Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.202.629
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
big_guy kaže...

Koja guma je bolja,sava eskimo s3+ ili hp2?Ili uzeti neki drugi brand?205 55 16 a auto je astra j,92 kw?

 

big_guy kaže...

 A goodyear ultra grip 8?

 A ti iz jedne krajnosti u drugu..

 

Kleber KristalP HP3, Fulda Kristall Montero 2, Nokian WR D4, sve dobre gume po solidnim cijenama, pogotovo u 205/55/16 dimenziji. Od premium imena onda idu Dunlop, Goodyear, Michelin.

 Pitam za ultragrip 8 jer sam vidio da je na akcijo 473 kn..

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Stvarno neke mehanicare treba zatuc gedorom, starom je kao mjenjan remen alternatora prije godinu dana, a remen izgleda kao da je prosao dva svjetska rata. Znaci vjerojatno samo pritegao remen i ostavio stari, ocito cim vide starijeg covjeka odma ruke trljaju. 

 Uff, poceli zubi ispadat na remenu, bome ovo je ogroman propust / muljaža servsera...

Mada Gates je prva liga, imam ga u swiftu

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zato najbolje sam raditi ono sto mozes. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 16:29 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A dayco remen? dobio sam takav u ina setu kanalnog remena

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Conti, Dayco i Gates su dobri, vecinom prva ugradnja. INA nista ne radi samo prepakira. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 16:44 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zato najbolje sam raditi ono sto mozes. 

 To definitino. Za sve što čovjek misli da može sam napraviti, treba napraviti.

 


Frendu nedavno, na 2 godine starom autu, shebali običnu izmjenu filtera. Auto vukao falši zrak, prošao X servisa da bi na kraju lik u fušu što radi skužio u čemu je stvar.

I meni nedavno na malom servisu, mehaničar nije bio u stanju normalno vratiti ni filter zraka. Poklopac nije dobro sjeo, plastika oko 2 parafa pukla od stezanja.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

hm, kaj se tiće nedavne nesreće, nisam znao da se radi o 156ci, znao sam da je 156ca dost dobra u performansama, ali prvi glas da su u alfi štedjeli na limu i sigurnosti da bi postigli te performanse, pa to je onda kao legendarni swift gti (101ks 810kg)...baš lijes na kotačima...
INFO

Od svega tu šta prometni stručnjak navodi je samo mali dio onoga šta bi trebalo promjenit za veću sigurnost u prometu...
Ovo šta on trabunja o manjim nametima na nova vozila i vozila sa 5 zvjezdica EUROncap stoji, ali u našoj državi sa najvećim nametima i najvećim pdv-om je pucanj u prazno i uzaludan trud...
Mene najviše od svega muči stanje klnika po cijeloj Hr.
Konkretno u Zagrebu se od ljeta (6mj) pa do sada izvodilo (i još uvijek se izvodi) barem 6 radova koji su kriminalno loše napravljeni, od svih tih radova jedino će se Remetinečki rotor napraviti kako spada jer ipak su oči cijele Hrv uprete u to a i na žalost od političke koristi je za neke pojedince...

Baš sam na poslu pričao sa kolegom, kako nas maltretiraju sa nepostojećim radovima na zaobilaznici na mostu preko Save kod Ivanje Reke, dva tjedna zatvore jednu traku i puste da se promet odvija po drugoj traci u oba smjera stvarajući tako gužve po 4-5kilometara do Kosnice i dalje... nikada ni jedan radnik tamo nije viđen, niti se vidi ikakva razlika, koliko sam upoznat, promet je pušten u obje trake od 1.11 i nakon ovog vikenda se ponovno zatvara jedna traka...
A prije nego su krenuli sa tim piz****ama dok se moglo vozit kako spada, pričam sa klegom sa posla kako sam jedan dan vozio taman nakon tog mosta preko Save 150km/h i kako mi je auto ko u rallyu imao mali skok (kotači odvojeni od podloge) na ravnom dijelu koji je očigledno također jako loše izniveliran prilikom asfaltiranja, smije se meni kolega i pita me jesi primjetio da su smanjili ograničenje sa 130km/h na 100km/h na zaobilaznici, jer se utvrdilo da kvaliteta ne zadovoljava veće brzine i stvarno sve table 130 su skinute i postavljene 100 u češćim intervalima...
pretužno...
Da kod nas prilikom svakih izvođenja radova netko mora oprat lovu pa kvalitete prometnica zbog toga pate, a time i sigurnost...


Ali nisu prometnice jedine, ista stvar je i sa željeznicom, naši vlakovi mogu razviti max brzinu od 160km/h,a niti jedan vlak nejde brže od 100km/h (ak se ne varam) u Hrv zbog neodržavanja pruge i lošeg stanja pruge, a sa godinama će samo spuštati max dozvoljenu brzinu po dionicama kako će nam pruge propadati i nemamo se šta čudit kad nam vlakovi kasne...

 

Kad se samo sjetim, prije dvije godine kad sam još punta vozio, u podvožnjaku Čulinečke i Branimirove mi nailazi vozilo čistoće iz suprotnog smjera i sa stražnjim kotačem diže rebrasti šaht 2m u zrak, šaht na odbijanac završava na mojoj traci, a da ga nisam primjetio kraićkom oka i usporio, skoro sigurno bi mi završio na autu, možda i u krilu...

Isto tako pred jedno dvije godine kada je friško asfaltirana Maksimirska cesta, pa bijela crta šta odvaja suprotne trake je na očigled bila valovita kao valovi na moru...cirkus...

 

Podvožnjak kod Podsuseda nakon kiše stalno pliva, Grižanska ulica također...

A tko god se u Zagrebu želi provozati friškim friškim asfaltom, evo nedavno su završeni radovi u ulici Struge III koja od Radničke vodi prema Čulinečkoj...
Cesta je kriminalno užasna, toliko grbava da i da hoćeš, ne možeš brže od 40 vozit i ono najgore je šta je taj novi grbavi asfalt potegnut samo po jednoj traci cijelom dužinom, pa se ljudi rađe voze po suprotnoj traci u suprotnom smjeru mimo svih zakona i propisa, da si ne uništavaju aute bezveze...

 
Tako da badava nama i 5 zvjezdica i radari i laseri u novim vozilima sa alarmom kada se nagazi bijela traka kada su nam ceste gore nego ikad...
Marušiću moj, neka država rađe smanji/ukine pdv na nove gume i amortizere-oruge pa na taj način poveća sigurnost postojećih vozila na prometnicama...(jer nam ionako amortizeri a i kompletan ovjes pati i brže propada od ovih cesta)
Kad večina vozača kojima vozilo služi da ih otpelja od točke a do b rađe kupuje 100Kn jeftinije gume kod kupnje novih...tj 100Kn im igra veliku ulogu u odabiru guma...

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 23:15 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

U ivanjoj reci se rade radovi ispod mosta. Najebao most od losih radova. Ne znam koji dio stupa. Donji ili gornji...no jedan je zatvoren da nema opterecenja od vozila i most visi trenutno u zraku dok se ne sanira.

Btw kako svaki dan putujem lucko-rugvica. Moram se voziti 150 u lijevoj jer u desnoj su tolike rupe od kamiona da je nemoguce auto ne unistit. I da dobro si primjetio... 100 su stavili svugdje skoro. Totalna glupost.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 23:27 (Fake_Alert).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

hm, kaj se tiće nedavne nesreće, nisam znao da se radi o 156ci, znao sam da je 156ca dost dobra u performansama, ali prvi glas da su u alfi štedjeli na limu i sigurnosti da bi postigli te performanse, pa to je onda kao legendarni swift gti (101ks 810kg)...baš lijes na kotačima...
INFO

Od svega tu šta prometni stručnjak navodi je samo mali dio onoga šta bi trebalo promjenit za veću sigurnost u prometu...
Ovo šta on trabunja o manjim nametima na nova vozila i vozila sa 5 zvjezdica EUROncap stoji, ali u našoj državi sa najvećim nametima i najvećim pdv-om je pucanj u prazno i uzaludan trud...

 Da neznam koliko zvijezdica ima neko vozilo pri tim brzinama mu neće pomoći.

Kad smo kod sigurnosti 

ice

Slažem se s time da srežu trošarine, ali općenito. Ne samo zbog ncap bodova. Bilo bi pristupačnije ljudima koji su na tight budgetu da si priušte vozila novijih godina. Od ekologije, pa do sigurnosti, win-win situacija, a da ne govorimo o tome što bi se povećao broj novijih vozila i samim time ona brojka o kojoj broje "prosječna starost vozila na hr prometnicama".

 

 

 

 


A glede štednje na gumama. Iskreno, zabranio bih prodaju Save i tih "Provjerenih" marki koji su nakon god dana za niš drugo neg za u smeće...

 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma ne valja niti jedna cesta novije gradnje, svaka dobije valove. Par puta sam mislio da mi auto trza pri ubrzanju koliko se valovi osjete ali bas je zanimljivo voziti po takvoj cesti, nemam potrebe ici na krstarenje kada cari plovljenja mogu iskusiti na suhom. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 0:14 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na kojem webshopu je najmanja šansa da će mi poslati gume starog DOT-a, eKupi, KupiGume, neki treći?

Kupio bih Contintental ContiWinterContact TS860 u dimenziji 175/65 R14.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

tu sam dilemu i ja sada imao kada sam naručivao gume.. u principu svugdje piše da ako su pravilo skladištene da može dot biti do 5 godina star i da ništa ne garantiraju.

ja u principu sve naručujem sa ebaya ili amazona pošto sam u njem. tako da sam našao oglas koji je garantirao dot iz 2018. što mi je još ok.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

Na kojem webshopu je najmanja šansa da će mi poslati gume starog DOT-a, eKupi, KupiGume, neki treći?

Kupio bih Contintental ContiWinterContact TS860 u dimenziji 175/65 R14.

 Na mallu i na ekupi uredno pri preuzimanju dobiješ gume/dot na uvid. Kupovao i kod jednih i kod drugih, uz osobno preuzimanje, dot bio friški skroz i kod jednih i kod drugih, a ne volim dostave takvih stvari na kućnu adresu upravo zbog toga.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A što ako je DOT stariji, mogu odbiti preuzeti pošiljku?

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
oddball kaže...

A što ako je DOT stariji, mogu odbiti preuzeti pošiljku?

 Mislim da ne, da je dot do pet godina zakonski gledano ok. Na kraju priče, ti si pristao na njihove uvjete kupnje kad platiš i napraviš narudžbu...

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam u 8. mjesecu kupovao zimske gume preko Ekupi, i jedna je bila taman stara 2 godine, a jedna starija, odmah se žalio njima, rekli su da će poslati druge ali sam dobio povrat novaca. Prošli tjedan opet sam naručio iste gume, ali su sada preko dota zaljepili selotejp tako da kod preuzimanja nisam mogao pročitati Dot, ali je bio 1519 pa se ne mogu žaliti. Ponovno sam kupovao zato što su kod njih bile najpovoljnije gume, ali sljedeći put ću razmislit hoću li uzimati ili ne, tako da je moja preporuka da pripazite.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ljudi,

 

u potrazi sam za gumama za ljeto, u dimenziji 175/65 R14.

što preporučujete, konkretno tražim najbolje, što sam gledao po internetu sveo sam izbor na par njih:

- Continental ecocontact 6;

- Pirelli Cinturato P1 Verde;

- Falken Sincera SN832;

- Fulda EcoControl;

- Bridgestone Turanza T005;

 

Hvala!

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

u potrazi sam za gumama za ljeto, u dimenziji 175/65 R14.

što preporučujete, konkretno tražim najbolje, što sam gledao po internetu sveo sam izbor na par njih:

- Continental ecocontact 6;

- Pirelli Cinturato P1 Verde;

- Falken Sincera SN832;

- Fulda EcoControl;

- Bridgestone Turanza T005;

 

Hvala!

 http://www.mall.hr/gume-auto-ljetne/uniroyal-autoguma-rainexpert-3-17565r14-82t

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

u potrazi sam za gumama za ljeto, u dimenziji 175/65 R14.

što preporučujete, konkretno tražim najbolje, što sam gledao po internetu sveo sam izbor na par njih:

- Continental ecocontact 6;

- Pirelli Cinturato P1 Verde;

- Falken Sincera SN832;

- Fulda EcoControl;

- Bridgestone Turanza T005;

 

Hvala!

 http://www.mall.hr/gume-auto-ljetne/uniroyal-autoguma-rainexpert-3-17565r14-82t

 Pitanjce, zašto baš pored ovih svih rainexpert?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

u potrazi sam za gumama za ljeto, u dimenziji 175/65 R14.

što preporučujete, konkretno tražim najbolje, što sam gledao po internetu sveo sam izbor na par njih:

- Continental ecocontact 6;

- Pirelli Cinturato P1 Verde;

- Falken Sincera SN832;

- Fulda EcoControl;

- Bridgestone Turanza T005;

 

Hvala!

 

Probaj naci ako negdje jos ima PremiumContact 5, po meni najbolja dostupna guma u toj dimenziji u zadnje vrijeme. Al zamijenio ju je ovaj eco u kojeg ja osobno nemam previse povjerenja.

Al s ove liste bi moj izbor bio Bridgestone.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1950Killer kaže...
domac5 kaže...
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

u potrazi sam za gumama za ljeto, u dimenziji 175/65 R14.

što preporučujete, konkretno tražim najbolje, što sam gledao po internetu sveo sam izbor na par njih:

- Continental ecocontact 6;

- Pirelli Cinturato P1 Verde;

- Falken Sincera SN832;

- Fulda EcoControl;

- Bridgestone Turanza T005;

 

Hvala!

 http://www.mall.hr/gume-auto-ljetne/uniroyal-autoguma-rainexpert-3-17565r14-82t

 Pitanjce, zašto baš pored ovih svih rainexpert?

 Najbolja na mokrom a jeftina, imas za 70 kn vise i Bridgestone Turanza t005 a među najboljima je.. ove eco gume nemoj uzimat, tu je samo cilj da se sto manje trose a sigurnost je u drugom planu 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

o ovome se diskutiralo već tu u temi, pa kad sam govorio da samo kreteni pale maglenke u zagrebu, pogotovo u gužvama sam bio budala 

https://autostart.24sata.hr/magazin/koristite-li-svjetla-za-maglu-na-svom-automobilu-i-znate-li-zasto-3954

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 15:29 (nine).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

o ovome se diskutiralo već tu u temi, pa kad sam govorio da samo kreteni pale maglenke u zagrebu, pogotovo u gužvama sam bio budala 

https://autostart.24sata.hr/magazin/koristite-li-svjetla-za-maglu-na-svom-automobilu-i-z

 Stranica 404

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

korigiran link

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

o ovome se diskutiralo već tu u temi, pa kad sam govorio da samo kreteni pale maglenke u zagrebu, pogotovo u gužvama sam bio budala 

https://autostart.24sata.hr/magazin/koristite-li-svjetla-za-maglu-na-svom-automobilu-i-znate-li-zasto-3954

 Da su ljudi debili po pitanju maglenki, pogotovo prednjih koje pale kad prva kiša padne i gase tek kad dođe ljeto, jesu svakako. Ali i taj koji je pisao ovaj članak ima ili 19 godina i vozio je 2000km u životu do sada, ili je idiot. Referiram se za onu nebulozu oko starog zakona i guste magle. Neka panjina malo dođe u posavinu u ovo vrijeme godine pa će vidjeti šta je vidljivost ne od 50 metara nego 5 od 7 dana kad je magla ne vidiš PRVU isprekidanu crtu ispred sebe doslovno.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
1950Killer kaže...
domac5 kaže...

 Pitanjce, zašto baš pored ovih svih rainexpert?

 Najbolja na mokrom a jeftina, imas za 70 kn vise i Bridgestone Turanza t005 a među najboljima je.. ove eco gume nemoj uzimat, tu je samo cilj da se sto manje trose a sigurnost je u drugom planu 

 Znaci ukoliko zelim uzet najbolje a da ne gledam na novac da uzmem Bridgestone?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

na mome kvartu u zg., odmah uz savu, je na jednom dijelu znala biti magla tako gusta da si morao otvoriti vrata od auta da vidiš jesi li još na cesti..

ali bilo gdje bliže gradu nikada nema magle koja opravdava maglenku, a ljudi ih pale na svaki tračak. ono najgore, stojiš u gužvi na slavonskoj, da ima nešto malo magle, ali vidljivost 100m bez hebemti, a 30% ljudi ziher ima maglenke popaljene..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kleber krisalp hp3 ili goodyear ultra grip 8?Koje uzeti? 205 55 16

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prednje maglenke su problem po kiši - tada se njihova svjetlost odbija od vodu na cesti i promet iz suprotnog smjera je zaslijepljen. U svim ostalim uvjetima one ne smetaju ni malo.

 

A zadnje su već druga priča, nema ni ništa draže nego kad debili u osvjetljenom mjestu upale zadnje maglenke i voze kao da su jučer položili. Zadnju maglenku palim samo na autocesti kad je gusta magla, a u naseljenom mjestu samo kad doslovno ne možeš vidjeti ispred sebe, za drugo su one potpuno nepotrebne.

 

Ali sve se to još da izdržati dok ti ne dođe novi Audi sa Matrix svjetlima, pa to svjetli u drugu županiju, nitko više ne vidi ništa, ni isti smjer, ni suprotni smjer, nitko. Katastrofa, nisam vidio nijednu drugu automarku i vrstu svjetala da je tako loše kalibrirano i da konstanto zaslijepljuje ostale vozače u prometu. Vjerojatno su onome koji ih vozi odlična, ali ostalima su užas na cesti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice