Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.192.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znači aktivna pjena na samoposlužnim autopraoincama nije od neke koristi, zato je i nemaju svi u ponudi

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema

meni se na alfi slicno dogadalo nesto prije nego su oba cilindra kvacila propali.

 

kad god bi ubacio u prvu auto bi lagano krenuo.

 

kad sam ga vozio mehanicaru bio je kao automatik. dok je ugasen ubacio sam u drugu brzinu i tako upalio auto. cim sam pustio kocnicu auto je kretao iako je pedala kvacila stisnuta :)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Znači aktivna pjena na samoposlužnim autopraoincama nije od neke koristi, zato je i nemaju svi u ponudi

 Da bar svaka autopraonica izgleda kao ova. Ove autopraonice su nesto najbolje sto sam vidio u Hrvatskoj u ponudi, tocnije ona prema Samoboru.

 

Ostatak ponude jedva da ima pjenu ili nesto vise od 2 funkcije.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MGloc kaže...

D li je normalno da na golfu 6 1.6tdi 2009 77kw kvacilo nisko hvata i vibrira papucica kvacila kada prislonim nogu na nju?

Jutrima imam problema sa saltanjem , nece gotovo nikako u prvu a u ostale brzine ide isto tezeDok se ne razradi/zagrije.Kada hocu ubacit u prvu auto vec lagano krece.A kada ubacujem u rikverc kao da nesto zaronda. Stavljeno novo kvacilo u sijecnju jer san imao iste probleme sa starim kvacilom , salto se normalno do prije nekih 4-5 dana.Nije vrag da je kvacilo oslo nakon ni 2tkm voznje ?Znam da nema magicne kugle da se to sazna osim pravac servis ali mozda ima znalaca koji se razumiju.

 Po simptomima je to kvačilo, više manje je i meni isto tako bilo. I neka te ne čudi što je novo, ja sam prije 2 godine stavio novo i za 3 mj sam opet imao stare probleme, odvezao nazad kod majstora, rastavili i vide da je pukla korpa pa na garanciju stavili novo i nema više problema. Pogodi te defektni primjerak, šta ćeš.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Radio svasta nesto na dvojki ovih dana.

Reparirao kompresor klime jer je lezaj u remenici počeo ružiti

Usput rješio i alternator kada se već mjenjaju ležajevi,

Ajd i onda ležajeve u prednjim kotačima jer i oni lagano se cuju.

Kad sam vec prednje lezajeve skinuo, ajmo promjeniti diskove i pločice te reparirati čeljusti jer su postojeći izgorili od silnog naglog kočenja po autocesti.

Pošto je sad sve dolje i ima puno prostora, ajmo onda i zupčasti ( vodena prethodno promjenjena ) promjeniti sa natezačem.

 

I sutra na špur, kotači se razilaze

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
 Da bar svaka autopraonica izgleda kao ova. Ove autopraonice su nesto najbolje sto sam vidio u Hrvatskoj u ponudi, tocnije ona prema Samoboru.

 

Ostatak ponude jedva da ima pjenu ili nesto vise od 2 funkcije.

 To da, ova na touch-screen nudi opcije biranja, ta sigurno i video nadzor ima, jer ove najobičnije šta sam vidio, na par imaju potrgane mehaničke tipke za odabir pranja, pa mi je čudno da taj touch još radi

Jednom sam bio na pit stop, kad ono klima se cijeli stupić za ubacivanje kovanica i odabir opcija, odem u odjeljak do za pranje kad ono proguta mi 5kn haha reko ok sve mi jasno, tu više nejdem

Anyway, slažem se da su te sa hrpom opcija bolje, samo su po meni pre skupe, pa za svaku opciju ti treba barem 5kn i dođeš na cifru 25/30kn po pranju što ako pereš više puta tjedno i nije jeftino...
Ha ne znam, ja sam naletio na jednu samoposlužnu praonu koja ima tri standardne opcije (pranje, vosak i ispiranje demineraliziranom vodom) te na kraju četvrta opcija podno pranje prskalicama i to mi je nekako idealno za ovo vrijeme, mada ni jedna autopraona nije ni blizu ručnom pranju i spužvi...

Fake_Alert kaže...

 Ajmeee hahah

Di si našao ate brušene dikove?

Ja sam za swifta tražio, svi samo obične imaju i rijetki bušene, a bušene nebi uzimao, jer su oslabljeni i može doći do pucanja, brušenih ne mogu nać, mada nije mi hitno, nisu mi još diskovi za zamjenu...

Vrh, odličan posao, tebi će duja muzejski primjerak biti koliko brige vodiš o njoj

 

 

EDIT:
Off topic:
Jel zna netko od čega se stvori nešto kao paučina na filteru zraka, to je sa strane upuha, sa strane ispuha je čisto, kao novo...

Filter kad je stavljen novi, nije tako izgledao, stavljen je negdje u 11mj prošle godine, ima nekih 3500km, proizvodi ga Mahle...

 
 
 
 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 19:06 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Našao na internetu da postoji, i šifru poslao kolegi u autodijelovima pa mi je iskopao da ima hehe

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema za mojeg

 

Hm, piše 276mm prednji, 278mm zadnji, mislim da su mi zadnji 252mm, trebao bi provjerit, bilo bi čudno da su zadnji veći od prednjih...

Mada 252mm ide na 1.3 i 1.5 motor za prednje diskove...

Brembo ima samo 252 obične...

 

Textar također...

 

Jedino zimmermann uz obične nudi i bušene, ali te nebi, jer su oslabljeni i skloni pucanju, mada zanimjivo, zimmermann isto navodi 276mm prednje i 278mm zadnje...

 
 

Ima brušenih u japanu, samo koštaju ko komplet novih felgi i guma zajedno

 

Tak da nemam baš neki izbor, nego neke obične uzet

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nešto za pogledati prije spavanje

Honda K24 2354ccm kod nas se ugrađuje u accorda, 197ks 7300rpm-a blokada.
Dečki su povećali kubikažu sa dužim hodom klipa na 2700ccm, povećali kompresiju (klip je strava koliko strši u gornjoj mrtvoj točki) i povećali okretaje tako da je blokada negdje oko 10 000rpm-a koliko sam skužio, naravno individual throttle bodies na usisnoj, polirani usisini i ispušni kanali te također šireni, ventili od titana veći u promjeru, pojačane opruge ventila, dosjede ventila koliko sam skužio koriste ovisno potrebi, od nikla, bronce, aluminija do bakra, ovisno jel slažu atmosferca za okretaje, turbaka itd...

500Ks atmosferac...

Ludnica

 

Ovo je kao crtić za odrasle prije spavanja

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 21:39 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Radio svasta nesto na dvojki ovih dana.

Reparirao kompresor klime jer je lezaj u remenici počeo ružiti

Usput rješio i alternator kada se već mjenjaju ležajevi,

Ajd i onda ležajeve u prednjim kotačima jer i oni lagano se cuju.

Kad sam vec prednje lezajeve skinuo, ajmo promjeniti diskove i pločice te reparirati čeljusti jer su postojeći izgorili od silnog naglog kočenja po autocesti.

Pošto je sad sve dolje i ima puno prostora, ajmo onda i zupčasti ( vodena prethodno promjenjena ) promjeniti sa natezačem.

 

I sutra na špur, kotači se razilaze

 Ovo me podsjetilo na scenu iz Malcolma u sredini, kreneš mjenjat samo jednu stvar i začas pune ruke posla. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da filter postane takav cupav zbog vlage u zraku ali nisam siguran. Napravio mali servis na autu od staroga, nasao kapitalca u kutiji filtera zraka, RIP .

Lijevi filter je MANN, desni je neki MFilter. MANN ima dvije plasticne linije koje sprecavaju da dode do deformacije filtera dok ovaj MFilter nema. MFilter je isto bio stavljen za filter kabine, meni se cini bolji od Filtrona jer ima spuzvu svuda okolo dok filtron samo neku jadnu tanku na bokovima. Kad budem imao vremena rastaviti cu filter ulja koji je bio UFI pa vidjeti kakav je.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 0:08 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Mislim da filter postane takav cupav zbog vlage u zraku ali nisam siguran. Napravio mali servis na autu od staroga, nasao kapitalca u kutiji filtera zraka, RIP .

Lijevi filter je MANN, desni je neki MFilter. MANN ima dvije plasticne linije koje sprecavaju da dode do deformacije filtera dok ovaj MFilter. MFilter je isto bio stavljen za filter kabine, meni se cini boli od Filtrona jer ima spuzvu svuda okolo dok filtron samo neku jadnu tanku na bokovima. Kad budem imao vremena rastaviti cu filter ulja koji je bio UFI pa vidjeti kakav je.

 

 

 

 

 Ne volim reklamirati youtubere, ali evo domaci video bas na temu filtera ulja:

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 0:11 (BORG).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa malim, 12v kompresorima? Imao sam neki iz Plodina od 40-50kn koji se nakon pumpanja jedne gume pregrije.

 

Vidim da zna biti u Lidla za 130kn neki njihov koji se čini robustniji od ovih jeftinijih. Ili uzeti ovako nešto sa Aliexpressa 

Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

 

Dzizas, neke stvari su za nepovjerovati.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Čitatelj kaže...

 

Dzizas, neke stvari su za nepovjerovati.

 Uf kod njega su snimke stvarno ponekad strasne, jedan od najboljih dashcam kanalceka...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 10:54 (hahhaajaads).
7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Ovaj prvi video u ZG sam vidio, kad se tip spuca sa >150kmh,

al ovog koji ide u krivom smjeru nisam jos vidio.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Uf kod njega su snimke stvarno ponekad strasne, jedan od najboljih dashcam kanalceka...

 Ti strasniji djelovi su obicno sa poljskih droga :D

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
online
Auti - ultimativna tema

Meni nisu jasne ove rampe u Švicarskoj, Davos i Zurich mislim.

Kak moze rampa biti takva da skroz zatvori prolaz?
Kod nas su na pola a ovo je horor. Istina je da si nebi trebal dozvolit da se nadjes na pruzi, al wtf?

Ili sam corav pa nekaj krivo vidim?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 19:03 (smajlee).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hrda bila na redovnom servisu, 1650kn.

Filter peludi 360kn, aditiv Datacol fueldat 185kn bas me zanima koliko kosta u tokicu. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
hahhaajaads kaže...

 Uf kod njega su snimke stvarno ponekad strasne, jedan od najboljih dashcam kanalceka...

 Ti strasniji djelovi su obicno sa poljskih droga :D

 doroga je u poljskom (i ruskom) put, cesta...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
smajlee kaže...

Meni nisu jasne ove rampe u Švicarskoj, Davos i Zurich mislim.

Kak moze rampa biti takva da skroz zatvori prolaz?
Kod nas su na pola a ovo je horor. Istina je da si nebi trebal dozvolit da se nadjes na pruzi, al wtf?

Ili sam corav pa nekaj krivo vidim?

To su službeno branici, ne rampe. Kad su napola su polubranici.

Kod nas imaš i jedno i drugo. Pametni stave branike (iliti, po cijeloj dužini) da ljudi ne prolaze kad su spušteni, no eto imaš i ovakvih pametnjakovića.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Copy&Paste seems to work well in my car

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 20:03 (1BIT).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzeo bi HAK Europa godinu dana, 520kn je. Ima tko od vas da moze slozit kakav popust na to?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ljudi, tko ima croatiu? koliko su skuplji u odn na euroherc za isti auto? jel tko istrazivao? uzeo bi ove god croatiu radi onih 50lp na kartici za gorivo...nije bas malo...a cupra trosi, jel :D 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja uzimam osiguranje preko komparea i prosle godine su mi u croatiji bili najpovoljniji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 18:45 (gamer34).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mi smo uzeli ove godine u croatia osiguranju, prosle godine bili u eurohercu, otprilike isto nas je ispalo

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ljudi, tko ima croatiu? koliko su skuplji u odn na euroherc za isti auto? jel tko istrazivao? uzeo bi ove god croatiu radi onih 50lp na kartici za gorivo...nije bas malo...a cupra trosi, jel :D 

 30 lipa je, ne 50.

I možeš dobiti tu karticu i koristiti ju za to gorivo i ako imaš dopunsko kod njih, ne mora biti isključivo auto osiguranje.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

jel daju osiguranja u hrvatskoj kakvu asistenciju na cesti u svojim paketima ili su ljudi osudjeni na HAK?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

jel daju osiguranja u hrvatskoj kakvu asistenciju na cesti u svojim paketima ili su ljudi osudjeni na HAK?

 mislim da je frend u eurohercu dobio do 3000kn da osiguranje pokriva slepanje (i majstor mjesec dana poslije razbije auto 300m od kuce i naplate mu slepanje 500kn tak da tko zna kolko je tih 3000kn zapravo)

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice