Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.235.085
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

 Ja sam imao takav problem, nije se vraćala sajla zbog starosti tj korozije. Isto su mi rekli ili sajla ili čeljust, kupio sajle za oba kotača, zamjenio ih i radi kao novo. One su jeftine, prvo njih zamjeni, pa ćeš onda vidjeti.

 Onda se tog budem prvo uhvatio, samo da nije celjust  Koju "marku" odabrat ? Posto nije skupa onda bi mogao uzet od ATE/FTE ili Triscana, ali ak vec nema razlike onda mogu i ovu najjeftiniju uzet...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Hacker002 kaže...

 Ja sam imao takav problem, nije se vraćala sajla zbog starosti tj korozije. Isto su mi rekli ili sajla ili čeljust, kupio sajle za oba kotača, zamjenio ih i radi kao novo. One su jeftine, prvo njih zamjeni, pa ćeš onda vidjeti.

 Onda se tog budem prvo uhvatio, samo da nije celjust  Koju "marku" odabrat ? Posto nije skupa onda bi mogao uzet od ATE/FTE ili Triscana, ali ak vec nema razlike onda mogu i ovu najjeftiniju uzet...

 Ja sam uzeo najjeftiniju, marka max gear 110 kn obje, funkcionira sasvim dobro, prije god dana zamjenio i jos uvijek dobro drzi.. jedino od prvog dana prvih 5 cm rucna plese gore dolje, valjda je predugacka sajla no kad povuces do vrha drzi jako dobro.. eto to plesanje je jedina stvar koju sam primjetio naspram originalnih koje kostaju inace 4 puta vise

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...

 Ja sam uzeo najjeftiniju, marka max gear 110 kn obje, funkcionira sasvim dobro, prije god dana zamjenio i jos uvijek dobro drzi.. jedino od prvog dana prvih 5 cm rucna plese gore dolje, valjda je predugacka sajla no kad povuces do vrha drzi jako dobro.. eto to plesanje je jedina stvar koju sam primjetio naspram originalnih koje kostaju inace 4 puta vise

 Tu sam i ja vidio za tih 110kn, dok me kod ovih drugih ispadne oko 200-250kn obje. Ova trenutna kad drzi nema sanse da pusti dok je nisam malo razradio... Saltanje je bilo koma, znaci motor hladan i ja dodjem do 2k obrtaja polagano, taman da promijenim brzinu on vec skoro padne u one kriticne obrtaje di nema momenta da ubrzava, temperatura ulja na 100-110 kad je zagrijan (normala 80-90), doslovno kao da se penjem uz velebit sa punim gepekom, a u gradu mi nije nit trebala kocnica kad je tu rucna radila posao 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mislim da je do sajle ali tesko je preko neta bez gledanja znati sto je.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Onda se tog budem prvo uhvatio, samo da nije celjust  Koju "marku" odabrat ? Posto nije skupa onda bi mogao uzet od ATE/FTE ili Triscana, ali ak vec nema razlike onda mogu i ovu najjeftiniju uzet...

 Ne bih znao za marku, ja sam otišao u Intercars i rekao za koji auto trebam, dao mi dvije, 95kn sam platio sa popustom, a sad kakve su nemam pojma, bitno da drže. Ja uglavnom uvijek gledam nešto srednje uzeti, ne mora biti najjeftinije ali ni najskuplje, ono neka sredina cijene i kvalitete.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Napravio sam glupost prije zime i našpricao gumu oko vrata sa silkon sprejem. Jer mi je jedna osoba rekla da je to super sprej za gumu i da se zimi ne ljepe vrata od hladnoće. Možda se i ne ljepe, ali guma sad tako cvili tijekom vožnje da je za poludjeti. Ako ju namažem npr s WD-40 sve je super 2-3 dana jer je onda masno i guma klizi po šasiji. Ali nakon par dana se guma počinje "primat" za metal i opet počinje cviliti. Kao kad bi rukom vukli po nekoj sjajnoj površini/ stolu pa se čuje cvilenje. Sreća da sam za test namazao samo suvozačka vrata. Zna netko kako to riješiti? WD40 i alkohol ne pomaže. Neznam čime bi smio da se guma ne počne raspadati. Možda ono crnilo za gume pomogne? Neki kažu nivea za ruke...neznam

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Osa kaže...

Napravio sam glupost prije zime i našpricao gumu oko vrata sa silkon sprejem. Jer mi je jedna osoba rekla da je to super sprej za gumu i da se zimi ne ljepe vrata od hladnoće. Možda se i ne ljepe, ali guma sad tako cvili tijekom vožnje da je za poludjeti. Ako ju namažem npr s WD-40 sve je super 2-3 dana jer je onda masno i guma klizi po šasiji. Ali nakon par dana se guma počinje "primat" za metal i opet počinje cviliti. Kao kad bi rukom vukli po nekoj sjajnoj površini/ stolu pa se čuje cvilenje. Sreća da sam za test namazao samo suvozačka vrata. Zna netko kako to riješiti? WD40 i alkohol ne pomaže. Neznam čime bi smio da se guma ne počne raspadati. Možda ono crnilo za gume pomogne? Neki kažu nivea za ruke...neznam

 Glicerin.

Kupi u ljekarni, pomiješaj s destiliranom vodom u mjeri kojoj ti treba, gušće/rjeđe i premaži/pošpricaj.

 

Inače se radi s glicerinom, a ne s silikoncem ili odmaščivaćima.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Glicerin.

Kupi u ljekarni, pomiješaj s destiliranom vodom u mjeri kojoj ti treba, gušće/rjeđe i premaži/pošpricaj.

 

Inače se radi s glicerinom, a ne s silikoncem ili odmaščivaćima.

Bingo. Plus, ima za kupiti onaj u sticku, baš za tu namjenu.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, da li se netko više razumije u alu felge i gume? Naime trenutno imam alu felge 7Jx17 ET 60 na gumama 215/50/R17, pa me zanima da li ta felga može ići na gumu 225/45/R17 ako se naravno ta dimenzija može na tehničkom upisati? I ako imam zimske na čeličnim felgama 205/60/R16 da li na tu čeličnu felgu mogu staviti 205/55/R16? Hvala

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hrčak kaže...

Pozdrav, da li se netko više razumije u alu felge i gume? Naime trenutno imam alu felge 7Jx17 ET 60 na gumama 215/50/R17, pa me zanima da li ta felga može ići na gumu 225/45/R17 ako se naravno ta dimenzija može na tehničkom upisati? I ako imam zimske na čeličnim felgama 205/60/R16 da li na tu čeličnu felgu mogu staviti 205/55/R16? Hvala

 Teoretski da i da.

7J ide na gumu širine 195 do 225, tako da će funkcionirati.

205/60 i 205/55 nemaju baš neke razlike, možeš staviti bez problema jer je ta druga dimenzija, 55 ili 60, visina gume, i računa se kao postotak širine. Znači guma 205/60 ima 0,6*205=123mm visinu gume, a 205/55 ima 0,55*205=112,75. Teoretski ćeš nešto sitno izgubiti na udobnosti jer ima manje profila guma, ali vjerojatno nećeš tu razliku ni osjetiti.

 

U praksi je važno o kojem autu se radi i što je proizvođač predvidio. Gume profila 60 u 16" obično imaju povišeni auti tipa Vitare i sličnih, veći je profil zbog (moguće veće) težine auta, udobnosti itd. Ali s obzirom da je mala razlika ja bi stavio gume koje misliš jer su vjerojatno dosta jeftinije od tih divljih dimenzija. Obavezno prvo provjeri možeš li to bezbolno upisati u prometnu.

 

Inače na redovnom tehničkom npr kažeš nadzorniku ili kako se već zove da ti upiše u prometnu sve dostupne dimenzije za taj auto pa si onda miran. Druga opcija je napraviti to van tehničkog ali onda plaćaš to upisivanje 35-70kn, ne znam točno. I treća opcija je ako on nema te dimenzije u sustavu može ići atest koji je 300kn + upis u prometnu.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Radi se o Mazdi 6 Sport Combi 2012 godina. U ponedjeljak idem na regu i radim novu prometnu pa ću odmah napomenuti da mi upisu sve dostupne dimenzije. Hvala kolega na info

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako to radiš na regi ne moraš praviti novu prometnu, samo ti ovo dodaju u napomenu. Pa da ne moraš praviti novu prometnu samo zbog toga, jedino ako baš praviš novu jer stara više nema mjesta ili zbog nekog drugog razloga.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Ako to radiš na regi ne moraš praviti novu prometnu, samo ti ovo dodaju u napomenu. Pa da ne moraš praviti novu prometnu samo zbog toga, jedino ako baš praviš novu jer stara više nema mjesta ili zbog nekog drugog razloga.

 Moram vadit novu prometnu neovisno o gumama. Puno Vam hvala kolega

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze preporuka za neku dobru ceradu? Ima ovdje koga da koristi ceradu za auto? 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Protiv leda ili ovako za sunce? Protiv leda napravis sam od obicne cerade na koju prisijes spuzvu od 5-10cm na sve cetiri strane, ja nisam nasao Ok ceradu protiv leda, a da je cijena oko 1000kn, sve nesto tanko. 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma trebam nesto da pokrijem auto 8h na poslu. Svasta mi pada po autu i nemoguce ga je prati.  Za golfa sam imao onu iz bauhausa za 220kn i losa je. Hrapava je i sjebava lak. 

 

Poceo sam razmislati da stavim keramicki premaz na auto. Samo onda treba auto polirati itd i to sve sumnjam da kosta ispod 5000kn.  Ima tko keramiku ovdje na autu???

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postena keramika koja ce trajati 5 godina ti je skupa, vjerojatno 3-4000kn. Ja jos nisam vidio ceradu koja ima neku spuzvu ispod da ne grebe lak za 200-300kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 17:02 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ma trebam nesto da pokrijem auto 8h na poslu. Svasta mi pada po autu i nemoguce ga je prati.  Za golfa sam imao onu iz bauhausa za 220kn i losa je. Hrapava je i sjebava lak. 

 

Poceo sam razmislati da stavim keramicki premaz na auto. Samo onda treba auto polirati itd i to sve sumnjam da kosta ispod 5000kn.  Ima tko keramiku ovdje na autu???

moji su kupili neku sa mal.hr za 400(??) kuna, za tucu preko ljeta. 

za tucu je ok, pretpostavljam da je onda solidna i za ostale namjene.. samo je yebada stalno spremat to u kutiju/gepek

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma jebada je da. Lud sam.kad se sjetim da bi to trebao raditi svaki dan pon-pet. Prosli auto mi je nakon dvije godine bio u takvoj banani da sam ga morao polirati. I ovaj ce biti takav ako ne smislim nesto.  Znaci ili cerada ili keramika.... 

 

Ivanzu- ma dao.bi ja i 100€ za ceradu samo da je donekle ok. Sto se tice keramike otici cu ove dane do dr.kuka pa cu vidjeti.

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ma jebada je da. Lud sam.kad se sjetim da bi to trebao raditi svaki dan pon-pet. Prosli auto mi je nakon dvije godine bio u takvoj banani da sam ga morao polirati. I ovaj ce biti takav ako ne smislim nesto.  Znaci ili cerada ili keramika.... 

 

Ivanzu- ma dao.bi ja i 100€ za ceradu samo da je donekle ok. Sto se tice keramike otici cu ove dane do dr.kuka pa cu vidjeti.

 Kaj ti nije jeftinije dat ga na poliranje jednom u dvije godine nego davat tolke novce za ceradu, jebat se oko cerade svaki dan i na kraju opet imat zgreban lak od cerade? 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zašto uopće biti rob auta do te mjere.. pa nije on kupil mene da ga moram toliko lickati.

ja volva nisam opral 10-og mjeseca..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jedna anketica:

21 Audi A3(2008-2012) 2.0 TDI 140
6 ASTRA J 1.7 CDTI 125
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Vozim Astru s tim motorom jako često i nisam impresioniran apsolutno ničime u vezi tog auta, Golf 6 2.0 TDI 110ks je masu bolji auto, i dosta bolje ide, iako Astra ima 15ks više. A3 taj nisam vozio tako da ne mogu reći, ali po logici bi trebao biti kao šestica, možda i bolji. Po meni A3.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Vozim Astru s tim motorom jako često i nisam impresioniran apsolutno ničime u vezi tog auta, Golf 6 2.0 TDI 110ks je masu bolji auto, i dosta bolje ide, iako Astra ima 15ks više. A3 taj nisam vozio tako da ne mogu reći, ali po logici bi trebao biti kao šestica, možda i bolji. Po meni A3.

 Ja imam taj motor u astri i sad sam dobio posao udaljen 60 km u jednom smjeru i smara me koliko je trom.Non stop trebam saltat u nizu,dosta je neueoban,par puta sam vozio majstoru misleci da nesto ne stima no svaki put kaze sve u redu...Zato razmisljam o promjeni auta.Jedino sto mi se svidja je dizajn astre,moja je u cosmo opremi sa 18" pa mi nekako izgleda bolje od golfa a ni unutrasnjost golfa me ne impresionira.A3 u s line mi je  vrh ,izuzev zadnjeg kraja,tocnije zadnjih lampi,no ne sumnjam da su a3 i g6 sto se osjecaja u voznji tice daleko bolji...

Kako tebi poteze ta astra?Npr na  niskim okretajima(do 2000) gas mogu stisnut do kraja,auto ne ide sa mjesta.A kada se i zalaufa nema  neku eksplozivnost....i dalje sam uvjeren da nesto ne stima s autom iako mehaničar tvrdi suprotno..

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.2.2020 23:34 (big_guy).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Frend koji ima Astru J s tim motorm je probao voziti moj A3 Sportback 1.9 105ks i začudio se koliko bolje moj auto vuče. Vozio se i ja u Astri i stvarno je troma za svojih 125ks

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako ja dobro gledam na auto data, astra j sa 1,7 cdti ima 1515 kg.

Nije ni cudo sto je lijena krava, golf 6 sa 2.0 tdi ima 1374 kg.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.7 je motor starog kova i on postupno razvija snagu slicno kao benzinac, nema tu eksplozivnosti, malo bolje ide u verzijama od FL.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 4:22 (roby27).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel taj a3 udobniji od astre? vozio sam se u takvom audiju tog godista i jako je tvrd auto, astra j mi je udobnija bila u voznji

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice