Automobili-sve o njima

poruka: 352
|
čitano: 100.660
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Evo vidio sam da na ovon forumu postoje ljudi koji vole aute i nesto znaju o njima.

Pa evo bas tema za takve,ovdije mozete raspravljat o novitetima,tehnologiji,markama,vašim mišljenjima o nekon autu.

Hibridi. Hibridi.
SUVovi SUVovi
Sportski modeli Sportski modeli
Kompakt Kompakt
Limuzina Limuzina
Gradski Gradski
duje kapitanović
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2009 11:21 (cappy).
14 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Nema zainteresiranih.

duje kapitanović
15 godina
protjeran
offline
Automobili-sve o njima

hm...

pa čuj, ovaj zadnji crveni astrač...

ak bog da, 2010.godine oko 6.og mjeseca je moj

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
doxy kaže...

hm...

pa čuj, ovaj zadnji crveni astrač...

ak bog da, 2010.godine oko 6.og mjeseca je moj

 Auto je pre dobro,čak san mater nagovara da je uzme kad izađe al nevirujen da oče.

Največi + mu je licenca preizeta sa insignije sta mu i daje ovakav izgled.

duje kapitanović
15 godina
protjeran
offline
Automobili-sve o njima

++ cijena ... koštat će ko svaka Astra koja je dosad izašla, nikaj prenapuhano il neznam kaj, a osnovna oprema će imat sve i svakaj...5+ za opel...nije bezveze najprodavaniji auto u Europi

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
14 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Pa baš cijena i kvaliteta materijala je glavni faktor zasto je najprodavanija na tržištu.

duje kapitanović
16 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Šteta je jedino što su u Opelu preuska i prekratka sjedala, a i prilično su tvrda i neudobna. Ono što me još smeta je što se vozač i suvozač dodiruju ramenima.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Moj bi izbor ipak bio Megane...

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
15 godina
protjeran
offline
RE: Automobili-sve o njima
macak kaže...

Šteta je jedino što su u Opelu preuska i prekratka sjedala, a i prilično su tvrda i neudobna. Ono što me još smeta je što se vozač i suvozač dodiruju ramenima.

ako je corsa/agila il nekaj slično u pitanju, onda da

Vectra, Astra .. bilo koja dosad, pa i Kaddet...nema dodorivanja ramenima ni nikaj (jedino ak si 2 metra u plećki širok)...navozio se jedne i druge...više manje sve opele sam proganjao tak da znam o čem govorim...

Opel nije ni tvrd ni neudoban...Golfovi su takvi...Opeli ne...sjedala mogu bit preuska i prekratka jedno ak si 120 kg++ ... al onda ti je sve đabe

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
macak kaže...

Šteta je jedino što su u Opelu preuska i prekratka sjedala, a i prilično su tvrda i neudobna. Ono što me još smeta je što se vozač i suvozač dodiruju ramenima.

ne znam za druge, al Meriva koju ima moj stari nema takvih problema....Namigiva

inace, auto je stvarno super, nikad jos nije bio na servisu, samo redovnom...

jedino kaj žaruljice u stop svjetlima su nes bile zehebavale, al to je bil problem u kontaktu...

inace, auto ide lijepo, samo ima tvrde opruge, osjeti se svaka rupa na cesti...

ali tih je , i jedva cekam vozacku za dvije godine, da ju i ja malo porfuram...Belji se

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 10:37 (angel of fire).
15 godina
protjeran
offline
Automobili-sve o njima

a ima i SUV Opelov jako fin...nisam ga imao prilike isprobati...al mi je jedan "kolega" iz prve ruke dao usporedbu Opel Antare i Hyundai Santa Fe...kaže nebo i zemlja, iako je Santa Fe prvoklasan auto...al ga Antara owna naveliko po udobnosti, ležanju na cesti i potrošnji ...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
doxy kaže...

Vectra, Astra ..

Da, upravo o njima i govorim, uključujući i Insigniu. Dosta sam visok i širok u ramenima, ali takvih problema nemam u Peugeotu i Audiju.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
protjeran
offline
RE: Automobili-sve o njima
macak kaže...
doxy kaže...

Vectra, Astra ..

Da, upravo o njima i govorim, uključujući i Insigniu. Dosta sam visok i širok u ramenima, ali takvih problema nemam u Peugeotu i Audiju.

Audi ima mjesta

Peugeot svi osim 406/407 svi su skučeni

 

kažem

ak si 120kg++ onda ti je tijesno

jbg...al glupo je reć da su Opeli skučeni, neudobni i tvrdi

prijatelj mi vozi Audi A4-S Line 2.0 TDI ful oprema...2006.a godina...

zvijer od auta..a skučeniji je od jedne Astre Classic ...i daleko tvrđi...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Osobno sam vozio i Corsu i Astru i Vektru.

Nemam nekih primjedbi na udobnost i na kvalitetu voznje same po sebi.

Ono sto je meni najvise smetalo u tim automobilima je kriminalno los interface za upravljanje radiom i klimom. Dok se s onim dugmetom snadjes i nastimas sve kako zelis, prodje dosta vremena i namucis se dok se snadjes s opcijama. Isto tako, rucica za upravljanje zmigavcima... unatoc tome sto sam Astru koristio gotovo 2 tjedna, nisam se mogao naviknuti na nju. Da ne govorim o Vectri i Corsi koje sam vozio svega 3 odnosno 5 dana.

Medjutim ne mogu reci da me bilo koji od tih automobila odusevio. Osmjeh na lice mi je jedino izvukao motor u Vektri - 1.9 CDTI (150ks)... To je vec nesto... zaista motor za pozeljeti.  Inace nisam diesel fan, ali ovaj mi se motor zaista svidio. Steta samo sto je mjenjac pomalo traljav.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 10:56 (Scuderia).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
macak kaže...
doxy kaže...

Vectra, Astra ..

Da, upravo o njima i govorim, uključujući i Insigniu. Dosta sam visok i širok u ramenima, ali takvih problema nemam u Peugeotu i Audiju.

 Trece auto koje mi je stari ima bila je Opel Vectra 1992god.,auto nije bilo a ni tvrdo a ni neudobno,dapače bilo je mekano,udobno i velika,a da negovorin koja je bestija bila na cesti i nikad nije nista na njoj minja osin guma i kocnica naravno.

Prije nje ima je Opel Kadetta koji je bija jos udobniji od Vectre.

Prije otp. godinu dana kad je izašla Insignija iša san sa meteron na probnu vožnju ,auto je stvarno močno al jedina stvar šta me razočarala,a to je tvrda na cesti,dosta osjice cestu a sve drugo savrseno.

duje kapitanović
15 godina
protjeran
offline
Automobili-sve o njima

da

komande su im malo "zbrkane"

koliko sam po slikama vidio u novoj Astri je to lijepo uređeno po uzoru na na Insigniu

 

kaj više reći

Opel je auto koji ide i ne traži ništa više od goriva

 

i kod Opela ono kaj platiš to i dobiješ...oni su prava srednja klasa koja ponekad može udarit i višu klasu

 

npr. Alfa Romeo...super auti...fino izgledaju, al su precijenjeni...rabljenim pada cijena katastrofalno, kvarljivi su, a popravci podosta koštaju...isto ide BMW...bratić od kolege s audiem si je kupio 330d bemvuru...san je auto...al jbg

otišla dizna i za rabljenu je dao cca 3000 eura...lol?

za diznu

a ja za 2000 eura kupio cijeli auto

 

moj je japansko crveni

Kia Sephia, 98.a godina (oće kupit ko ? :D )

mazdin motor od 323-ojke ..15 bengač..ide jako fino, donekle udoban i POUZDAN ... 145 000 prijeđeno ima... nikad kvara...radi ko "singerica"

u većini slučajeva se ne isplati dat više novaca za auto

al za ovu Astru...ak bu oko nekih 100k kuna...uzimam i derem puno godina

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 11:06 (doxy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
doxy kaže...

 

 

i kod Opela ono kaj platiš to i dobiješ...oni su prava srednja klasa koja ponekad može udarit i višu klasu

 

npr. Alfa Romeo...super auti...fino izgledaju, al su precijenjeni...rabljenim pada cijena katastrofalno, kvarljivi su, a popravci podosta koštaju...isto ide BMW...bratić od kolege s audiem si je kupio 330d bemvuru...san je auto...al jbg

otišla dizna i za rabljenu je dao cca 3000 eura...lol?

 

 Nemoj tako govorit o BMWu i nemožeš njega uspoređivat sa jednim talijanom.

Stari mi vozi BMWa i nikad greske sa njin,jedino sta mu minja su one osnovne stvari kad ga razvlacis po cesti.

Ima je frontalni sa Renolom 5,samo ga je malo naprid razbija a Renault nije bija u voznon stanju.

I jedanput ide on mene odbacit u skolu,pogledan ja na putno racunalo kad ono mise 6.7l/100km.

duje kapitanović
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 11:16 (cappy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
doxy kaže...
Audi ima mjesta

Peugeot svi osim 406/407 svi su skučeni

Nemam više od 100 kg. Osmijeh

 

Vozim 407 i 607 i to je za mene pojam udobnosti i prostora. A i 308 je isto klasa iznad, što se tiče udobnosti.

 

S novom Vectrom sam išao službeno par puta (Beč, Budimpešta...) i svako malo sam morao stajati, jer jednostavno mi gu*ica utrne, a i još me živcira i premalo odmorište za nogu. (nemam broj cipele 50, bez brige Belji se)

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
protjeran
offline
Automobili-sve o njima

uzmi prvu vectru ... i B liniju...sve do neke 2001 godine ... puno su udobnije od novijih...to je istina...

si vozio Omegu? .. e TO JE UDOBNOST...

 

Francuzi su kraljevi udobnosti...al tu udobnost skupo plaćaš...u familiji je bio Megane novi 98-e...Laguna 2003-e, kangoo 2005-e...sve je to udobno...al je često na servisu bio...

jbg

i servisi koštaju puno više od ostalih ...

ja sam npr oduševljen s 607-icom...

al to treba točit, održavat..jbg...

treba gledat auto koji ćeš moć registrirat, servisirati i tenkirat

 

ko jedan majmun kod mene blizu...

kupi nekog bmw.a  325i ... i onda svaki dan po 50 kn na benzinskoj tenkira....to je majmun...

kaj kupuje auto koji nemože financirat

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
macak kaže...
doxy kaže...
Audi ima mjesta

Peugeot svi osim 406/407 svi su skučeni

Nemam više od 100 kg. Osmijeh

 

Vozim 407 i 607 i to je za mene pojam udobnosti i prostora. A i 308 je isto klasa iznad, što se tiče udobnosti.

 

S novom Vectrom sam išao službeno par puta (Beč, Budimpešta...) i svako malo sam morao stajati, jer jednostavno mi gu*ica utrne, a i još me živcira i premalo odmorište za nogu. (nemam broj cipele 50, bez brige Belji se)

ti si sav neki zahtjevan...Osmijeh

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Paaaa... Ja osobno trenutno vozim Megane Sedan. U 12. mjesecu ce mu biti 2 godine i do sada sam napravio oko 45.000 km.

Ne mogu reci da sam cesto u servisu, osim redovnih.

Jedina primjedba - zarulje farova pregaraju jako cesto. Nadam se da taj problem novi Megane nece imati jer ga planiram kupiti.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
15 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
Scuderia kaže...

. Osmjeh na lice mi je jedino izvukao motor u Vektri - 1.9 CDTI (150ks)... To je vec nesto... zaista motor za pozeljeti.  Inace nisam diesel fan, ali ovaj mi se motor zaista svidio. Steta samo sto je mjenjac pomalo traljav.

Ipak je to Alfa!

 

doxy kaže...

npr. Alfa Romeo...super auti...fino izgledaju, al su precijenjeni...rabljenim pada cijena katastrofalno, kvarljivi su, a popravci podosta koštaju...

A Opel, (sa kojima kažeš nema nikad problema) ima diesele od... (vidi gore za odgovor).

 

PS.Frend ima GTC 1.8vvc i Vectru B 1.6 od kad je izašla. Opelovac je od A do Ž, ali i on priznaje da su im serviseri koma. Godinu dana su ga na GTC-jki drkarili sa plovkom benzine (i to različiti servisi) i na kraju nije bio problem u plovku, nego mu promjenili instrument ploču. Ajde, pod garancijom, mada je bila već istekla poslije te godine.

Sako cera bolje, sako jutre huje!
14 godina
neaktivan
offline
Automobili-sve o njima

Ima jedna činjenica koja vridi več puno puno godina a to je:

Francuzi-udobnost,losa plastika i elektronika

Njemci-Kvaliteta svih materijala,udobnost malo losija od francuza,brzina,skupi djelovi,velika potrosnja.

Talijani-Brzina,losa kvaliteta materijala posebno karoserije,limarije i plastike,ljepota

USA-Izniman nivo kvalitete i udobnosti,lose upravljanje,velika potrosnja.

Japan-Brzina,kvaliteta slicna kod Talijana.

Korea-Dobra cijena,rijetko se kvari,neudobno i pomalo zastarijelo.

duje kapitanović
16 godina
offline
Automobili-sve o njima

Imam, tj. starci mi imaju Audija A4 i Golfa IV i do sad nemam nikakvih zamjerki, auti su stari 6 godina, pri meni u vlasnistvu su 4 godine i do sad imaju svaki nesto vise od 80 000. Auti su kupljeni od prvih vlasnika tako da su ovo stvarni kilometri. Nemam nikakvih zamjerki na njih. Istina je da neki auti imaju neke tvornicke greske, "djecje bolesti" - ali po meni vrijedi pravilo da kako se ti ponasas prema autu tako i on prema tebi. U mojoj obitelji se odnekad voze Golfovi i mislim da ce tako i ostat, jer do sad su prikazivali dobru sliku o VW-u. Nekako mi se svidja ovaj Passat CC za kojeg stedim zajedno sa svojima. Svaka cast onima koji si mogu priustit makinu od auta i odrzavat i tankat ga, ali vecini njih nije potreban auto od 200 KS jer isto ces stici na odrediste s onim od 100 KS. Susjed mi ima Audija S4 kojemu placa registraciju i kasko oko 30 000kn, reko svaka cast, premda on ga ima 3 godine i nesto vise od 150 000 km.

15 godina
protjeran
offline
RE: Automobili-sve o njima
PredatoR kaže...
Scuderia kaže...

. Osmjeh na lice mi je jedino izvukao motor u Vektri - 1.9 CDTI (150ks)... To je vec nesto... zaista motor za pozeljeti.  Inace nisam diesel fan, ali ovaj mi se motor zaista svidio. Steta samo sto je mjenjac pomalo traljav.

Ipak je to Alfa!

 

doxy kaže...

npr. Alfa Romeo...super auti...fino izgledaju, al su precijenjeni...rabljenim pada cijena katastrofalno, kvarljivi su, a popravci podosta koštaju...

A Opel, (sa kojima kažeš nema nikad problema) ima diesele od... (vidi gore za odgovor).

 

PS.Frend ima GTC 1.8vvc i Vectru B 1.6 od kad je izašla. Opelovac je od A do Ž, ali i on priznaje da su im serviseri koma. Godinu dana su ga na GTC-jki drkarili sa plovkom benzine (i to različiti servisi) i na kraju nije bio problem u plovku, nego mu promjenili instrument ploču. Ajde, pod garancijom, mada je bila već istekla poslije te godine.

?

hahahaaaaa

 

o čemu ti pričaš?

 

kakve veze imaju serviseri sa vozilom??

 

pa nije OPEL kao proizvođač auta kriv kaj tam neki Dakić ili neki treći serviser nema sposobnog mehaničara

 

plovak otišo...i kaj sad...JEDAN kvar u GTC-u...strašno

 

alfica em kaj ti troši ko govno, em kaj košta, em kaj su servisi užasno skupi i kvari se non stop

 

daj molim te

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
doxy kaže...
Francuzi su kraljevi udobnosti...al tu udobnost skupo plaćaš...u familiji je bio Megane novi 98-e...Laguna 2003-e, kangoo 2005-e...sve je to udobno...al je često na servisu bio...

jbg

i servisi koštaju puno više od ostalih ...

ja sam npr oduševljen s 607-icom...

al to treba točit, održavat..jbg...

treba gledat auto koji ćeš moć registrirat, servisirati i tenkirat

 

 

Zato ja nikada ne kupujem auto, nego koristim operativni leasing, dakle najam vozila.

 

Konkretno, 'uzmem' npr. 607-icu, V6 2,7 HDi, 200+ KS.

 

Auto stigne nov novcat, iz tvornice, autokuća ga registrira i osigura (fulla kasko) i ja ga preuzmem na korištenje. Sve eventualne servise plaćaju oni, a u to imam uključenu i zamjenu guma (ljetne-zimske). Nakon godinu-dvije, ugovor ističe - ja uzimam novi.

 

Tko još kupuje aute? Ovako uvijek imam nov auto, a vozim se osiguran, potpuno bezbrižan. A kad već biram, biram udobnost, sigurnost i snagu uz umjerenu potrošnju.

 

 

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
protjeran
offline
Automobili-sve o njima

jbg

neki nisu u mogućnosti leasinga

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
cappy kaže...

Ima jedna činjenica koja vridi več puno puno godina a to je:

Francuzi-udobnost,losa plastika i elektronika

Njemci-Kvaliteta svih materijala,udobnost malo losija od francuza,brzina,skupi djelovi,velika potrosnja.

Talijani-Brzina,losa kvaliteta materijala posebno karoserije,limarije i plastike,ljepota

USA-Izniman nivo kvalitete i udobnosti,lose upravljanje,velika potrosnja.

Japan-Brzina,kvaliteta slicna kod Talijana.

Korea-Dobra cijena,rijetko se kvari,neudobno i pomalo zastarijelo.

Ovo nisu cinjenice nego stereotipi i gotovo nista od navedenog nije tocno.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 4 GB
16 godina
offline
RE: Automobili-sve o njima
cappy kaže...

Ima jedna činjenica koja vridi več puno puno godina a to je:

Francuzi-udobnost,losa plastika i elektronika

Njemci-Kvaliteta svih materijala,udobnost malo losija od francuza,brzina,skupi djelovi,velika potrosnja.

Talijani-Brzina,losa kvaliteta materijala posebno karoserije,limarije i plastike,ljepota

USA-Izniman nivo kvalitete i udobnosti,lose upravljanje,velika potrosnja.

Japan-Brzina,kvaliteta slicna kod Talijana.

Korea-Dobra cijena,rijetko se kvari,neudobno i pomalo zastarijelo.

Cinjenica ? Nije to cinjenica... To su iskustva nekih ljudi od kojih si mogao to cut. Pogotovo kod novih modela. Na primjer jedan Hyundai i njegov i30 je auto koji je napravio prekretnciu u kvaliteti kod Hyundai-a. Prije kad si spomenuo Hyundai-a svi su se podsmjehivali . Tvoje tzv. cinjenice jako variraju od modela do modela, npr. BMW 5, Mercedes E, Audi A6 - plove ko ladja na cesti. Audi-ev 3.0 TDI motor od 240 KS po prosjeku trosi 8-9 litara - uvjerio sam se na svoje oci vozeci se njime 300 km i njegovih potrosenih 34 litre. Ima jos x stvari koje bi se mogle nabrojat no ima dakako i istine u ovome sto si ti napisao primjerice kod  francuskih automobila.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2009 11:41 (Batista).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Automobili-sve o njima
Scuderia kaže...
cappy kaže...

Ima jedna činjenica koja vridi več puno puno godina a to je:

Francuzi-udobnost,losa plastika i elektronika

Njemci-Kvaliteta svih materijala,udobnost malo losija od francuza,brzina,skupi djelovi,velika potrosnja.

Talijani-Brzina,losa kvaliteta materijala posebno karoserije,limarije i plastike,ljepota

USA-Izniman nivo kvalitete i udobnosti,lose upravljanje,velika potrosnja.

Japan-Brzina,kvaliteta slicna kod Talijana.

Korea-Dobra cijena,rijetko se kvari,neudobno i pomalo zastarijelo.

Ovo nisu cinjenice nego stereotipi i gotovo nista od navedenog nije tocno.

 I svaka budala zna da je ovo istina.

duje kapitanović
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice