALIZED
TRUVATIV(POGON)
BRZINOMJER SIGMA
VELICINA 20"
TORBICE ZA ALAT


ili je bolje novu nakamura fusion 10 ili ili...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ako nije razhebana, definitivno vrijedi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Vecer, evo molio bi pomoć oko odabira između ova dva bicikla i ako može kratko pojašnjenje zašto baš taj (može i na pp)...ili pak može neki treći (bolji) a da je u rangu ova dva! Hvala!

11 GT avalanche 4.0 Hydro 26
2 Trek 3700 Disc
Battlelog: D3XT3R_HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
chutac kaže...

Ne kažem da nisam, ali ni ti ne možeš poreći da voliš RS :)

Bar se to iz prijašnjih postova vidjelo.

Ja volim sve što je dobro i kvalitetno. Da biram između dual air Revelationa i Foxa 32 -> išao bi na Foxa, oba sam imao na bikeu i bolji mi je bio Fox jer je ovaj dual air za izludit čovjeka. Kad bi birao između 34 i Pikea -> Pike, a novi 2015 36 i Pike -> neodlučan sam. 

1BIT kaže...

Ma da, ja sam uvijek mislio kako je fox bolji od rs, barem je bio skuplji i ljudi su ih hvalili, kashima coat bolje klizi od ostalih itd...  a kakve su magura i manitou ? {#}

Fox i RS bi trebali imat približno jednake cijene, a i imaju ih u normalnim državama. Novi Pike i novi 36 su oba oko 1000$, što je ok cifra za vilicu, drugo je što je kod nas pun k. A Kashime i gluposti -> kao netko tko je imao Kashimiranog i ne-Kashimiranog Factory Foxa, ne osjeti se razlika. Caka s trenjem je da se manje zagrijava i time manje povećava tlak zraka unutar vilice/shocka, u ostalim slučajevima možda ima razlike u laboratoriju, ali ovo bi trebala (po nekoj mojoj logici) bit najveća razlika. Na shocku bi se možda to i više osjetilo, ali na vilici i ne toliko.

 

Magura -> XC way of thinking - tvrđe rade od ostatka ekipe, ja sam probao samo Durin, ali sve su navodno po radu li-la

 

Manitou -> kao sve od Hayesa, nikad nisi siguran. Prije su imali odlične vilice, sad... i ne baš popularna marka. Novi Dorado je navodno vrh DH vilica što sam čuo od prijatelja koji je voze, ali ja je nisam probao na predviđenom terenu za nju, pa ne bi ništa tvrdio. Mattoca nisam vidio osim na internetu. 

 

Kao egzotiku radije gledaj DT Swiss -> full carbon, ultralagano, ludilo radi

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Mitsuoka kaže...

Fox i RS bi trebali imat približno jednake cijene, a i imaju ih u normalnim državama. Novi Pike i novi 36 su oba oko 1000$, što je ok cifra za vilicu, drugo je što je kod nas pun k. A Kashime i gluposti -> kao netko tko je imao Kashimiranog i ne-Kashimiranog Factory Foxa, ne osjeti se razlika. Caka s trenjem je da se manje zagrijava i time manje povećava tlak zraka unutar vilice/shocka, u ostalim slučajevima možda ima razlike u laboratoriju, ali ovo bi trebala (po nekoj mojoj logici) bit najveća razlika. Na shocku bi se možda to i više osjetilo, ali na vilici i ne toliko.

 

Magura -> XC way of thinking - tvrđe rade od ostatka ekipe, ja sam probao samo Durin, ali sve su navodno po radu li-la

 

Manitou -> kao sve od Hayesa, nikad nisi siguran. Prije su imali odlične vilice, sad... i ne baš popularna marka. Novi Dorado je navodno vrh DH vilica što sam čuo od prijatelja koji je voze, ali ja je nisam probao na predviđenom terenu za nju, pa ne bi ništa tvrdio. Mattoca nisam vidio osim na internetu. 

 

Kao egzotiku radije gledaj DT Swiss -> full carbon, ultralagano, ludilo radi

Zahvaljujem, pošto nema tipke... {#}

13 godina
online
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Trebam nutarnju gumu za bicikli, na vanjskoj piše 24x (73/5) 37540. Dali je to OK i ako to pokažem u trgovini oni če znati šta mi dati?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Koji bajk uopće imaš?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Već dugo vremena gledam bicikle, i taman sam naišao na ovaj bergamont, meni sada dosta prihvatljive cijene. Zanima me jel cijena sa popustom opravdana, je li dobar omjer uloženo - dobiveno, kao i dal za tu cijenu mogu naći nešto bolje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Prije par tjedana stigao MTB FUJI NEVADA .

http://soksa.3dhr.net/
Moj PC  
6 1 hvala 0
11 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Jel zna netko gdje ima za kupiti one gume sto stegnu nogavicu ?? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Rucipe kaže...

Jel zna netko gdje ima za kupiti one gume sto stegnu nogavicu ?? 

rog joma http://www.rog-joma.hr/oprema.php?gh=YTozOntpOjA7czoxNzoiRElKRUxPVkkgSSBPUFJFTUEiO2k6MTtzOjc6Ik9ESkXEhkEiO2k6MjtzOjE3OiJTSUdVUk5PU05BIE9QUkVNQSI7fQ

ili ako mozes preko ebaya....

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ja koristim čarapu {#}

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
nixXxa kaže...

Prije par tjedana stigao MTB FUJI NEVADA .

Ne zaboravi na zaštitu bicikla od krađe, jer bila bi šteta da novi bajs brzo nestane ko jutarnja magla.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/zastita-bicikla-krade/205057.aspx

 

BlueMax kaže...

Ja koristim čarapu {#}

Može i tak iako je to malo seljački jel,Izlanuo se no zato prava gospoda i ljudi sa stilom koriste kvačicu za veš i da treba naglasit drvena kvačica je vrh vrhova.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

jednom sam vidio u offertissimi za par kuna, žuta fluorescentna

11 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

dobra kupnja, 1000kn jeftinije nego u trgovini

14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Eto Sljeme odrađeno na novoj pili, (Jamis Durango Race) danas sam napravio ukupno 62 kilometra, krepali smo do gore, ali se isplatilo.

Kad smo stigli pojeli sendviče, svaki popio dve pivice i piči dole, nismo išli kroz šumu več po cesti, ali adrenalin te svejedno puca odlično!!!!

Ja sam svoju pilu stisnuo 65 km/h, drugi 70 a treči 72 km/h, naravno da može i brže, ovisi kolko si hrabar.

Kočnice škripe, vruče, smrde, na diskovima ispečeš šniclu, brutalno.....{#}

1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
7 7
8 8
9 9
Martin
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2014 22:49 (Marti).
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Što nisi uzeo cestovni ili treking bike kad već idete cestom?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice