Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.111
|
čitano: 13.244.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

 Getriba, getriba, kvačilo, pa još jednom getriba.

 

To pazi, šaltaj, osluškuj, ako nemaš uho i nogu za "osjetiti" jel pri kraju i kako šalta, povedi nekog tko ima.

 

Četiri prijatelja/kolege imali identičnu, sva četiri plakali nakon 200k km, prodali pošto/poto.

Motor i elektronika ok, limarija dobro zaštićena, ali prijenos za plakati, a skup do bola.

 Hvala puno na savjetu...

 

Kaj kazes na Auris?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-oglas-29191271

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

zasto gledas samo ciak i exide? baci oko na vartu, fiamm i sl. bolji su od navedenih ali i skuplji, jbg...ako vec zelis nesto odlicno

mada ja imam u laguni ciak 75 vec neko vrijeme i pali cim pokazem kljuc

 Varte nema ispod 750, a nije 50% bolja od tog Exide-a što ga mogu dobiti za 500kn. A Fiamm, šta ja znam, nije mi primamljiv, nisam ni provjeravao cijenu iskreno, kad za 500-650 mogu dobit ova dva koja su po meni neki od boljih akumulatora nema mi ni smisla bacati dosta više love. A i ne planiram taj auto imati duže od godinu, dvije još, tako da sam mogao i neki polovni za 150kn stavit da izdrži do tad i briga me. Ali kad je dobar akumulator 500kn kupim njega i miran sam.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
roby27 kaže...

 Hvala puno na savjetu...

 

Kaj kazes na Auris?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-oglas-29191271

Auris 1.4 vvti samo ja imao 2 godine, 2007. godisnte.

toci, vozi, nikakav problem osim probusene gume i praznog kompresora klime nisam imao.

prodao sa 202t km, kupio sa 185t km, nije neka reprezentativna kilometraza u mom vlasnistvu al eto..

 

po gradu nije bas nesto stedljiv, ispod 8.5 je rijetko isao (to je promet po Dublinu, koji je u rangu Bangladesa po tom pitanju).

Na autocesti i otvorenoj je to vec izgledalo normalnije.

Jedino sto mi je na njemu jako falilo je 6. brzina, koju ces naci ako odes na 1.33 model.

Trenutno opet razmisljam o autu i ako se odlucim iskesirati, vjerojatno cu ici na Auris iste generacije, 2010.+ godiste, samo drugi motor - 1.33 zbog 6. brzine ili 1.6 zbog nesto vise snage.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 7:45 (nixass).
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
roby27 kaže...

 Hvala puno na savjetu...

 

Kaj kazes na Auris?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-oglas-29191271

Auris 1.4 vvti samo ja imao 2 godine, 2007. godisnte.

toci, vozi, nikakav problem osim probusene gume i praznog kompresora klime nisam imao.

prodao sa 202t km, kupio sa 185t km, nije neka reprezentativna kilometraza u mom vlasnistvu al eto..

 

po gradu nije bas nesto stedljiv, ispod 8.5 je rijetko isao (to je promet po Dublinu, koji je u rangu Bangladesa po tom pitanju).

Na autocesti i otvorenoj je to vec izgledalo normalnije.

Jedino sto mi je na njemu jako falilo je 6. brzina, koju ces naci ako odes na 1.33 model.

Trenutno opet razmisljam o autu i ako se odlucim iskesirati, vjerojatno cu ici na Auris iste generacije, 2010.+ godiste, samo drugi motor - 1.33 zbog 6. brzine ili 1.6 zbog nesto vise snage.

 

 Šef je imao ju, auto ok, napravio tip 200.000 km.

Izvana malo veći hatchback, iznutra kao Koral 45. Odličan ako si samac. Ako imaš dijete, ili djecu, zaboravi.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ljudi su danas postali komforni, izgleda da bi svi morali voziti američke SUV-ove.

Koral 45? Ako se referiraš na prostor, gluposti.

 

Danas odjednom ljudima treba karavan da "malom miceku" stanu kolica u gepek.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

prije su kolica bila manja i jednostavnija.

 

danas u dj. kolicima mozes utrke voziti.

 

jos malo ce ti trebati i vozacka dozvola.

 

ali opet tu vrijedi ona stara kineska: koliko god veliki/mali auto imao uvijek ces ga napuniti.

 

mi smo znali corsom B ici na put i stalo bi sve. sad ja sam u alfu natrpam stvari da mi jedva ima mjesta za suvozaca. zasto? zato sto imam mjesta. da idem busom ogranicio bi se na putnu torbu i ruksak.

 

gledam ljude koji mi dodu u hotel. na par dana rentaju kombi i natrpaju ga punog... halooo hotel... dok opet ima onih koji na tjedan dana dodu u golfu/bmw 1/a3 itd... cijela obitelja.

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Djeci ce biti dosadno u bilo kojem autu. A ako mislis za mjesto,

to nije uvjet, nego kako doci do tog mjesta.

 

Sjedalice se najlakse montiraju i demontiraju na autima sa klizmim vratima,

kao sto je B-Max i C-Max Grand - za djecu dusu dalo. Mali B-Max je po meni izvana mali, al iznutra oho.

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Fućka se meni jel djetetu dosadno u autu, njegov problem. Vozio sam se u stojadinu i brojao bandere pa sam živ.

 

Prostor je važan radi jednostavnosti. Ako daješ određenu količinu novaca za nešto, onda je normalno da izvučeš maksimalno iz toga za sebe i svoje potrebe.

 

Lani sam išao na more sa trudnicom, djetetom od 9 godina i 1 godine u Alfi 147 sa troja vrata. Stala su kolica i hrpa stvari.

 

Ove godine sam išao sa djetetom 7 mjeseci, 2 godine, 10 godina i ženom u Opel Merivi, stala ista količina stvari, još je i ostalo malo mjesta.

 

Ali nije prostor bit priče, nego jednostavnost korištenja istog. Kad si lomiš kičmu sa autosjedalicom u autu bez isofixa i troja vrata (koji je k tome i relativno nizak) i dvoje djece, jednostavnost i komfor postanu bitni.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

I koja je onda poanta?

Malo Koral, malo kolica stanu i u manji auto, malo nema mjesta..

Za 5k eura se čovjek neće usrećiti izborom.

Auris ima isofix, ima mjesta najmanje kao i tvoja 147, vjerojatno i više.

S nijednim autom u toj klasi se neće usrećiti sa mega prostorom.

Dakle, Koral 45 priča je za birtiju a Auris će dvoje odraslih i jedno dijete služiti sasvim pristojno. I pouzdano.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

I koja je onda poanta?

Malo Koral, malo kolica stanu i u manji auto, malo nema mjesta..

Za 5k eura se čovjek neće usrećiti izborom.

Auris ima isofix, ima mjesta najmanje kao i tvoja 147, vjerojatno i više.

S nijednim autom u toj klasi se neće usrećiti sa mega prostorom.

Dakle, Koral 45 priča je za birtiju a Auris će dvoje odraslih i jedno dijete služiti sasvim pristojno. I pouzdano.

 Govorim za noviju liniju koju ti gledaš, manja je od ove starije. Tj. ima manje prostora unutra. 4 odrasla stisnuta ko u konzervi. Peti može taksijem.

A dijete u autosjedalici iza nema kud s nogama jer joj smeta sic naprijed, kad ga povučeš da ima mjesta za nogice, naprijed tko sjedi, nek mu je sa srećom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 10:13 (Jarvan).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
roby27 kaže...

 Hvala puno na savjetu...

 

Kaj kazes na Auris?

 

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-auris-1.4-vvt-oglas-29191271

Auris 1.4 vvti samo ja imao 2 godine, 2007. godisnte.

toci, vozi, nikakav problem osim probusene gume i praznog kompresora klime nisam imao.

prodao sa 202t km, kupio sa 185t km, nije neka reprezentativna kilometraza u mom vlasnistvu al eto..

 

po gradu nije bas nesto stedljiv, ispod 8.5 je rijetko isao (to je promet po Dublinu, koji je u rangu Bangladesa po tom pitanju).

Na autocesti i otvorenoj je to vec izgledalo normalnije.

Jedino sto mi je na njemu jako falilo je 6. brzina, koju ces naci ako odes na 1.33 model.

Trenutno opet razmisljam o autu i ako se odlucim iskesirati, vjerojatno cu ici na Auris iste generacije, 2010.+ godiste, samo drugi motor - 1.33 zbog 6. brzine ili 1.6 zbog nesto vise snage.

 

 Jbg dok ja reagiram vec se prodala danas jer oglasa nema više...

 

Prije dva dana sam isto gledao Auris sa 1.6 Dual motorom i ta je isto otisla, prodaju se brzo

16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Odluka mi je pala na Ford focus ST 2019 ili Ford Focus RS 2017

Cijena skoro ista 20.000 . Ima li netko preporuku izmedju ta dva?

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja bi ti definitivno preporučio RS 2017, više konja, 4x4 i opakije izgleda :)

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

20 hiljada cega??????????? gdje za tu cijenu dobijes novog focusa st? hahahahaha mozda st line 1.0 100ks, mada mi se cini da vec taj kosta oko 25...

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje ces pronaci novi Focus ST za 20k €, pa za te novce jedva pronades fiestu staru godinu dana. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

20 hiljada cega??????????? gdje za tu cijenu dobijes novog focusa st? hahahahaha mozda st line 1.0 100ks, mada mi se cini da vec taj kosta oko 25...

 St line novi novcati dode malo manje sa 184 PS

Novi novcati

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=264509373&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelDescription=st&makeModelVariant1.modelId=20&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2018-01-01&minPowerAsArray=132&minPowerAsArray=KW&pageNumber=4&scopeId=C&sfmr=false

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je RS, cijena toga focusa nije realna jer sa takvim motorom dode bar 25k €, ST line nije ST. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 19:43 (ivanzu).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Iako bi si uzeo ovaj RS line.
Bitan mi je look vise nego KS. :P

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
nixass kaže...

I koja je onda poanta?

Malo Koral, malo kolica stanu i u manji auto, malo nema mjesta..

Za 5k eura se čovjek neće usrećiti izborom.

Auris ima isofix, ima mjesta najmanje kao i tvoja 147, vjerojatno i više.

S nijednim autom u toj klasi se neće usrećiti sa mega prostorom.

Dakle, Koral 45 priča je za birtiju a Auris će dvoje odraslih i jedno dijete služiti sasvim pristojno. I pouzdano.

 Govorim za noviju liniju koju ti gledaš, manja je od ove starije. Tj. ima manje prostora unutra. 4 odrasla stisnuta ko u konzervi. Peti može taksijem.

A dijete u autosjedalici iza nema kud s nogama jer joj smeta sic naprijed, kad ga povučeš da ima mjesta za nogice, naprijed tko sjedi, nek mu je sa srećom.

Manja je sto se tice mjesta iza od stare, ali pricas gluposti da djetetu nece biti dosta mjesta, ja sam 190 visok i evo usporedbe:

Prednja sjedala su u sva 3 auta namjestena kako meni pase.

U novom ima mjesta za noge dovoljno(3. osoba iza bas i neide), vise je problem glava jer je auto dosta nizi od starog

Auris+stari Auris+stari
Clio+2 Clio+2
Auris+novi Auris+novi
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2019 19:48 (CroNk3r).
8 godina
online
Auti - ultimativna tema

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-1.6-vvti-oglas-29296332

lambda sonda, mišljenja, savjeti, koliko bi bila zamjena i da li zbog toga treba obratiti pažnju na još neke stvari?

tresenje kod kočenja= kočnice?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tresnja kod kocenja su savijeni diskovi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
unknown kaže...

 Iako bi si uzeo ovaj RS line.
Bitan mi je look vise nego KS. :P

 

Pa ak ti je bitan look zaš onda ne kupit Mustanga? 

Ili BRZ/GT86, ili MX-5? 

Ili STI?

Ili Camaro? Je, reći će ljudi ružan je. Al će se sigurno okrenuti više glava nego za još jednim Focusom, pa makar bio i RS.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...
unknown kaže...

 Iako bi si uzeo ovaj RS line.
Bitan mi je look vise nego KS. :P

 

Pa ak ti je bitan look zaš onda ne kupit Mustanga? 

Ili BRZ/GT86, ili MX-5? 

Ili STI?

Ili Camaro? Je, reći će ljudi ružan je. Al će se sigurno okrenuti više glava nego za još jednim Focusom, pa makar bio i RS.

 

 Bitno mi je da se MENI svida ne koliko ce se drugim ljudima svidjati. :D

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Novi Focus izgleda jako fino na cesti pogotovo kad je dobra oprema i bolji izgled.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Jarvan kaže...
nixass kaže...

 KLIK

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

https://www.njuskalo.hr/auti/toyota-corolla-1.6-vvti-oglas-29296332

lambda sonda, mišljenja, savjeti, koliko bi bila zamjena i da li zbog toga treba obratiti pažnju na još neke stvari?

tresenje kod kočenja= kočnice?

 JA sam u lipnju,tj prije cca 3 mjeseca dao 1100kn za Bosch lambdu,ali onu najvažniju cilindri 1-3 prije katalizatora jer te prije katalizatora su skuplje (E63 630i). Sumnjam da te može izaci više,i koliko uopce sondi ima tak šta.Moj šestak bmw je imao 4,i sve 4 sam zamijenio za cca 3000kn troška

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DiRT kaže...

Novi Focus izgleda jako fino na cesti pogotovo kad je dobra oprema i bolji izgled.

Meni je sa novim Focusom problem kaj ne znam dal gledam Focus, novi Ceed ili novi i30. Svi su isti.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav svima ekipa, prijatelju bi trebao bluetooth USB dongle za radio u autu, da ne mora stalno žičano povezivat USB i tako puštat pjesme. Imate li neki dongle za preporučit?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice