Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.230.801
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...
ivanzu kaže...

To ce ti biti tesko zakrpati jer je cijeli donji dio krila strunuo, tu se fiberglas nece imati za sta uhvatiti. Pobrusi, izravnaj kitom i prespricaj, nista drugo se ne isplati. Koliki je uopce budget za popravak? 

 Iskreno nema nekog budgeta jer uopće si ne mogu u glavi posložit koliko bi to uopće moglo koštati, normalno cilj mi je da ispadne čim jeftinije pošto sestra studira i nema baš love, a to je njezin auto. Motor radi ko singerica, a auto ima 245000 km, ali šta ćeš, stigle su ga godine i počelo se to vidjeti na limariji. Budem čak možda sam to probao riješiti. Hvala svima na informacijama.

 Cijene za sređivanje ti se kreću od 500-1000kn po elementu, no ako je hrđa otišla u dubinu tada je cijena i viša. Prema fotkama koje si postavio, u nekoj autolakirnici iznos bi definitivno prešao ukupnu cijenu automobila. Kolega ti je u prijašnjim postovima dobro rekao da pogledaš video od 

 gdje on pokazuje proceduru kako to srediti u DIY stilu kod kuće.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sredi hrdu i prespricaj crnim lakom tih 10 cm sirine odozdo....bolje i to nego gadati tu zutu nijansu....
VenAtoR#2231
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Evo dečki, šaljem Vam slike pa da možete vidjeti o čemu se točno radi. Hvala svima na sugestijama.

 Vozi dok registracija traje. Onda prodat ili na cios. Najjefinija opcija

#fsb
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ljudi. Posto sam kupio drugi auto, prodajem staru Mazdu 2003god.E sada, razlog prodaje je taj sto je navodno prolupala radilica. Tocnije treci klip. Posto sam prije nego se to desilo, promijenio zupcasti remen,kociona kljesta i sve sta ide uz mjenjanje zupcastog remena, odlucio sam ga prodati. E sada, ima i dosta rđe po zadnjim blatobranima, zanima me koliko bi mogao dobiti para uopce za njega?
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pozdrav ljudi. Posto sam kupio drugi auto, prodajem staru Mazdu 2003god.E sada, razlog prodaje je taj sto je navodno prolupala radilica. Tocnije treci klip. Posto sam prije nego se to desilo, promijenio zupcasti remen,kociona kljesta i sve sta ide uz mjenjanje zupcastog remena, odlucio sam ga prodati. E sada, ima i dosta rđe po zadnjim blatobranima, zanima me koliko bi mogao dobiti para uopce za njega?
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@hrčak, ako motor radi kao singerica, odnosno odlično, moj ti je savjet da skupiš nešto love, nađeš nekog limara i on će ti to vrhunski riješiti. Ne znam za Zagreb, ali ako hoćeš, ima tu kod mene jedan provjereni limar koji je mojima radio sve i svašta i prezadovoljni su. Što ćeš prodavati ovaj auto kada nećeš dobiti nikakve pare za njega, a ukoliko je motor odličan, popravi limariju kak spada i vozi ga do kraja. Naravno, to ti je moj savjet i ja bih tako napravio.
Jurica Gregurović
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Endymon kaže...
Pozdrav ljudi. Posto sam kupio drugi auto, prodajem staru Mazdu 2003god.E sada, razlog prodaje je taj sto je navodno prolupala radilica. Tocnije treci klip. Posto sam prije nego se to desilo, promijenio zupcasti remen,kociona kljesta i sve sta ide uz mjenjanje zupcastog remena, odlucio sam ga prodati. E sada, ima i dosta rđe po zadnjim blatobranima, zanima me koliko bi mogao dobiti para uopce za njega?

To je otprilike normalna količina hrđe za Mazdu. Mislim da bi mogao dobit 3kkn maksimalno. Možda bi ti se više isplatilo kupiti bilo kakav polovni motor i zamijeniti ga. Jeftini polovni motori su lutrija, ali mogao bi proći za 2-2,5kkn s izmjenom. Onda bi za kakav-takav ispravan i uz minimalno ušminkavanja mogao dobiti znatno više (10kkn?). Vidim da dugo stoji, pa pretpostavljam da mu je i rega istekla(?)

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
A cuo sam da, da imaju oni tu manu sa hrđom. Ma zao mi je sto sam prije koji mjesec radio veliki servis na njemu i nakon mjesec dana desi se ovo... ☹️
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam za vas ali ovo meni ne lici na normalnu hrdju kod mazde, istina da su imale problema ali jos nisam vidio da su ovak cvjetale (pogotovo kod prozora).

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz, što bi preporučili za 7-8k eura? 99% je gradska vožnja, uglavnom kraće relacije, 1-2 osobe

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidis da je i guma zahrdala. To meni izgleda da auto nije bio cesto pran. Kotaci su bacali sol po cijelom autu i eto sranje ako prosli vlasnik nije brinuo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 20:05 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ministre ja imam Swiftonju, 1.2 benzinjara sa 94 konjica. Lagan za voziti, mekan volan i gas/kvacilo/mjenjac. Ne trosi puno, nikakvih problema. Blutut, grijanje sjedala, aftomatska klima, tempomat...
Mana je mal prtljaznik, skupe gume zbog sugavih dimenzija u odnosu na konkurenciju, ali da se s time prezivjeti.
Preporuka od mene za njega.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa,

 

U subotu sam kupio svoj prvi auto pa da podjelim to s vama.

 

Radi se o Vw Golfu 1.6 Tdi 77kw - 105KS, auto je uvoz, 2 prijašnja vlasnika u njem ( provjerio preko car verticala i servisne knjižice 230km jedan od drugog se nalazili), kilometri su stvarni iako nema tu sigurnosti, ali vjerujem po nekoj ishabanosti ručica mjenjača, ručne i volana i sjedišta vozačevog da su pravi. 153TKm na satu. Odradio mali servis odma u ponedjeljak sva 4 filtera promijenio, išao sam na Bosch i Castrol 5W-30 edge. 

 

Auto odlično radi, ispuhao sam ga na autocesti iz Zg-Ri i ubacio u pun rezervar goriva i jedan liqui moly 2,5dcl aditiv za dizele (Ja sam platio na Croduxu 60kn, na Ini je jeftiniji, 55kn iznosi)

 

Mane koje ima su te da je riknulo crijevo za dovod tekućine za stakla na stražnoj šajbi i to me iznerviralo pa sam 5h proveo dok sam našao fleksibilno, a dovoljno usko crijevo da se ne razdvoji pod pritiskom i to sam uspio popravit, nisam ništa potrgao što je idealno jer sve sam radio i prvi je put bio i sve je natrag kao i prije. Situacija je bila da sam špricao ko luđak po autocesti tu tekućinu odozada i nije mi bilo jasno zašto tako slabo šprica, a čulo se kao da se vodokotlić puni..  uglavnom kad sam otvorio gepek sva tekućina je završila po podu i nešto malo po gepeku, ali ne važno..  

 

Od estetike i funkcionalnosti uložio sam u metlice brisača prednji set i odotraga od Boscha aerotwin plus, gumene tepihe i kadicu za gepek Gledring oko 480ak kuna s popustom, inox prednji nosač umjesto plastičnog crnog sa natpisom autokuće broja mobitela itd.. i odozada sa 3M dual lock čičak.

 

Boja i felge su mi fantastične, kroz dan se svako malo navirujem da ga pogledam, ne znam koji je razlog, ali sam prezadovoljan sa svime i sretan iako ima par mana, na moju sreću uspio riješit bez previše zajebancije. 

 

Mali problem koji sam primjetio je da su mi zadnje gume Bridgestone ljetne dot iz 10/2013, a prednje dot 09/2017. Sad sam u potrazi za 205/55/16 zimske koje ću stavit na ove felge pa ću dalje vidjet što ću na ljeto, ako netko ima preporuku bio bi jako zahvalan jer nisam u tome nešto prestručan za sad, do nekih 470kn po komadu. 

 

Vjerujem da je to to za sad, ali u planu mi je poliranje na proljeće i neke sitnice više radi estetskog razloga i želje, ali prvo zimske gume pa iza nove godine veliki servis i komplet kočione obloge i diskovi radi svoje sigurnosti i tko god se bude vozio samnom.

 

U prilogu par slika

 

Živjeli i lijep pozdrav,

Filip

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 20:46 (Filip720).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

U subotu sam kupio svoj prvi auto pa da podjelim to s vama.

 

Radi se o Vw Golfu 1.6 Tdi 77kw - 105KS, auto je uvoz, 2 prijašnja vlasnika u njem ( provjerio preko car verticala i servisne knjižice 230km jedan od drugog se nalazili), kilometri su stvarni iako nema tu sigurnosti, ali vjerujem po nekoj ishabanosti ručica mjenjača, ručne i volana i sjedišta vozačevog da su pravi. 153TKm na satu. Odradio mali servis odma u ponedjeljak sva 4 filtera promijenio, išao sam na Bosch i Castrol 5W-30 edge. 

 

Auto odlično radi, ispuhao sam ga na autocesti iz Zg-Ri i ubacio u pun rezervar goriva i jedan liqui moly 2,5dcl aditiv za dizele (Ja sam platio na Croduxu 60kn, na Ini je jeftiniji, 55kn iznosi)

 

Mane koje ima su te da je riknulo crijevo za dovod tekućine za stakla na stražnoj šajbi i to me iznerviralo pa sam 5h proveo dok sam našao fleksibilno, a dovoljno usko crijevo da se ne razdvoji pod pritiskom i to sam uspio popravit, nisam ništa potrgao što je idealno jer sve sam radio i prvi je put bio i sve je natrag kao i prije. Situacija je bila da sam špricao ko luđak po autocesti tu tekućinu odozada i nije mi bilo jasno zašto tako slabo šprica, a čulo se kao da se vodokotlić puni..  uglavnom kad sam otvorio gepek sva tekućina je završila po podu i nešto malo po gepeku, ali ne važno..  

 

Od estetike i funkcionalnosti uložio sam u metlice brisača prednji set i odotraga od Boscha aerotwin plus, gumene tepihe i kadicu za gepek Gledring oko 480ak kuna s popustom, inox prednji nosač umjesto plastičnog crnog sa natpisom autokuće broja mobitela itd.. i odozada sa 3M dual lock čičak.

 

Boja i felge su mi fantastične, kroz dan se svako malo navirujem da ga pogledam, ne znam koji je razlog, ali sam prezadovoljan sa svime i sretan iako ima par mana, na moju sreću uspio riješit bez previše zajebancije. 

 

Mali problem koji sam primjetio je da su mi zadnje gume Bridgestone ljetne dot iz 10/2013, a prednje dot 09/2017. Sad sam u potrazi za 205/55/16 zimske koje ću stavit na ove felge pa ću dalje vidjet što ću na ljeto, ako netko ima preporuku bio bi jako zahvalan jer nisam u tome nešto prestručan za sad, do nekih 470kn po komadu. 

 

Vjerujem da je to to za sad, ali u planu mi je poliranje na proljeće i neke sitnice više radi estetskog razloga i želje, ali prvo zimske gume pa iza nove godine veliki servis i komplet kočione obloge i diskovi radi svoje sigurnosti i tko god se bude vozio samnom.

 

U prilogu par slika

 

Živjeli i lijep pozdrav,

Filip

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Filip720 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

U subotu sam kupio svoj prvi auto pa da podjelim to s vama.

 

Radi se o Vw Golfu 1.6 Tdi 77kw - 105KS, auto je uvoz, 2 prijašnja vlasnika u njem ( provjerio preko car verticala i servisne knjižice 230km jedan od drugog se nalazili), kilometri su stvarni iako nema tu sigurnosti, ali vjerujem po nekoj ishabanosti ručica mjenjača, ručne i volana i sjedišta vozačevog da su pravi. 153TKm na satu. Odradio mali servis odma u ponedjeljak sva 4 filtera promijenio, išao sam na Bosch i Castrol 5W-30 edge. 

 

Auto odlično radi, ispuhao sam ga na autocesti iz Zg-Ri i ubacio u pun rezervar goriva i jedan liqui moly 2,5dcl aditiv za dizele (Ja sam platio na Croduxu 60kn, na Ini je jeftiniji, 55kn iznosi)

 

Mane koje ima su te da je riknulo crijevo za dovod tekućine za stakla na stražnoj šajbi i to me iznerviralo pa sam 5h proveo dok sam našao fleksibilno, a dovoljno usko crijevo da se ne razdvoji pod pritiskom i to sam uspio popravit, nisam ništa potrgao što je idealno jer sve sam radio i prvi je put bio i sve je natrag kao i prije. Situacija je bila da sam špricao ko luđak po autocesti tu tekućinu odozada i nije mi bilo jasno zašto tako slabo šprica, a čulo se kao da se vodokotlić puni..  uglavnom kad sam otvorio gepek sva tekućina je završila po podu i nešto malo po gepeku, ali ne važno..  

 

Od estetike i funkcionalnosti uložio sam u metlice brisača prednji set i odotraga od Boscha aerotwin plus, gumene tepihe i kadicu za gepek Gledring oko 480ak kuna s popustom, inox prednji nosač umjesto plastičnog crnog sa natpisom autokuće broja mobitela itd.. i odozada sa 3M dual lock čičak.

 

Boja i felge su mi fantastične, kroz dan se svako malo navirujem da ga pogledam, ne znam koji je razlog, ali sam prezadovoljan sa svime i sretan iako ima par mana, na moju sreću uspio riješit bez previše zajebancije. 

 

Mali problem koji sam primjetio je da su mi zadnje gume Bridgestone ljetne dot iz 10/2013, a prednje dot 09/2017. Sad sam u potrazi za 205/55/16 zimske koje ću stavit na ove felge pa ću dalje vidjet što ću na ljeto, ako netko ima preporuku bio bi jako zahvalan jer nisam u tome nešto prestručan za sad, do nekih 470kn po komadu. 

 

Vjerujem da je to to za sad, ali u planu mi je poliranje na proljeće i neke sitnice više radi estetskog razloga i želje, ali prvo zimske gume pa iza nove godine veliki servis i komplet kočione obloge i diskovi radi svoje sigurnosti i tko god se bude vozio samnom.

 

U prilogu par slika

 

Živjeli i lijep pozdrav,

Filip

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

 Šta fali tom mjenjaču ? 2800 rpm na 154 km/h , dušu dao za autocestu , cak mislim da ima dulje omjere od 6 brzina . 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...
hahhaajaads kaže...
Filip720 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

U subotu sam kupio svoj prvi auto pa da podjelim to s vama.

 

Radi se o Vw Golfu 1.6 Tdi 77kw - 105KS, auto je uvoz, 2 prijašnja vlasnika u njem ( provjerio preko car verticala i servisne knjižice 230km jedan od drugog se nalazili), kilometri su stvarni iako nema tu sigurnosti, ali vjerujem po nekoj ishabanosti ručica mjenjača, ručne i volana i sjedišta vozačevog da su pravi. 153TKm na satu. Odradio mali servis odma u ponedjeljak sva 4 filtera promijenio, išao sam na Bosch i Castrol 5W-30 edge. 

 

Auto odlično radi, ispuhao sam ga na autocesti iz Zg-Ri i ubacio u pun rezervar goriva i jedan liqui moly 2,5dcl aditiv za dizele (Ja sam platio na Croduxu 60kn, na Ini je jeftiniji, 55kn iznosi)

 

Mane koje ima su te da je riknulo crijevo za dovod tekućine za stakla na stražnoj šajbi i to me iznerviralo pa sam 5h proveo dok sam našao fleksibilno, a dovoljno usko crijevo da se ne razdvoji pod pritiskom i to sam uspio popravit, nisam ništa potrgao što je idealno jer sve sam radio i prvi je put bio i sve je natrag kao i prije. Situacija je bila da sam špricao ko luđak po autocesti tu tekućinu odozada i nije mi bilo jasno zašto tako slabo šprica, a čulo se kao da se vodokotlić puni..  uglavnom kad sam otvorio gepek sva tekućina je završila po podu i nešto malo po gepeku, ali ne važno..  

 

Od estetike i funkcionalnosti uložio sam u metlice brisača prednji set i odotraga od Boscha aerotwin plus, gumene tepihe i kadicu za gepek Gledring oko 480ak kuna s popustom, inox prednji nosač umjesto plastičnog crnog sa natpisom autokuće broja mobitela itd.. i odozada sa 3M dual lock čičak.

 

Boja i felge su mi fantastične, kroz dan se svako malo navirujem da ga pogledam, ne znam koji je razlog, ali sam prezadovoljan sa svime i sretan iako ima par mana, na moju sreću uspio riješit bez previše zajebancije. 

 

Mali problem koji sam primjetio je da su mi zadnje gume Bridgestone ljetne dot iz 10/2013, a prednje dot 09/2017. Sad sam u potrazi za 205/55/16 zimske koje ću stavit na ove felge pa ću dalje vidjet što ću na ljeto, ako netko ima preporuku bio bi jako zahvalan jer nisam u tome nešto prestručan za sad, do nekih 470kn po komadu. 

 

Vjerujem da je to to za sad, ali u planu mi je poliranje na proljeće i neke sitnice više radi estetskog razloga i želje, ali prvo zimske gume pa iza nove godine veliki servis i komplet kočione obloge i diskovi radi svoje sigurnosti i tko god se bude vozio samnom.

 

U prilogu par slika

 

Živjeli i lijep pozdrav,

Filip

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

 Šta fali tom mjenjaču ? 2800 rpm na 154 km/h , dušu dao za autocestu , cak mislim da ima dulje omjere od 6 brzina . 

 Pa nije zbog toga nego zbog toga sto je 1.6tdi i sto njemu pase vise kratkih brzina i onda jedna duza.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zadnji podizac gepeka mozes kupiti u AutoKresi.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

 Hvala kolega, ma znaš šta ti mogu reć već mi je troje ljudi to reklo, ali to mi ne igra veliku ulogu jer ima bluetooth, a imam magnetni držač za mob i to mi služi kao ekran i za spotove i za google karte koje ću uvijek više preferirat od obične navigacije u autu. Za brzine mogu ti reć da je auto pre ugodno vozit jer su dugačke brzine npr. Ne moram odma iz druge u treću na 30 40kmh nego je mogu protegnut i do 55 60 bez nekog naprezanja motora, a peta brzina je odlična na autocesti 200kmh ide sa lakoćom i bez puno brujanja 👍

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zadnji podizac gepeka mozes kupiti u AutoKresi.

 Misliš za ta dva komada, a koji proizvođač i po kojoj cijeni jel znaš možda? Hvala na savjetu, primjetio sam još jednu stvar da mi vozačev prozor škripi kad je suho dok podižem/spuštam, a dok je kiša bila ili nešto tiho se spušta. Ima li riješenje za to? 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
ivanzu kaže...

Zadnji podizac gepeka mozes kupiti u AutoKresi.

 Misliš za ta dva komada, a koji proizvođač i po kojoj cijeni jel znaš možda? Hvala na savjetu, primjetio sam još jednu stvar da mi vozačev prozor škripi kad je suho dok podižem/spuštam, a dok je kiša bila ili nešto tiho se spušta. Ima li riješenje za to? 

 Lidl w5 silikon grease spray.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pozdrav, znači to nanesem izvan auta na prozor i par puta spustim gore dolje trebalo bi upalit ili je drugačija primjena? I nakon toga w5 za staklo jel haha . Hvala puno na savjetu kolega 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...

 Lijep autic samo jedino me bode u oko ovih 5 brzina ali sve u svemu super. Jos kad budes imao viska love preporucam ugradnju multimedije, nesto oem kao RCD 330+/340 sa android autom/carplayom i top 

 Hvala kolega, ma znaš šta ti mogu reć već mi je troje ljudi to reklo, ali to mi ne igra veliku ulogu jer ima bluetooth, a imam magnetni držač za mob i to mi služi kao ekran i za spotove i za google karte koje ću uvijek više preferirat od obične navigacije u autu. Za brzine mogu ti reć da je auto pre ugodno vozit jer su dugačke brzine npr. Ne moram odma iz druge u treću na 30 40kmh nego je mogu protegnut i do 55 60 bez nekog naprezanja motora, a peta brzina je odlična na autocesti 200kmh ide sa lakoćom i bez puno brujanja 👍

 Ti RCDi 330+/340 sa android autom nemaju obicnu navigaciju nego google mape i waze. Tipa mozes si uzet spotify acc i slusat koje god pjesme/playlistu zelis, pa onda imas waze/google mape, lijepo dizajniran telefonski imenik, opcenito sam dobio bolji zvuk (imao sam isto taj crni model RCD 310 kojeg i ti imas), pa onda mozes tipa spojit i kameru (koja se uzme za malu lovu) i ono za ne preveliku cijenu si lijepo spakiras autic   Za brzine, to valjda ovisi od osobe do osobe, meni je 6 brzina za grad vrhunski i taman mi pase.

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Poboljšanje kvalitete zvuka(ovaj autić ima 8 zvučnika bas je ugodan meni) i kamera me jako privlače, ali to je sve otom potom. Pa iskreno i ja sam isto više navikao na 6 brzina, ali nisam puno birao niti zahtijevao kad sam vidio ovog. Još jedna stvar koja je malo i bizarna je ta da nema zadnje el. Podizače stakala 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
ivanzu kaže...

Zadnji podizac gepeka mozes kupiti u AutoKresi.

 Misliš za ta dva komada, a koji proizvođač i po kojoj cijeni jel znaš možda? Hvala na savjetu, primjetio sam još jednu stvar da mi vozačev prozor škripi kad je suho dok podižem/spuštam, a dok je kiša bila ili nešto tiho se spušta. Ima li riješenje za to? 

 Stabilus je vecinom OEM za svabske aute. Silikonski sprej spricati u rubove vrata nikako po sredini stakla, prije toga ocistiti mekanom cetkom za zube. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ovo po gumama je zemlja.Jer su bile ove kiše sada. A što se tice diskova, nije vozen neko vrijeme. Pošto je radilica u banani.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znam, zezam se.

4 godine
offline
Auti - ultimativna tema

jel se može samo sa brojem šasije auta kojeg namjeravam kupiti otici na tehnicki i provjeriti situaciju?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ministar kaže...

Pozz, što bi preporučili za 7-8k eura? 99% je gradska vožnja, uglavnom kraće relacije, 1-2 osobe

 Evo ovako nešto. 

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.4-d-4d-oglas-29950314 

 

Kupiš, voziš, zaboraviš da išta treba ulagati u auto i da treba natočiti gorivo jer troši 5l gradske vožnje.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

A sta ce mu dizel za gradsku voznju? Ima da zastopa DPF (ako je ugradjen) nakon manje od dvije godine.

 

Radije nek si uzme 1.33 VTTi. Evo meni bi se ovaj svidio za grad:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-1.3-3-vvt-sport-automatik-oglas-29524973

 

Nisam ih puno vidjao sa sport opremom i panoramnim krovom.

Najbolja stvar je CVT mjenjac, za grad je dusu dao, osobito start-stop voznja od semafora do semafora.

 

Jos bolji bi bio hibrid, ali tu treba malo pregovarat cijenu, moze se dobit za 8500€ sigurno:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-hybrid-1.5-vvt-automatik-oglas-27042742

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-hibrid-1.5-oglas-29744295

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-yaris-hybrid-1.5-vvt-automatik-oglas-32547779

 

Ako bi vec isao na dizela za te novce, onda bi uzeo Urban Cruisera ili Corollu/Aurisa:

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-urban-cruiser-1.4-d4d-oglas-32418021

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-urban-cruiser-awd-1.4-d-4d-servisna-toyoti-odlican-oglas-31521409

 

S tim da je AWD malo skuplji za odrzavat, ipak treba mjenjati i ulje u straznjem diferencijalu, a i nije potrebno AWD za gradsku voznju.

 

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

jel se može samo sa brojem šasije auta kojeg namjeravam kupiti otici na tehnicki i provjeriti situaciju?

Čini mi se da sam prije par godina negdje čuo da ne daju podatke jer im je policy da podatke daju samo vlasniku vozila. Na stranicama CVH po broju šasije možeš doći do ispisa tehničkog pregleda (onaj plavi list), ali ne znam vide li se prethodni pregledi ili samo važeći. A ništa te ne košta da odeš u STP i pitaš, možda ti netko to napravi onak, iz usluge ili ako mu daš za gablec.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice