Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.631
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
pasko kaže...

Kupljene Bridgestone Blizzak LM 005


I odmah ugradene na Cmax 1.5 tdci titanium

850 kn komad + ugradnja i balnsiranje 200kn ode 3600 kn 

welcome to the club 😎

moje su 205/60/16, ravno 80 eura komad, po DOT-u su bile par tjedana stare..

odlicna guma.

ja sam svoje montirao u cetvrtak, i vec iducih par dana je bilo 15-20 stupnjeva, a ja pola subote proveo na autocesti :D jebat ga..

 

Grozni_Zabac 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 9:33 (nixass).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Jel moze ko napisat ako zna koji je proces kupnje rabljenog registriranog automobila iz drugog grada?

znaci papirologija, di kaj treba rijesit, itdd?

Hvala

Sve radiš na tehničkom. Ako je auto u tom drugom gradu (nije tvoje registracijsko područje), nazovi tehnički tamo i pitaj da li imaju tablice za tvoj grad. Ako imaju, super - ti i prodavač popunite kupoprodajni ugovor (napiši da kupac tj. ti preuzimaš tablice), daš mu novce, on tebi prometnu (a i auto, ključeve i tako to) i on je slobodan. Ti ideš na tehnički u tom gradu, na šalteru daješ ugovor, prometnu i tablice, platiš prijepis, izradu prometne i nove tablice, dobiješ novu prometnu, staviš tablice i ideš kući. 10 minuta posla.

 

Ja sam prije 3 tjedna kupio auto u Sv. Nedelji, tehnički je imao riječke tablice na stanju, dao ugovor, staru prometnu, platio 1200kn, dobio tablice i vozi kući.

 

Ako u tom gradu na tehničkom NEMAJU tablice za tebe, onda je malo kompliciranije - trebaju ti probne tablice koje isto vjerojatno možeš dobiti na tehničkom (to se prije tražilo na MUPu, ne znam kako sad ide) pa onda sa tim probama se voziš do svog grada i tamo na tehničkom obavljaš papirologiju (i dobiješ tablice za svoj reg područje). Uglavnom, nazovi tehnički i provjeri, jako su susretljivi i uslužni, ja nigdje nisam imao problema sa njima.

 

Vjerojatno bi se mogao voziti na starim tablicama do svog grada ali riskirati kaznu za 120kn koliko koštaju probe...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Danas je opet zakrkao snijeg - hvala njemcima i talijanima koji voze sa ljetnim gumama, jer super je vozit se 70kmh na autoputu zbog njih!

 

Mislim da ce biti kazni, jer zakon kaze obavezna zimska oprema od 1.11. ili u slucaju zimskih uvjeta - a ne mogu reci da nisu

mogli pogledati prognozu dan-dva prije, jer snijeg je najavljen jos od proslog cetvrtka.

 

I jedva cekam da mi se neki guzonja nabije na uzbrdici, po cestama gdje je vec sad obavezno imati lance, pa kad stane,

da nitko vise ne moze pokraj njega proci, jer svi ce morati zbog tih idijota stati. I bas zbog takvih supaka imam lance u gepeku

stalno, bez obzira na 4x4, ako stavim lance, ja cu se vec nekako iskopati, a takvi supci ce napraviti kaos na brdskim cestama.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
4 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...
Stane256 kaže...

Jel moze ko napisat ako zna koji je proces kupnje rabljenog registriranog automobila iz drugog grada?

znaci papirologija, di kaj treba rijesit, itdd?

Hvala

Sve radiš na tehničkom. Ako je auto u tom drugom gradu (nije tvoje registracijsko područje), nazovi tehnički tamo i pitaj da li imaju tablice za tvoj grad. Ako imaju, super - ti i prodavač popunite kupoprodajni ugovor (napiši da kupac tj. ti preuzimaš tablice), daš mu novce, on tebi prometnu (a i auto, ključeve i tako to) i on je slobodan. Ti ideš na tehnički u tom gradu, na šalteru daješ ugovor, prometnu i tablice, platiš prijepis, izradu prometne i nove tablice, dobiješ novu prometnu, staviš tablice i ideš kući. 10 minuta posla.

 

Ja sam prije 3 tjedna kupio auto u Sv. Nedelji, tehnički je imao riječke tablice na stanju, dao ugovor, staru prometnu, platio 1200kn, dobio tablice i vozi kući.

 

Ako u tom gradu na tehničkom NEMAJU tablice za tebe, onda je malo kompliciranije - trebaju ti probne tablice koje isto vjerojatno možeš dobiti na tehničkom (to se prije tražilo na MUPu, ne znam kako sad ide) pa onda sa tim probama se voziš do svog grada i tamo na tehničkom obavljaš papirologiju (i dobiješ tablice za svoj reg područje). Uglavnom, nazovi tehnički i provjeri, jako su susretljivi i uslužni, ja nigdje nisam imao problema sa njima.

 

Vjerojatno bi se mogao voziti na starim tablicama do svog grada ali riskirati kaznu za 120kn koliko koštaju probe...

 
hvala puno!

a sta se poreza tice? To prema kw i godini proizvodnje se placa ne? Isto tamo na tehnickom?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Grozni_Zabac kaže...

Gledam za dimenziju 195/60/16 nove zimske gume. Cijena me bas pretjerano ne zanima, hocu imati sto bolje gume na autu posto nije bas da bas vozim skroz po ogranicenjima :)

 

Trenutno je neki izbor na Continental WinterContact TS 860 S i Bridgestone Blizzak LM005. Ove continentalke su neka novija izvedba guma pa ne nalazim bas jako puno testova, vecina su za TS 860 bez "S" na kraju.

Ima li netko neku sugestiju sto uzeti? Mozda i neka treca guma, ali mora biti bolja od ove dvije navedene.

 

Ljetne imam Conti SportContact 5 i odusevljen sam time kako se gume drze na cesti pa bi za zimske htio neke sa sto slicnijim karakteristikama tih guma.

 Ja se vozim na Bridgestonu cca 2 tjedna, i za sad sam stvarno jako zadovoljan. Dok je bilo ono hladno i kišno vrijeme fakat su se odlično ponašale na mokrom. Snijeg još nisam imao prilike isprobati, tak da za to ne mogu pričati.

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...
hvala puno!

a sta se poreza tice? To prema kw i godini proizvodnje se placa ne? Isto tamo na tehnickom?

Da, izračunava se po godinama i kw. Sve se plaća na tehničkom.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva su iskustva sa BMW e90 330d? Jel velika razlika u odnosu na 320d?

 

Malo gledam pa razmisljam između F30 320D / E90 330D / E90 320D. Mislim da je od ta tri bolja opcija F30 320D, ali između E90 320/330?

Ako netko ima/je imao, kolika je potrošnja, troškovi održavanja i sl.? Računam si prosjek oko 8-9-10L kombinirano?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...

Dobro ti piše jer si krivi VIN upisao umjesto WP0 (Porsche) tvoj počinje s WF0 (Ford, tvornica Saarlouis). 

 Kru te jeba... Kriva šasija piše u prometnoj, polici AO a bogme i KASKA  evo vec 3 godine ga vozim i registriram normlano.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Kakva su iskustva sa BMW e90 330d? Jel velika razlika u odnosu na 320d?

Neki od tih starijih BMW dizelaša imaju problema s lancima distribucije, tako da to provjeri. Vjerojatno će netko ovdje znati više.

Za potrošnju pogledaj https://www.spritmonitor.de/ (meni je to go-to link kad je riječ o potrošnji)

 

Lord_Marko kaže...

 Kru te jeba... Kriva šasija piše u prometnoj, polici AO a bogme i KASKA  evo vec 3 godine ga vozim i registriram normlano.

 F i P se lako zamijene tj. nekad budu slabije čitljivi. Pogledaj sam kako ti je utisnuto/upisano na markici ispod stakla. Na tehničkom kad gledaju vjerojatno bude "jel to utisnuto F ili P?... ma dobro je". 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Vidi se da su svi odradili svoj posao

 

Dobro da te nisu provjeravali u BIH ili SRB,

isao bi kuci vlakom.

 

jozef kaže...
 F i P se lako zamijene tj. nekad budu slabije čitljivi. Pogledaj sam kako ti je utisnuto/upisano na markici ispod stakla. Na tehničkom kad gledaju vjerojatno bude "jel to utisnuto F ili P?... ma dobro je". 

 

Pa kad ga spajaju na OBDII, izbaci im tocno VIN, tako da tu nebi trebalo bi greske.

OBDII se koristiti od 1995., ako do sada nisu naucili koristiti tu tehnologiju, nece nikada.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 11:51 (Čitatelj).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
jozef kaže...

Dobro ti piše jer si krivi VIN upisao umjesto WP0 (Porsche) tvoj počinje s WF0 (Ford, tvornica Saarlouis). 

 Kru te jeba... Kriva šasija piše u prometnoj, polici AO a bogme i KASKA  evo vec 3 godine ga vozim i registriram normlano.

 Sad se mozes hvalit da vozis Porsea, pri prodaji odma i cijena idu u nebesa 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Sad kad budes isao na tehnicki, to odmah prijavis - i nadaj se da ti nece uvalit kaznu za njihov nerad.

Sigurno ce biti "na vama je da provjerite VIN", a isto to ce reci i osiguranje.

 

Ne, na njima je, pise u knjizici vozila, pise na vozilo, tvoje je da dovezes vozilo i platis,

a njihovo da odrade posao, i nemoj posustajat ako ce ti gurat pod nos kaznu - odmah prijavis inspekciji rada.

 

Ako ne vide dobro, moraju na ocni, a ako ne znaju iscitati sa PC-a ili copy/paste sa OBDII softwarea, onda u mirovinu,

i nek radi netko tko zna i moze.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mrbean kaže...

Kakva su iskustva sa BMW e90 330d? Jel velika razlika u odnosu na 320d?

 

Malo gledam pa razmisljam između F30 320D / E90 330D / E90 320D. Mislim da je od ta tri bolja opcija F30 320D, ali između E90 320/330?

Ako netko ima/je imao, kolika je potrošnja, troškovi održavanja i sl.? Računam si prosjek oko 8-9-10L kombinirano?

 U E90 330D kao motor je odličan. Ima mnogo snage i nije veliki potrošač na otvorenoj cesti. Ako se češće voziš po gradu 2.0 135kw ili još bolje 140 kw( B47) je idealan izbor. I dalje agilan a troši ko upaljač. Da se razumijemo 2.0 i 3.0 imaju neke svoje mušice. Sad sve ovisi koliko ti se isplati i šta želiš od auta

#fsb
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Preporuka zimulja 235/45/18? Znam da ću morat odriješiti kesu jer dimenije nisu baš budget-friendly 

-
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Bilo što da uzmeš od premium marki nećeg pogriješiti.

Netko vozi GY, netko hvali Michelin, netko opet Bridgestone. A nekome je i Sava dovoljna.

 

Iako bi ja na tvom mjestu gledao drugu dimenziju (manju po mogućnosti) pa imaš onda 2 seta guma i mijenjaš ih sam kad poželiš. Ako to već nemaš naravno, samo moja preporuka.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovisi gdje vozis, ako nikad nema snijega, mogao bi i sa kineskim gumama proci,

makar osobno na gumi ne stedim.

 

Evo ti lista pa mozda pomogne u odabiru - cak ako treba, izvana narucis:

https://geizhals.eu/?cat=aumrfwi&xf=2915_235~2916_45~2918_18&sort=p&hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk&v=e

 

 

A i pogledaj testove, uzmes si top 5 guma, najpovoljniju, neces fulat:

https://www.oeamtc.at/tests/reifentest/winterreifentest-2020/

https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-10811081.html

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 12:44 (Čitatelj).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Da, druga dimenzija koja je u igri je 205/60/16, al nemam felge 16", mada su gume u toj dimenziji dosta jeftinije. 

-
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Po testovima RSU.DE (koji je i webshop), Hankoon je u tim dimenzijama najbolji:

https://geizhals.eu/hankook-winter-i-cept-evo-w330-235-45-r18-98v-xl-1026309-a2364477.html

 

A 205/60/16:

https://geizhals.eu/?cat=aumrfwi&xf=2915_205~2916_60~2918_16

https://geizhals.eu/hankook-winter-i-cept-evo-w320-205-60-r16-92h-1017036-1017142-a1327091.html

 

Makar eto, ima i puno jeftinijih. Predlazem da ti zimska felga svakako bude 17" ili manja, bit ce ti udobnija za vozit,

sa vise "mesa" na gumi.

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
The Unforgiven kaže...

Da, druga dimenzija koja je u igri je 205/60/16, al nemam felge 16", mada su gume u toj dimenziji dosta jeftinije. 

solidne gume u većoj dimenziji su 1000-1300kn/komad
u manjoj dimenziji 600-700kn

za razliku 400-600kn po kotaču taman dobiješ set čeličnih ili jeftikaner alu felgi 16" a u budućnosti imaš manje brige i troškova oko izmjene. Na snijegu je i bolje imati uže gume.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, imate možda preporuku gdje u Zagrebu ili okolici se mogu kupiti čelične felge? Hvala

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
The Unforgiven kaže...

Da, druga dimenzija koja je u igri je 205/60/16, al nemam felge 16", mada su gume u toj dimenziji dosta jeftinije. 

solidne gume u većoj dimenziji su 1000-1300kn/komad
u manjoj dimenziji 600-700kn

za razliku 400-600kn po kotaču taman dobiješ set čeličnih ili jeftikaner alu felgi 16" a u budućnosti imaš manje brige i troškova oko izmjene. Na snijegu je i bolje imati uže gume.

 Tocno tako.

 

http://www.alufelge.hr/felge/alu-felge/4rracing-c05-16x6-12.html

http://www.alufelge.hr/felge/alu-felge/r-line-rl40-silver-16x7-5-120-et25-74-1.html

 

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@Nuclear_Phoenix ... Tehnicki je duzan nabavit tablice za tebe gdje god da ides na njega... Nedavno sam skuter regao u Buzinu i oni su mi nabavili DJ tablice... 2-3 dana je bilo cekanje jer su za motor pa ih bas i nema tolko... Ali ugl oni su duzni sve rijesiti...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 14:41 (jocommb).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jocommb kaže...
@Nuclear_Phoenix ... Tehnicki je duzan nabavit tablice za tebe gdje god da ides na njega... Nedavno sam skuter regao u Buzinu i oni su mi nabavili DJ tablice... 2-3 dana je bilo cekanje jer su za motor pa ih bas i nema tolko... Ali ugl oni su duzni sve rijesiti...

Došao si pogledati 3-4 auta, ne znaš hoćeš li ili nećeš nešto uzeti i ti bi trebao zvati da pripreme tablice "za svaki slučaj"?

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, da li netko od vas ima nekoga u zubaku da mi provjeri auto po broju šasije iz oglasa. Sam bih to napravio ali sam u pripizdini ( mogu i platit nije bed )

 

 

Ovaj oglas

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...
jocommb kaže...
@Nuclear_Phoenix ... Tehnicki je duzan nabavit tablice za tebe gdje god da ides na njega... Nedavno sam skuter regao u Buzinu i oni su mi nabavili DJ tablice... 2-3 dana je bilo cekanje jer su za motor pa ih bas i nema tolko... Ali ugl oni su duzni sve rijesiti...

Došao si pogledati 3-4 auta, ne znaš hoćeš li ili nećeš nešto uzeti i ti bi trebao zvati da pripreme tablice "za svaki slučaj"?

 a ne neide na foru pripremite mi... kad dodes na tehnicki onda tek ide nabavka tablica.... samo cekas ako nemoju tablice iz tvog mjesta prebivalista....

 

EDIT: ovo se odnosi samo na to ako si daleko od svog mjesta prebivalista pa ga regas u drugom.... sad se to moze jel....

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 15:48 (jocommb).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

Jel moze ko napisat ako zna koji je proces kupnje rabljenog registriranog automobila iz drugog grada?

znaci papirologija, di kaj treba rijesit, itdd?

Hvala

 

Nuclear_Phoenix kaže...
Stane256 kaže...

Jel moze ko napisat ako zna koji je proces kupnje rabljenog registriranog automobila iz drugog grada?

znaci papirologija, di kaj treba rijesit, itdd?

Hvala

Sve radiš na tehničkom. Ako je auto u tom drugom gradu (nije tvoje registracijsko područje), nazovi tehnički tamo i pitaj da li imaju tablice za tvoj grad. Ako imaju, super - ti i prodavač popunite kupoprodajni ugovor (napiši da kupac tj. ti preuzimaš tablice), daš mu novce, on tebi prometnu (a i auto, ključeve i tako to) i on je slobodan. Ti ideš na tehnički u tom gradu, na šalteru daješ ugovor, prometnu i tablice, platiš prijepis, izradu prometne i nove tablice, dobiješ novu prometnu, staviš tablice i ideš kući. 10 minuta posla.

 

Ja sam prije 3 tjedna kupio auto u Sv. Nedelji, tehnički je imao riječke tablice na stanju, dao ugovor, staru prometnu, platio 1200kn, dobio tablice i vozi kući.

 

Ako u tom gradu na tehničkom NEMAJU tablice za tebe, onda je malo kompliciranije - trebaju ti probne tablice koje isto vjerojatno možeš dobiti na tehničkom (to se prije tražilo na MUPu, ne znam kako sad ide) pa onda sa tim probama se voziš do svog grada i tamo na tehničkom obavljaš papirologiju (i dobiješ tablice za svoj reg područje). Uglavnom, nazovi tehnički i provjeri, jako su susretljivi i uslužni, ja nigdje nisam imao problema sa njima.

 

Vjerojatno bi se mogao voziti na starim tablicama do svog grada ali riskirati kaznu za 120kn koliko koštaju probe...

 Boldani dio je 100% netočan. Nema uopće potrebe mijenjati tablice u gradu u kojem si kupio auto, potpišete kupoprodajni i gas, voziš kuda hoćeš. Dođeš kod sebe na tehnički sa prometnom, kupoprodajnim i starim tablicama, obaviš prijepis i dobiješ tablice svog registarskog područja. Kakve probne tablice i rizik, šta pričaš ti. Pa policija ti ne može ništa čiji god auto voziš dok god imaš prometnu tog auta sa sobom.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pajero.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 15:36 (ramzocro-HCR).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Pajero.

 

godina? mora da se puno družio sa opelima 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

Pajero.

 puno terena, blata, soli svega... ne opere se i cao. moze on od doli bit namazan kobalton 10 puta... al ako se ne pere ciao 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
pasko kaže...

Kupljene Bridgestone Blizzak LM 005


I odmah ugradene na Cmax 1.5 tdci titanium

850 kn komad + ugradnja i balnsiranje 200kn ode 3600 kn 

welcome to the club 😎

moje su 205/60/16, ravno 80 eura komad, po DOT-u su bile par tjedana stare..

odlicna guma.

ja sam svoje montirao u cetvrtak, i vec iducih par dana je bilo 15-20 stupnjeva, a ja pola subote proveo na autocesti :D jebat ga..

 

Grozni_Zabac 

 Jel mi mozes reci di si ih kupio? ako nije tajna

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice