Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.197.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koji je od ta 2 bolji, ovaj iz lidla ili s banggoda? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj iz banggooda, puni duplo brze. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam kupio veliki Einhell, al toliko i košta. Ali bila mi je super investicija. Koristio sam ga dva puta i još nekoliko puta poduđivao frendovima.

Ali to je živa muka. Vadi akumulator van, nosi na treći kat, čekaj nekoliko sati bez auta, nosi dolje, postavljaj. I naravno, akumulatori uvijek krepaju po zimi, pa slaži sve to kad je -10...

 

Pa si sad razmišljam o nečem ovakvom:

https://www.aliexpress.com/item/33057457396.html

Spojiš ga direkt na akumulator i upališ auto. 

Naravno, onda trebaš voziti dovoljno dugo da se napuni, ili do dućana po novi :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Pa si sad razmišljam o nečem ovakvom:

https://www.aliexpress.com/item/33057457396.html

Spojiš ga direkt na akumulator i upališ auto. 

Naravno, onda trebaš voziti dovoljno dugo da se napuni, ili do dućana po novi :)

 hm, stvarno vjeruješ da će ti power bank upalit auto?

Kapacitet je 11 000mAh, tj 11Ah, a trebao bi ti upalit aku u tvome autu od 55Ah ili više, na koju foru?
Zatim kinezi tvrde 600A peak...na onim ne tako debelim kablovima???
Pa daj pogle koliko su debeli kablovi za paljenje auta deklarirani na 500A peak za usporedbu...

 

To šta gledaš ti je kao da kupuješ najmanji akumulator za skuter od 50 kubika i sa njime planiraš jumpat svoj prazni aku u autu i očekuješ da upali...
Ne vjeruj svemu šta kinez piše, niti su kinezi vrsni matematičari kada deklariraju kapacitet baterija koje proizvode...
Jeftinije i pouzdanije ti je da si kupiš najmanji aku za auto šta možeš nać, držiš ga doma na sobnim uvjetima (skladištenog) i kad ti zatreba samo odeš do auta i jumpaš na ugrađeni aku... LINK

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 hm, stvarno vjeruješ da će ti power bank upalit auto?

Kapacitet je 11 000mAh, tj 11Ah, a trebao bi ti upalit aku u tvome autu od 55Ah ili više, na koju foru?
Zatim kinezi tvrde 600A peak...na onim ne tako debelim kablovima???
Pa daj pogle koliko su debeli kablovi za paljenje auta deklarirani na 500A peak za usporedbu...

 

 Ha gle, punjač imam, ak ovo ne upali, ponovo nosi akumulator van..

A i ovo gore je firma od Xiaomia. Nije valjda da bi se oni brukali i prodavali komad plastike koji ne radi ništa?

 

I da, razmišljao sam isto kao i ti, ali hej, netko mora probati 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam sa ovim dole uspio jedanput jumpat start stop agm akumulator taman da me doveze do tokica i da kupim novi. Isto tako je taj isti akumulator punjen par puta (jedanput brzo jer je auto bio potreban, a nisam znao kak koristit ovaj jumper) i u roku od par minuta je napunio tolko da auto upali (je malo verglao ali je upalio), i jedanput je punjen sporo i tu je upalio bez problema i drzao do sljedeceg jutra taman dok se akumulator ispraznio... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 20:56 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nebi mi čudilo da su taj iz lidla i ovaj sa banggooda isti iznutra tako da po meni bolje ovaj iz lidla, jeftiniji, a i nemoraš čekat 3-4 tjedna. Imao sam taj iz lidla i isto sam napunio potpuno prazan aku za par sati s tim impulsnim punjenjem "oživljavanjem", ali jednom kad se aku isprazni do kraja on više nikad nije kao što je bio.

I taj iz lidla je idiot proof, ako ga krivo spojiš neće ništa bit samo svijetli crveno i automatski prepoznaje jel 6 ili 12V. Isto puni AGM i gel akumulatore.

Ali ako ti nekad bude treba punjač za elektrolizu vode ili za cinčanje ili tako nešto taj punjač nemožeš koristit već moraš neki stari.

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima tko iskustva sa autopraonicom JIMMY,konkretno sa poliranjem vozila kod njih?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 hm, stvarno vjeruješ da će ti power bank upalit auto?

Kapacitet je 11 000mAh, tj 11Ah, a trebao bi ti upalit aku u tvome autu od 55Ah ili više, na koju foru?
Zatim kinezi tvrde 600A peak...na onim ne tako debelim kablovima???

 Evo, upravo sam pogledao dvadesetak videa o tom modelu na Youtubeu:

Od rusi na -30, do njemaca s Audijima, pa amerikanci...

Svima radi, od praznih akumulatora do onih kojima je trabalo asmo malo da se upale.

 

Ne mogu pronaći ni jedan video ili tekst da bi se zvao "70mai Jump Starter does not work", il tak nešto.

Izgleda da znaju što rade....... ili su potplatili svakog youtubera koji je kupio taj uređaj....

 

Ne znam , za sad mi izgleda odlično.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže... 

 Ha gle, punjač imam, ak ovo ne upali, ponovo nosi akumulator van..

A i ovo gore je firma od Xiaomia. Nije valjda da bi se oni brukali i prodavali komad plastike koji ne radi ništa?

 

I da, razmišljao sam isto kao i ti, ali hej, netko mora probati 

 Ovo što si linkao je zapravo nešto kao prijenosni punjač gdje treba čekati da se aku napuni ,a ovo je baš jumper pack s kojim nema čekanja

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 20:50 (ZooZ).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...
CyberDemonVZ kaže... 

 Ha gle, punjač imam, ak ovo ne upali, ponovo nosi akumulator van..

A i ovo gore je firma od Xiaomia. Nije valjda da bi se oni brukali i prodavali komad plastike koji ne radi ništa?

 

I da, razmišljao sam isto kao i ti, ali hej, netko mora probati 

 Ovo što si linkao je zapravo nešto kao prijenosni punjač gdje treba čekati da se aku napuni ...

 Nope:

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Ja sam kupio veliki Einhell, al toliko i košta. Ali bila mi je super investicija. Koristio sam ga dva puta i još nekoliko puta poduđivao frendovima.

Ali to je živa muka. Vadi akumulator van, nosi na treći kat, čekaj nekoliko sati bez auta, nosi dolje, postavljaj. I naravno, akumulatori uvijek krepaju po zimi, pa slaži sve to kad je -10...

 

Pa si sad razmišljam o nečem ovakvom:

https://www.aliexpress.com/item/33057457396.html

Spojiš ga direkt na akumulator i upališ auto. 

Naravno, onda trebaš voziti dovoljno dugo da se napuni, ili do dućana po novi :)

 

Razmišljao sam o tome da naručim taj isti model. Pogledao sam par videa i ljudi upale aute s tim. Samo sad zbog ovih pizdarija sa Coronom, ne usuđujem se naručiti jer ne znam kad će doći.

 

Nisam puno istraživao, koliko bi se puta moglo s tim upaliti auto? Ako ništa drugo, može poslužiti kao powerbank za mobitel. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Ja sam kupio veliki Einhell, al toliko i košta. Ali bila mi je super investicija. Koristio sam ga dva puta i još nekoliko puta poduđivao frendovima.

Ali to je živa muka. Vadi akumulator van, nosi na treći kat, čekaj nekoliko sati bez auta, nosi dolje, postavljaj. I naravno, akumulatori uvijek krepaju po zimi, pa slaži sve to kad je -10...

 

Pa si sad razmišljam o nečem ovakvom:

https://www.aliexpress.com/item/33057457396.html

Spojiš ga direkt na akumulator i upališ auto. 

Naravno, onda trebaš voziti dovoljno dugo da se napuni, ili do dućana po novi :)

 Imam isti takav a i u servisu isto koristimo tako male boostere za paliti aute, odlična stvar, pogotovo ak se još puni na typeC usb kao xiaomi

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ja sam kupio veliki Einhell, al toliko i košta. Ali bila mi je super investicija. Koristio sam ga dva puta i još nekoliko puta poduđivao frendovima.

Ali to je živa muka. Vadi akumulator van, nosi na treći kat, čekaj nekoliko sati bez auta, nosi dolje, postavljaj. I naravno, akumulatori uvijek krepaju po zimi, pa slaži sve to kad je -10...

 

Pa si sad razmišljam o nečem ovakvom:

https://www.aliexpress.com/item/33057457396.html

Spojiš ga direkt na akumulator i upališ auto. 

Naravno, onda trebaš voziti dovoljno dugo da se napuni, ili do dućana po novi :)

 

Razmišljao sam o tome da naručim taj isti model. Pogledao sam par videa i ljudi upale aute s tim. Samo sad zbog ovih pizdarija sa Coronom, ne usuđujem se naručiti jer ne znam kad će doći.

Nisam puno istraživao, koliko bi se puta moglo s tim upaliti auto? Ako ništa drugo, može poslužiti kao powerbank za mobitel. 

 Piše 40, što je vjerojatno pretjerano :D

Ali i da je pola, zvuči ko znanstvena fantastika. Mala baterija, relativno tanki kablovi... Ne znam, izgleda da tehnologija ide brže nego mislimo :D

 

Btw, sad vidim da ima i opciju "jump start" kooja odma pali, i boost, koja prvo puni i onda pali....

 

Nemam pojma.. razum veli da to ne bi trebalo raditi (bar ne tako lako ko u opisima), ali doslovno svi videji i recenzije govore da radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
fear619 kaže...

 Imam isti takav a i u servisu isto koristimo tako male boostere za paliti aute, odlična stvar, pogotovo ak se još puni na typeC usb kao xiaomi

 Baš taj model? 70mai?

Isproban i radi?

 

Cool! :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Pa si sad razmišljam o nečem ovakvom:

https://www.aliexpress.com/item/33057457396.html

Spojiš ga direkt na akumulator i upališ auto. 

Naravno, onda trebaš voziti dovoljno dugo da se napuni, ili do dućana po novi :)

 hm, stvarno vjeruješ da će ti power bank upalit auto?

Kapacitet je 11 000mAh, tj 11Ah, a trebao bi ti upalit aku u tvome autu od 55Ah ili više, na koju foru?
Zatim kinezi tvrde 600A peak...na onim ne tako debelim kablovima???
Pa daj pogle koliko su debeli kablovi za paljenje auta deklarirani na 500A peak za usporedbu...
 

To šta gledaš ti je kao da kupuješ najmanji akumulator za skuter od 50 kubika i sa njime planiraš jumpat svoj prazni aku u autu i očekuješ da upali...
Ne vjeruj svemu šta kinez piše, niti su kinezi vrsni matematičari kada deklariraju kapacitet baterija koje proizvode...
Jeftinije i pouzdanije ti je da si kupiš najmanji aku za auto šta možeš nać, držiš ga doma na sobnim uvjetima (skladištenog) i kad ti zatreba samo odeš do auta i jumpaš na ugrađeni aku... LINK

AH nemaju tu previse veze, bitnije je koliko moze baterija dati struje u jednom trenutku, a tu su li-ion baterije daleko ispred olovnih, a po pitanju debljine kabela, tih 600A ne mora dugo teci tako da tanji kabel se malo zagrije, ali je dovoljan za navedeni peak i tih par sekundi kolko tece struja kroz njega.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hmm neznam. Kao što je 1bit rekao tanko mi taj kabal izgleda. Ovako po izgledu mi liči negdje na 10mm2 koji u najboljem slučaj pošto su kratki kablovi ide negdje do 100A. Alnaser prvo zna povuč preko 400A dok krene onda se spusti na do 200A. Jedino ako ima neka pametna elektronika koja modulira pa ne dolazi do grijanja žica.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Hmm neznam. Kao što je 1bit rekao tanko mi taj kabal izgleda. Ovako po izgledu mi liči negdje na 10mm2 koji u najboljem slučaj pošto su kratki kablovi ide negdje do 100A. Alnaser prvo zna povuč preko 400A dok krene onda se spusti na do 200A. Jedino ako ima neka pametna elektronika koja modulira pa ne dolazi do grijanja žica.

 10mm2 može 1000 A u peaku, 100 A je kontinuirana struja. To je ogromna razlika.  Ja sam radio varilo za baterije sa 25mm2, išlo je oko 2200 A puls od 20ms. A radilo bi i sa 16.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jedno noob pitanje za ekipu koja se bolje kuži. Crko mi je jedan grijač u mom dizel autu (a.k.a. traktor), e sad, pošto sam lani već mjenjo jedan crknuti, je li i koliko pametno se nastavit vozit dok redovnog servisa krajem 4.mj? Auto najnormalnije upali i vozi. A poprilično sam siguran da je grijač jer su simptomi i situacija identični kao i prošle godine kada je to ustanovljeno...

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ako ti pali ok po meni nema potrebe dirati, eventualno eto kad budeš radio servis pa onda i to napraviš. Inače je pametno promjeniti sve grijače kad mijenjaš jedan upravo zbog toga da se ne dogodi kao tebi da svake godine mijenjaš jedan, nisu oni skupi.

 

Znam aute koji su sa 2 od 4 ispravna grijača normalno palili i preko zime, tako da ako ti pali potpuno normalno nemoraš to dirati dok ne budeš još nešto radio.

 

BTW Uletio mi neki auto pa bi prodao Golfa, pa ako imate nekoga zainteresiranog slobodnog proslijedite link.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 14:50 (Hacker002).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze se voziti bez grijaca ali nije preporucljivo na duge staze jer cilindar radi losije dok se ne ugrije. 

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Zna netko uvjete finanviranja u suzukiju... Ima 3 rate u 3 godine 0%kamate. Ima li nekih uvjeta ?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Horatio_Hornblower kaže...

Zna netko uvjete finanviranja u suzukiju... Ima 3 rate u 3 godine 0%kamate. Ima li nekih uvjeta ?

 Zar to nije obični financijski leasing , s time da se ne plaća svaki mjesec nego na 3  rate ? Onda bi trebali biti isti uvjeti . 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 Kolega, znaš možda postupak ubacivanja mapa za navigaciju u toyotino vozilo?

Konkretno me zanima za yarisa 2013 godina, full oprema osim hlađenog pretinca:

 

Radio je ovaj:

 

I kad stisnem nav tipku, kaže navigacija nije instalirana...
Na official stranici od toyote uk. sam naletio na e-store di mogu skinut karte, prije skidanja me traži podatak o verziji software-a, to ću pogledat, ali me zanima ako si možda na svojoj toyoti ubacivao, koji je postupak?
Znači ovako okvirno mi se čini, ja pročitam verziju software-a radia, te ga upišem prije skidanja karata, zatim na usb formatiran na fat32 (mora biti prazan, bez drugih prisutnih datoteka) ubacim skinute karte, usb uštekam u auto i dalje ne znam, hoće mi on sam nešto ponudit ili ja na radiu moram zatražit instalaciju/update...
Mislim probat ću tako, ali bi volio znati unaprijed postupak

 

 

BTW:
Moji se riješili punta i kupili yarisa danas, sutra ak posluži vrijeme ću ga malo oprati i poslikati
Trenutno bi volio tu navigaciju riješit, UI je na engleskom, jel se može možda negdje skinuti HRV jezik i ubacit?

 

EDIT:
Nema veze, sad sam skužio da ustvari navigacija nije ugrađena

A ugradnja košta ko sve 4 nove gume + vrhunske alu felge...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 11:11 (1BIT).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
fear619 kaže...

 Imam isti takav a i u servisu isto koristimo tako male boostere za paliti aute, odlična stvar, pogotovo ak se još puni na typeC usb kao xiaomi

 Baš taj model? 70mai?

Isproban i radi?

 

Cool! :D

 da,baš taj 70mai :)

11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Ima tko iskustva sa autopraonicom JIMMY,konkretno sa poliranjem vozila kod njih?

 

Nikad čuo za dotičnu, al kaj se tiče poliranja, pazi kome daješ auto u ruke, jer ima onih koji poliraju, i onih koji  "poliraju" pa ujebu cijeli auto, na tome se ne škrtari i jako malo njih to pošteno radi

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Do ljeta Zagrebačka zaobilaznica dobiva treću traku, tj zaustavna traka se pretvara u treću traku što znaći da si nahebao ako ti crkne auto

 

A kako je to samo privremena regulacija prometa, tj pretvaranje zaustavne trake u treću samo u periodu ljeta tijekom većeg prometa vozila, ograničenje u krajnjoj lijevoj traci ostaje 100Km/h jer podsjetimo se, kvaliteta asfalta nije sigurna za veće brzine...

 

Ovo je uzaludan trud ako opet neće biti nekoga tko će to nadzirati...aka presretaća...jer svakodnevno gledam padobrance koji ne poštuju pravila i mad max-e koji sami provode pravdu...
Već vidim sve automobile u krajnjoj lijevoj traci, a kamione porazbacane u srednjoj i krajnjoj desnoj sa time da će desna većinom zjapiti prazna jer hej nitko sebe ne smatra sporim dok vozi kamion 85km/h...

 

Trenutno se većinom sada vozi 120km/h u lijevoj i 100km/h u desnoj traci, tj 85/90km/h u desnoj kada naletiš na šlepera/kamiona i sve je odlično dok se unatoč zabrani dva šlepera ne krenu preticat, a ta utrka traje preko 2 kilomtra što uzrokuje kolonu od preko 10-ak automobila iza njih...

INFO

 

EDIT:
Slikano jedno jutro, gdje je nestao čovjek?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 10:04 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo dijelove za mali servis auta od staroga. 270kn na to 40% popusta, na kraju 170kn sve. 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo par slika, kako sam i rekao prije, moji su se riješili punta 2003 1.2 8v 60ks i uzeli toyotu yaris trend 2013 1.0 12v 69ks vvt-i (samo na usisu)

Od opreme ima sve šta se nudilo osim hlađenog pretinca i navigacije koje sam kasnije skužio da fali

Auto je uvoz iz italije, rećeno nam je da je kupljen na aukciji, a u servisnoj knjizi imam i vlasnika, adresu i odrađene servise, prijašnji vlasnik je malo iznad Milana, kvart dosta lijepo izgleda...
Uglavnom u trend opremi ima ove naljepnice na bokovima, koje su vidljive i na naslonima sjedala i na konzoli kod suvozaća, prednji bijeli farovi i zadnji led su rijetkost kod ovakvih yarisa, te također kromirani detalji i krovni mali spojler koji mi je odličan, klima je dvozonska, volan je kožni sa obrubom od žutog konca podesiv po visini i dubini, mjenjač je također presvućen kožom sa obrubom od žutog konca, opremljen je sa 6 zvučnika, oem 16" toyota alu felge, sicevi su blago profilirani, sviđa mi se oblik, ali su mi malo premekani, e sad zvuk...zvuk je odličan, motor se voli vrtit, samo je malo bedasti osjećaj, stisneš gas, zvuk odličan, naježiš se i onda skužiš da jedva ideš haha ali dobro, nije za mene, a mojima je bitnija bila mala potrošnja i da nije dizel za po gradu, tak da im ovo vrh...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Danas sam ga temeljno oprao, ispolirao sa fussom, tako da je zaštićen

Prednost kod 3cyl je hrpa prostora kod motora, pa tako zamijena žarulje traje doslovno minutu i fakat je lagano za zamijenit

Svjećice su iridium, trebat će ih mijenjati uskoro...

 

EDIT:

E da, talijan je na yarisa namontirao Riken Road performance gume, nikad čuo ni vidio, jer ih nitko ne zastupa kod nas, po suhom su odlične, na kiši treba vidit, ali ljudi nisu baš zadovoljni koliko čitam...
Riken Road performance

Riken wiki

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 20:08 (1BIT).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

D li je normalno da na golfu 6 1.6tdi 2009 77kw kvacilo nisko hvata i vibrira papucica kvacila kada prislonim nogu na nju?

Jutrima imam problema sa saltanjem , nece gotovo nikako u prvu a u ostale brzine ide isto tezeDok se ne razradi/zagrije.Kada hocu ubacit u prvu auto vec lagano krece.A kada ubacujem u rikverc kao da nesto zaronda. Stavljeno novo kvacilo u sijecnju jer san imao iste probleme sa starim kvacilom , salto se normalno do prije nekih 4-5 dana.Nije vrag da je kvacilo oslo nakon ni 2tkm voznje ?Znam da nema magicne kugle da se to sazna osim pravac servis ali mozda ima znalaca koji se razumiju.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice