Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.194.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipa, mali no kako se ne snalazim baš želio bih pitati za savijet. Naime imam Nissan Note (2006 godište) i do sada je u njega išlo motorno ulje Mobil 30010W40, no problem je što u prodavaonici toga ulja nema za kupit umjesto njega ima 30005W40, pa me sada zanima dali da njega kupim, odnosno neće biti nikakvih problema?

 

I ako pitate da odem pitati u drugu trgovinu, živim na otoku gdje imamo samo jednu trgovinu koja se bavi prodajom takvih stvari

 

Hvala unaprijed za svaki odg.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gale92 kaže...

pa me sada zanima dali da njega kupim, odnosno neće biti nikakvih problema?

 

nije problem.. ako te zanimaju detalji pročitaj si nekaj o oznakama viskoznosti ulja.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Poceo u zadnje vrijeme malo gledati dok stojim na semaforu, kakve gume ljudi imaju na autima...

 

to sam i ja stalno radio.. što je najbolje, vrlo često vidiš neki novi onako cocky car poput audija, a ono kumho ili sava zimske gume gore.. jad i bijeda.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gale92 kaže...

Pozdrav ekipa, mali no kako se ne snalazim baš želio bih pitati za savijet. Naime imam Nissan Note (2006 godište) i do sada je u njega išlo motorno ulje Mobil 30010W40, no problem je što u prodavaonici toga ulja nema za kupit umjesto njega ima 30005W40, pa me sada zanima dali da njega kupim, odnosno neće biti nikakvih problema?

 

I ako pitate da odem pitati u drugu trgovinu, živim na otoku gdje imamo samo jednu trgovinu koja se bavi prodajom takvih stvari

 

Hvala unaprijed za svaki odg.

 Neće bit ništa, sad za zimu je čak i bolje 5W40, a za ljeto 10W40...ali isti vrag, nisi naveo ono najvažnije: za koji motor tražiš ulje, nissan note 2006 ne znači baš puno
(al koliko me sjećanje služi, radi se o benzincu 1.5 16V 110Ks sa CVT mjenjačem...)

A trgovine sa dostavom te ne interesiraju?
Npr mall.hr ti ima mobil 10W40 i dostavu po Hrv na kućnu adresu...
LINK

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 22:22 (1BIT).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja se nisam razbio ni s Continental, ni Sava, ni Nordex, ni Pirelli gumama

#fsb
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Ja se nisam razbio ni s Continental, ni Sava, ni Nordex, ni Pirelli gumama

Nije uvijek sve u tvojim rukama.

A jedna iznenadna situacija može opravdati cjeloživotno ulaganje u kvalitetnije gume.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Ja se nisam razbio ni s Continental, ni Sava, ni Nordex, ni Pirelli gumama

 A auto si preko zime ostavio u garaži ili?


EDIT:

BTW: Tramvaji i vlakovi voze na "felgama", pa se nikada nisu razbili

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 22:21 (1BIT).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Fake_Alert kaže...

Poceo u zadnje vrijeme malo gledati dok stojim na semaforu, kakve gume ljudi imaju na autima...

 

to sam i ja stalno radio.. što je najbolje, vrlo često vidiš neki novi onako cocky car poput audija, a ono kumho ili sava zimske gume gore.. jad i bijeda.

 Da i ja to malo pratim. Skupi premiumi a gume socijala. Sava,hankook,barum itd. To ti je kad se kupuje auto iznad svojih mogucnosti.  

PSN:Tomislav025
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

hankook gume socijala? 

 

imam i ljetne i zimske. nisam primjetio niti na snijegu niti po kisi da su imalo popustile.

 

prije 7 dana cca. sam se penjao na 1500m nm i bilo je oko 7-8 cm snijega. bez problema dosao do cilja. dok je sa strane neki volvo stao nije mogao dalje. ispred mene a klasa vozi 10kmh. bez problema obisao i nastavio dalje. 

 

neki talijani s golfom stali i nisu mogli nikud. imaju neke m+s gume. stao sam im pomoc staviti lance, okrenuo se oko njih i nastavio dalje. a oni nikud...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Prosli petak sam se vozio na Kühtai, tocnije u sportski centar, na 2020m, i ima snijega tone,

4x4 bez frke, no ono sto mi je bilo zanimljivo, je neki talijan sa bijelim Lambom, koji drifta po snijegu i izaziva nevolje.

 

Ok, parking je bio skoro prazan (dve ralice i traktor, jedan autobus), al svejedno, netko ce mu izletiti, pjesak, nece se zaustaviti i preklopit ce ga.

Sjedim u autu 5min i gledam ga - svako malo struze podnicom po snijegu, kad god mu gume "urone" u meksi svjezi snijeg.

 

Ne znam kako je to zavrsilo, odradio sam svoj dio posla i uputio se natrag prema gradu, al eto, svaki zabar ima svoje veselje.

5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

domac5 

 

trenutno imam stila sa tim motorom samo je bez turba ako ti sta pomaze, prije par godina su moji isto imali stila sa tim 1.4 16v motorom..

u ta 2 auta sta sam se susreo nije bas bilo problema sa motorom..

koliko se sjecam na maminom je bobina otisla, kvacilo(na 170000km cca) i mislim da su prednji amortizeri su propali/ pukli.. mi smo ga imali nekih 4-6 godina.

 

za ovaj moj imam popis sta je sve mijenjano i to su redovni servisi, distribucija na 160kkm, kunplung na 130000km, termostat.. nista posebno..

 

jedini minus po meni je sta u moj stane 2.5l ulja, u tvoj koliko vidim 2.9 tako da se treba gledati ulje dosta cesto..

meni je potrosnja od 6.0l do nekih 8.5l. prosjek je nekih 7.5l, na kratkim relacijama od 7km. sada radim malo duze relacije pa pise da je prosjek cca 6.5-6.8 tako nesto.

mislim da ne bi trebao imati nekih teskih havarija sa motorom, ipak se koristi vec 15ak godina, jedino turbo i te dodatne stvari mogu zakomplicirati situaciju...

pogledaj malo te fiat forume za nekakva dodatna iskustva

 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

 

to sam i ja stalno radio.. što je najbolje, vrlo često vidiš neki novi onako cocky car poput audija, a ono kumho ili sava zimske gume gore.. jad i bijeda.

 Otkad je Kumho jad i bijeda? 

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zna li itko koji antifriz ide u peugeot 206 1.4hdi, 2005.god? Neki dan sam mijenjao,majstor mi stavio nakav zeleni,cini mi se, na računu stoji antifriz g11 koncentrat 208/1.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nemas nikakvih problema

Ja sam sad pred zimu stavio 5w40, u proljece cu staviti 10W40 ili mozda cak i 10W50/60

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

 

 

 

 Evo napravio mali servis danas, zamijenio sam samo filter ulja i ulje posto je filter goriva prakticki novi (promijenjen na zadnjoj izmjeni, znaci prije ~7tkm).

 

 Znaci filter ulja + 5l castrol 5w30 + ruke je izaslo 490kn

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nakon 6 godina voznje u Chevrolet Aveu 1.2 HB (automobil od roditelja), dosao je red na prvo vlastito vozilo.

Stavit cu slike kada ga uspijem dobro poslikati izvana, jer zadnja 3 tjedna koliko ga imam, vrijeme je uzasno.

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
omomomomoomm kaže...

 

 

 

 Evo napravio mali servis danas, zamijenio sam samo filter ulja i ulje posto je filter goriva prakticki novi (promijenjen na zadnjoj izmjeni, znaci prije ~7tkm).

 

 Znaci filter ulja + 5l castrol 5w30 + ruke je izaslo 490kn

 1.6 TDI ? Meni ispada 692 kn mali servis . Znači filter zraka , filter peludi , filter ulja i goriva ,5 l ulja i ruke s računom  s time da imam najveći mogući popust na dijelove . Svi filteri su hengst . 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

 1.6 TDI ? Meni ispada 692 kn mali servis . Znači filter zraka , filter peludi , filter ulja i goriva ,5 l ulja i ruke s računom  s time da imam najveći mogući popust na dijelove . Svi filteri su hengst . 

 Dap 1.6tdi, meni bi vjerovatno ispalo slicno da sam mjenjao filter zraka i kabine ali to sam mjenjao kad je veliki bio pa nema potrebe (znaci na 167 ili 168k km, a sad je na 171k km). Znaci Castrol 5w30 5l i filter ulja od Boscha 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
Rucipe kaže...

 1.6 TDI ? Meni ispada 692 kn mali servis . Znači filter zraka , filter peludi , filter ulja i goriva ,5 l ulja i ruke s računom  s time da imam najveći mogući popust na dijelove . Svi filteri su hengst . 

 Dap 1.6tdi, meni bi vjerovatno ispalo slicno da sam mjenjao filter zraka i kabine ali to sam mjenjao kad je veliki bio pa nema potrebe (znaci na 167 ili 168k km, a sad je na 171k km). Znaci Castrol 5w30 5l i filter ulja od Boscha 

 A svakih koliko mjenjas filtera goriva ? Ja sam na 15k km intervalu , kao zbog prevencije . Kaze mi kolega da je Filtron jako dobar a jeftin , cak je prva ugradnja na VW . 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Rucipe kaže...

 A svakih koliko mjenjas filtera goriva ? Ja sam na 15k km intervalu , kao zbog prevencije . Kaze mi kolega da je Filtron jako dobar a jeftin , cak je prva ugradnja na VW . 

 Ja obicno na svakih 24k km, tj. svaki drugi put. Radim malo manje od 15k km zato jer se i vozim po gradu pa eto posto je to dosta jeftino onda napravim prije ;)

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Filtron moze samo za filter kabine jer je najmanje bitno. Za ulje ne jer su losi, tu samo Mann i Mahle. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 19:59 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sheeva kaže...

Nakon 6 godina voznje u Chevrolet Aveu 1.2 HB (automobil od roditelja), dosao je red na prvo vlastito vozilo.

Stavit cu slike kada ga uspijem dobro poslikati izvana, jer zadnja 3 tjedna koliko ga imam, vrijeme je uzasno.

 

 Sad ćeš reć da si prešao sa Chevrolet Avea na toyotu GT86/subaru BRZ
Fina pila sa boxerom pod haubom, čekamo slike


BTW:
Radio na njemačkom?
Uvoz?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 20:06 (1BIT).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma jos bolje - uvoz iz USA - Scion 86

 

Inace, refresh GT86 mi se ne svidja, prednja maska izgleda kao tuzni morski pas,

dok kod BRZ izgleda i dalje kako spada. A BRZ-a ne mozes kupiti u AT, samo u DE, dok GT86 je dostupan i u AT.

 

Treba pricekati drugu generaciju, do sad se spominje da ce imati 2.5l boxer sa turbo punjacem, 260+ KS, i biti ono s to je Supra trebala biti (ne BMW).

Takodjer je novi MR2 u izradi, sa VW-om/Porscheom (e jadni ti Japanci postali, imaju V6 i V8 u Lexusima, a svojim sportasima ne zele ugraditi Lexusove agregate, nego rade sa svabama).

 

Usput, Supra je vec dobila treci opoziv od strane BMW-a. Treca smjena u Magna Steyru ocito nacugana - veseli turci ne znaju bas variti i spajat zice.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pa nisu jadni. Odnosno, jesu, al nisu glupi. 
Ne žele bacat hrpu vlastitih resursa(čitaj lovu) u razvoj nečeg što se neće prodavat. Onda nađu partnera koji je već potrošio svoju lovu i ima gotov proizvod koji mogu iskoristiti u svojem proizvodu za koji opet podijele troškove s ekipom od koje su uzeli dijelove i hop cup, evo auto kojem ćemo dati zvučno ime, nismo potrošili gotovo ništa, što prodamo super, a sve kaj ne valja, eto ove budale s kojima smo radili su krivi.(što ti ko toyota fanboy i već radiš, bmw je kriv, iako nije, jer je do greške došlo na komadu koji radi netko treći(a kojeg su, prilično sam siguran, i bmw i toyota odobrili kao dobavljača)). 

A ne vidim kakve veze ima Lexus i dostupnost V6 i V8 motora s Toyotinim modelima. Ništa od toga ne odgovara ni najmanje Supri, uostalom, imaju RCa, kojeg su apsolutno svi popljuvali, pa je očito da su za Supru morali napraviti nešto drugo(otići k bmwu da im napravi auto). A za MR2 je još manja mogućnost da koriste nešto od toga, jer gle čuda ne valja ni za veći auto. Imaju jedan motor koji bi mogli apsolutno iskoristiti, al to se neće desiti nikad pa ni tad, dakle, najbolje otić k nekome ko je već bacio svoju lovu na izradu dobrog malog motora.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Nigdje nisam vidio da su RC-a "popljuvali", nekakav source, link?

 

I ne postoji "krivi dobavljac", radi se u Magna Steyr tvornici u Austriji, BMW-ovom dugogodisnjem partneru.

Do sad 3 opoziva od strane BMW-a, sve na Supri, niti jedan na Z4, koji se isto radi u Magni u Austriji.

 

Dakle netko puno loce u trecoj smjeni. Il su nasi ljudi il turci, makar i austrijanci nisu med i mlijeko, locu i oni (ne kao nasi ljudi, al locu).

 

Al jako je tuzno i smijesno, kad BMW mora povuci Toyotu na servis, jer je BMW zajebao.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvi recall, 7 auta zbog pojasa. 

Drugi recall, uz Supru, skoro svaki BMW i Rolls Phantom i Cullinan od 2018. Razlog, isključenje stražnje kamere. Hurr durr. Al to je kad ljudi postanu retardi. Što sad, ak ne bude kamere za rikverc više nitko ne zna u rikverc? Preteško okrenuti glavu?(nije da je to i dalje poželjnije od čistog buljenja u ekran)

Treći recall.

 "There are only 245 units affected by the said recall: 37 samples of the BMW Z4, 31 units of the 330i and 330i xDrive, and 177 units of the Toyota Supra." 

 "The culprit was the printed circuit board (PCB) of the potentially affected headlamp control units. According to the NHTSA document, there was a process during the production of these parts by BMW's supplier."

A u dokumentu piše da je dobavljač u pitanju Lear Corporation. 

 

A kaj se tiče RC Fa. Ne sjećam se jednog reviewa koji je pohvalio vozačke karakteristike, nešto na što se svi jako pale, pogotovo ako nešto deklariraš spotskom segmentu. Tak da si slobodno potraži kod svojih najdražih reviewera pa vidi što kažu. 

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Onda je ovo vec 4. recall, jer problem je i sa servo upravljanjem, volan trese, kotaci se tresu,

imas na ovom videu:

https://www.facebook.com/groups/masstuning/permalink/2973552322677669/

https://www.facebook.com/david.troniar/videos/3049716261709756/

 

Svi dijelovi - OEM BMW.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 11:45 (Čitatelj).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sve dok postoji opoziv Ok je. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.12.2019 11:57 (ivanzu).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ovo zadnje sa servom je lose, zamisli na njemackom autoputu, vozis fino 180-190, i pocne se tresti sve, zavrsis u zidu,

ili jos gore, u nekom drugom vozilu. Hvala al ne hvala, ove godine sam si ustedio bar 4 opoziva, jer ne vozim Supru.

A tko zna koliko ljudi nisu izgubili zivot, jer Supra nije vozilo koje se masovno proizvodi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Sheeva kaže...

Nakon 6 godina voznje u Chevrolet Aveu 1.2 HB (automobil od roditelja), dosao je red na prvo vlastito vozilo.

Stavit cu slike kada ga uspijem dobro poslikati izvana, jer zadnja 3 tjedna koliko ga imam, vrijeme je uzasno.

 

 Sad ćeš reć da si prešao sa Chevrolet Avea na toyotu GT86/subaru BRZ
Fina pila sa boxerom pod haubom, čekamo slike


BTW:
Radio na njemačkom?
Uvoz?

 

Toyota GT86 je, 07/2012, 62k km

Kupljen je u AT, s obzirom da ovdje zivim i radim trenutno.

 

Čitatelj kaže...

Ma jos bolje - uvoz iz USA - Scion 86

 

Inace, refresh GT86 mi se ne svidja, prednja maska izgleda kao tuzni morski pas,

dok kod BRZ izgleda i dalje kako spada. A BRZ-a ne mozes kupiti u AT, samo u DE, dok GT86 je dostupan i u AT.

 

Treba pricekati drugu generaciju, do sad se spominje da ce imati 2.5l boxer sa turbo punjacem, 260+ KS, i biti ono s to je Supra trebala biti (ne BMW).

Takodjer je novi MR2 u izradi, sa VW-om/Porscheom (e jadni ti Japanci postali, imaju V6 i V8 u Lexusima, a svojim sportasima ne zele ugraditi Lexusove agregate, nego rade sa svabama).

 

Usput, Supra je vec dobila treci opoziv od strane BMW-a. Treca smjena u Magna Steyru ocito nacugana - veseli turci ne znaju bas variti i spajat zice.

 Trenutno su 3 BRZ-a na oglasniku - https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtwagen/auto/gebrauchtwagenboerse?CAR_MODEL/MAKE=1060&CAR_MODEL/MODEL=1964

Koliko sam primjetio na autocesti, jako puno se izvoze Supre iz Austrije prema jugu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice