Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.191.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ekipa koja duže prati temu zna da je bio još jedan kandidat za zadnje mjesto u igri, a to je gnoj III 1,9TDI 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ekipa koja duže prati temu zna da je bio još jedan kandidat za zadnje mjesto u igri, a to je gnoj III 1,9TDI 

Bijeli s efektom čađe oko auspuha?

15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Vezano za kamenac na staklima

Probao sam superjohnom alkohol+ocat,viking tekucinom za stakla,3 vrste krpe i spuzvicom za sudje.Namocio stakla,pustio da se upije,ribao kao idiot,nista se  nije skinulo.Sad sam vec lud lagano

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Probaj ziletom, staklo prije toga nasapunaj. Druga stvar je da stavis paste za zube i ostavis 20min pa onda isperes i istrljas, probaj i sa sodom ako imas. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 16:14 (ivanzu).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Vezano za kamenac na staklima

Probao sam superjohnom alkohol+ocat,viking tekucinom za stakla,3 vrste krpe i spuzvicom za sudje.Namocio stakla,pustio da se upije,ribao kao idiot,nista se  nije skinulo.Sad sam vec lud lagano

Izmješaj u istom omjeru ocat ( obični bijeli  ) i vodu , znači omjer 1/1 ili uzmi cilit bang za kupaonu, naspricaj staklo ( neka auto bude u hladu ako je moguće ) i ostavi koju minutu da počne djelovat, nakon toga nekom krpom ( tipa od mikrofibre ) malo protrljaj po staklu te obilno isperi vodom. Ovo je onak po ''domaći'' savjet  jer nešto od toga sigurno imaš doma.

 

Postoje ''specijalna'' sredstva , ali ''otom potom'' ako ti ovi ''domaći'' načini ne uspiju.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Evo slike da vidite kako to izgleda

 

 

https://imgur.com/a/WH4qahy

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A da odvezes ovima sto rade temeljito ciscenje vozila i poliranja....

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
galinjo24 kaže...

A da odvezes ovima sto rade temeljito ciscenje vozila i poliranja....

 Ma tako ce i bit,mislio sam kad prodje ovo sa coronom odvesti u auto partes neka se oni pozabave time

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Evo slike da vidite kako to izgleda

 

 

https://imgur.com/a/WH4qahy

 Pa to nije na staklu ''sto mu gromova'' !

 

Lagano poliranje i nakon toga aplicirati dresing za ''plastiku'' i riješen problem. Nakon toga samo tu i tamo opereš i naneses dresing i bit će ko novo cijelo vrijeme.

 

Probaj po domaćem prvo sa mixom  octa i vode.

 

Nemoj ni slučajno koristit spužve iz kuhinje, pogotovo  ne one grublje, jer ćeš tek onda trebat pošteno poliranje jer ćeš sve izgrebat.

 

 

Evo ''profi'' sredstva za kamenac , nije jeftino, ali trajat će ti LINK

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 16:42 (kostolomac).
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pa rekao sam da imam na stakli,krom lajsnama i plastikama te tockice.Zadnja slika je slika stakla,i tako je na svim povrsinama staklenim na autu.Da mi je samo znati od cega se to nakupilo....

S cime.bi bilo najbolje ispolirati te plasticne rubove i krom lajsne?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 17:26 (big_guy).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
big_guy kaže...

Pa rekao sam da imam na stakli,krom lajsnama i plastikama te tockice.Zadnja slika je slika stakla,i tako je na svim povrsinama staklenim na autu.Da mi je samo znati od cega se to nakupilo....

S cime.bi bilo najbolje ispolirati te plasticne rubove i krom lajsne?

 Ostavi se bilo kakvog poliranja ako nemas iskustva , moj prijatelj se time bavi i da vidis kakve stvari mora popravljat za ljudima koji odluce biti sam svoj majstor. 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Imao sam:

Golf III, 1.9 TDI

Škoda Felicia 1.3 MPI

Suzuki SX4 S-Cross 1.0 boosterjet

 

Najgori: Golf III - krepao turbo, mjenjač, vjerojatno sva elektornika, Bosch pumpa, hrđa, užasan smrad, troši ulje više nego gorivo, problemi na svakom tehničkom, trese ko traktor, a tako i zvuči.

Najbolji: S-Cross - manja potrošnja s benzinom nego onaj gore dizel, puno više prostora od prijašnja dva, do sad bez kvarova, Android auto koji radi bolje od nekih drugih modela za koje mi se bune frendovi

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

Imao sam:

Golf III, 1.9 TDI

Škoda Felicia 1.3 MPI

Suzuki SX4 S-Cross 1.0 boosterjet

 

Najgori: Golf III - krepao turbo, mjenjač, vjerojatno sva elektornika, Bosch pumpa, hrđa, užasan smrad, troši ulje više nego gorivo, problemi na svakom tehničkom, trese ko traktor, a tako i zvuči.

Najbolji: S-Cross - manja potrošnja s benzinom nego onaj gore dizel, puno više prostora od prijašnja dva, do sad bez kvarova, Android auto koji radi bolje od nekih drugih modela za koje mi se bune frendovi

 Izgleda da je to bila neka dotrajala trojka, to je isto bila verzija od 90ks ili ? Ja sa onim ventom presao cca 25tkm u god dana, i jedino sta sam mjenjao je ulje i filter 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Imao sam:

Golf III, 1.9 TDI

Škoda Felicia 1.3 MPI

Suzuki SX4 S-Cross 1.0 boosterjet

 

Najgori: Golf III - krepao turbo, mjenjač, vjerojatno sva elektornika, Bosch pumpa, hrđa, užasan smrad, troši ulje više nego gorivo, problemi na svakom tehničkom, trese ko traktor, a tako i zvuči.

Najbolji: S-Cross - manja potrošnja s benzinom nego onaj gore dizel, puno više prostora od prijašnja dva, do sad bez kvarova, Android auto koji radi bolje od nekih drugih modela za koje mi se bune frendovi

 Izgleda da je to bila neka dotrajala trojka, to je isto bila verzija od 90ks ili ? Ja sa onim ventom presao cca 25tkm u god dana, i jedino sta sam mjenjao je ulje i filter 

 Da, 90ks.

Službeni. Prvo je bio od šefa kojih 4-5 god i onda sam ga ja dobio, kojih 7-8 godina. Što je prije radio s njim, nemam pojma :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tako je on meni rekao. Nisam provjeravao. Ali sportski volan , sjedala , sve ko novo. Bas dozivljaj za provozat se. A samo 100tkm ima.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Najbolji -CLS 320 iz 2006. Kupio ga 2012. Jos ne razmisljam o prodaji. Svaki puta drugaciji dozivljaj jer se drugacije ponasa zbog npr. "pametnog" mjenjaca koji se prilagodi voznji.

Najgori- svi koje sam imao/imam su jednako dobri/losi. Ali evo najblize najgorem, polo 1.6tdi 2015. egr stalno zastopan (zadnjih 6000km s autoceste i zastopo se). Caddy 1.9tdi 2007. Ista stvar s egrom.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na kaj sam ja naletio jedan dan ufff
zvuk fantazija
Al fora stvar, vozim se za njim i gledam svi okolo u autima spustaju stakla, slusaju sta se to cuje

 

 

Nego naletio sam na par rariteta na netu

 
 
 
 

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

osobno imao samo dva.

Auris 1.4 benzin, osim potrosnje ama bas nikakvih problema, trom, fali mu 6. brzina ali bih ga bez beda kupio opet da mi je trebao auto za kuca<>poso<>kuca<>ducan<>kuca i 5k kilometara godisnje.

trenutno imam BMW 218d AT, po nekima svetogrdje sto izgledom, sto filozofijom, napravio tek oko 10k sa njim, trosi ko upaljac, jedva preko 5 litara.

vjerojatno cu mu yebat mamu kad dodje do nekog ozbiljnog servisa.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 10:48 (nixass).
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, moze li preporuka ljetne gume 225/40 R18? Ne treba mi trkaća guma, ali treba biti ok u življoj vožnji. Cijena do nekih 800 kn, naravno bolje da je manje :D 
Unaprijed hvala. Ako je bitno, Giulietta, 140ks.

 

Edit: Mozda Continental Premiumcontact 6 xl?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 12:39 (SHELBY_09).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SHELBY_09 kaže...

Ekipa, moze li preporuka ljetne gume 225/40 R18? Ne treba mi trkaća guma, ali treba biti ok u življoj vožnji. Cijena do nekih 800 kn, naravno bolje da je manje :D 
Unaprijed hvala. Ako je bitno, Giulietta, 140ks.

 

Edit: Mozda Continental Premiumcontact 6 xl?

 Ovo je guma koja je prošle godine na svim testovima bila prva, ili među tri najbolje.

https://www.gume.com.hr/product/Bridgestone/Turanza-T005/R-368862

 

Jedino vidim da postoje četiri verzije u toj veličini, pa bolje pogledaj o čemu se radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...

 Ovo je guma koja je prošle godine na svim testovima bila prva, ili među tri najbolje.

https://www.gume.com.hr/product/Bridgestone/Turanza-T005/R-368862

 

Jedino vidim da postoje četiri verzije u toj veličini, pa bolje pogledaj o čemu se radi.

Ova Continental sta sam ja napisao vidim sad je loša na suhoj podlozi što mi je ljetni najbitnije...

Da, ta Bridgestone izgleda dobro, al uopće ne kužim te verzije. Vidim različite su ocjene, a i nekek oznake za koje ne mogu naci što znače, npr PR...

Hacker002 kaže...

 Imat cu i tu na umu! Hvala!

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
SHELBY_09 kaže...

 Ovo je guma koja je prošle godine na svim testovima bila prva, ili među tri najbolje.

https://www.gume.com.hr/product/Bridgestone/Turanza-T005/R-368862

 

Jedino vidim da postoje četiri verzije u toj veličini, pa bolje pogledaj o čemu se radi.

 Okej guma, po kisi malo klizi vise od Kumha PS71 npr. iz osobnog iskustva.

Di2 &amp; EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:38 (ivanoile).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

XL je extra load, pretpostavljam za caddye i laka dostavna vozila.

92L i ostale oznake takvog formata su indexi brzine.

AT, MT su offroad gume

RT je racing guma

RFT je runflat guma

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:41 (nixass).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SHELBY_09 kaže...

Ekipa, moze li preporuka ljetne gume 225/40 R18? Ne treba mi trkaća guma, ali treba biti ok u življoj vožnji. Cijena do nekih 800 kn, naravno bolje da je manje :D 
Unaprijed hvala. Ako je bitno, Giulietta, 140ks.

 

Edit: Mozda Continental Premiumcontact 6 xl?

 

Ako volis zivlju voznju, ja bih osobno isao na UHP gumu. Ako se pak puno vozis, cijenis udobnost, dugotrajnost itd. onda rade touring guma.

 

PS4 je taman na toj granici od 800kn, ali npr. GY F1 A5 za 600 i kusur kuna mi se cini puno isplatljiviji i ajmo rec best buy.

 

Od touring guma imas velik izbor i realno niti a jednim od boljih proizvodaca neces pogrijesit, a svi su ti u budzetu (GY, Michelin, Dunlop, Conti, Bridgestone...).

 

Inace ja osobno u tako velikoj dimenziji na bih gledao T005 makar sam ju i sam kupio, pogotovo kad je UHP GY jeftiniji.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SHELBY_09 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Ovo je guma koja je prošle godine na svim testovima bila prva, ili među tri najbolje.

https://www.gume.com.hr/product/Bridgestone/Turanza-T005/R-368862

 

Jedino vidim da postoje četiri verzije u toj veličini, pa bolje pogledaj o čemu se radi.

Ova Continental sta sam ja napisao vidim sad je loša na suhoj podlozišto mi je ljetni najbitnije...

Da, ta Bridgestone izgleda dobro, al uopće ne kužim te verzije. Vidim različite su ocjene, a i nekek oznake za koje ne mogu naci što znače, npr PR...

Hacker002 kaže...

 Imat cu i tu na umu! Hvala!

 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Ako volis zivlju voznju, ja bih osobno isao na UHP gumu. Ako se pak puno vozis, cijenis udobnost, dugotrajnost itd. onda rade touring guma.

 

PS4 je taman na toj granici od 800kn, ali npr. GY F1 A5 za 600 i kusur kuna mi se cini puno isplatljiviji i ajmo rec best buy.

 

Od touring guma imas velik izbor i realno niti a jednim od boljih proizvodaca neces pogrijesit, a svi su ti u budzetu (GY, Michelin, Dunlop, Conti, Bridgestone...).

 

Inace ja osobno u tako velikoj dimenziji na bih gledao T005 makar sam ju i sam kupio, pogotovo kad je UHP GY jeftiniji.

 Eagle F1 mi je trenutno prvi izbor po svemu. Hvala! Koju bi touring izabrao za ove dimenzije?

Rucipe 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SHELBY_09 kaže...

 Eagle F1 mi je trenutno prvi izbor po svemu. Hvala! Koju bi touring izabrao za ove dimenzije?

Rucipe 

 

 

 

Gledao bi koji je najpovoljniji od boljih proizvodaca i to uzeo. Sve je to tu negdje. Nedavno je izasao GY EGP 2 pa se namece kao zanimljiv izbor.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže... 

Gledao bi koji je najpovoljniji od boljih proizvodaca i to uzeo. Sve je to tu negdje. Nedavno je izasao GY EGP 2 pa se namece kao zanimljiv izbor.

 Nazalost, ne postoji jos uvijek ovih dimenzija. 1. generacije ima, al 2. ne.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

225 40 18 - assy f1, frend kupio neki dan ako se ne varam za dosta ispod 800kn, preko ekupi, bio neki popust

 

sto se tice auta, imao

 

gtt, clia 1.9d, megana, c4, cupra, najbolji cupra naravno (ne radi motora ni neznam cega, nego radi trobule free 3,5 godina), najgori c4 (struja itd)

 

a danas sam pokrenuo ljude na krku da mi probaju nac petardu, ako je prezivjela ovih 8g sta smo odvojeni, pa da ju otkupim i slozim

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice